Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Datolyapálma fórum

Datolyapálma (beszélgetős fórum)


2015. jan. 6. 22:47

Siettetni nem tudod.

A kókuszpálma meg egészen más, nem lehet összehasonlítási alap.

2015. jan. 6. 22:41
Akkor valami csak nem jó! Magasságra és levélszámra stimmelnek mind, de egyiken sem látszik, hogy különválnának a levelek. Viszont a kókuszpálmámon most este fedeztem fel, hogy rövid időn belül különválnak a levelek. 2,5 éve kaptam, akkor 2 levéllel és egy félig kinőtt levéllel és olyan 1,5 méter volt. Mostanra 2 méteres lett és most hozza a 14. levelét! A datolya mellé van állítva, kb egyforma igényük van, de a kókusz mégis nagyon szépen és hihetetlenül gyorsan fejlődik.
2015. jan. 6. 15:14

Azt hiszem, kb. 3 év után kezd hasadni a levele.

Régen volt az enyém ilyen kicsi.

2015. jan. 6. 14:37

Igen, ezt írja net, ezt eddig is tudtam! Saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, ami nem sablonszerűen van fent mindenhol.

Nekem 2 növény van 1 cserépben, pont ezért, mert ha szétválasztottam volna őket, akkor elpusztultak volna. Nagyon sokszor tapasztaltam, hogy amikor csak egy picike zöld kidugja magát a földből, már akkor sem tudom szétültetni őket, mert azoknak már borzalmasan hosszú gyökereik vannak és összeakaszkodnak. Ez a kettő egymás mellett meg nagyon szép, amit én nevelek. Egyébként minden stimmel, csak nem tudom, hogy mikor válnak szét a levelek. Annál a növényemnél sincsenek elválva, ami egyedül van!

2015. jan. 5. 23:27

A datolya nagyon lassan fejlôdô növény.

10-15 év kell hozzá, hogy igazán szép, reprezentatív legyen.

Egy cserépben egy növényke való, az is speciális pálmacserépben az igazi. A gyökere a cserép aljáig nô, majd ott körbe-körbe terjed.

Az átültetésnél nagyon kell vigyázni, hogy ne sérüljön meg a gyökérzete.

Nyáron víz és meleg kell neki.

Ez türelemnövény.

2015. jan. 5. 23:19
Hát a saját növényemről nem tudom feltölteni a képet, nem engedi, úgyhogy netről töltöttem le egyet. Az enyémnek is pontosan így néz ki, csak sokkal nagyobb, 1 méteresek. Máshol az ilyen magas növények levelei szét vannak nyílva. Nem értem.
7. 82eae0fd3e (válaszként erre: 6. - Sonysony)
2015. jan. 5. 23:11
Köszönöm! Bárkié is, nagyon szép! Az enyém nem ilyen, nincsenek így szétnyílva a levelei! Teszek fel képet az enyémről. Amint látod, egyben van az összes levele. Nem azért nincsenek még szétnyílva, mert nem érzi jól magát? Nappaliban van, egész évben éri a fény, a tűző nap sem éri, citrus tápoldatot adok neki időnként, rendszeresen öntözve van, havonta 1x az összes virágomat beteszem a tusolóba, olyankor mindegyiken látszik, hogy felfrissülnek. Mit tudok még tenni?
6. sonysony (válaszként erre: 4. - 82eae0fd3e)
2015. jan. 4. 22:20

Felraktam egy képet az adatlapomra - nem én fényképeztem és nem az én növényem - ami egy kb. 5 évesnek megfelelő méret.

A 7-8 levél szerintem 3 évesnek teljesen megfelelő.

2015. jan. 4. 21:53
*levele
2015. jan. 4. 21:53
Az én 3 éveseimnek 7-8 leve van és 1m magasak, de középen nem hasított egyiknek a levele sem. Csak arra lennék kíváncsi, hogy aki nevel ilyen növényt, mennyi idősek és hogyan néznek ki. És hogy jól nevelem-e a növényt, nincs-e elmaradva valamivel, vagy egy 3 éves növénynek ilyennek kell-e lennie...
2015. jan. 4. 21:50

Mit szeretnél tudni róla?

A 3 éves még nem nagy. az első 5 évben lassan fejlődik. Én egy 8 éveset ajándékoztam el az ősszel. Tegnap láttam újra, nagyon jó helye van .... :)

2015. jan. 3. 14:17
3 évesem nincs, de annak van néhany síma lándzsalevele, és talán 1-2 olyan levele, amely a közepén kicsit hasított.
2015. jan. 3. 13:14
Azok véleményét szeretném kikérni, akik neveltek már magról datolyapálmát! Tudom, neten van minden általános dolog róla, de konkrét tapasztalatok érdekelnének, mert amit neten írnak, az pont nem úgy van nálam. Esetleg képet is szívesen fogadnék a növényről, ha van valakinek egy 3 éves esetleg.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook