Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » De nehéz az iskolatáska! fórum

De nehéz az iskolatáska! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: De nehéz az iskolatáska!

22. Sicike (válaszként erre: 21. - Banita33)
2010. jan. 31. 13:06

Nem a Széna téribe.

A Tóvárosiba.Neki a sport volt a mérvadó már oviban is.De a tanulásra is nagy hangsúlyt fektetnek.Csak kamillázok miket és mennyit kell tanulniuk.Én is idejártam és amikor felvételiztem középiskolába akkor inkább felvették a Tóvárosiból a 3-4-es tanulókat,mint máshonnan az 5-ösöket.Azaz erős suli.És egyáltalán nem bánom,tény hogy néha nagyon nehéz,sport mellett sokat tanulni,de hiszem hogy a későbbiekben edzett lesz a gyerek minden téren.

21. banita33 (válaszként erre: 20. - Sicike)
2010. jan. 31. 12:38
A fiad hova jár? Ha a Szénába hányadikas ? Tapasztalatokat???
20. Sicike (válaszként erre: 17. - Banita33)
2010. jan. 29. 16:04

Én most az idén a kicsinek ovit is a gyermek egyéniségéhez fogok választani.

A fiamnál anno a sport volt a mérvaadó,kis sajtkukac.De itt a sport mellett a tanulás is szigorú,amit nem bánok.

(Én sem hallottam a Rákócziról jókat,nem a teljesítménnyel kapcs.-hanem anyu,apu pénztárcájának és a tanárok közti kapcsolatokról....)

2010. jan. 28. 19:53
Helló! Sehol senki?
18. 5e76004fb5 (válaszként erre: 17. - Banita33)
2010. jan. 27. 12:16
őszinte vélemény! ha sikerült iskolát választani, akkor nem árt a tanító néniket is megnézni, mert ő fogja oktatni a gyereket 4 évig. ha már az elején nincs egyetértés, akkor a későbbiekben is probléma lesz.
17. banita33 (válaszként erre: 16. - 3ed4c04bf4)
2010. jan. 27. 11:59
Aha nyilt napokra már járunk! A neten nem derül ki semmi(szerintem)Mostanra tisztult a kép csak abba bíztam 1 oda" járó" anyuka van a fórumon és tud a tapiról Írni vamit.A Rákoczi nagyon teljesítmény orientált az a fiamnak sajnos(vagy nem)nem eredményre vezetö!!!Val színű a Széna mellett döntünk!
2010. jan. 11. 09:46
Ja,és vannak nyílt napok is,ahol be lehet menni.....
15. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 14. - Banita33)
2010. jan. 11. 09:45

Szia!

Minden suliról van tájékoztatás,akár neten is utánna nézhetsz,melyik suli miket nyújt.

Miket értek el,mik szerint tanítanak,melyik tantárgyra erősítenek,milyen lehetőségeket nyújtanak.....stb.

Én egyiket sem ismerem,bár mi is fehérváriak vagyunk.

Mi közelség,mennyire van közel,és a fiam sportigényéhez választottunk akkor elsődlegesen sulit.Így a Tóvárosiba jár.

A googléba beírod a nevüket és biztos kapsz valamennyi választ a kérdésedre,infót.

Sok szerencsét!

Nálunk a picinél az ovi kérdés lesz hamarosan esedékes....

14. banita33 (válaszként erre: 12. - Rencsilany)
2010. jan. 10. 10:00
A nagy fiam szeptemberbe kezdi az 1 ! Mi szerint válasszak iskolát?! Fehérvár!!! 2 sulit néztem ,Szénatéri,Rákóczi!!Igazából az oktatások fajtáját sem ismerem!Melyik mit???Előre is köszönöm !!!
2009. okt. 14. 07:48

Na én azon vagyok kibukva,hogy magyarból van legalább 6 könyvük /3.osztályosok vagyunk/:olvasókönyv,hozzá munkafüzet,anyanyelvi gyakorló,fogalmazás m.f.,2db.szövegértés feladatlapok füzet-könyv,.....;matekból 3 könyv:a matematika gyakorló,egy matematika számolófüzet,és egy matek tk.;aztán van a környezet,az ének stb.

Na de lényeg,hogy képtelenség mindegyikben mindent elvégezni,tavaj is év végén volt olyan könyvünk amiben pár feladat volt megoldva.Akkor minek rendelik be?

Mert gyakorolni,bele feadatokat megoldogatni nem lehet össze-vissza.....!!!!

2009. okt. 13. 08:50

Az én lányom most ment elsőbe.Ők olvasást,írást a Meixner Ildikó féle könyvekből tanulják.Nem láttam mások könyveit,nem tudom milyenek.De ezt amiből a lánykám tanul nagyon dícsérik.

Ének könyvük nincs:(

A matek,környezet pedig a Mozaik kiadótól van.

11. Mariann7533 (válaszként erre: 9. - Klarika5)
2009. okt. 13. 08:34
Igen van énekkönyv.
10. 5e76004fb5 (válaszként erre: 9. - Klarika5)
2009. okt. 13. 08:05
Igen van, az azonos volt.
2009. okt. 12. 21:59
Köszi a válaszokat! Akkor ezek szerint nem egy egységes koncepció uralkodik, hanem összeválogatják az egyes tárgyak könyveit. Énekkönyv van pl.?
8. Mariann7533 (válaszként erre: 5. - Klarika5)
2009. okt. 12. 21:33
A többi tantárgyhoz,írás olvasás környezet hittan ezekhez van.Na mondjuk technika könyv nincs,de rengeteg kiegészítőt használnak.Origami papír,gyurma,stb.
7. Mariann7533 (válaszként erre: 5. - Klarika5)
2009. okt. 12. 21:31
Nekem a lányom most kezdte az elsőt.Az apáczai tankönyvből tanulnak,a matek meg egy ilyen matematika feladatlap,ill.matematika kompetenciaterület számírás.Nos ezek közül sokat,nagyon sokat ki kellett vagdosni.Volt olyan amit le kellett füzni gyorslefüző mappába.Konkrét könyv nincs.
2009. okt. 12. 20:38
Nekem két iskolás lányom van és azonos iskolába járna, de más szakra. Két év van köztük, de más tankönyvekből tanulnak. Ez igazából tanárnő függő, hogy melyikből tanítanak.
2009. okt. 12. 19:51
Bár nekem nem aktuális a téma, de érdekelne, hogy milyen tankönyveket használnak az elsősök,és hány tankönyvük van. Pl egyetlen tankönyvcsaládé pl Dinasztia, Apáczai, vagy innen is onnan is? Minden tantárgyhoz van-e tankönyv? Esetleg csak a tanórai dolgokat rögzítik?
2009. okt. 12. 18:53

Hát én csak annyit tennék hozzá a táska vásárláshoz, hogy emeljünk meg többet is, és a legkönnyebbet válasszuk!!!

A gyönyörű, merevített, alul vastag gumi erősítéses darabok igen nehezek! Így üresen fel sem nagyon tűnik, de ha telerakja a gyerek elszörnyedve fogjuk tapasztalni, hogy milyen nagyon nehéz! Ilyenkor majd számítani fog az a fél-egy kiló ami a tatyó súlya!

3. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 2. - 5e76004fb5)
2009. okt. 12. 16:54
:) Jó lesz jövőre is :)
2009. okt. 12. 16:06
Én szeretnék először a cikkemhez írni, miszerint már régen nem aktuális, mert már lassan az őszi szünet következik. Már régen megírtam a cikket, csak sajnos lassan aktiválódott. Remélem mindenkinek jól ment az iskolakezdés.
2009. okt. 12. 16:03
Most megy elsőbe a csemetéd? Nagy lépés ez mindenki életében. A gondtalan gyerekkornak vége. Ha bekerül az iskolába, még gyorsabban repül az idő. Jut eszembe iskola! Megvettél már mindent? Ha nem, szívesen segítek pár ötlettel.

Ugrás a teljes írásra: De nehéz az iskolatáska!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook