Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cystic hygroma fórum

Cystic hygroma (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Cystic hygroma

1 2
2015. júl. 14. 09:58

Sziasztok!

Van itt még vki? :'(

Az alábbi iteletet kaptuk tegnap a 12 hetes genetikai ultrahangon.

Test szerte ödéma, mely a legszélesebb részen a 7 mm-t eléri (nyak). Mellkasban, illetve tüdő körül szabad folyadék ábrázolódik. Lecsökkent intenzitás.

Diagnózis: cysticus hygroma, hydrotorax.

Kromoszómarendellenesség magas kockázatára tekintettel orvosi javaslatra a terhesség megszakítható.

Picurnak még van koponyája körül cisztája is :'(

44. kittike23 (válaszként erre: 43. - Zilon)
2014. jan. 15. 18:59
:) ezeket a pozitiv példákat ki kell emelni, h v.unk többen is, akiknek magas NT értékkel is egészséges babája született, úgy h tudnia kell, aki hasonló eredményt kap, h nincs minden veszve, ez csak egy orvosi érték, ettől még lehet teljesen egészséges a pocaklakója!!!!!!!!!!!!!!
43. Zilon (válaszként erre: 1. - Kittike23)
2013. dec. 26. 17:51
Teljesen átérzem amit írtál,velem is szinte minden igy történt.5 ével ezelött kicsi lánykámnál 7mm-es tarkóredőt mértek,teljesen egészséges gyermekem született!
42. kittike23 (válaszként erre: 41. - CsengiBoti)
2013. dec. 2. 12:45
2 hónaposan a bal lábát megoperálták, de a jobbat nem, annak elég volt 3 hónapon át tartó állandó gipsz használat heti 2x cserélve. Utána csak én itthon tornáztattam.
41. CsengiBoti (válaszként erre: 40. - Kittike23)
2013. nov. 29. 19:30

Szia :)

Műteni is kellett vagy elég volt neki valami speciális merevítő?

Egy kolléganőm kisfia szintén dongalábbal született,és most 9 évesen nagyon ügyesen focizik :)

40. kittike23 (válaszként erre: 39. - CsengiBoti)
2013. nov. 29. 18:51

25. héttől ultrahangon már kiderült h dongalábas mind2 lábára.

Köszi a szülinapi jókivánságot :)

2013. nov. 28. 14:45

...Csatlakozom az előttem szólóhoz :)

Azóta már biztosan tudod azt is,kisfiú vagy kislány lakik a pocakodban :)

Mi is jól vagyunk többnyire,bár most a Pöttöm megfázott egy kicsit,de remélem,hamar túl lesz rajta.

A nagyok (leginkább a legnagyobb) néha felőrölnek idegileg,de mindig túlélem ;)


Vigyázzatok magatokra és jelentkezz,mert várunk a jó hírekkel b.andyka84 :)

Kittike23 utólag is nagyon boldog szülinapot a kicsi fiadnak :) (amúgy bocsi a kérdésért:a dongaláb kiderült már a terhesség alatt vagy,csak mikor megszületett a baba?)

2013. nov. 28. 10:14

Andika meglett az eredmény? Ha igen irj,nagyon sokat eszembe jutsz!

Mi jól v.unk, a kisfiam 5 napja 1 éves lett :) és már nagyon szépen járkálja körbe a házat, pedig dongalábbal született, és ez már észrevehetetlen :)

2013. nov. 10. 17:01

Sziasztok CsengiBoti:) kittike23!!


Nagyon kedves vagytok hogy írtatok!:)

Azóta voltunk magzati szívultrahangon ahol minden rendben volt..:)És a magzatvízminta helyett a fizetős Prena tesztet is megcsináltattuk ez olyan mint a magzatvizmintavétel csak itt nincsen vetélisi kockázat..3 hét az eredmény.jövőhét elején bármikor telefonálhatnak az eredmény miatt...nagyon várom már ...de türelmesen nyugodtan vártam eddig:):)úgy érzem nincsen baj ...nagyon sokat mocorog a pici..:)Remélem minden jó lesz és végre boldogabban folytathatom a terhességem...sajnos az elején a rákszürést 2szer kellet megcsináltatni azután jött hogy a mellemben találtak 2 jóindulatú daganatot amivel még mennem kell... utánna jött a pici a fejében a 2 ciszta pánik ...ezért elküldtek még egy vérvételre nincs-e fertőzés toxoplazma stb...most jött meg az eredmény ami kétes lett és ismételni kell...:S szóval kicsit már elég...soha nem voltam beteges minden higéniára maximálisan odafigyelek mindent megteszek amit csak lehet!!!Remélem 1-2 hét múlva végre megnyugodhatok teljesen!!:)Azóta 6 kilón ál tartok 21 hét és nagy pocak..:):) Ti hogy vagytok lányok?puszi nektek!!

2013. nov. 5. 15:59

b.andyka84!

Többször eszembe jutottál,hogy vajon mi lehet Veletek!Ha "erre" jársz,nagyon örülnék,ha beszámolnál róla,mi történt azóta,mióta írtál!(akár privát is írhatsz nyugodtan!!!)

35. kittike23 (válaszként erre: 31. - B.andyka84)
2013. nov. 5. 10:26

Csak most olvastam az üzeneted, és én is megcsináltatnám a magzatviz vizsgálatot, igaz csak a kromoszóma eredményt mutatja meg, de ez a legfontosabb. Nekem sajnos nagyon negativ élményként maradt meg bennem, és fájt is, de amint megkaptuk a pozitiv eredményt elfelejtettem minden nehézséget.

Amikor jártam vizsgálatokra többször találkoztam olyan kismamákkal, akiknek a babájuk fejében volt a ciszta (agyában?), és ők azt mondták h ez fel szokott szivódni. Statisztikákba nem mentek bele, de mind pozitivan állt ehhez.

Közben ha a magzatvizvételt választottad, akkor gondolom már túl v rajta, mesélj h v.tok a pici pocaklakóval!

34. CsengiBoti (válaszként erre: 33. - B.andyka84)
2013. okt. 19. 20:06

Minden rendben lesz,mert így kell lennie :)

Nagyon drukkolok,mert tudom,milyen nehéz dolog a várakozás !

33. b.andyka84 (válaszként erre: 32. - CsengiBoti)
2013. okt. 19. 19:01

Szia CsengiBoti!


Nagyon köszönöm a segítséged!! Remélem minden rendben lesz és legközelebb már csak jót tudok ide írni!!:) sok örömet kívánok a kisfiadhoz!!én is alig várom hogy a karjaimban legyen!!!

32. CsengiBoti (válaszként erre: 31. - B.andyka84)
2013. okt. 19. 17:35

Szia!

Az anyai megérzés engem még soha nem csalt meg.


Most mégis azt mondom,én megcsináltatnám a magzatvíz-vételt.Biztosat (99,8%-ban biztosat) csak ezután fogtok tudni.


Csak vigasztalásképpen:egy kolléganőm kisfiának szintén találtak cisztákat,amik egy ideig szaporodtak.A végén már 6db-ot találtak.Megcsináltatták a mintavételt,ott mindent rendben találtak,a kisfia már 8 éves és teljesen egészséges


Úgy gondolom,hogy -ha a helyedben lennék- inkább a mintavételt választanám,mert így merő aggódás lesz végig a terhességed.(ami egyébként amúgy is teli van örökös aggódással)


31-én lesz egy éve,hogy nálam is elvégezték a magzatvízvételt ( a korom miatt javasolták ).Nagyon féltem tőle,de végül minden rendben volt,mintavételkor és utána is és a kisfiam már 6 és fél hónapos <3

2013. okt. 19. 13:31

sziasztok!


Szeretném én is megosztani veletek a jelenlegi helyzetünket és tanácsot segítséget kérni ha valaki hasonló helyzetben volt vagy van!!

29 éves vagyok 18 hetes..:)12 heti ultrahangon minden tökéletes volt ahogy az integrált teszten is ami 94%-os! És minden eredmény jó lett! most voltunk 18 hetes genetikai ultrahangon ahol egy 9mm cisztát találtak a magzatunk koponyáján belül:(:(

Itt nyugtatgattak hogy ez fel fog szívódni és ne aggódjunk de kötelességük tovább küldeni genetikushoz és magzati szívultrahangra!

El is mentünk rá 2 napra a genetikushoz aki szitén talált a másik oldalán is egy cisztát a picinek ...:( minden más rendbben volt a méretek fejlődés minden!Viszont a 2 ciszta miatt ajánlotta a magzatvizmintavételt...amire kaptunk 2 hetet hogy eldöntsük válaljuk -e...szívultrahangra pénteken megyünk és ha minden rendben van akkor nagy baj nem lehet!!?? Én úgy érzem hogy nem beteg a kisfiúnk!! Magán úton végeztettük az összes vizsgálatot de lehet a pénzre megy ki nem tudom Tanácstalan vagyok mit tegyek??

Kérem aki tud tanácsot adni kérem írjon!!

Nagyon nagyon köszönöm!!!

2013. júl. 20. 11:30
Köszönöm mindenkinek a kedves szavakat!
29. kittike23 (válaszként erre: 27. - Gabis)
2013. júl. 20. 11:29

Gratulálok, még egy kicsi és a karjaidban tarthatod a pici lányodat! :)


Dongalábbal kapcsolatban a fiam 2 hónaposan túlesett egy műtéten, amikor is az egyik lábát megoperálták, nagyon jól sikerült, igy nagyon bizom benne, hogy nem lesz több műtét. Persze hónapokat töltött a pici fiam mindkét lábon combtőig gipszben, de mára már igenszép lábikói vannak, bár nekem mindig is szépek voltak :)

Kedden lesz már 8 hónapos, és lassan megkapja az első cipőcskéjét is!

2013. júl. 19. 23:32
Gratulálok nektek a kisfiatokhoz, sok boldogságot. Nagyon kitartóak és erősek voltatok.
27. gabis
2013. júl. 19. 21:54

Csodálom a kitartást, bátorságot , elszántságot ami benned volt ! Bennem nem volt... Hygroma colli és oedema foeti miatt 2011-ben volt egy megszakításom. Hónapokra maga alá temetett a bánat és a kétely, hogy télleg jól döntöttünk e vagy születhetett volna egy egészséges gyerekünk. Vagy mi van ha télleg nagyon beteg és egy életesen át vele, miatta kínlódunk... Nehéz dolog ez ! Most újra babát várok , a 33 hétet kezdem holnap és minden arra utal , hogy egészséges kisleány :) Hiszek a sorsszerűségben és a jelekben is. Voltak arra utaló jelek is , hogy miért nem kellett volna felvállalni az előzőt és miért kell ezt vállalnom. Ezek közül csak egy, hogy ez a baba biztosan nem születik meg, ha az előzőt vállalom. 38 leszek az idén, ha két éve születik egy gyerekem 38 évesen biztosan nem vállalok harmadikat, de így ...


Gratulálok nektek a szép kisfiúért ! Lesz még aggódás érte a lába miatt , de teljes életet élhet. Segítséget mindenben, nektek ez a feladatotok ! Kitartást és sok sikert kívánok ! :)

26. CsengiBoti (válaszként erre: 25. - Kittike23)
2013. júl. 19. 14:43

Ez gyönyörű :)

Hiszem,hogy valaki meghallgatja kérésünket és vigyáz ránk,a Ti történetetek ismét bebizonyította ezt !

Nagyon sok boldogságot a kicsi fiatokhoz!

25. kittike23 (válaszként erre: 24. - Panna anyuja)
2013. júl. 19. 10:26

Amikor én is megnéztem a képeket meg videókat nagyon sirtam, úgy éreztem h megtehetem e ezt vele, ha a ciszta mégsem szivódik fel és elhatalmasodik más szerveket elnyomva? H egy anya ragaszkodhat e annyira a magzatához, h ezért ezt tegye meg vele, és h egyszer azt kérdezze h miért szültél meg, csak h szenvedjek?

Aztán kaptam egy jelet, talán valakinek ez bután hangzik, nekem ez volt az erő h ezt végigcsináljam. Gyönyörűen ragyogott a nap tavaly júniusban, a férjem elment a boltba, ami kb 5-10 perc. Sirtam, néztem kifelé az ablakon, és kértem az istent h segitsen! Azt mondtam magamban, h ha elkezd esni az eső mielőtt a férjem hazaér a boltból, akkor tudom a gyerekem egészséges lesz, és nincs mitől félnem... még most is beleborzongok... pillanatok alatt elkezdett csöpögni az eső...csak pár percre.

2013. júl. 19. 09:11

Megnéztem a képtalálatokat: TE JÓSÁGOS ÉG. Nem kellett volna.

Nagyon erős vagy, gratulálok a kicsihez. Minden jót nektek.

2013. júl. 18. 22:19

CSODÁK MINDIG VANNAK!


Gratulálok ehhez a gyönyörű, mosolygós kisfiúhoz, milyen csodálatos, hogy így hittél benne minden rossz jóslat ellenére is! A jó Isten megáldott téged/titeket vele! További jó egészséget és boldogságot kívánok Nektek!

22. Sacarnes (válaszként erre: 17. - Kittike23)
2013. júl. 18. 22:15
Köszönjük! :)
21. Mons
2013. júl. 18. 22:01
Gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz. Élvezd minden percét pillanatát! Sok boldogságot!
2013. júl. 18. 21:59
gratulálok a fiadhoz és hogy lyn erős nő vagy,én nem tudtam volna végig csinálni,csodás dolog ami veletek történt!
2013. júl. 18. 18:12

Gratulálok tiszta szívből,és egy anya igenis érzi,hogy minden rendben lesz!

Nagyon sok örömet,boldogságot és minden jót a kis picurhoz!!!


CSODÁK MINDIG TÖRTÉNNEK !

2013. júl. 18. 17:26
Gratulálok a picurhoz, gyönyörű. Szerintem iszonyat erős vagy hogy ezt végig csináltad. Én biztos nem lettem volna rá képes. Biztos hogy nagyon sok egészséges baba válik az orvosok áldozatává, de igazából őket is meg lehet érteni, mert ha nem világosítják fel a szülőket, és nem mondanak el mindent, akkor utána őket vonják felelősségre. Nagyon sokan nem vállalják azt a kockázatot, hogy akár nagyon kicsi eséllyel is beteg babájuk szülessen.
17. kittike23 (válaszként erre: 13. - Sacarnes)
2013. júl. 18. 17:26
Kivánom, h nálatok is minden a lehető legjobban alakuljon. Bizzál benne h minden jó lesz!
2013. júl. 18. 15:25
Gratulálok a kisfiatokhoz!! Nagyon erősek voltatok! Sok boldogságot és egészséget kívánok nektek!!!
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook