Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » De nehéz az iskolatáska fórum

De nehéz az iskolatáska (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. ápr. 29. 14:38

Ez attól függ milyen a gyerek, mikor született, ki(k) lenne(nek) a tanítónénije(i).

Mindegyikben van pro és kontra érvem.


Mint szülő:

Első gyermekünk 6 évesen tudott olvasni. Mindig 1-1 betűt kérdezett meg, s összerakta. Oviban mondta egyszer: Anya, miért van a disznó alá írva, hogy sertés? Most 8. osztályos. Az osztályban kb 3-an nem évvesztesek, ők a legjobbak tanulmányi téren. Nem bántam meg, hogy elengedtem suliba. Most is kitűnő. ( Vannak gyengébb jegyei: tesi, technika)

Másik kettő évvesztes. Ők is jó tanulók, de lusták. Nekik nem nagyon kell küzdeniük.


Mint tanító:

Nem látok különbséget az osztályban évvesztes, vagy sem érkezett gyerekek között. Azok, akik már felnőttek lettek úgy látom, mind megállják a helyüket az életben.

A gyors tempó a rosszul megválasztott tananyag miatt van! Tanítót és olvasástanítási módszert kell választani. Akit érdekel, privátban személyes kérdésekben segítek, ahol tudok.


Ha marad +1 évet, akkor +1 évig családi pótlék.:)))


Mi úgy döntöttünk, hogy kétévente mentek suliba, reméljük kétévente fognak ballagni is...

15. gyöngyi (válaszként erre: 14. - Hobitka)
2007. febr. 3. 13:45
Ráér, hadd játsszon még egy évet!
2007. febr. 3. 12:56
Atyám! Miket írtok! A lányom az idén lesz 6 éves, de csak 2008-ban engedem elsőbe! Egyre inkább egyetértek magammal! :-))
13. gyöngyi (válaszként erre: 12. - 93a74b44ea)
2007. febr. 3. 12:04
Hát ez baj...Pont ez volna a lényege a korszerű tanításnak, hogy egyénre szabva könnyebb eredményt elérni.Szerencsére a mi iskolánkban mindenki maga dönti el, hogy mi alapján dolgozik-az eredmény a fontos!
12. 93a74b44ea (válaszként erre: 11. - Gyöngyi)
2007. febr. 2. 17:36

Kérdés, hogy azt a másikat aztán jóváhagyják-e...

Én tavaly három hétig éjjel-nappal írtam a tanmeneteimet, belevettem helyi sajátosságokat, egészségnevelést, stb... Volt, amelyiket visszadobták...

Az idén lefénymásoltam a központiakat, az óraszámokba belejavítottam, egy-két dolgot kihúztam, átírtam, megvolt két nap alatt. Egy megjegyzés nélkül fogadták el.

Nem csak ott fent, de sokunk iskolájának a vezetése is vaskalapos. Pedig a mi igazgatónk kb. 35 éves....

11. gyöngyi (válaszként erre: 9. - Debóra)
2007. febr. 2. 16:24
Nem így van! A tanítónénik a tempót maguk szabják meg minden tanév elején. Ezt nevezik tanmenetnek.Minden évben másikat lehet írni, az adott osztály képességeinak megfelelően.Év közben is lehet-sőt kell is esetenként változtatni rajta.Persze ez elég nagy meló és nem kötelező minden iskolában, az igazgatótól függ, hogy megköveteli-e.Nem is csinálják meg túl sokan, pedig ez lenne a lényege a sokat hangoztatott tanítói szabadságnak! Szóval, amit az okos fejesek találtak ki, nem kötelező alkalmazni, lehet helyette írni másikat!!
10. DODICA (válaszként erre: 6. - Gyöngyi)
2007. febr. 1. 20:06

Te lehetsz a ritka kivétel!:)


Fiam most másodikos. Bizony, tavaly már novemberben tudott olvasni. Én voltam rajta a legjobban kiakadva, szülőként, s tanárként is.

Érdekes, mert az ofő nem mai csitri, sőt. A legidősebb a tanári karban, már engem is tanított. Sose gondoltam volna róla, hogy ennyire sietteti a dolgokat. Maximalistának neveli a kölköket. Néha alig bírom megnyugtatni a kölköt, hogy engem nem zavar, ha nem 100% egy dolgozat (abból is rengeteget irat, volt, hogy 2 nap alatt ötöt!), csak 89%.

Hihetetlen! Itt tartunk...2. osztályban!

2007. febr. 1. 19:40

Sziasztok. Ma voltam a kis elsős lánykámnak a szülői értekezletén. Egy-két felszólalásom volt, de sajnos nem szegény tanítónéni tehet a gyors tempóról. Neki van egy naplója, amiben le van irva a tanterv, amit neki be kell tartania.

Ő is teljesen egyetért velünk felháborodott szülőkkel, hogy sok a követelmény, gyors a tempó. Azt mondta, hogy ezt egy "fenti okos fejes találta ki az iróasztal mellől, aki csak fényképen látott gyereket" cimszóval. Szóval igaza van.

8. debóra (válaszként erre: 6. - Gyöngyi)
2007. jan. 31. 18:34
Én abszolult nem azt akartam, hogy az én gyerekem Karácsonyra olvasson. Ráérne év végére is, de tökéletesen. A tempón vagyok kiakadva, amit némelyik iskola követel.
2007. jan. 31. 15:26
A szomszéd kislány most elsős,karácsonyra tudott írni olvasni!aztán elrontott vmi dolgozatot és az anyukája 2 hét játék nélküli büntetést adott neki!Szóval nem normális egyik mási tanár és szülő sem!
2007. jan. 31. 15:22
Én azt szoktam mondani, hogy ez nem lóverseny. nem az a jobb aki előbb ér be a célba!Én május végére tanítom csak meg a betűket,de akkorra mindenki tökéletesen tudja az osztályban.Persze mindig van olyan szülő, aki már szeretné, ha a gyereke karácsonyra olvasna...És sajnos van olyan tanító néni, aki meg is tanítja az összes betűt 3 honap alatt!!!Nem kéne...
5. nono80 (válaszként erre: 4. - Gyöngyi)
2007. jan. 31. 15:22
Ezt általánosságban írtam,én megpróbáltam olyan sulit keresni amelyikre ez nem illik!Azt hiszem sikerült is!
4. gyöngyi (válaszként erre: 3. - Nono80)
2007. jan. 31. 15:19
Ha ilyeneket hallasz, akkor gyorsan keress egy másik sulit!! Vaan jobb elhiheted nekem.Én jövőre leszek elsős egy kőbányai iskolában.
2007. jan. 31. 11:58
Az én lányom csak jövőre megy suliba,de már előre félek!Sokaktól hallom,hogy eröltetett menetben haladnak,és nagyon le vannak terhelve!Idejekorán megutáltatják a gyerekekkel a sulit!
2. Bettibaba (válaszként erre: 1. - Debóra)
2007. jan. 31. 11:51

Szia!

Az én kislányom is most elsős,egész jó lett a félévije.

De állandóan be van írva a füzeteibe,hogy szebben!

Mindent megold,helyesen,de ha végezni akar a feladataival,gyorsan kell dolgozni az órán.És ez sajnos külalaki problémákat okoz.

Nem értem,hova ez a rohanás az iskolákban,és ezzel teljesen elveszik a gyerekek kedvét.

És tényleg nagyon le vannak terhelve!:(

2007. jan. 31. 11:46

Sziasztok. Azoknak indítottam ezt a topicot, akiknek a gyermeke most kezdte az első osztályt.

Az én kisebbik lányom elsős, iszonyatosan gyors tempóban haladna, irásból állítólag le van maradva. Rengeteget tanulok vele, szegényt már szabályosan sajnálom. Tönkreteszik ezeket a mai gyerekeket a rengeteg követelménnyel. Mi lesz velük? Ha valaki hasonló véleményen van irhat. Sziasztok

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook