Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Depressziós a lányom, hogyan segíthetnék neki? fórum

Depressziós a lányom, hogyan segíthetnék neki? (beszélgetős fórum)


13. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 25. 09:59

Szia!


Szerintem mindenképpen menjetek el pszichiáterhez, ő orvos, a pszichológus nem -felelősségteljes pszichológus csinál mindenféle tesztet és javasolja is a pszichiátert, de ez ritka.


A gyógyszer nem ördögtől való dolog, rengeteget segít fizikailag. Ha az állapot tartósan fennáll, és nem tudja egyedül megoldani, több, mint valószínű, hogy depressziós. A közhiedelemmel ellentétben a legtöbb depressziós nem "picsogós ember", amikor már eljutnak oda, hogy nyígjanak, akkor gáz van.


Egyéb tünete is van?

Alvászavar, memória zavar, aktivitás csökkenése, étvágy megváltozása, ha beszélgettek mik azok a témák, amik újra és újra felbukkannak?

Elvont gondolatok, megrekedtség... magány


A napirend, orbáncfű-tea, naplózás, napi 5 pozitív dolog írása, mozgás és rendszeres kaja enyhébb esetben segíthet. Jó, hogy van család, az is nagy motiváció. :)

12. New(l)
2021. ápr. 26. 09:00

Ha nem akartok még gyógyszert, érdemes lenne kipróbálni a rózsagyökeret (Rhodiola Rosea) vagy az Ashwaganda-t. Orbáncfű teát is lehet inni, de arra figyelni kell, mert lehetnek mellékhatásai (fényérzékenység, gyomorpanaszok).

Az mit jelent hogy elkezdTÜNK pszichológushoz járni? Ott ülsz vele? Remélem nem.

11. elemző (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 26. 08:43

Érdemes lenne méhpempőt, B-vitaminokat fogyasztania.

Jobbulást!

10. 32304c7a9f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 26. 00:43
Az életét kéne megoldani, kis léptékben. Erre nincs semmilyen gyógyszer. Senki nem mondta, hogy könnyű!
2021. ápr. 24. 20:51
Pszichológus is fel tudja mérni, hogy szükség van-e gyógyszerre. Ha úgy látja, jelezni fogja.
8. 4de07ed93f (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 24. 20:45

Az is egy jelzés.

Nem tud kivenni 1 hónap szabit?És elvonulni?

7. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 24. 20:08
Én szedtem olyan gyógyszert, aminek mellékhatása volt a depresszió. Elég soká jöttem rá, de amint megfeleztem a tablettát, lényegesen csökkent a depi. Az is kiderült, hogy elég a fél tabletta is a bajomra. Nálatok nincs ilyesmiről szó ?
6. Guruljka (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 24. 20:05
Szerintem sem jó a "gyógy"-szer, csak zombivá és függővé tesz.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 4de07ed93f)
2021. ápr. 24. 20:01
Sokat beszélgettünk, de azt érzem, hogy mindig talál valami okot, mintha minden és mindenki probléma lenne.
4. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 24. 19:55

Először is.

Kérdezd meg, jól érzi magát az életben,azt csinálja,amit szeret,azzal él,akivel szeret?

Sokszor a depresszió csak tünet és az ok egészen nyilvánvaló

2021. ápr. 24. 19:53
Eszembe jutott, hogy lehet jobb lenne egy pszichiáter, de sem én sem ő nem szeretné a gyógyszert, legalábbis ameddig nem muszáj.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 24. 19:46
Nem nagyon tehetsz semmit. Nagyon jó, hogy pszichológushoz jár, várd ki türelemmel, mi lesz a hatása.
2021. ápr. 24. 19:44
Sziasztok! Sajnos a lányom depressziós. 30 éves lesz, a férjével él, gyermek még nincs. Eleinte csak azt vettem észre, hogy semmi sem jó neki, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy depressziós. Elég elutasító velem, és sajnos mindenkivel szemben, szerencsére a férjével elég jól megvan, vele nem annyira. Sokat beszélgettünk, de azt hiszem engem is ellenségnek érez. Ő is felismerés, hogy baj van, kérésemre elkezdtünk pszichológushoz járni. Fogalmam sincs, hogy ezen kívül, és persze azon hogy mellette vagyok, mit tehetek érte.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook