Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cukrász tanfolyam fórum

Cukrász tanfolyam (beszélgetős fórum)


13. nana06 (válaszként erre: 12. - Jérce-forma)
2011. aug. 3. 20:51
köszönöm szépen! :)
12. jérce-forma (válaszként erre: 11. - Nana06)
2011. aug. 3. 20:37
Örülök, hogy így döntöttél, sok sikert kívánok hozzá!:)
11. nana06 (válaszként erre: 9. - Borzoska3)
2011. aug. 3. 15:58

Hát eszembe jutott a külföldi munka, de nem igazából a cukrászat terén, hanem majd a kutyatenyésztésnél :)

Amúgy lehet kérni külföldön elfogadott bizonyítványt is, úgyhogy nekem valószínű hogy az lesz, mert bármikor szükségem lehet rá :) Jövőhéten megyek, majd a beiratkozós lapért, és elvileg október 6-án fog kezdődni a tanfolyam :)

10. Borzoska3 (válaszként erre: 8. - Ncilány)
2011. aug. 2. 21:12

Ez is komoly probléma, az alapanyag beszerzés.

Én például a Culinarisban veszem a lisztet, porcukrot, Crisco-t - mert a most "divatos" díszítésekhez a hagyományos alapanyagok nem elég jók :(

Festéket, felszerelést spéci cukrászipari alapanyagokat pedig az on-line boltokban.

9. Borzoska3 (válaszként erre: 7. - Nana06)
2011. aug. 2. 21:04

ha külföldi melóban gondolkozol, nem biztos, hogy egyáltalán kérik ott majd a bizonyítványt. Vagy, ami még előfordulhat - nem ismerik el az itthonit. Próbáljad megkérdezni,mielőtt beiratkozol, hogy az a bizonyítvány amit majd kapni fogsz - EU kompatibilis-e ? Vagy honosítani kell, esetleg újra le kell vizsgázni.

Több tortadíszítő fórumot olvasgatok ( nekem a hobbim a tortadíszítés) ott vannak hölgyek, akik külföldön élnek és házi sütik sütésével keresnek egy kis mellékest. De itt a hangsúly inkább a dísztortákon van, mert a nagy élőmunka ráfordítás miatt az külföldön igen drága.

2011. aug. 2. 16:55

Tesóm lánya kinnt van Írországban. Pék cukrász a szakmája. Mondtam neki, készítsél tortákat.. ( ahova jár takarítani, hátha rákapnak, és némi pénz áll a házhoz ).

Panaszkodott nem kap olyan " minőségű vajat " mint amit ő szokott használni. Nyílván csinált maguk részére.. És abból tudja hogy az alapanyagok mások.

2011. aug. 2. 16:27
ohh ez nagyon jó hír! bár még egy egész év még megkapom róla a papírt, de legalább látom hogy keresik a cukrászokat...amúgy sem ebben az országban képzelem ez a jövőmet, itt nem sok jót látok...
6. Ncilány (válaszként erre: 1. - Nana06)
2011. aug. 1. 20:54

Állitólag Londonba kerestek cukrászokat.

Rádióba volt téma, nem tudom mikor, de nincs 1 hónapja.

De igazi alapanyagokból készítő cukrászokat.. Nem habfix és társait felhasználókat.

2011. aug. 1. 19:45
Köszönöm a válaszokat! Már nagyon régóta gondolkodom ezen a tanfolyamon, csak eddig mindíg két éves képzéseket találtam, és az már sok nekem...és már teljesen le is mondtam róla, és most hirtelen rátaláltam, és nem tudom mihez kezdjek...igazából én nem ebből szeretnék megélni a későbbiekben, hanem imádom a kutyákat, és tenyészteni szeretném őket, meg kiállításokra járni, de úgy gondolom, hogy kellene mellé egy tisztességes állás is, hogy valamiből el tudjak majd indulni :)
2011. aug. 1. 17:50
Ha tetszik,akkor csináld meg.Én érettségi után megcsináltam a bolti eladót , boltvezetőit...most pedig kozmetikusnak tanulok.A kozmetikában szeretnék dolgozni,de ki tudja,hogy mit hoz az élet(?) Főleg a mai világban,sose baj,ha több lábon áll az ember.De olyan szakmát/szakmákat válassz,amiben ki tudsz teljesedni.Ez szerintem fontos.Vesztenivalód nincs.:-) Sok sikert!
2011. aug. 1. 17:47
(Mellesleg még hozzátenném, hogy változtatni sosem késő, amúgy is az ember tanul a hibáiból, illetve tapasztalatot szerzel, amit soha senki nem vehet el tőled.)
2011. aug. 1. 17:46

Az a baj a mai világban, hogy az emberek aszerint döntenek, hogy 'el tudnék-e majd helyezkedni'. Persze, ez is lényeges szempont, de a legfontosabb az önmagadba vetett hit, az elhivatottság, és azzal foglalkozni, ami valójában érdekel, amivel többet tudsz adni a világnak. Ha számodra a cukrászat az, akkor hajrá, merj belevágni, és kívánom neked, hogy úgy hozza az élet, hogy egyszer a te cukrászdádban ücsörögjek és arra gondoljak, hogy mennyire klasszak ezek a sütik, örülök, hogy rátaláltam a helyre.

Sok sikert!:)

2011. aug. 1. 17:41
Egy két éves képzésben veszek részt, amelynek az utolsó évét kezdem el most szeptemberben. Viszont ezzel a képzéssel nem sokra megyek, ezért el kezdtem keresgélni a neten okj-s képzéseket. És találtam egy cukrásztanfolyamot, ami október elején kezdődne el. De most meg annyira elbizonytalanodtam, hogy érdemes lenne-e belevágni, hogy ezzel el tudnék-e majd helyezkedni...ez egy egy éves tanfolyam lenne. De nem tudom hogy bele merjek-e vágni...szerintetek megérné?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook