Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » D3 vitamin fontossága, nem csak influenza járvány esetén! fórum

D3 vitamin fontossága, nem csak influenza járvány esetén! (beszélgetős fórum)


2018. jan. 30. 10:37

A D "vitamin" nem csak vitamin, hanem fontos hormon.

Ezt állítólag a hollandok is leközölték:

[link]

Ez is érdekes cikk:

[link]

27. gameower (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2018. jan. 30. 07:12
En ezt a szedest ugy ertettem,hogy oktobertol,marciusig.. Szerintem ez idoszak alatt a legtobb ember szervezeteben csokkenhet a D vitamin szint,ami nagyon fontos az immunrendszer optimalis mukodesehez. Termeszetesen ezt a tavaszi es nyari honapokban teljesen felesleges szedni,kiveve ha valakinel komoly merteku csontritkulast diagnosztizaltak..
26. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Gameower)
2018. jan. 29. 19:31

Jó, szedd! Nekem nem kell szednem mert nincs belôle hiânyom. És hacsak nem vagy orvos, nem állíthatsz ilyet, hogy mindenkinek KELL. A zsírban oldódó vitaminok könnyen túladagolhatóak, azt pedig lâtatlanban kijelenteni, hogy valakinek hiánya van, merész. Ahogy csak úgy valamilyen zsírban oldódó vitamint orvos utasítása nélkül szedni.


Vérvétellel sitty sutty megállapítható, hogy van-e D vitamin hiányunk és akkor majd az orvos eldönti, hogy milyen formában és mennyit javasol.

25. gameower (válaszként erre: 24. - Mezei Virág)
2018. jan. 29. 18:26
Bizony nem.. A D3 vitamin az egyik legsokoldaúbb,komplex vitamin.. C 1000mg retard vitaminnal nagyon értékes..
24. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - Gizella11)
2018. jan. 29. 14:35

Lehet, de nem csak arra való...

[link]

2018. jan. 28. 10:38
A D3-csont ritkulásra írja ki az orvos,
22. gameower (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2018. jan. 28. 09:54
A szolariumozasnal pontosan D3 vitamin nem termelodik,kizarolag a termeszetes napfeny hatasara. Pontosan ezert kell a sotet,teli idoszakban taplalekkiegeszito formulaban potolni..
21. gribedli*** (válaszként erre: 20. - Mezei Virág)
2018. jan. 27. 18:18

Ma már vannak ilyen vegyes lámpák, de amúgy kórházi körülmények között vizsgálták anno ezt, vagyis nem kinti napfénynél.a régi szolikban is képződött uvb sugár is.


Sőt, olyan kísérlet is volt, hogy kutyákat sötétben neveltek és D vitamin hiânyuk lett. De mondom, normál körülmények között épp elég napi 15 perc napfény is, nem kell túltolni.

2018. jan. 26. 15:41

[link]


A D-vitaminszintézisért elsősorban az UVB sugárzás a felelős - magyarázza dr. Emri Gabriella bőrgyógyász szakorvos, aki a témában több szakcikket írt. Amennyiben a szolárium lámpa megfelelő, UVA tartományba eső sugarakat bocsát ki, elenyésző az UVB sugárzás. Így a szolárium a D-vitamin pótlásában nem javasolható - teszi hozzá a szakorvos.

19. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Gameower)
2018. jan. 20. 15:13
De a szolárium is ér.a bőrben D3 termelődik bàrmilyen UV fényre, akár napfény, akár szoli. Ezt vizsgálatok is bizonyítják, hogy a szolitól is beindul a bőrben ez a reakció. Sőt, világos bőrűek előnyben is vannak, mert ott még több D3 képződik Uv sugarak hatására..
18. gameower (válaszként erre: 17. - Massalhangzo)
2018. jan. 19. 16:40
En csupan annyit irtam hogy miket szedek,orvosi tanacsra persze. Nem nyakra fore,mert annak ertelke nincsen. Kizarolag preventiv celbol szedem ezen taplalekkiegeszitoket..
17. massalhangzo (válaszként erre: 15. - Gameower)
2018. jan. 19. 14:59

a D-vitamin sem ved meg az influenzatol, az sem, ha tokeletesen mukodik az immunrendszered. attol meg ugyanugy elkaphatod, csak jobban jossz ki belole


nem hiszem, hogy barhol leirnanak hozzaertok olyasmit, hogy ha D-vitamint szedsz, nem kapod el az influenzat. az igaz, hogy fontos vitamin, es szerintem az sem igaz, hogy nincs szukseg plusz taplalekkiegeszitokre manapsag. az etelek is szennyezettek, nem tartalmaznak annyi es olyan tapanyagot, mint kellene, a szervezet is kevesebbet hasznosit belole. persze a kiegeszitoket sem szabad nyakrafore

16. gameower (válaszként erre: 14. - Iszkiri)
2018. jan. 19. 14:06
Jómagam is évek óta novembertől,márciusig szedem rendszeresen a C 1000mg retard vitamint a D3 vitamint ! Azt idén először felvettem az influenza elleni védőoltást..
15. gameower (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2018. jan. 19. 14:00
Az viszont szerintem nincs kőbe vésve, hogy ha valaki soha nem kapta meg eddig az influenzát,hogy később nem fogja megfertőződött. Az immunrendszer nem figyelmeztet,hogy segítsetek mert gyenge vagyok ! A solárium nem ad D3 vitamint,max.besárgul az ember bőre..Jobb félni,mint megijedni alapon érdemes naponta 1x bevenni D3 [3000 NE vitamint !!
2018. jan. 18. 19:46

Nap mint nap reklámozzák a vény nélkül kapható szereket, de úgy gondolom, hogy ezeknek a nagy részére az egészséges szervezetnek semmi szüksége nincs.

De hogy jó üzlet, az biztos.


A C vitamint viszont évek óta szedem késő ősztől tavaszig. Idén társult a C-hez a D vitamin is.

Hiszem, hogy támogatja az immunrendszert.


Jól érzem magam, és nekem ez fontos. Lehet, hogy ez a vitaminok nélkül is így lenne, de ebben valahogy most hiszek.

13. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Gameower)
2018. jan. 18. 17:33

Szerintem túltolják, mint mindent.


A szervezet maga is termeli a D3-at. Méghozzá elég sokat is. Egy világos bôrû ember fürdôruhában a napon mindössze 20 perc alatt a napi szükséglet másfélszeresét is megtermeli. Tudjuk raktározni is a bôrben, és nyáron azért többet is napozik az ember, szóval ha csak hétvégén teszi, akkor is betankol. A maradék D3, amit nem használunk fel, raktározódik és akár márciusig is kitart, de januárig tuti. Ezért van az, hogy az influenza januárban gyakoribb, mert ha nyáron napozol keveset, esetleg csak addig tart. De a szolira is êrvényes, vagyis télen lehet râszolizni.


Aztán aki meg nem szokott megbetegedni, annak nem is nagyon kell ilyen kérdéseket feltenni magának, hogy vajon elég D3-at termel-e, hiszen ha sosem beteg, akkor természetesen igen, eleget termel. A napozâshoz jön még a kajából is, az állati forrásokból D3, a növényibôl D2 (sötétzöld levelesek, stb).


Így ha nincs nyomós oka rá az embernek, felesleges szedni. Nyomós ok egy autoimmun betegség (sclerosis multiplex) vagy cukorbetegség vagy mellrák. De még ekkor sem kötelezô szednie, ha napos helyen él. Ja, koleszterinbôl csináljuk, az meg ugye a többségnél adott:D

12. massalhangzo (válaszként erre: 11. - Gameower)
2018. jan. 18. 16:38

inkabb csak arrol van szo, hogy a legtobb ember D-vitamin-hianyos, foleg telen, igy ha potolja, akkor az immunrendszer is jobban megerosodik


de ez szerintem minden fontos vitaminnal, tapanyaggal igy van, ha huzamosabb ideig nem kapja meg a szervezet, gyengul az ellenallo kepessege

2018. jan. 18. 16:19
A D3 vitaminrol legekben beszelnek,hogy kepes az immunrendszert olyan szintre felturbozni,hogy az influenza csk jelenthet neki.. Nem tudom hogy ez valoban igy mukodik ? A szakirodalom nagyon felmagasztalja..
10. gameower (válaszként erre: 9. - 31bc25d879)
2018. jan. 18. 16:15
En is tavaly november ota rendszeresen szedem mindkettot.. C viamin 1200mg. a D3 3000 NE/nap..
2018. jan. 18. 15:26
Én kúraszerűen szedem mindkettőt
8. globus (válaszként erre: 7. - 31bc25d879)
2018. jan. 18. 15:25
Lemaradtam, mert C-t sem szedtem soha.
2018. jan. 18. 15:04

Én két dolgot hallottam erről:

1.) a D vitamin az új C

2.) aki C vitamint szed, szedjen D-t is.

2018. jan. 18. 14:26
Igen.
5. csakelőre (válaszként erre: 1. - Gameower)
2018. jan. 18. 13:30
Köszi.
4. andi6020 (válaszként erre: 3. - Gameower)
2018. jan. 18. 13:30

Legalább valaki hozzászólt.

Tudunk valamiben segíteni?

2018. jan. 18. 12:47
Csak ennyi hogy "És" ??
2018. jan. 18. 12:28
És?
2018. jan. 18. 12:22

Mit kell tudni a D-vitaminról?

A szervezet egészséges működéséhez számos vitaminra, nyomelemre van szükség. Az utóbbi években fokozott figyelmet kapott a D-vitamin szerepe, mivel felismerték, hatása nem korlátozódik a csontanyagcserére. Az utóbbi évek kutatásai egyre inkább azt mutatják, hogy a D-vitamin szerepet játszik a szervezet immunfolyamataiban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook