Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debreceni klinikán mennyi az orvosok tarifái? fórum

Debreceni klinikán mennyi az orvosok tarifái? (beszélgetős fórum)


6. Mirtus30 (válaszként erre: 5. - Bishop81)
2012. szept. 28. 10:08
" A vizit abból áll hogy a nővér mondja a vizitelős orvosnak h a kismama XYnak a betege, a doki pecsétel és megy tovább." Ezzel picit vitatkoznék. Én is XY betege voltam mikor 13 hónappal ezelőtt bentfeküdtem a klinikán és mégis más orvosok is írtak ki vizsgálatokat nekem is és más kismamáknak is, amellett persze, hogy megkérdezték, hogy hogy van a kismama, baba jól mozog-e stb. stb...
2010. ápr. 5. 16:04

Köszönjük az eddigi hozzászólásokat. Közben máshol is érdeklődtünk, és olyan infót kaptunk h a magánrendelőben elkért összeg 10X-e a szülés. Most pedig 8000ft-okat szokott kérni a rendelőben, tehát 80.000ft-ot kéne borítékolnunk.

Feleségem mesélte, hogy az egyik szobatársának már pár nap volt h betöltse a 40. hetet, de magasvérnyomással és rossz NSTvel befektették. Egy hétig dobálták egyik orvostól a másikig, senki nem akarta megszüleszteni, egy csomó gyógyszerrel kísérleteztek rajta, majd végül egyik doki megszánta és megcsászározta. Úgy vesszük észre ha valakinek nincs saját orvosa, azzal nem is foglalkoznak, sőt az orvosok egymás betegeivel se foglalkoznak. A vizit abból áll hogy a nővér mondja a vizitelős orvosnak h a kismama XYnak a betege, a doki pecsétel és megy tovább.

2010. ápr. 5. 15:11

Mindegy melyik Klinikáról van szó szerintem legyen az bármelyik vidéki városban, vagy Budapesten mindenhol valóban más a tarifa rendszer. Én egyszer utoljára a tévében egy magánorvosi rendelőben, ahol a szinvonal sokkal magasabb és az ellátás is.

Egy szülésnek az ára kapaszkodjatok meg. 280.000 Ft-ba került. Sok évvel ezelőtt. Igaza van a beirónak nagyon el vannak anyagiasodva és szállva maguktól, akkor mit szóljon az a páciens, aki nem engedhet meg magának ilyen luxust?

2010. ápr. 5. 14:51
szerintem nem kellene neki tul sokat adni mert igy is elvannak szálva. az én dokim alig jött be hozzám. igérte,hogy kapok epidurált és nem kaptam csak közvetlenül műtét előtt addig hagytak szenvedni,pedig végig jártam hozzán magán rendelésre és mindent megbeszéltümk,mármint hogy lesz majd ha ott leszek. semmi nem ugy volt. az a gáz,hogy egyre többet kapnak pedig azt inkább a gyerekre kellene költeni.
2010. ápr. 5. 14:48
én ott szültem császárral,és 50.000.-et adtunk. viszont egy ismerősöm megkérdezte ugyanezt a dokit akinél én is szültm,és azt mondta,hogy 80000.- a tarifa. na én erre nem mertem megkérdezni,mert tök ciki,hogy mi kavasebbet tudunk adni.
2010. ápr. 5. 10:17

Először is tudom, hogy rengeteg hasonló fórum indult itt, de ahogy néztem sok elavult, több hónapja nem ír oda senki.

Nekünk Dr. Zatik János a fogadott orvosunk, de csak a klinikán fogadtuk fel, most a feleségem nem jár a magánrendelőjébe. Közben kiderült, hogy a terhespathológián ő a főorvos, feleségem már két hete bent fekszik, császározni fogja. Mindig vizitkor találkozik vele a feleségem, akkor természetesen nincs alkalom megkérdezni, hogy "mennyi lesz a császár". Előző gyerkőccel, 2 évvel ezelőtt a magánrendelőben 5000ft-ot kért el, szülés után 50000 ft-ot adtunk neki. Most tanácstalanok vagyunk, hogy mennyit is kéne neki adni. Mi megint 50000 ft-ot gondoltunk. Ha van itt Zatik betege aki tud ezügyben segíteni, megköszönném!

Természetesen más orvosok tarifáit is le lehet írni, hátha másnak is segíthetünk ezzel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook