Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Daniella születése fórum

Daniella születése (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8
48. pemete (válaszként erre: 45. - Célia88)
2008. aug. 11. 15:30

Jaj már! Nem kell itt előre a halálhíredet kelteni!

Nem lesz gáz! A méhen kívüli terhesség amúgy tényleg veszélyes, de észre szokták venni, nem kell aggódni! Csak nyugi!

47. a5e77950a3 (válaszként erre: 46. - Josey)
2008. aug. 11. 15:28
Én is olyan szülést szerettem volna,hogy észre se veszem,és már ott is a baba.Valaki még a kórházba se ér be...
46. josey (válaszként erre: 45. - Célia88)
2008. aug. 11. 15:25

Ne ijesztgesd magad!

Rengeteg könnyű és gyors szülés van ám,csak hajlamosak vagyunk a nehezekre,rémisztőkre emlékezni,és azokban "hinni"!!

Túléled és nagyon ügyes leszel,csak higgy is benne!!!!

45. célia88 (válaszként erre: 43. - Pemete)
2008. aug. 11. 15:23

Én tuti benne leszek abba pár százalékba, aki belehal. :(

Pont most hallottam egy esetről, amikor méhen kívüli terhessége lett egy nőnek, amit nem vettek észre, pedig kellett volna. A hasüregben volt a pici. A nő belehalt....

44. josey (válaszként erre: 36. - Brigitta....)
2008. aug. 11. 15:21
Nekem nem fájt a hátam(csoda!),viszont aránylag korán(23.héttől)állandó nyomást érzetem a szeméremcsontomon.
43. pemete (válaszként erre: 42. - Célia88)
2008. aug. 11. 15:19

Persze hogy lesz merszed! Bátorság! Én is túléltem, mások is túlélték! Elég nagy a túlélési arány manapság:)

Nem biztos hogy te is ilyen rosszul jársz! Fő a pozitív gondolkodás!

2008. aug. 11. 15:12
Hát mit mondjak...teljesen elképedve olvastam a történeted. Szörnyű lehetett. Én borzasztóan félek a szüléstől és hogy őszinte legyek, most még inkább! Nem tudom lesz-e merszem valaha belevágni....:(
41. pemete (válaszként erre: 36. - Brigitta....)
2008. aug. 11. 15:03
Nem bevenni kell a hashajtót, hanem kúpot kapsz, régebben beöntés volt! Ez pedig azért van hogy amikor nyomsz, ne csinálj oda a szülőágyra! De általában valamennyire mindenkinek sikerül:)
40. Danica16 (válaszként erre: 36. - Brigitta....)
2008. aug. 11. 15:03
nekem a hátam fájt, de a védőnő mutatott egy tornagyakorlatot és párnap/egy hét alatt megszünt
39. pemete (válaszként erre: 27. - Josey)
2008. aug. 11. 14:59
A varratokról: én nem tudom, hogy mennyire fájhat egy gátseb, pedig nekem jó nagy volt! Az aranyér sokkal jobban fáj!!!
38. gabcsyka (válaszként erre: 36. - Brigitta....)
2008. aug. 11. 14:53
Persze, hogy fáj tágul a méhed, fejlődik a baba, és nyomja a gerincoszlopot a plusz súly. Sajnos ez nagyon kellemetlen, de azt mondja a doki normális. Babát vársz? Mert tényleg nagyon fiatal vagy....
37. a5e77950a3 (válaszként erre: 36. - Brigitta....)
2008. aug. 11. 14:46
Én most 10 hetes vagyok,és szinte állandóan fáj a derekam.Ha meg akart jönni akkor is fájt.
2008. aug. 11. 14:44

Én még szemtelenül fiatal vagyok, de annyira várom már hogy gyerekem szülessen. Lenne viszont egy kérdésem azokhoz, akik szültek már! Fájt-e a derekatok a terhesség alatt? Mert nekem már gerincferdülésem és derékfájásom van!

Pemete:(bocsánat ha kellemetlenül érint ez a kérdés) Miért kellett hashajtót szedned a szülés előtt??

35. a5e77950a3 (válaszként erre: 34. - Csapoari)
2008. aug. 11. 14:42
Az első szüésemnél én is így jártam mint te.A szülés kiírt napján reggel kimentem pisilni és még oda sem értem fojt valami.Bementem a kórházba fájás sehol.Bennt megvizsgált egy doki ő is azt mondta,hogy folyás,pedig előtte semmi nem volt.Valamint ránézésre megállapította,hogy a magzat méhen belül sorvadt(megkérdezte nem cigizek-e)Hazaküldött,napközben érzetem kisebb bizsergéseket,főleg pisilés után.Anyuéknál jól bekajáltam.Estére úgy érzetm lázas vagyok.Fájásom este 8 -ig semmi.Anyu mondta mutassam már meg amikor úgy érzem folyik a víz,amikor meg akartam mutatni már ömlött belőlem.Anyuék rábeszélésére irány a kórház.Fályások sehol,magzatvíz elfertőződött ,baba szívhangja 80 körül.Azonnali altatásos császár.Mikor felébredtem azt se tudtam él-e a gyerekem:(A doki azt mondta én akartam hazamenni.
2008. aug. 11. 14:27

Én a fiammal 16 órát vajúdtam úgy, hogy hazaküldték a férjemet és az anyukámat, mondván, úgysem szülünk, ez a színtelen szagtalan áttetsző folyadék gombás folyás. Pedig olyanom nem volt a 36 hét alatt soha.

A szülész főorvos úr szerint nem volt burokrepedésem, persze volt, csak korábbi laparoszkópiás műtét miatt fent a hasfalon, nem pedig a hüvelybemenettel szemben. Így persze nem kap az ember semmilyen fájdalomcsillapítót, se oxitocint, hisz nem szülünk...

Szakadtam, szenvedtem, nehéz volt, de azt hiszem, ha császáros lett vona, nem érzetem volna azonnal, mennyire szeretem Őt. Azért remélem, a mostani szülésnél szerencsém lesz, és nem beszélik le az orvosomat arról, hogy bejöjjön, amikor bevonulok szülni.

33. josey (válaszként erre: 32. - Gabcsyka)
2008. aug. 11. 14:18

Nem is hiszem!És nem is azért kérdeztem,hogy kérném,ha lehetne,rettegek a vágásoktól...

Igen,ez meg a másik,ha muszáj a végén vágni..

32. gabcsyka (válaszként erre: 9. - Josey)
2008. aug. 11. 14:09
Ne hidd, hogy a császár olyan jó...Főleg ha vajúdsz vagy 8 órát, aztán mégis császár lesz belőle. Nekem vágtak 40 cm a hasamon, mert fennt akadt a lányom, a következő 2 hetet nem kívánom senkinek sem. Szerintem fáj az igyis, meg úgyis.
2008. aug. 11. 14:02
Sziasztok!Nekem is hiányzik a szülésélmény!Eddig 2 császátmetszésem volt.Azt szerettem volna,ha nem passzívan fekszem a műtőasztalon,és egyszer csak gyerekem születik,hanem történjék bármi,megszülöm.A másodiknál nagyon szerettem volna szülni.Úgy voltam vele,ha nagyon fáj kérek EDA-t,ha mégsem sikerül már bennt lesz a kanül.Meg sem próbálhattam:(A második császárnál nem engedték az altatást(én azt szerettem volna)végig nagyon rosszul voltam,rázott a hideg,nem kaptam levegőt stb.A fiamnak is csak a következő találkozásunkon tudtam igazán örülni.Most várom a 3. csemetémet,most mát tuti a 3. császár...
2008. aug. 11. 13:55

Sziasztok, én 7 hónapja szültem és nekem sem volt csodálatos élmény, hogy úgy mondjam. Egy valamire szeretném felhívni azok figyelmét, akik még most fognak szülni, mert nekem ezt nem mondta senki és nem is olvastam róla!, hogy miután kint van a baba, még akkor jöhet a fekete leves....

Egy jó tanács, ha van rá lehetőség. Kérjetek EDA-t!!! Csak a tolófájásokat fogod érezni és sokkal nagyobb energiád lesz kitolni a babát és ha valami történik utána veled, akkor azt sem fogod érezni...(a bnőm EDA-val szült, neki volt lehetősége kérni, azt mondja nem is érti miért kell a nőknek ennyit szenvednie!)

29. josey (válaszként erre: 26. - Ilchie)
2008. aug. 11. 13:43

Biztosan jól fog menni!

Én azt mondogattam magamnak:nézz körül,ez a rengeteg ember mind megszületett valahogy...

A nők/anyukák pedig elsősorban nem a szüléstörténetekről szoktak rosszakat pletykálni,szóval mindenki túlélte!!!

28. gabi0630 (válaszként erre: 27. - Josey)
2008. aug. 11. 13:40
Igen, mindent ki kell bírni a baba miatt!
27. josey (válaszként erre: 20. - Gabi0630)
2008. aug. 11. 13:35

Sokaktól hallom ugyanezt,hogy hiányérzetük van a hüvelyi szülés elmaradása miatt..Hát,ilyen és ehhez hasonló történetek olvasása után nem tudom...valahogy nem írigykednék.

Nem tudom,mennyi ideig fájnak a varratok,nekem "sima" gátmetszés után 1 hónap maga volt a kínszenvedés,hát még aki reped és egyéb:(

Szóval egy biztos:mi nők a kibírhatatlant is kibírjuk!!!

26. ilchie
2008. aug. 11. 13:33

Sziasztok!

Én mindjárt szülök!Eddig úgy gondoltam kibírom...:DDD Na majd meglátjuk!

Pemete, köszi, hogy megosztottad velünk az élményt.Kíváncsi leszek, mi hogy születünk...:)

Azért bizakodom, hogy ennél kicsit könnyebben...

2008. aug. 11. 13:30
így is legalább kétszer öntött belém lelket a férjem... pedig összesen csak egyszer kellett nyomnom...
24. Danica16 (válaszként erre: 22. - Pemete)
2008. aug. 11. 13:23
én a lehető legrosszabkor tudok magamba zuhanni... :p :))
23. nyau82
2008. aug. 11. 13:23
Szia pemete!nekem is nagyon hasonló volt a szülésem,úgyhogy teljesen együtt tudok érezni veled!lassan az én kislányom is egy éves lesz.szeretnénk mi is kistesót,de még én sem merem vállalni.tetszett a cikk,mert tudtam rajta nevetni is,és így talán könnyebb feldolgozni.gratulálok a manódhoz és hajrá kistesó!
22. pemete (válaszként erre: 21. - Danica16)
2008. aug. 11. 13:19

Dehogyis! Arra, hogy feladjam nem volt lehetőség! Hogyan tudnád feladni, amikor a hasadban könyököl egy fószer és teljes súlyáaval, nyom, közben meg kiabálják neked, hogy nyomjál, és persze a méhed meg nyom, mint akinek fizetnek érte...

Ilyen lehetőség, hogy feladom, nem volt:)

21. Danica16 (válaszként erre: 18. - Pemete)
2008. aug. 11. 13:15
ja és persze irigyellek, az erődért, én biztos feladtam volna, és kétségbeestem volna...
2008. aug. 11. 13:10

Gratulálok a babádhoz.

Császárt lehet kérni, az orvos azonnal tud találni indokot.

Én császáros voltam, és sajnos az se kutya, főleg az első néhány nap.

Nagyon átérzem, hogy rossz volt, és kibírhatatlan, de azt is megmondom őszintén, irigyellek. A kisfiam 2 nap múlva másfél éves, de azt hiszem még mindig nem tudtam elfogadni azt, hogy nem sima úton lett. Nekem a mai napig hiányzik a szülésélmény, az hogy megküzdjek a babámért, és látni párom arcát ahogy kibújik.

19. Danica16 (válaszként erre: 18. - Pemete)
2008. aug. 11. 13:09

Tetszett, végre (mint ahogy előttem is írták), nem csak a rózsaszínaálmot írja le valaki :)

És igen rajta vagyunk a kistestvér dolgon :p, igazán nagy korkülönbséget nem akarunk, én tudom milyen, ha a tesók közt nem nagy a korkülönbség. :) Báttyám és köztem majdnem 2év van, és öcsém és köztem is, ill. öcsém és húgom közt is :). Mi eléggé össze voltunk nőve.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook