Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Dentocar fórum

Dentocar (beszélgetős fórum)


13. Laryan
2008. jan. 30. 23:38

Nagyon jó és hasznos!

Sok mindentől megvédi a pici fogakat,persze ez mellett kell a fogmosás is!

Még nagyobb korában is érdemes nekik adni!

2007. ápr. 23. 19:21
Hali. Mi is ki fogjuk próbálni, ha már ennyien dicséritek. Szerencsére még nincs lyukas fogunk (5éves ikrek), de ne is legyen! Le a fognyűvő manóval!!! :)
11. 0da18668f3 (válaszként erre: 10. - 5bbbcb438b)
2007. jan. 18. 10:37

Én is felügyeltem mindig a fogmosást a gyerekeimnél. Természetesen a kicsinél 1 éves kora óta én mosom a fogait. A nagyfiamnál már nem. :)))

Igazad van nagyon sokat számít a helyes fogmosási technika.

2007. jan. 17. 19:35

A fiaim 20 és 18 évesek. Kicsi korukban az orvos utasítása szerint adtam nekik a Dentocart. A fogorvosok ájuldoznak, hogy milyen egészségesek a fogaik, egyetlen lyukas sincs.

Persze a dologhoz az is hozzá tartozik, hogy már az első fog kibújásától nedves ruhával dörzsölgetve tisztogattam, sokáig én mostam a fogukat ill. felügyeltem a fogmosás helyes technikáját, rendszeresen hordtam őket fogvédelmi rendelőbe ellenőrzésre, fogmosási technika tanulásra. Nálunk hamar csak tiszta víz lett az innivaló a teák, szörpök helyett, nem hagytam őket folyton ilyesmit szopogatni, főleg éjszakára nem.

Nagyon nagy gondot fordítottam ezekre a dolgokra, mivel apjuknak is, nekem is nagyon hamar kezelni kellett a fogainkat. Így tehát a genetikai adottság valószínűleg kilőve a gyerekeimnél, mert a rokonságban is nagyon sok a kezelt fog.

9. 0da18668f3 (válaszként erre: 8. - Rencsi85)
2007. jan. 16. 14:45

SZIA Rencsi!

Sajnos nekem sem tudta megmondani pontosan senki, hogy mennyi az ivóvizünk fluórtartalma.Én mielőtt elkezdtem adni beszéltem a dokinkkal, de ő teljesen rámbizta. Ártani semmi esetre sem ártok vele.-mondta ő. De szerintem ez az állapot a Dentocar miatt van és persze egy kis genetika is van a dologban, mert pl. az én fogaim is jók.

8. rencsi85 (válaszként erre: 7. - 0da18668f3)
2007. jan. 15. 15:17

Szia!

Az tényleg nagyon jó,ha egészségesek a fogai!

Főleg ha ez a Dentocar miatt is van!

Azt had kérdezzem meg tőled,hogy Te tudtad mennyi nálatok az ivóvíz fluortartalma mikor adni kezdted!?

Mert nekem ezt senki sem tudja megmondani!

7. 0da18668f3 (válaszként erre: 1. - Rencsi85)
2007. jan. 15. 13:50

Sziasztok!

A témához én is hozzászolok, mert a Dentocarral kapcsolatban nagyon jók a tapasztalataim. Nagyfiamnak fél éves kora óta adtam a Dentocart és ép, egészséges fogai vannak. Egyetlen egy lyukas foga sincs. A tejfogai és a maradandók is egészségesek. A dokinő akihez járunk biztosra állítja hogy a Dentocartól és a rendszeres fogmosástól van. A kicsi fiam 2 éves és természetesen ő is kapja.

6. szika (válaszként erre: 5. - Rencsi85)
2007. jan. 13. 21:55

Köszi. :)))))


Neked meg jó babázást....dentocarral tényleg jól jársz....áldani fognaka gyerkők érte..márcsaka fogdoki miatt is :)))))))))

5. rencsi85 (válaszként erre: 2. - Szika)
2007. jan. 13. 20:51

Szia!

Köszi a válaszod!

És hajrá!Mármint a babát illetően!

4. rencsi85 (válaszként erre: 3. - Dee)
2007. jan. 13. 20:48

Szia!

Igen,ő írta fel!

3. dee
2007. jan. 13. 20:45
Én azért egyeztetnék az orvossal,vagy ő írta fel?
2007. jan. 13. 20:38

Szia!


Én nem vagyok kisegyerekes anyuka. Még. Sajnos. :D

De én 12 éves koromig kaptam és a Caldea-t is. A húgom szintén.

Azért jó, mert se neki, se nekem még soha nem volt lyukas fogam, fogínyproblémám, csontproblémám, semmi. És a mai napig nyugodt szívvel megyek fogorvoshoz.

A csontok és a fogak épségéhez, erejéhez, fejlődéséhez mindenképp jót tesz. Én csak ajánlani tudom. :))

2007. jan. 13. 20:30

Kedves Anyukák!

Nemrég kezdtem el adni kisfiamnak a Dentocart!

Azt szeretném kérdezni ki adja a gyerekének a Dentocart,s ki nem?És miért?

Mit gondoltok van rá szükség?

Várom hozzászólásotokat!

Üdv:Rehina


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook