Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Daniella születése fórum

Daniella születése (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8
108. pemete (válaszként erre: 106. - 56288d981e)
2008. aug. 12. 14:06
Elolvastam a cikkeket, nem tudom, biztos van benne valami, de szerintem az se tett jót a gyerekemnek, hogy órákon keresztül be volt szorulva a szülőcsatornába! Remélem nem lesz emiatt klausztofóbiás.
107. pemete (válaszként erre: 105. - Josey)
2008. aug. 12. 13:58
Hát igen! Olyan össze-vissza történik olyankor minden, ott rohangásznak ezek fel-alá, az ember meg azt se tudja mi van! Meg lehet nem is értem meg mi a fenét akar az a pasas tőlem! Látom hogy magyaráz valamit de jó lenne érteni is, és akkor arra gondolsz, hogy milyen jó lenne ezt megmondani is neki, de sajna erre nincs lehetőség, mert már megint nyomni KELLLLL!
2008. aug. 12. 13:56

[link]


[link]



Na valami ilyesmire gondoltam, csak én nem vagyok ilyen okos, hogy így meg tudjam fogalmazni :)

Persze - szerintem - nem vonatkoztatható mindenkire egyformán, mint ahogy egy általánosítás sem.

105. josey (válaszként erre: 103. - Pemete)
2008. aug. 12. 13:53

Én se értettem,mi az,hogy "levegőcsere",amikor a doki mondta:)

Leálltam,pihentem,oszt nem kellett volna...

2008. aug. 12. 13:49

[link]


Ez egy általános összehasonlítás, érezhetően letéve a voksot a természetes szülés mellett.

De keresek tovább :)

103. pemete
2008. aug. 12. 13:47
Szerintem is fontos a felkészülés, biztos jók ezek a szülésfelkészítő tanfolyamok is, csakhogy én arról lemaradtam, mert nyáron amikor kellett volna mennem nem volt!!! Így maradt az, hogy fogalmam sem volt róla mi fog velem történni! Persze utánaolvastam a netem egy csomó mindennek, elolvastam egy csomó szüléstörténetet, meg stb, dehát az akkor sem ugyanaz! Amúgy meg amikor már csak arra tudtam koncentrálni hogy lélegezzek egyáltalán, az már mindegy volt hogyan ,akkor igenis segített nekem az, hogy minden további nélkül próbáltam megcsinálni amit az orvos mondott, hiszen amúgy fogalmam sem volt róla hogy mit kéne csinálnom, csak azt éreztem hogy nyomnom kell, és amikor elmúlt ez az érzés én teljesen boldog voltam hogy elmúlt, közben kiderült, hogy ez nem jó, hogyha szülés közben elmúlnak a tolófájások! Szóval nekem a doki volt az egyetlen útmutató abban a nyomorult helyzetemben.
102. 56288d981e (válaszként erre: 101. - Pemete)
2008. aug. 12. 13:39
Nem tudom, hogy ez milyen korú gyerekeknél bizonyítható, meg egyáltalán hogyan, és hogy egyáltalán felállítható-e egy tendencia, de emlékszem rá, hogy valahol olvastam. Megpróbálom megkeresni.
101. pemete (válaszként erre: 95. - 56288d981e)
2008. aug. 12. 13:30

Köszönöm a jókívánságokat!

Én amúgy nem gondolom, hogy bármi különbséget is okoz két gyerek között, hogy az egyik simán született a másik meg császárral. Én is császárral születtem, mert komplikációk voltak, ráadásul 8 hónapra, és itt vagyok , normális vagyok, mindig is jólnevelt voltam, és ráadásul jó tanuló is. Szóval nem tudom hogy mi lehet a hátránya!

100. josey (válaszként erre: 97. - 3799e1fce4)
2008. aug. 12. 12:06

Sziasztok újra!

Mindenképp az egyik fő és a szülést nagyon befolyásoló tényező a pozitív hozzáállás,a félelem elfelejtése,a magadba és a babádba vetett hit,hisz minketten ugyanazon dolgoztok,együtt küzdve.Magamban is nagyon hittem,"kemény csaj vagyok,magas a fájdalomküszöböm"-gondolatokkal(most már csak nevetek ezen!)...Én a saját szülésem "sikerességét" ennek tudom be,na és a homeobogyókban is hittem.Sose derül ki,segített-e bármelyik is.

Meg hát első terhesség,akkor még nem tudjuk,mi is az a kín és fájdalom:)Engem azzal etettek,hogy olyan,mint az epegörcs,abban 5x volt részem,szóval aszittem az már 5gyerek.A fenét!


Sokat olvastam a befelé fordulásról,meg hogy beszélj a babával közben,koncentrálj...őszintén,én már csak arra figyeltem,hogy rendesen lélegezzek,hisz akkor még élek:)

Felkészülés...hát igen.Én azt m ondom,hasznos.De lehetetlen is:)

99. 7130b15964 (válaszként erre: 27. - Josey)
2008. aug. 12. 11:20

Nekem császár után csak az az éjjel volt szar, amikor mozdulatlanul kellett feküdnöm, pedig altattak, csak előtte próbáltak gerinctáji érzéstelenítőt adni, amire nem reagált a szervezetem. Közben a vérnyomásom nem ment 170/100 alá, de csak magnéziumot tudtak adni, a fájdalomcsillapító meg nem nagyon hatott. A torkom szétment a 4 sikertelen intubálás során, így hanyattfekve nem kis bátorság volt próbálkoznom a vérnyomáscsökkentő tabletta bevételéve (attól féltem, hogy nem megy le és mozognom nem nagyon volt szabad, más esetben bármekkora tablettát lenyeleg gond nélkül, víz se nagyon kell).


Még aznap hajnalban fel kellett kelnem és onnantól kezdve elláttam a kisfiam, jöttem-mentem, nem fájt semmim, de iszonyúan fáradtan jöttem haza a 4. napon a kórházból, de itthon se tudtam még napokig pihenni (gondolom sokan vannak még így).

98. 7130b15964 (válaszként erre: 27. - Josey)
2008. aug. 12. 11:15
Nekem aztán semmi hiányérzetem nincs. Van egy szuper gyerekem. Teljesen mindegy, hogy hogyan született, az a lényeg, hogy nem maradtunk ott és boldog család lehetünk...
2008. aug. 12. 10:37

Először is gratulálok a babához!

Másodsorban pedig - bár én is megírtam a szüléstörténetem itt, de én sem idealizáltan...

Véleményem szerint egyetlen titka van a dolognak és ezzel bíztatnék minden szülés előtt álló kismamát: megfelelő FELKÉSZÜLÉS!!! Testileg és lelkileg is!!!

Figyelmébe tudnék ajánlani egy igen-igen jó könyvet mindenkinek aki még valaha szülni szeretne: Ina May: Útmutató szüléshez ( [link]

Nem állítom hogy nincs problémás terhesség, nehéz szülés, de higgyétek el, mi magunk nagyon-nagyon sokat tehetünk a saját szép szülésünkért!!! Ugyanis a pánik, a félelem és a másokra hallgatás (a magunkba fordulás és befelé figyelés helyett) nagy gátló tényezők... én pont hogy nem azt vallom hogy az orvosra figyeljünk csak és kizárólag, hisz nem ő szül, hanem MI!

De nem okoskodok, aki teheti, olvassa el a könyvet! Sokat tanulhattok belőle ti is, ahogy én is tettem.

Sok boldogságot!

2008. aug. 12. 09:56
hát kétségtelen,hogy talán a világ egyik legborzasztóbb kínja,beöntés után a zuhanyzó/wc-ben az életedért küzdeni,miközben jönnek a fájások,elötte,utána meg könyékig turkálnak az emberben,hogy mi a helyzet,tovább fokozva a fájdalmat.egyébként nekem is volt olyan képem,amikor azt láttam,hogy mindjárt meghalok...végülis életben maradtam..
2008. aug. 12. 09:49

Sziasztok!

Huh, kemény éjszaka lehetett. Szomorú dolog, hogy ennyire nem törődtek veled és a babáddal a nővérek... És valóban, végre valaki, aki nem idealizált képet ad arról, hogy milyen is a szülés... Én mindenképp szeretnék gyereket majd, még pár évem van, addig mások tapasztalatai alapján "okosodni". Nagyon durva dolog ez az egész. Anyunak még mindig vannak varratok "utánunk", legalábbis úgy tudom. Pedig nem mostanában szült utoljára (a húgom 16éves...), de mindketten természetes úton jöttünk. Én speciel szétszaggattam szegény anyut, "szalutálva" jöttem világra. Az sem lehetett kellemes.

Egyébként - bár nem tudom, írta-e már valaki, a hozzászólásokat csak valameddig olvastam - azt hallottam-olvastam valahol, hogy a gyerekek viselkedésében-fejlődésében valahol érzékelhető, hogy természetes úton, vagy császárral születnek. (Azt viszont nem tudtam, hogy az anyákban is okozhat hiányérzetet - ezt itt olvastam először, és nagyon érdekes. :) )

Két kisebb unokatesóm van, az egyik már 8, a másik 6 éves, az anyukájuk külön kérte - legalábbis a nagyobbnál kérte, a kisebbnék muszáj volt - a császározást. Nyilván vannak más okai is (pl. nevelésbeli kérdések), de teljesen más gyerekek, mint mi voltunk annak idején. A kicsi mondjuk érthetőbb, 7hónapra született, sokat küzdött azért ő is és a szülei is, hogy életben maradjon, de a mai napig, ha vigyáznunk kell rá, a két gyerek kétszemélyes elfoglaltság. Nyilván nem lehet ezt egyértelműen a szülésre fogni, és nem vagyok én senki, hogy bárki fölött is pálcát törjek, hiszen lehet, hogy majd én sem csinálom másképp - ez majd kiderül -, csak szerintem már a születés is egy tényező abban, hogy a gyerek később mennyire lesz esetleg kezelhető.


Pemete! Lehet, hogy a kislányod - tekintve, hogy ennyire megszenvedtetek azért, hogy megszülessen - később egy igazi küzdő típus lesz. Köszönöm a történeted! Egészséget, boldogságot, és nagy adag erőt kívánok a folytatáshoz!

94. célia88 (válaszként erre: 93. - Pemete)
2008. aug. 12. 09:42
Abban én is bízom. :) Én arra értettem, hogy a szülés előtti, utáni dolgokat fogom hasolóképpen megélni. Anyum nagyon könnyen szült engem is és a tesómat is, viszon a nagymamám mind a 4 gyermekét nagy kínok közt hozta a világra. Úgyhogy bármi lehet az én esetemben...
93. pemete (válaszként erre: 92. - Célia88)
2008. aug. 12. 09:37
Remélem kicsit könnyebben:)
92. célia88 (válaszként erre: 91. - Pemete)
2008. aug. 12. 09:26
Szerintem mi hasonlóak lehetünk...én szerintem pont így fogom megélni, mint te.
91. pemete (válaszként erre: 88. - Alexa77)
2008. aug. 12. 09:20
Hát nekem hiába adták a kezembe, azt se tudtam mit kezdjek vele, csak örültem hogy végre kint van és nem fáj. Láttam hogy minden okés vele és kész. Nem voltam elájulva, hogy úristen itt a gyerekem. Hiszen már 9 hónapja itt volt, csak nem kívül. Szóval lehet én nem vagyok egy érzelgős tipus, de nekem nem volt ilyen eufóriás érzésem mikor először odaadták!
90. pemete (válaszként erre: 82. - Dj.cica)
2008. aug. 12. 09:17
Szia! Hát nem mondanám hogy sokkolta a férjemet, de azért volt néhány pillanat, mikor inkább lett volna máshol! Ő főleg a méhlepénytől borult ki, amit még a doki dugdozott az orra alá, hogy ilyen meg olyan meg satöbbi. Dehát gondolhatod milyen szaga volt a méhlepénynek!!! A párom meg elég hányós:) De szerencsére nem lett gond, nem jött a kis vuk:)
89. Alexa77 (válaszként erre: 85. - Célia88)
2008. aug. 12. 08:46

Hidd el, a világ legcsodásabb dolga egy gyerek, akármennyit szenvedsz is érte.

Ha tőlem kérdezi valaki, mennyire fájt, hát csak azt tudom mondani, hogy pokolian. Rákészültem, de rosszabb volt mindennél. Csakhogy én nem erre koncentráltam. Hanem arra, hogy minden fájás közelebb visz a pici lányomhoz, s így már sokkal könnyebb volt végigcsinálni.

88. Alexa77 (válaszként erre: 81. - Brigitta....)
2008. aug. 12. 08:43
Én nem "holnap ilyenkor" nevettem, hanem azonnal, amint mellém tették a lányomat. Hidd el, te is így leszel vele! Amint a kezedben van a picur, semmi nem számít rajta kívül!:-)
87. Alexa77 (válaszként erre: 77. - 07e7ca841a)
2008. aug. 12. 08:42
Nagyon köszönöm! M9nden jót, sok bldogságot nektek is!:-))
2008. aug. 12. 08:34
Én is hasonlo szülést éltem át csak nálunk a könyökölés meg a hasamra fekvés se segitett igy vákummal szedték ki a lányomat!A kisfiam meg majdnem a vajúdo közepén született azért mert egy másik anyukával voltak elfoglalva akitől rezgett a kórház én meg csendben megszültem második gyermekem!Mikor megszűltem a doki gratulált a csendes szüléshez!Akkor még az elején emlitettem a dokinak előző szülésem annyit válaszolt hogy ne aggodjak mert két egyforma szülés nem létezik!
85. célia88 (válaszként erre: 72. - Kicsimkicsim)
2008. aug. 12. 08:08

:) Szia!


Hát igen, nagyon letaglózott ez a "szülés sztori", nem tudom be fogom-e valaha vállalni. Más okok miatt sem biztos...

84. célia88 (válaszként erre: 48. - Pemete)
2008. aug. 12. 08:01
Hát jó. Meglátjuk. Ha majd egyszer mégis szülnék leírom én is a tapasztalatokat. :)
2008. aug. 11. 22:58

Megdöbbenve olvastam szülésed történetét. Teljes mértékben megértem miért szeretnél majd császárt ha eljön az idő.

Az első lépést már megtetted lelki és testi gyógyulásod felé, hisz leírtad mindezt, szembe mertél nézni -és újra át merted élni, végiggondolni -a fájdalommal, a kiszolgáltatottsággal, megaláztatásokkal, nehézségekkel,sexuális életed megváltozásával járó borzalmat és egyben csodát is.

Becsüllek ezért!

Nem mindenki mer szembe nézni a félelmeivel, rossz érzéseivel, tapasztalataival.

Bízom benne, hogy ez a fórum, (a sok bátorító, elismerő, együttérző, a családodat dicsérő szép szavak és gondolatok amelyeket ismeretlen emberektől kapsz) segítséget nyújt, hogy lelkileg megerősödj és hogy valamelyest elfeledd a rossz emlékeket a múltban és csak a "csoda" marad meg belőle aki most ott fekszik az ágyikójában:)

Köszönöm a megtiszteltetést, hogy elolvashattam a történeted!jó éjt nektek

2008. aug. 11. 22:29
szia!hát nem semmi amin keresztül mentél hozzád képest az én szülésem akkor könnyünek nevezhető.ezek után én is meggondolnám hogy akarnék e másik gyereket vagy sem ha velem is ez történt volna.mi most tervezzük a másodikat nekem jó élmény volt a szülés fájások azok voltak rendesen de mikor megláttam a fiam minden elhalványult,viszont én se voltam megelégedve a csecsemösökkel nem mutattak mondtak semmit:(pedig tudták elsö gyerekes anyuka vagyok.A varrás én se kivánom vissza éreztem minden öltést.És nem lettél szülés után vérszegény? hogy annyi vért vesztettél?én igen de azota jó a vérképem.És a pici lányod nagyon szép büszke lehetsz rá és a férjed is.Férjedet nagyon sokkolta a szülésed?
2008. aug. 11. 21:31

Én tuti azt fogom mondogatni magamnak, hogy holnap ilyenkor, nevetek az egészen!!! Az se baj ha hazudok magamnak!!!:D

Édesanyámnak is én vagyok az utolsó, 3. gyereke, és kérdeztem is tőle hogy neki fájt-e. Aztmondta, hogy az első szülés igen (bizonyára mert még nem tudhatta mi vár rá, meg első gyermek is). De én már "könnyen" jöttem....:)

80. Brigitta.... (válaszként erre: 41. - Pemete)
2008. aug. 11. 21:22

Jaj de buta vagyok...Bevenni....:D

Értem.

Hát valóban a szülés lehet a legborzasztóbb dolog ami történhet egy nővel, de gondolom annál felemelőbb, mikor meglátja azt az icickepicike babát!!! Láttam a képeid közt a kislányod!!! Nagyon aranyos, szép kislány!!!!:)

79. Brigitta.... (válaszként erre: 38. - Gabcsyka)
2008. aug. 11. 21:15
Nem nem dehogy!! Nem vagyok terhes, csak egy egészségügyi iskolába járok és szeptembertől 1évig csecsemőgondozásról tanultam!! És nagyon szeretem a gyerekeket!!! A családalapítással várnék a megfelelő partnerig és addig amig megtudok teremteni mindent, amire szüksége van egy kisgyereknek!!! Csak vannak kisebb egészségi problémáim amit addigra szeretnék rendbehozni!!! Köszönöm a válaszokat a kérdésemre!!!:)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook