Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumiról leszokás?! Hogyan? fórum

Cumiról leszokás?! Hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2
36. espoir (válaszként erre: 33. - Lliinnddaa)
2013. márc. 25. 16:32

Látom, halott a ez a topik, de azoknak az anyukáknak, akik idetévednek "tanácsokat" olvasgatni, üzenem, hogy amit ez a fórumozó ír az egy baromság, minden bizonnyal nincs gyereket, mert egy felelősségteljes anyának ilyen eszébe sem jut!!! Még hogy levágni a cumiból, hogy jut ilyen valakinek az eszébe!!! És ha tovább rágja és lenyel egy kis darabot, ne adj Isten, megakad a torkán, kész vagyok az ilyen tanácsoktól és még van, aki megteszi. 2 éves gyerek még nagyon kicsi, ha megnyugtatásként használja a cumit, akkor hagyni kell, ha elég érett lesz, akkor jöhet az értelmes beszéd, hogy már nagy és nincs szüksége cumira, vagy jön a Cumitündér és hoz helyette valami "nagylányos" vagy "nagyfiús" ajándékot.

Gondoljatok bele, mennyi értelme van elvenni a gyerektől a cumiját, ha elkezdi mondjuk utána megnyugtatásként szopni az ujját, akkor mit csináltok, kidobjátok az ujját, vagy jön az újabb "tanács", hogy kend be erős paprikával!!!!

Majd úgy is elhagyja magától, nem kell erőltetni, annyit lehet tenni, hogy mondjuk napközben, játék közben elrakni, hogy ne lássa, mert ha észreveszi természetesen kérni fogja, viszont alváshoz, ha kéri oda kell adni, néhány perc után mély alvásnál úgy is kiesik a szájából, nem fog egész éjszaka cumizni!

Könyörgöm, mindenki hallgasson arra, amit az anyai szíve súg, ha úgy gondolod, hogy még cumizhat, akkor ne hallgass más "tanácsára", hogy már 2 évesen ciki a cumi, és hűha ha cumizik a gyerek, még olyan kicsik és még annyi negatív élmény fogja őket érni, legalább most legyen meg a megnyugtató kis cumija. Ja és ha esetleg a nagyokos, aki ezt írta, ha esetleg cigizik "megnyugtatásként", akkor üzenem, hogy mit szólna hozzá, ha az ő cigijéből vágnának le naponta egy darabot és már csak a füstszűrő maradna neki, vagy egyik napról a másikra kidobnák a cigijét és nem gyújthatna rá!!!!!

2011. okt. 26. 23:35

Sziasztok :) Nekem is kedves történetem van..

Gréti (három hónapos korától) csak alváshoz-cumizós volt, viszont az stabilan, egyszer kb két éves korában ott hagyta a Maminál a cumit, gondoltam itt az alkalom, de sírt, így másnap hazahoztuk, de én igenis úgy gondoltam, minnél tovább húzzuk annál nehezebb lesz "lebeszélni" a cumizásról, amire én szoktattam rá, mert nem szerettem volna ha a keze lóg ki a szájából. Eltelt pár hét és kezdtem neki mondogatni, nemsokára jön a Mikulás...tudtam nagyon szeretne egy Barbie-lovat vagy hát valamilyen lovat, megbeszéltük, összeszedi az összes cumiját, betette Ő saját maga a kicsi kezével egy ajándék-táskába és kitettük az ablakba, hogy elvigye a Mikulás bácsi olyan babáknak akiknek nincs cumijuk! Persze egy még volt elalváshoz szájában, de megbeszéltük késöbb azt is beteszem a többihez.

Reggel rohant át hozzánk, hogy milyen szép fekete paci van az ablakban, nagy volt ám az öröm, féltem is, hogy megfeletkezik a lényegről, de nem mert este rögtön úgy kezdte, hogy anya, nézzük meg, nem hagyott itt egy cumit a Mikulás bácsi az ágy mögött, benéztünk mögé, elaludt nélküle, még kb kétszer szóba hozta, de mindig mondtam neki, tudod most már másik kicsi Babáknál van..

:)

hat hónappal késöbb megszületett a kistesó és neki sajnos már a korházban a szájába nyomták amikor sírt, emiatt szerintem sokkal erősebb ez az igénye és most öt hónaposan már magának nyomja be napközben is cumizik, na Gréti is szorgosan adja a cumit a szájába, de Ő soha nem akart azóta cumizni :)


Szóval aki úgy érzi, hogy nem fát ültet, Olinál szerintem ez a módszer lesz, Ő májusi, az szerintem bátran kérhet segítséget a Mikulástól, de fontos a kitartás, ha már egyszer elvitte a Miki akkor az már nem hozza vissza.

2011. okt. 25. 15:01
Nekem a kisebbik fiam 4,5 éves koráig cumizott. Az oviban nem, de este elalvásnál kérte. Ekkor jött el a karácsony és megbeszéltem vele, hogyha felakasztja a fára, akkor az angyalka hoz neki helyette ajándékot. Teljesen nyugodtan felakasztotta, elment délután aludni és mire felébredt megérkezett az ajándék is. Ekkor hangsúlyozom 4,5 éves volt, ő is észlelte, hogy már rajta kívül senki sem cumizik, elérkezettnek érezte az időt, hogy megváljon tőle. A nagyobbik fiam mikor óvodába ment automatikusan elhagyta a cumit, hogy már neki nem kell. Sajnos a kisebbik fiamnak bölcsibe kellett járnia 2 éves korától, így kicsit nehezebben ment mindentől az elszakadás.
2011. okt. 24. 13:56
Nem olvastam végig, lehet már írta ezt valaki, nekem van egy bevált trükköm. A cumi végéből le kell vágni egy nagyon picit, épp hogy luk legyen rajta. Nem fogja szeretni, mert megszűnik a vákuum. Ha ellenben mégis szereti, napról napra le kell vágni egy kis darabot (nagyon picit), és előbb utóbb nem fogja tudni sem szopizni. Nálam már az első kis luknál bevált a dolog, nem vágtam tovább. Nem tetszett neki, hogy már nem olyan, mint volt. Nem dugtam el, hagytam neki, cumizzon csak, ha akar. Ő dobta el mindig, hogy nem jó, nem kell. Aztán egy idő után nem is kereste.
32. Hannapanni (válaszként erre: 31. - B3dbbde2e9)
2011. okt. 23. 23:41

Tényleg nagyon sokszor pont a nem kívánt mintát ill. viselkedést erősítjük meg azzal, hogy akkor figyelünk a gyerekre, amikor akciózik. Csak ehhez nagyon tudatosnak kell(ene) lenni...

Na de ne adjuk fel, előbb-utóbb sikerül.

31. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 29. - B3dbbde2e9)
2011. okt. 23. 22:04
ja, és még mindig ez van, ha pl. folyton a felnőttek szavába vág, hiába szidom - ellenben ha kilesem azt az egy alkalmat, amikor véletlenül nem, és agyondicsérem érte, pedálozni fog, és egyre többször türelemmel várja ki a sorát:)
30. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 28. - Hannapanni)
2011. okt. 23. 22:02
:DDDDD Hát ez valami tündéri:)
29. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 27. - Cooltim)
2011. okt. 23. 22:01
Persze, gondoltam, hogy nem vagy az az erőszakos típus:) Még az jutott eszembe, hogy bármilyen szabály megtanulásáról volt szó, nálunk sokat segített, hogy a pozitív oldalát emeltük ki: de jó, oviba megyünk! Anya is indul a munkába, hurráhurrá! (Hogy rám nem szakadt a plafon:)) De jó, már nem cumizol! Hogy ez milyen csodás, nahát, mennyire boldog vagyok tőle! Stb...
2011. okt. 23. 21:57

A legnagyobbamnál elveszett, és este volt, nem volt másik. Túléltük az éjszakát, másnap takarításnál megtaláltam. Gyorsan kidobtam, hogy ne is lássa. Aztán a kisebbeknél ha magától nem veszett el, akkor elveszejtettük "véletlenül". Egy-két napnál nem tartott tovább a hiszti. Mondjuk mindnél egy éves kor előtt volt, szerintem ez is számít, később sokkal nehezebb.

Még egy poén: a nagyfiam, mikor már leszokott róla, akkor a szomszéd gyerek szájából is kivette és eldobta, majd közölte: Nem kell...

27. cooltim (válaszként erre: 26. - B3dbbde2e9)
2011. okt. 23. 21:54

Ah, nem akarom en eroszakkal elvenni tole!!! Eppen ezert inditottam ezt a forumot, hogy biztos vannak otletek.

Ramszorhatnak negativ energiat, lepereg rolam! :-)

ez a Holdas otlet is jopofa! :-)

valamelyiket kiprobalom hamarosan. Most pihentetem egy drabig a dolgot, illetve mondogatom majd neki, hogy mi ujsag. Meglatjuk majd mire jutunk...

26. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 20. - Cooltim)
2011. okt. 23. 21:45
igen, szórják szét a bennük lévő negatív energiát. És értelek, tényleg jó alkalom lett volna, és okosan csináltad, hogy a nagyon sírásra odaadtad. Ne sérüljön a kis lelke. Én oviba menés előtt kezdtem el leszoktatni, előbb csak a napközbenit hagytuk el, majd az alvóst, és első este ragyogóan elaludt nélküle (nagyon fáradt volt), másnap persze jött a hiszti, de akkor már azért tartottam ki, hogy egy napon már túl vagyunk. Két hétig minden alváskor hiszti volt, sose hittem, hogy vége lesz, de vége lett:) A cumifa jó ötlet, szerintem próbáld ki, bár lehet, hogy az én lányom tíz körömmel kikaparta volna, ha mégse növeszt cumifát:) Meg egy meséről hallottam még, a Hold dagadását kell nézni, és megegyezni, hogy a cumit visszaadják a Holdon élő cumimamáknak, ha dagi lesz a Hold, tehát 4 hete van a "felkészülésre"... Nálunk ebből annyi volt, hogy azt mondtam, a Holdon élő cumimamák csak kölcsönadták a cumigyerekeiket, de most már nagyon vágynak egymáshoz. Az empátiára olykor lehet építeni a gyerekeknél... ez a fórum meg mutatja, hogy néha jobban, mint az embereknél:(
25. cooltim (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2011. okt. 23. 21:44

Koszi, ez sokat segitett! :-)

Igazan ertelmes hozzaszolas volt! :-D

24. b3dbbde2e9 (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2011. okt. 23. 21:38
de igen, de kötekedni akarsz, mint mindig. Az én kislányom az ujját szopta úgy, hogy az egész szájpadlása tiszta seb volt, a körme meg teljesen szétázott és hátrahajlott. A védőnő mondta, hogy cumit inkább, ez így nagyon fertőzésveszélyes. Így is lehet cumira "szoktatni" a gyereket.
2011. okt. 23. 21:30
menni vele más nem látja:) mindegy ez van :) de kíváncsi leszek hogy ha mind tönkremegy akkor mi lesz. Én emiatt nem hagynám az enyémet sírni mert úgyis iszonyat rossz alvó cumi nélkül meg nem is tudom mi lenne hogy nyugodna le.
2011. okt. 23. 21:28
ezzel én is próbálkoztam pár hónapja hogy szétrágta mdf vettem újat .először nem tetszett neki de mondtam hogy ez van. Aztán megszólva pedig olyan hangosan cumizott így.na eltelt pár nap és már olyan gusztustalan volt a cumi totál szétrágta alig tartott vmit , nem akartam hogy leszakadjon a teteje meg kimosni sem lehetett Úgyhogy kapott újat. Mindegy szerencsére utcára nem is akar ki
21. andi6020 (válaszként erre: 15. - D550c57e19)
2011. okt. 23. 21:27
Igazán nem akarok kötekedni, de csak azt tudja igényelni, amit egyszer megkapott. Ha nem vettetek volna (mindegy, hogy anyós vagy akárki más), akkor nem igényelné. Ennyi.
2011. okt. 23. 21:20

Mert emberek itt elik ki magukat, mast nem tudok elkepzelni...

Miert lennel felelotlen?! Egyszeruen csak tapasztalt Edesanyaktol szeretnel erdeklodni, ennyi. Furak az emberek...

Nem, nem aludt el cumi nelkul sajna. :-(

kerte a cumit, par percig mondtam neki, hogy szetragta es nincs masik stb. De nagyon elkezdett sirni, ugyhogy egy kevesbe szetragott (egy lyuk van rajta) cumit talaltam, es odaadtam. Majd meg probalkozunk... :-)

tisztaban vagyok vele, hogy raerunk ezzel, csak ez most jo lehetoseg lenne... Ennyi.

2011. okt. 23. 21:17
ez a cumifa a legjobb ötlet, amit hallottam erről a témáról! Kár, hogy nem ismertem, amikor a lányommal kínlódtunk ez ügyben. Ő két hétig nagyon hiányolta a cumiját, hiszti volt minden elalvásnál, pedig mindent kipróbáltam. Ami egy kicsit segített, hogy kapott helyette egy új alvós macit, azzal elvolt vagy két alvásig:) A rosszindulatú hozzászólókkal meg ne törődj, nézd meg pl. andi más hsz-eit, az összes fórumban ezt csinálja.... sz...r lehet neki....
2011. okt. 23. 20:59
Egyébként elaludt cumi nélkül? :)
2011. okt. 23. 20:59
de most mondd meg miért? Nem azért van ez hogy feltedd a kérdésedet és kapj rá egy értelmes választ? Én ma azt kérdeztem hogy a 7 hós babámnak természetes immunerősítőt keresek ki mit használ és rögtön felelőtlen vagyok hogy nem az orvost kérdezem. Betojok ezeken komolyan.
2011. okt. 23. 20:51
En fel voltam keszulve a tamadasokra! Egyre tobb forumot olvasok, ahol inkabb a kotekedes megy a segitseg, vagy ertelmes beszelgetes helyett... :-(
2011. okt. 23. 20:41
atyagatya ez komoly? Ez ma kb a 8. fórum, köztük a rakat tudásbázis kérdésem , ahol egy artatlan átlagos kérdésre támadnak. Én spec 80fórumot indíthatnék ebben a témában mert a 2,5 évesem csak azzal alszik és hisztizik érte és nem tudna elaludni nélküle.és én sem rászoktattam hanem igényelte ennyi ha valakinek van gyereke az általában tudja hogy nem úgy működik a dolog ahogy előre elképzelte hogy márpedig ő nem lesz ilyen vagy olyan nem fogja ezt vagy azt csinálni.
2011. okt. 23. 19:38

Eloszor is koszonom a valaszokat!

Nem, nem jarvany, nem hiszem. Egesz egyszeruen csak annyirol van szo, hogy nalunk jelenleg nincs ep, hasznalhato cumija a gyereknek! Gondoltam, hogy ezt "kihasznalvan" esetleg itt az ido, hogy leszokjon rola es ennyi! Nem gondoltam drasztikus valtoztatasra, emiatt kertem HASZNALHATO tanacsot, s nem okoskodast! Koszonom!

jtoth84: aranyos tortenet, meggondolando! :-) koszike!

Nincs semmi gond, nem beszeltem gondrol. Keri azota a cumit, probal vele cumizni, de nem tetszik neki, h ki van szakadva. Egyenlore nincs gond, majd az elalvasnal... Szerintem.

Eros paprikaval nem probalkoznek, elegge morbid!

Sajnos a cumira nem en szoktattam, hanem kedves anyospajtas, en hallani nem akartam rola.

A szavamat pedig mindenkeppen tartom, mert nincs masik cumi. Csak esetleg "trukkoket" kertem volna. Mint pl. jtoth84 irt...

Udv!

13. bnedora (válaszként erre: 3. - Robko)
2011. okt. 23. 19:04
Talán mégse:-((((
2011. okt. 23. 17:40

Na azért a cumi annyira nem okoz függőséget h pszichés gondokat okozzon a leszoktatása.

Nincs és kész, ez van, kirágta, így járt, megmondtad h nem kap, hát nem kap, tartsd a szavad, mert legközelebb mással lesz így h na anya azt mondta h nem kapok aztán úgyis kapok...

11. Zebra25 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2011. okt. 23. 17:17

Nem értem, hogy mi a gond?

A kislányod megértette, hogy nincs tovább, nem hisztizik nem nyűglődik.

10. d1c22a4b75 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2011. okt. 23. 17:16
Egyetértek!!!
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Cooltim)
2011. okt. 23. 17:16

Egyébként ez valami járvány most? A napokban több fórum is indult kétéves gyermek cumiról való leszoktatása miatt. Szívnak a kétévesek.

De minek leszoktatni? Még olyan kicsik.

Vagy nem kellett volna rászoktatni.

2011. okt. 23. 17:12
Az enyémnek kb 15 db cumija van :))) Én nem erőltetem a leszokást, majd ha magától elhagyja akkor áment mondok rá.
7. andi6020 (válaszként erre: 3. - Robko)
2011. okt. 23. 17:12
De bolond vagy. Még a végén valaki megcsinálja. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook