Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cysta a baba buksijában..... fórum

Cysta a baba buksijában..... (beszélgetős fórum)


12. fd1afef558 (válaszként erre: 11. - Kissandrea30)
2011. febr. 21. 12:20
szia !!!nálunk minden oké eddig....jövő héten lesz a 30 hetes uh,alig várom már..remélem minden rendben lesz!!!de hál isten eddig rendben vannak a dolgok...mennyi idős vagy most?
11. kissandrea30 (válaszként erre: 10. - Fd1afef558)
2011. febr. 18. 14:41
Szia Tájn! Mi újság felétek? Nálunk is egy hét után teljesen felszívódott az egyik ciszta, így a genetikán már nem ajánlották a magzatvizvételt konkrétan nem csinálták meg a másik a 23.hétre felszívódott. azóta van egy kis többletmagzatvizem és vesemedencetágulata a babának. áll. ez a fiúknál gyakori. veled és a babával mi van? remélem minden ok
2011. jan. 11. 11:36
ujfent voltam genetikai tanácsadáson...és az uh kimutatta hogy a cysta teljes mértékben felszivódott és a baba is szépen fejlődik...Ezek után már nem kell többször vissza menni...Örülünk nagyon!
9. fd1afef558 (válaszként erre: 8. - A411f24147)
2010. dec. 17. 11:03

szia!

nálam is megvolt az uh és a genetikai zanácsadás is...nálam mivel mindent rendben találtak igy nem ajánlottak fel amniocentézist...a baba cystája is 1 hét alatt 7mm-ről 4mm-esre csökkent...BPD:4,26 cm,...és minden más eredményem is rendben volt..Remélem valójában is igy van!!

Nézd én ha bármi felmerült volna megcsináltattam volna az amnio-t ,mert ha baj van jobb tudni..és sok ismerősömnek volt és azt mondták nem gáz...kellemetlen,de ki lehet birni.utána fontos a pihenés..de baj senkinél sem volt emiatt..ugyhogy az én szubjektiv véleményem az ,hogy ha már felmerült ez a dolog jobb ha belemész és időben kiderül mi a helyzet..ha minden rendben lesz akkor meg legalább megnyugodhatsz...nem igaz??? és konkrétan miért kell megcsináltatnod?melyik eredmény nem jo??mit mondtak?

2010. dec. 16. 13:08

Sziasztok!

Hasonló problémát találtak a héten nálam is a 18.heti uh.18. hetes genetikai uh. eredménye:BPD:47mm, Thorax Ap:45x45mm, Femur 28mm,vélemény: jo. magzati plexus hátulsó szarvában 5mm-es, bo. magzati plexusban 3mm-es cysta látható. A genetikai tanácsadáson a magzatvizvételt javasolták,ami előtt integrált tesztet szeretnék. Afp és többi lelet rendben, 12.heti uh. tarkóredő1.3. Ti megcsináltattátok a magzatvizvizsgálatot? mi a tapasztalat? nagyon félnék tőle nincs más megoldás? mik a tapasztalataitok a magzatvizvizsgálattal? felszívódott a cysta nálatok? nagyon várom válaszotokat a héten döntenem kell a magzatvízvizsgálatról NEM TUDOK DÖNTENI SEGÍTSETEK!

7. fd1afef558 (válaszként erre: 6. - B63607ce2a)
2010. dec. 9. 21:50

ennyiből állt ez a genetikai vizsgálat???és nálad is az volt a helyzet hogy a babánál cystát fedeztek fel???

Hát jo lenne ha már vmi megnyugvást adna az már 1szer biztos....de tartok nagyon ettől a vizsgálattol...

2010. dec. 9. 15:36
Szia nekem is csináltak ilyen genetikai vizsgálatot mintát vetek de nekem a korionboholy-mintavétel csinálták.Szerintem jobb tudni hogy nincsen semmi gond :)
5. fd1afef558 (válaszként erre: 3. - Gne2)
2010. dec. 9. 15:32

mármint hogy érted,hogy milyen cysta??

kell mennünk genetikai vizsgálatra,bár nem tudom ez miből áll....te tudod esetleg??és az amniocentézissel kapcsolatban mit ajánlsz?mivel elég változatos etéren a vélemény ,sokak szerint veszélyes és felesleges ez a fajta vizsgálat....

4. fd1afef558 (válaszként erre: 2. - B63607ce2a)
2010. dec. 9. 15:30
köszi megkaptam..és válaszoltam is...
3. gne2
2010. dec. 9. 11:18
Attól függ, hogy milyen ciszta. Általában fel szokott szívódni a szülésig. Biztosan felajánlják az amniocentézist, és folyamatosan figyelni fogják, hogyan változik a ciszta mérete.
2. b63607ce2a (válaszként erre: 1. - Fd1afef558)
2010. dec. 9. 11:15
szia Prinzben írok neked
2010. dec. 9. 11:12
a 18 hetes uh vizsgálaton a baba buksijában egy 0,73cm-es cystat találtak....van valakinek hasonló vagy ilyen tapasztalata....????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook