Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » December 24-én mi lesz nálatok az ebéd? fórum

December 24-én mi lesz nálatok az ebéd? (beszélgetős fórum)


21. ina87
2013. dec. 23. 18:48
Természetesen hal,több variácioban,saláta köretel.
2013. dec. 23. 18:33

Engem igazán nem érdekel, hogy mi illik és mi nem:)

Nálunk 24-én késői ebéd (14-15 óra körül).

Rántott gomba, rántott karaj, rizi-bizi, sültkrumpli, kukorica saláta. desszert: csokitorta, méteres kalács, szaloncukor már elfogyott:)

25-26-án tarját sütök, amit holnap pácolunk be, ehhez sztékburgonyát csinálok. Amikor elfogy, akkor csinálom meg a töltött káposztát, szilveszterkor malachúst sütök.

A haltól éhesek maradunk.

19. 9bbc382386 (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2013. dec. 23. 17:59

halallergiás családban ez nehezen megoldható :)

illik vagy nem illik

2013. dec. 23. 17:55
Karácsonykor halat illik enni, úgy hogy elmegyünk sushizni.
2013. dec. 23. 17:50

töltöttkáposzta , egyben sült fasirt tojással töltve,krumplisaláta(lilahagymás)--ezeket elkészítettem ma

majd lesz még baconos sajtos csibemell,húsleves,kéksajtos karaj--ezek karácsony 1.2.napján

16. jstefan (válaszként erre: 13. - Vaczila)
2013. dec. 22. 20:59
Sok keresztény vallás van! Amit leírtál az valószínű hogy kizárólag a te lakókörnyezetedben van így.Európa különböző keresztény közösségeiben teljesen eltérő hagyományok vannak,és teljesen ismeretlenek ezek a népszokások amiket leírtál.Még országokon belül is nagyon különböznek a szokások.
15. arrival (válaszként erre: 13. - Vaczila)
2013. dec. 22. 20:18
Ezekrol en nem is hallottam!
2013. dec. 22. 20:05
Javítás: a fiatalok már NEM ismerik
2013. dec. 22. 20:03
A 24-i ebédnek a keresztény vallás szerint komoly hagyományai vannak. 24-én, bár a háziasszonyok egész nap sütnek főznek, bizony böjt van. Húst csak este lehet enni, délben még nem. Viszont régi szokás, hogy ebédre 7 féle ételt kell fogyasztani. Ne gondoljatok 7 fogásos ebédre, de 7 féle valamire igen. Szüleim a mai napig tartják ezt a szokást, ebédre bableves szokott lenni náluk, mákos laska vagy guba, aszalt gyümölcsök, sült tök, (ennek van valami jelentősége is, de nem emlékszem pontosan hogy mi). A család közösen elfogyaszt 1 almát, hogy a következő évben is együtt maradjanak. Esznek 1-1 gerezd mézes fokhagymát is. Mézet, hogy a következő évben édes legyen az életük, fokhagymát, hogy egészségesek legyenek. Sajnos a mai fiatalok már ismerik és nem tartják magyar hagyományainkat, az amerikai ünnepek sokkal ismertebbek lettek. Pedig hagyományaink határozzák meg eredetünket, magyarságunkat. Akár hungarikumok is lehetnének.
2013. dec. 22. 19:33

24-én ebédre: halászlé, rántott tarja és hal, sült krumpli, házi majonéz

25-26-án: húsleves, krumplipüré, sült kacsa comb és mell

2013. dec. 22. 19:30

Nálunk hagyományos halászlé rántott hal,r.karaj,tarja és majonézes saláta szokott lenni. Sütik és gesztenye püré a desszert.

Délben csak a párom szokott valami elöző napit melegíteni magának,mert akkor úgy főzök,hogy legyen valami maradék,de kiszolgálja magát mert nekem levegőt venni sincs időm. Idén mivel a gyerekek már nagyok, először leszünk szenteste kettesben de 27.-én párom névnapján mi megyünk hozzájuk ebédre( eddig nálunk volt minden évben a "buli")

Kellemes készülődést és áldott,Boldog Karácsonyt Mindenkinek!

10. Minya
2013. dec. 22. 19:23

nálunk őszibarack krémleves és citromos - fokhagymás afrikai harcsa lesz rizzsel

estére meg megyünk anyumékhoz ott meg minden amit szeretünk :)

9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2013. dec. 22. 19:20

3-4 felé van az ünnepi nem is ebéd, nem is vacsora.

Csak reggelizünk aznap. Legalábbis így dereng. Olyan zavaros az a nap. Süt, főz, csipeget mindenki.

2013. dec. 22. 19:16
Nálunk is ki szokott maradni az ebéd :) vacsira pedig a menü töltött hús, egyben sült fasírt, töltött tojás és kukoricasaláta :) desszertnek pedig túrótorta :))
7. arrival (válaszként erre: 6. - Lara21)
2013. dec. 22. 19:06

Jol hangzik!

Neked is Boldog unnepeket!

2013. dec. 22. 19:04
Nálunk Szenteste nagy vacsi van, úgyhogy az ebéd általában kimarad, akkora a sürgés forgás! Plusz mindenki csipeget a nagy főzésben, meg szaloncukor akasztgatásban :D A vacsora egyébként halászlé és mindeféle jóval töltött(aszalt gyümi, gesztenye, sajt), göngyölt pulykamell lesz. Desszertet mindenki választ magának a 3-4 féle süteményből, ami készül az ünnepre! Vagy csak simán bezabálunk szaloncukorból!:) Boldog Karácsonyt Mindenkinek!:)
5. arrival (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2013. dec. 22. 18:59
Mi keson, 2-3 korul ebedelunk, igy ez olyan mindketto egyben :)
2013. dec. 22. 18:58

Ok., ez az ünnepi vacsi, de délben mi lesz?

Vagy ezt Ti akkor eszitek?

3. arrival (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2013. dec. 22. 18:55

24- halaszle, sult hal, krumplipure

25, 25 sult pulyka , franciasalata, es sult kacsa annak aki nem szereti a pulykat

2013. dec. 22. 18:54
Már úgy unom a mákos kiflit, tésztát.. Próbálom begyűjteni az ötleteket!
2013. dec. 22. 18:52
December 24-én mi lesz nálatok az ebéd?;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook