Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » December 27 -én holnap nyitva vannak az üzletek? (mint általában szombaton)? fórum

December 27 -én holnap nyitva vannak az üzletek? (mint általában szombaton)? (tudásbázis kérdés)

1 2
2008. dec. 28. 15:39
? igen :)
43. dancingqueen (válaszként erre: 41. - D9d8721118)
2008. dec. 28. 14:42
:)
42. d9d8721118 (válaszként erre: 31. - Szanád)
2008. dec. 28. 14:42

Én nem vagyok beteg, ha egy napot nem vásárolhatok. De azért számold ki hogy 24.-től 27.-ig mennyi nap telik el. Nem biztos hogy szívesen megeszem a 23.-ei kenyeret 27.-én amit mondjuk 22.-én sütöttek.


Tény hogy a válság van, és az emberek eszeveszetten özönlenek a boltba. De nem mindenkinek van lakáshitele, autóhitele, akármilyen hitele. Most azért mert válság többet ne egyek, vagy mi?

41. d9d8721118 (válaszként erre: 40. - Dancingqueen)
2008. dec. 28. 14:38

Itt az igazság! :)


Amúgy meg szerintem a mai fiatalok többet dolgoznak mint anno a mi anyáink ( vagy legalább is valamivel többet ). Van olyan ismerősöm, akinek 5 munkahelye van egyszerre.

Nem mindenki ül otthon és vakarja! Ahhoz hogy az ilyen kedves ember mint aki szép hozzászólást írt, ne legyen szarban az olyan hülyéknek kell "ellátni", mint mi akik 27.-én délben elmegyünk a szupermarketbe :)

2008. dec. 28. 14:28
és persze ha betörnek hozzád,ne hívj rendőrt se,de mentőt se ha rosszul vagy,mert hát ugye bizony vasárnap,vagy karácsony van...hmmm...felgyújtpod magad a gyertyával,dehát ugye a tűzoltóknak "jár a szabad nap"....no,ehhez mit szólsz?
39. dancingqueen (válaszként erre: 25. - Lizabella)
2008. dec. 28. 14:26

érdekes: amikor gyerek voltam,nem voltak mobilok,mégis felnőttem,ma meg már elképzelhetetlen az életem(tünk) nélküle.

Karácsonyra,és egyébként,állami ünnepre pluszt kell,hogy kapjanak,gondolom az is jól jön(Anyagilag).és mégegyszer,csak ismételni tudom magam: akkor ne olvass másnap újságot,de sőt,hétfőn se(mert az ugye vasárnap készítik),sőt, minden egyéb médiában dolgozók is dolgoznak az ilyen apokon is,ahogy az egészségügyben dolgozók is. Akkor?

38. d9d8721118 (válaszként erre: 37. - Gerna)
2008. dec. 27. 20:17
Bezzeg ha nem lett volna otthon valami ... ;)
37. gerna
2008. dec. 27. 17:40
Én meg elhajtottam a Tesco, az Auch, meg a Ll előtt és mindenütt rengetegen voltak! juszt se mentem be ;-)
36. d9d8721118 (válaszként erre: 35. - Tóth Vica)
2008. dec. 27. 16:23
:)
2008. dec. 27. 16:22
NEKEM IS MUSZÁJ VOLT ELMENNI, DE REMÉLEM MÁR NEM KELL SÜRÜN.
34. d9d8721118 (válaszként erre: 33. - Emagdi)
2008. dec. 27. 14:44
Nem baj, én voltam ma a gazdaságos boltba, délelött :)))) És nem csak én voltam ott, hanem a többi hülye is aki épp akkor ért rá. kicsit ki is szúrtak velem, de nem baj :)
33. emagdi (válaszként erre: 30. - D9d8721118)
2008. dec. 27. 13:14

valószínűleg aki ezt nem fogja fel, annak kár is magyarázni. :(((

akkor bezzeg, ha kirúgják, mert kevesebb nyitvatartáshoz kevesebb eladó kell, akkor ugyanezen embereknek lesz ismét a legnagyobb a szája, hogy "ez micsoda szemétség" :)))))

32. emagdi (válaszként erre: 31. - Szanád)
2008. dec. 27. 13:12

ezt most úgy érted, hogy te beteg leszel, ha nem mehetsz vásárolni egy napig? vagy kire érted? (nyilván te is magyar ember vagy:))


amúgy meg ez nagy szerencse a boltoknak, és az ő dolgozóinak, hiszen ők ebből élnek.

gondolom te is ilyen boltban dolgozhatsz, ha ennyire jó kedved van, és nevetsz (avagy röhögsz, ahogy te fogalmaztad) ;-)

2008. dec. 27. 09:17

Az a helyzet hogy a magyar ember beteg ha egy napot nem vásárolhat...

méghogy gazdasági válság... röhögnöm kell... )))

2008. dec. 26. 22:00

Amúgy te mikor mész vásárolni? Vagy mikor van az idő amikor szerinted szabad menni?

Akkor bezzeg nem panaszkodik senki amikor 20 ezreket hagyok ott a hiperszupermarketbe!

2008. dec. 26. 21:56

Akárhogy is nézzük a boltoknak a vásárlókból van pénzük, tehát ha vásárló van, akkor van állása az eladónak is! lehet hogy régen nem volt mindennap nyitva a bolt, de nem is volt ilyen világ mint most! Az ember 12 órázik, mikor mennyen vásárolni?!


Bocsánat hogy nem rohanok boltba vásárolni mert épp lehet hogy a szaros életedet mentem meg, és azért nem tudok bevésárolni karácsonyra!


Biztos azért mennek az emberek akkor vásolni amikor mert akkor érnek rá. Nem mindenki tesped otthon és vakarja! Ha meg nem tetszik akkor vegyél ki szabadságot vagy tanultál volna, ennyi!

Mi a francnak kell ebből ekkora ögyet csinálni?

28. gerna
2008. dec. 26. 21:12
Ja kifelejtettem, hogy az ünnepen is nyitva lévő boltok (legalábbis itt nálunk) a legdrágábban adják a cuccot. Épeszű ember nem is nagyon megy oda vásárolni sima hétköznap.
27. gerna (válaszként erre: 25. - Lizabella)
2008. dec. 26. 21:10

Na meg a kórházakban dolgozók, a mentősök, a rendőrök, a rádió és tévécsatornák, a közlekedés (sztrájk felfüggesztve), a "sok barom" ezeket is igénybe veszi.

A boltok a pénzből élnek, akik ünnepnap, vasárnap is kinyitnak, azok is a vásárlókra hajtanak. A sok barom hagyja ott a pénzét.

26. Tóth Vica (válaszként erre: 22. - D9d8721118)
2008. dec. 26. 20:59
Igazat adok neked, szerintem is aki ilyen munkát vállal, tisztában van vele, hogy mit kell csinálnia, és övé a döntés, hogy vállalja e. én egy bankban dolgozom, nekem se tetszik hogy a ledolgozos szombaton is 5-ig vagyunk nyitva, de bekellett mennem. és voltak, akik 5 elött jöttek be.
2008. dec. 26. 19:49

Érdekes amikor gyerek voltam nem voltak nyitva vasárnap az üzletek,és nem voltak éjjel nappalik.....ÉS megoldották a szüleink a bevásárlást.És nem szart ettünk.


Én sajnálom az anyám korabeli nőket akik 24-én dolgoznak kettőig mire bezárnak,mert ugye a sok barom miatt még tele a bolt. kb három mire hazaérnek.Neki állnak főzni stb És be esnek a fa alá fáradtan.De örüljünk a karácsonynak....

24. emagdi
2008. dec. 26. 18:52

még mindig nem írta meg senki, hogy miért tiltakozik ennyire, ha MÁSOK elmennek vásárolni olyan napokon is, amikor ők maguk nem (mert nagyon előrelátóan ők már mindent beszereztek).

ennyi erővel elég lenne, ha heti egy nap nyitva lennének a hipermarketek, akkor mindenki menjen el, egy hétre előre simán be lehet vásárolni. nem?


persze akkor tized ennyi eladó is elég lenne.

van egy olyan gyanúm, hogy akkor olyan topikok nyílnának, hogy milyen szemétség, hogy kirúgtak minket.


(természetesen, ha az eddigi heti 7 nap helyett csak heti 6 nap lennének nyitva a boltok, akkor is átlagban minden hetedik eladót el lehetne bocsátani. aki eladó, és ezt szeretné, az sokkal egyszerűbben is megoldhatja azzal, hogy felmond. és akkor neki sem kell menni dolgozni, és aki akar, az is tud menni vásárolni.)

2008. dec. 26. 18:16

Én úgy vagyok vele hogy örülök hogy mehetek dolgozni, nemhogy azon mélázzak hogy úristen karácsony van!

Szerintem sokan dolgoznának ünnepek alatt is ha lenne hol! Erre gondolj!

22. d9d8721118 (válaszként erre: 13. - 17dfdcec7d)
2008. dec. 26. 18:14

1. Mit szóljon az a szerencsétlen egészségügyi dolgozó aki éjjel nappal, ünnepnap is dolgozik? Annak nem kell hogy otthon legyen a családjával, csak az eladónak, mi???

2. Alapvető élelmiszert csak kéne venni. Én speciel nem igazán kívánom meg 27.-én a 22.-ei kenyeret...

3. Nem vagyunk hülyék hogy elmegyünk boltba ha kell valami!

4. Nem délbe szoktam menni vásárolni! amúgy meg semmi köze senkinek hozzá hogy ki mikor megy!

5. Nem szarok be hogy be vannak zárva a boltok ünnepek alatt.

6. te szapulod a magyar mentalitást, közben meg te sem vagy jobb. Olvasd vissza mennyi trágárságot írtál le. Nah, ez a magyar mentalitás, az olyan megjegyzést tevő emberek mint te.


Amúgy meg nem az volt a kérdés hogy ki milyen hülye hogy képes elmenni boltba 4 nap után, hanem hogy nyitva lesznek-e a botlok 27.-én!

21. supin
2008. dec. 26. 17:59
Szerintem is lehetne előre gondolkodni!!!!!!!!
20. emagdi (válaszként erre: 18. - Lizabella)
2008. dec. 26. 17:48

teljesen úgy beszélsz ezzel a "megtiltással", mintha kötelező lenne menned vásárolni. de nem, nem kötelező, ez csak egy lehetőség, amivel vagy élsz, vagy nem.

szóval ha nem akarsz menni 24-én sem vásárolni, szíved joga. de attól még más, ha szeretne menni, miért bánt az téged?

19. emagdi (válaszként erre: 18. - Lizabella)
2008. dec. 26. 17:47

nyilván azért volt nyitva, mert az egy magántulajdonú bolt, és a tulaj saját maga nyitott ki. egészen biztos azért, mert megérte neki.


árulja már el valaki, hogy miért köpködtök ennyire arra, hogy nyitva vannak a boltok?

2008. dec. 26. 17:40

Én megtiltanám,hogy 24-én 25-én 26-án nyitva legyenek a boltok.Náluk van egy kis üzlet a ház alatt 24 én még este 5 kor nyitva volt.25-én reggel nyolckor már sorban álltak,hogy mikor nyit.Miért nem lehet előre tervezni...és bevásárolni mindent.

S

17. emagdi (válaszként erre: 13. - 17dfdcec7d)
2008. dec. 26. 16:56

nem értem ez miért bosszant téged?

eladó vagy? : örülj neki, ettől van munkád.

vásárló vagy? : örülj neki, mert elmehetsz megvenni, ha valamire szükséged van. (előfordulhat, hogy a készülődés közben jössz rá, hogy valamit elfelejtettél, vagy valami épp akkor fogy ki otthon)


de bármelyik is vagy, a legjobban akkor jársz, ha nem bosszantod magad feleslegesen. (főleg ahogy olvasom az adatlapodon, hogy kismama vagy...)

16. szanád (válaszként erre: 13. - 17dfdcec7d)
2008. dec. 26. 16:22
hú, de igazad van....
2008. dec. 26. 16:22
igen....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook