Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » De nehéz az iskolatáska fórum

De nehéz az iskolatáska (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. becseiagi (válaszként erre: 45. - C95c921ae7)
2009. júl. 5. 10:39
Igen, volt mikor leültünk gyakkorolni. Az oviban árultak iskolára felkészítő könyveket, abban vltak olyan feladatok, amiket meg tudtunk csinálni. De van olyan is, ami már iskolásoknak való, úgy hogy azt hagytuk. Próbáltam vele tanulni a nullát, és az egyest leírni, de a nullánál már le is álltunk, mert béna vagyok megtanítani neki, hogy ne menjen túl a vonalon, meg nem tudtam megértetni vele, hogy 2 db nulla között legyen egy négyzet, ami kimarad. :) Majd a tanító néni. Amúgy számolgat itthon, meg ilyenek, de írni nem tanítom, mert azt hiszem jobb, ha a többiekkel tanulja. A szüleim nagy bánatomra elkészték neki tanítani a nagy nyomtatott betűket, emiatt össze is vesztem velük, mert szerintem csak megkavarják vele a gyereket: úgy sem így kezdenek el írni. Meg leírta nekem, hogy Gabika, és azt mondta, hogy azt írta, hogy Gabi. Nincs tisztába még a betűkkel... Aki úgy megy vezetni tanulni, hogy már tud vezetni, annak is nehéz. :)
45. c95c921ae7 (válaszként erre: 44. - Becseiagi)
2009. júl. 5. 09:32

Hát igen, ebben is van valami. Bár ezerrel kapsz többet-ha történik valami-mint amit befizettél.


Ti készültök vagy készültetek az iskolára-szoktatok gyakorolni vmit?

2009. júl. 4. 09:48
Felhívtam a biztosítót, és azt mondták, hogy nem baj, hogy lemaradtunk, ugyanis majd ősszel lesz egy pótlista, ahová fel lehet íratkozni. Én szoktam nekik kérni a Szimba féle General biztosítónál a "D" csomagot. Eddig is azt kértem a nagyobbiknak az oviba, és most megint azt fogom a suliba, és a kisebbik lánynak az oviba. Az 2000 Ft egy tanévre. Ha valami történne vele, engem sem tenne boldoggá az összeg, de ha pl. eltörik a karja, és kap érte 3000 Ft-ot, abból tudnék neki venni valamit, amitől a törött karja ellenére kicsit jobban érezné magát. Egy szép mese könyvet, amit egy kézzel is lehet lapozgatni, vagy valami játékot, vagy ruhát...
43. c95c921ae7 (válaszként erre: 40. - Krisztina3)
2009. júl. 3. 20:58

Nekünk nem lesz utalvány:-(

A biztosítást én sem intéztem el. Az állami szintet úgyis megcsinálják, amúgy meg nem nagyon érdekel. Azt hiszem, ha valami történne vele nem tesz boldoggá 2000 ft.

42. Krisztina3 (válaszként erre: 41. - Becseiagi)
2009. júl. 2. 09:23
Nekem csak kettő van,de azt hiszem az önkormányzattól kell valami papír.
41. becseiagi (válaszként erre: 40. - Krisztina3)
2009. júl. 2. 08:49

Köszike szépen, nekem valamiért ez eszembe sem jutott! :D


Aki ingyenesen kap könyvet (nálunk 3 gyerek van) ott mit kell bemutatni nálatok?

40. Krisztina3 (válaszként erre: 39. - Becseiagi)
2009. júl. 2. 06:06
Szia!Az utalvány 21ezer párszáz forint.Alapbiztosítást az állam fizeti minden gyereknek csak ezt mindig elhallgatják.Hívd fel az iskolával szerződött biztosítót és ott megtudod kötni a plussz biztosítást.
39. becseiagi (válaszként erre: 38. - C95c921ae7)
2009. júl. 1. 21:47
ÁÁÁÁÁÁ, mi még semmit nem vettünk. Anyósom és egy pár anyuka tanácsára várunk még. Várjuk még az akciókat, meg a párom fog kapni beiskolázási utalványt, és hát nem tudom még hogy milyen értékű lesz, és mikor kapja. Nekünk van egy nagy listánk. Tolltartóból azért kell kettő, mert lesz egy beledugós a ceruzáknak, és lesz egy cső tolltartó vagy mi, az ollónak, ragasztónak ilyeneknek. Elfelejtettem a biztosítását elintézni. Szerinted ilyenkor mit tehetek?
38. c95c921ae7 (válaszként erre: 37. - Becseiagi)
2009. jún. 27. 20:31
Hát kiosztottak egy listát. Ha olyan helyen vagyok(pl. tesco)akkor pár dolgot -ami eszembe jut-megveszek. Van ugye a táska, tolltartó, ceruzák, festék, rajzlap és mappa, füzetek, tornacucc(fehér póló, piros r.gatyó) Egyelőre ennyi nagyjából. Nektek?
37. becseiagi (válaszként erre: 36. - C95c921ae7)
2009. jún. 27. 07:46

Tudom! :) Elolvastam, amit írtál!


Ti vettetek már valamit a gyereknek, ami majd a suliban kellhet neki?

36. c95c921ae7 (válaszként erre: 35. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 20:37
A kompról én nem írtam semmit!!!Azt valaki más írta..én semmi rosszat nem mondtam:-)
2009. jún. 26. 20:25

Igen arra gondoltam! :) Nem arra vágyik egy anyuka, aki tanácsot kér valamiben, hogy lehurrogják azért, mert más nézeteket vall. Ne haragudj, nem akarlak megbántani, de én igenis vallom, hogy egy gyereknek jót tesz a komp, gyógymasszőr vagy gyógypedagógus ide vagy oda. Szerintem erősödik a lábuk tőle, önállósodnak egy kicsit, és nem kell egész nap kézben fogni. :)


No de hagyjuk! A lényeg, hogy a sulitól nagyon félek, talán jobban mint a lányom.

34. c95c921ae7 (válaszként erre: 33. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 18:12
Megnéztem azt is. Az átfordulósra gondolsz ugye. Gyógypedagógus vagyok, ez az egyik szakterületem, a korai fejlesztés. Ha akarod írok privit. Oda már nem írok be-abba a fórumba.
2009. jún. 26. 17:58
Köszike aranyos vagy! :) Most köveztek meg egy másik topicon! :(
32. c95c921ae7 (válaszként erre: 30. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 17:55
Ja..megnéztem a képidet:nagyon szépek a gyerkőcök.:-)
2009. jún. 26. 17:54

Hát emiatt-mármint, hogy nem várják olyan euforikusan-ne aggódjunk.

Amúgy elég nagy a követelmény. Illetve én azért is félek picit, mert nem olyan könyvekből tanulnak majd, amiket szerettem volna..sőt..Nagyon gyors tempójú szerintem, amit választott a tanítónénijük.

30. becseiagi (válaszként erre: 28. - C95c921ae7)
2009. jún. 26. 13:33
Igen, nálunk is ugyanez van. Emiatt aggódok is egy kicsit, hogy vajon milyen lesz neki a suli. De kell egyáltalán aggódnom emiatt?
29. Krisztina3 (válaszként erre: 27. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 12:48
Igen,örülj hogy napközis.
28. c95c921ae7 (válaszként erre: 27. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 12:33

Szerintem igen:-)

Egyébként várja a sulit? A lányom nagyon vegyesen áll hozzá. Egyszer várja, egyszer az ovit sajnálja. Olyan "hű de izgi, nagyon várom"-szerűt nem tapasztalok rajta.

2009. jún. 26. 12:19
Akkor örüljek, hogy az én lányom véletlen napközis lett?
26. c95c921ae7 (válaszként erre: 24. - Becseiagi)
2009. jún. 25. 19:01
De elég fura, sőt szerintem jobban izgulok, mint más, mert tudom mi vár rájuk. Mivel fejlesztő és gyógypedagógus vagyok még azon kívül, mindig stresszelek nehogy az én lánykámmal is legyen valami probléma majd. De azért várjuk is, hogy milyen lesz, hogy veszi majd az akadályokat. Én jobban szeretem a napközit-ha az jól működik, mert délelőtt azért jó eséllyel még tudnak figyelni. Bár..van aki akkor is nehezen-még elsőben.
25. Krisztina3 (válaszként erre: 24. - Becseiagi)
2009. jún. 25. 17:57
Nálunk csak ilyen rendszer van.Nem tartom jó dolognak mert délután is vannak órák és a gyerekek már fáradtak és nem tudnak figyelni.Nálunk hazahoznak hétköznap is könyveket,nyomon tudjuk követni,hogy mit csinálnak.Hétvégére változó mennyiségű tananyagot hoznak haza de max. 1 óra alatt kész voltunk vele és gyakoroltunk is.Kérdezz,válaszolok ha tudok.
2009. jún. 25. 17:48

Igen tele vagyok kérdéssel. Nagyon izgulok, kb. úgy mintha én mennék suliba! :)


Krisztina3: Azt hallottam az iskola otthonos rendszerről, hogy nem jól működik, mert egész héten nem viszik haza a cuccaikat, és így nem is látod, hogy miket csinálnak meg hogy. Aztán mikor hétvégén haza viszik, akkor meg tele vannak munkával. Örülnék, hogy ha mesélnél nekem erről a rendszerről kicsit.


Milla02: Nem fura, hogy tanító néni vagy, és most megy suliba a te gyereked is?

2009. jún. 25. 15:30
Az én kisfiam most volt elsős,iskolaotthonos rendszerben.Van kérdésed róla?
2009. jún. 25. 14:53
Viszont jó lenne ha feléledne ez a fórum, mert van egy 1. osztályba megy a gyerekem jellegű fórum,, de akik azt kezdték már 2. ba 3. ba járós gyerkőceik vannak azóta. Újat meg nem engedtek indítani hasonló címmel, merthogy van egy. Igaz, hogy tanítónéni is vagyok, de a lányom 1. -ős lesz és én is ugyanúgy izgulok mint más. Jó lenne beszélgetni.
21. c95c921ae7 (válaszként erre: 19. - Becseiagi)
2009. jún. 25. 14:50
Az iskolaotthonos is meg a napközis módszer vagy rendszer elsősorban attól függ, milyen a tanító néni, és melyik módszerrel tanulnak a gyerekek. Egyik mellett sem tenném le a voksomat..bár nekem(tanító és gyógyped. tanár) most megy 1. osztályba és napközis lesz.
2009. jún. 16. 11:21
Tanító nénik? Hol vagytok? Nyári szünet van! :D
2009. jún. 15. 17:10
Ez jó kérdés! De látom nem érkezett rá válasz!? Az én nagyobbik lányom most megy majd első osztályba, nagyon félek ettől az egésztől! Ebben az iskolában 3 osztályt indítottak, 2 iskolaotthonos, és egy napközik. Mi az iskolaotthonosba szerettük volna íratni, de had ne részletezzem, hogy miért, végülis napközisek lettünk. Talán már nem bánom (még :)), hogy odakerült, mert mosatnában sok rosszat hallok az iskolaotthonosokról. Mi a tapasztalataitok tanító nénik?
18. Mona!
2008. okt. 10. 12:23

Sziasztok!

Ti mivel ösztönzitek és jutalmazzátok az iskolát kezdő gyereket tanulásra?

2007. szept. 16. 10:39
Az enyém volt már 13 kilós...De mostanában csak 8-9
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook