Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dalacint írt fel az orvos, de nem merem beszedni, tapasztalatok róla? fórum

Dalacint írt fel az orvos, de nem merem beszedni, tapasztalatok róla? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
13. papája (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2022. jan. 22. 11:08

A Dalacin egy nagyon jó és hatásos gyógyszer.

Tény, hogy van akit kiüt, hasmenése lesz tőle.

Ez az első tablettánál már jelentkezik, akkor abbahagyod. Amennyiben nincs gondod szedd végig, nem lesz tőle bajod. Szedj mellé probiotikumot !

Lányom Penicillin érzékeny és sajnos a Dalacinra is az lett. Nem hagyta abba az első szem tablettánál, így sokáig tartó hasmenése lett.

Nekem nincs gyógyszerérzékenységem és gond nélkül szedtem a Dalacint, ami használt is.

12. liliom10 (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2022. jan. 22. 09:23

A fogászatban nagyon bevált a Dalacin. Én is szedtem már, és a családban, ismerősök közül is sokan. Ez nem fájdalomcsillapító, hanem ANTIBIOTIKUM ! Tehát nem lehet tetszés szerint szedni, adagolni ! Lehet 4X1-et, de 3X1-et is, de kevesebbet nem ! Ha nem kezded ma szedni, nem fog eléggé hatni keddig, akkor pedig lehet, hogy foghúzás után jól bedagad az arcod.

Az antibiotikumból el kell szedni egy dobozzal, nem szabad előbb abbahagyni ! Ha esetleg hasmenésed lenne tőle, hívd fel az orvost, majd ír fel másfajta antibiotikumot. Ne aggódj ennyire !

Én már olyan gyógyszert is szedtem, aminek a mellékhatásai között a " halál" is fel volt sorolva. Ami szerintem főhatás, ha bekövetkezik.

Mivel egészséges vagyok, ha mégis kell pár napig szedni valamit, a tájékoztatót akkor olvasom el, ha valami furát érzek, ami nem volt a gyógyszer beszedése előtt.(pl. 1X megfájdult a fejem egy erős fájd.csillapítótól, nem is vettem be több db-ot belőle. Nem is fájt többet a fejem.)

11. Csillagszem38 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2022. jan. 22. 09:02
ezt akartam amugy irni en is, h huzza ki maganak😂😂
2022. jan. 22. 08:48
Ne olvass tájékoztatót.
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2022. jan. 22. 08:44

Hagyd a francba a Dalacint.

Guríts le pár kupica pálinkát, és húzd ki magadnak a fogad.

8. secret8 (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2022. jan. 22. 08:26

Bármilyen gyógyszernek ha végignézed a betegtájékoztatóját, hajmeresztő mellékhatásokról olvashatsz.

Ha amúgy sok gyógyszert szednél, gyógyszerallergiád lenne, vagy krónikus betegséged, érthető lenne ez a nagy félelem.

De ha egyébként egészséges vagy, nyugodtan vedd be. A mellékhatás (ha nálad jelentkezik) sokszor enyhébb, mint mondjuk a te foggyuladásod, ami több más betegség kialakulásának is oka lehet. Szóval csillapítsd a gyulladást. Ha rosszul vagy a gyógyszertől, akkor még mindig beszélhetsz az orvossal és kérhetsz másikat.

Előre ne félj.

7. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2022. jan. 22. 08:12

Én allergiás vagyok a dalacinra.

Azért fáj a fogad mert gyulladásban vagy. A gyulladás meg nem fog magától elmúlni..

6. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2022. jan. 22. 07:57

Akkor csak szenvedj tovább.

Nem viccből írta fel.

2022. jan. 22. 07:41
Nekem felfoghatatlan, hogy valaki felülbírálja egy szakorvos tudását és egy úgymond laikus közönségtől várja el szakértelmet
4. globus (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2022. jan. 22. 07:37
Elkeserítelek. Dalacinnak 4x1 is lehet az adagolása.
3. Csillagszem38 (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2022. jan. 22. 07:35

😂😂😂😂😂


sulyos.


vegulis majdnem olyan egy pici hasmenes, mint egy szajzar, mert elszaporodnak a logo fogadban a bacik. te tudod.

2. Pasionella (válaszként erre: 1. - Rubin17)
2022. jan. 22. 07:24
Semmi értelme másképp bevenni mint ahogy felírta, nyilván okkal írta így fel. A legtöbb fogorvos a Dalacint írja fel gyulladásra. A legtöbb gyógyszer tájékoztatója ijesztő, jobb ha el sem olvassa az ember mert akkor soha az életben nem szednénk be semmit sem. Szerintem feleslegesen parázol, vedd be aszerint ahogy felírta bár azt nem annyira értem hogy nem hatott két érzéstelenítő sem.
2022. jan. 22. 06:20
Sziasztok. Nemrég voltam fogorvosnàl,de nem húzta ki a fogam, mert nem hatott az érzéstelenítő, pedig kettőt is kaptam. Cataflamot írt fel, és mondta, hogy majd utànna menjek vissza. Igazából nem sok változást érzek egy nagyon picit jobb most a fogam. De vannak időszakok amikor ugyanúgy fáj mind előtte. Időpontot elég sokára kaptam mert sokan vannak közben írtam emailt a háziorvosomnak és írtam hogy mi a helyzet, ő pedig a Dalacin 300 mg-ot írta fel, napi hármat. A neten utánanéztem a Dalacinnak és igazából nagyon elrettent amit róla olvasok mondhatnám úgy is hogy beparáztam és nem merem bevenni a Dalacint pedig kedden kellene mennem vissza a fogorvoshoz húzásra. Amúgy sem szedek gyògyszert szinte soha, csak neha fájdalomcsillapítót. Szóval most nem tudom mit tegyek tényleg. Igazából a fogam amire kaptam, annyira mozog màr, hogy én is simàn kitudnàm húzni szerintem ha nem jàrna fàjdalommal. Vettem múltor be Diclacot, az egész jól enyhítette a fàjdalmat. Végülis azt szeretném kérdezni, hogy ha esetleg csak napi 2-t vennék csak be? Mondjuk nem is értem miért napi 3-at írt a doki így látatlanban. Tényleg nagyon paràzok, főleg a bélgyulladàstòl amit olyan sokan emlegetnek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook