Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dávidka májátültetésre szorul fórum

Dávidka májátültetésre szorul (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Dávidka májátültetésre szorul

1 2 3 4
102. Bobett (válaszként erre: 101. - 14f968b657)
2011. okt. 13. 12:00

Hát én is sírtam! :-)))))

Jobbulást az egész családnak! Gratulálok Nekik, le a kalappal előttük!Nagyon erős emberek!

2011. okt. 12. 13:02

[link]



én sírtam:-))))))))))))))))

100. Bobett (válaszként erre: 99. - 14f968b657)
2011. okt. 6. 11:48

Juhééééééééééééééééééééééééééj!

Hála az égnek! Puszi a családnak!

2011. okt. 4. 19:35

Nincs vége a jó híreknek:-)


Zsanett Gyurkó

Sziasztok! Végre megyünk haza laza hónap után. Csütörtökön startol a gép velünk. Viszont a végleges haza menet még várat magára mert a Pesti kórházban egy kicsit időzünk még.

Puszi Sziasztok

2011. okt. 4. 13:07

Ez a "visszakerülés az intenzívre" borzasztó lehetett! :(((((((

Reméljük mostmár tényleg minden a legjobban alakul, Zsebi magatartása és életkedve példamutató értékű!!!!!!!!!!

97. Bobett (válaszként erre: 94. - 14f968b657)
2011. okt. 4. 12:21
Húúúúúúúú! A hideg is fut rajtam, hogy olvasom ezeket a szuper híreket! Most már minden rendben lesz, ez biztos, s hamarosan itthon lehet az egész család! Addig is puszi Nekik!
2011. szept. 30. 20:05
Igen pedig pár napja még nagyon nem volt minden ok,visszakerültek az intezívre is de most már jó úton haladnak és remélem zsebi nemsokára újra itthon lesz:-)
95. Ildikoo3 (válaszként erre: 94. - 14f968b657)
2011. szept. 30. 17:11
Hurrá végre jó hírek:))))))
2011. szept. 30. 14:48

Szia a legutolsó bejegyzésük ez:Sziasztok!

Végre eljött az a nap is mikor Dávid újra a régi lett!!:) Körbe-körbe megy a kis ágyban a rácsokba kapaszkodva és jelzi mi kell neki. Egyre jobban van. Szombaton elhagyhattuk az intenzív osztály és a 2 csövet is ki vették az oldalából. Minden nap légzés technikázunk a gyógytornásszal. Dávid étvágya nagyon jó lett közel 2 hete nincs már szondánk, és amit meglát abból enni kell nincs mese:)

Reméljük továbbra is a legjobbakat és most már kezdünk bízni a haza menetelben valahol mélyen. Folyamatosan mennek az antibiotikumot azt várom mikor mondják,hogy vége. Dávidnak rengeteg foga jött itt ki, és jön folyamatosan is amit nagyon célszerűen használ is hol kenyér harapásra, hol meg engem csócsál. Ügyesen tapsol és csip-csip csókázik, fergeteges ütemben fejlődik napról napra.

Sok puszit küldünk!!

Sziasztok

93. Bobett
2011. szept. 27. 07:35
Vannak újabb hírek a családról? Ha valaki tud valamit, akkor írhatna! Köszi
2011. szept. 6. 14:40
2011. szept. 2. 09:38
EGYENLŐRE SEMMI:-(AMINT TUDOK VALAMIT ÍROK!!!
2011. szept. 2. 07:48
Nincs valami új hír a családról érdekelne hogy hogy vannak most.
2011. szept. 1. 21:43
Apuka egy hős! Dávid pedig egy eszelős nagy harcos!!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 30. 14:02

Csodálatos napok egyike Essenben!:)

Zsanett Gyurkó, 2011. augusztus 29., 20:41

Sziasztok!

Ma a világ legszebb dolgai közül éltem át párat. Azért e élményeket egy laza infarktus előzte meg. Dávid ma nagyon ügyes volt. Reggel még Dávid aludt mikor mentem, és egy szer csak elkezdett öklendezni minden gép sípolt az orvos rohan. Én meg majd el ájulok az infarktus keringet mert láttam,hogy Dávid nem kap levegőt és küzd. Ekkor ki küldtek, az orvos mondta ha minden jó extubálják. 10 perc múlva vissza mentem, hát köszönöm az a 10 percet is. És Dávidot extubálták azaz kivették a lélegeztető gép csövét és egyedül lélegzik. Szuper volt látni milyen ügyes. A legnagyobb örömet az jelzi,hogy Dávid körül egy kevesebb infúzó és gyógyszer van ami folyik neki folyamatosan. Délután már nézelődött és már sírt is. Este fel kivették a vizelet csövét is. És a mai nap attrakciója csak ez után történt meg Dávid tejet ivott szájon keresztül cumisüvegből egyedül.

Apácska is jól van, csak fájdalmai vannak. Próbál sétálni de nehezen megy neki.

Mindent összegezve szép napot zártunk ma.

Sziasztok

87. Bobett
2011. aug. 30. 12:00
:DDDDDDDDDDDDDDDDDD Kitartás Nagyfiú! Mielőbb gyógyulj meg!
2011. aug. 30. 06:49
:))))))
85. Yulcsy (válaszként erre: 83. - 14f968b657)
2011. aug. 29. 19:00
Hurrááááá!!!!
2011. aug. 29. 15:24
:)
2011. aug. 29. 15:22
Lányok a mai nap folyamán a kis zsebit le vették a lélegeztető gépről és minden rendben megy nagyon ügyesen veszi a levegőt önállóan és a máj is rendben műkődik:_))))))))))))))))))))
2011. aug. 28. 21:38

Köszönjük az infót!

Bizakodunk, bizakodunk.......!!!!!!!!

81. Yulcsy
2011. aug. 28. 21:32

Köszönjük,hogy megosztottad!!!

Nagyon szurkolunk,minden rendben lesz!!!

2011. aug. 28. 20:48
2011. aug. 27. 20:13

Édes jó istenkém, most segítsd meg ezt a kisfiút és az apukáját is.

Nagyon drukkolunk, hogy minden rendben legyen!

2011. aug. 26. 22:31

Óóóóó! Adja az Ég, hogy minden rendben legyen!!!

Gyors felépülést mindkettejüknek! :)))

2011. aug. 26. 22:22
Minden rendben lesz! Sok erőt a családnak!
2011. aug. 26. 22:13

Transzplant utáni első nap!!!!!!!!!!!!

Zsanett Gyurkó, 2011. augusztus 26., 21:58

Sziasztok!!

A fiúkat hajnali 3 és 5-kor hozták ki. Apácskának vannak fájdalmai de hősiesen tűr. Ma még az intenzív osztályon tartották. Viszont ügyesen kiült kocsiba és cicamosakodást végzett a csapnál. Valószínűleg holnap átkerül a transzplantációs osztályra.

Dávid a több órás műtőben való nyitott állapota ellenére az orvosok szerint jól van. Nagyon örültem mikor megláttam, mert a hasa össze van varrva. Nem minden transzplantnál fordul elő. Nagyon jó jel volt hogy még délelőtt a vizelete is megindult. Most estére meg már önálló légzésvételeket jelzett a gép. Nagyon megrémültem mikor a hangomra reagált, elkezdte mozgatni a lábát és a kezeit mozgatta. Riadtan rohantam a nővérhez és a kétségbeesetten magyarázom neki,hogy még sem alszik és akkor tuti,hogy fájdalmai is vannak. A nővér aranyos volt megnyugtatott és elmagyarázta,hogy ez egy nagyon jó reakció még ha rémisztő is. 12 gyógyszeradagoló és 5 infuzió van neki felkötve közben cső itt cső ott. Azt is elmondta, hogy melyikben mi meg és mire való, mikor megláttam a fentanylt akkor kicsit megnyugodtam. Ez egy erős fájdalom csillapító. Ez mellett kap még nyugtatót is.

Ezek ellenére is továbbra is idegeskedik az ember mert a kritikus idő még nem telt le, viszont a délutáni laborok szerint megindul, illetve dolgozik a máj!!!

Köszönjük mindenkinek a bátorító szavakat!!

2011. aug. 26. 20:51
Ha tenyleg van valaki ott fennt akkor most segitsen. Orok eletemre halas leszek neki!! Rengeteg erot es szeretetet kuldok!!
2011. aug. 26. 20:42

Sziasztok!

Az elmúlt 2 nap volt számunkra és ebben a pillanatban számomra a legborzasztóbb.

Tegnap reggel a doktornő lesokkolt minket,hogy Dávidot ki engedik hétfőn a kórházból, mert ami bacit össze szedett a kórházban,az már ki van kezelve. Igen ám de akkor közölte velünk hogy a vizeletében, mert eddig a belecskéiben és a vérében volt bacika és kapott rá antibiotikumot,hogy ott a vizeletben egy antibiotikum rezistens baktérium van. Ami azt jelenti,hogy a Ronald házba nem hozhatom. Akkor merült fel,hogy akkor menjünk haza. Olyan könnyen oda vágta nekünk az orvos, hogy akkor haza Magyarországra.

Viszont mi onnan jöttünk, mert már nem volt elég a gyógykezelés. Köszönöm szépen ezt az érzést, akkor még nem tudtam,hogy ez a legkevesebb problémám!!!!

Aznap teljes stresszben voltunk Dáviddal,hogyan ez után,hova mehetnénk….

Tegnap éjszaka mint valami Isteni jel csörgött a telefon, hogy van egy máj ami Dávidnak jó lenne. Osztottunk szoroztunk Apácskával (mivel közölték még 4 hét van hátra a diétából és utána sem biztos,hogy jó lesz apácska mája) és elfogadtuk a májat. Őrületes rohanással mentek az események. Dávidot előkészítették és már hajnali 4 órakor mentünk a műtő felé. Ott még kellet várni egy kicsit, mert a máj helikopterrel jött. Az aneszteziológus nagyon kedves volt énekelt és táncolt Dávidnak. Mi közben Apácska és én sírtunk mint egy gyerek. És próbáltuk elfogadni a gondolatot,hogy valakinek ez a pillanat a gyászé, nekünk viszont az Életet jelentette. El sem tudom mondani milyen nehéz volt Dávidot a kezünkből kiadni. Hajnali 4.35.kor elkezdődött a műtét. Mi összepakoltunk a kórteremben és eljöttünk a Ronald házba és idegtépő várakozásba kezdtünk. Ezek az órák egy Életre megpecsételtek bennünket.

Délután 3 körül jött a telefon,hogy azonnal menjünk a kórházba. Ekkor tudtuk meg,hogy a kapott szerv nem indult be! Dávid élete most az időn múlik!!

Ez a pillanat volt Életem legdurvább szívfacsaró és megrázó élménye. Leírhatatlan érzés,félelem kerített hatalmába,hogy el is veszíthetjük Dávidot. Ekkor az orvos közölte,hogy nincs más választás ha csak nem jön éjfélig egy máj Apácskát kell fel nyitni. Ő mint egy hő felugrott,hogy akkor menjünk mert szorít az idő. Összekészítették a papírjait, taxi rohanás Essen másik végébe az etikai bizottság elé. Mert hiányában nem végzik el a műtétet. Iszonyatos percek voltak, várakozni arra,hogy engedélyezzék. Siker volt. Újra taxi rohanás kórház és aneszteziológus és már csak azt vettük észre,hogy apácska műtő ajtó előtt már előkészítés alatt áll.

Az újabb műtét 7.30 körül kezdődött el. Nem rég kapott hírek szerint mind a ketten stabil állapotban vannak!!! Viszont el fog még tartani egy ideig a beavatkozás.

Így újra indul a kínzó,félelemmel teli várakozás.

Kérek mindenkit szorítson nekünk!!!!!!

Sziasztok

2011. aug. 26. 20:42
édes istenem csak most segíts nekik ezt most tudtam elolvasni!!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook