Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cukorterhelésnél a 120 perces értékem 7, 72 lett, a doki azt mondta, hogy 7, 8 felett hívjam. Ez eléggé a határon van, felhívjam? fórum

Cukorterhelésnél a 120 perces értékem 7, 72 lett, a doki azt mondta, hogy 7, 8 felett hívjam. Ez eléggé a határon van, felhívjam? (tudásbázis kérdés)


23. Jaina
2012. márc. 22. 07:59

Voltam a kórházban, dietetikus tanácsadáson és április 2.-án kell visszamennem tesztreggelire. 180 g CH-s diétán vagyok és heti 2x napi hat vércukorméréést javasoltak. Ma reggel el is kezdtem, de vagy a cukormérőm xar, vagy tényleg ennyi a cukrom: Éhgyomorra volt 3,3, miután letoltam a 40g Ch-s reggelimet (2 dl tejből készült tejeskávéval megspékelve), utána egy órával métem kemény 5,0-t.

Bevárom ezt a tesztreggelis dolgot, addig csinálom precízen a számolgatást, de ha az jó lesz, akkor hagyjanak békén...

22. 5e1b581a2e (válaszként erre: 21. - Papp Szilvia)
2012. márc. 13. 19:44
A diéta nem-betartását bevallottad?Mármint rendesen vezetted,amit leadtál listát?
2012. márc. 13. 14:35

nekem 0.05tel lett alacsonyabb a határnál,de nem kell mennem,mert az elsőnél végig csináltam,és mivel nem rég volt azt mondta a dokim hogy figyeljek oda mint anno,és ha panasz van akkor küld csak:)

DE!

anno borzalmas volt! a 28.héttől két hetente jártam diab. a kórházba kontrollra, minden nap fel kellet írnom mit ettem (napi 5 étkezés),és leadnom,plusz friss éhgyomori vérvétel plus rá 1 v 2 órára még egy(közte reggeliztem), és ezzel menni...vagyis két hetente csapoltak kétszer! amikor a 3. alkalommal már jó volt, elhagyhattam az étellistámat!

gondolhatjátok mennyire uuuuuuutáltam az egész rendszert:DD

amúgy 1 egésszel volt több a határnál akkor...és mellékesen nem tartottam be a diétát egyáltalán,csak annyira h a sütiket napi egy dbra csökkentettem:DD és voilá, már a 2.kontrollnál jó volt az eredményem és egészen szülésig:DDD


persze te tartsd be,nem bújtalak fel ne hogy félre értsd:DD

amúgy szt imre kórház volt...

20. Jaina
2012. márc. 13. 14:24

Ma ötre megyek a beutalómért, kíváncsi vagyok mikora kapok időpontot a diabetológiára (Margit kórház - erről valakinek van valami infója?)


Amúgy azon filóztam, hogy mennyire meg tud viccelni az élet: világ életemben alacsony volt a cukrom, olyan hipoglikémiás tüneteket produkáltam néha, hogy tankönyvbe illő lenne (még a babavárás előtt néhány hónappal is), erre most meg kijön egy ilyen terheléses eredmény...

19. youlcsi (válaszként erre: 18. - Anig82)
2012. márc. 13. 14:01

a terhelés alatt nem is nagyon szabadna mozogni... nem hogy utána menni be vérvételre... fizikai aktivitás befolyásolja a vc-eredményt. szóval az 5,5 amúgy vsz magasabb lett volna...


egyébként, ha jól rémlik, nálunk úgy volt, hogy 7,2es terhelt eredménynél kell befeküdni diéta-beállításra. alatt elég csak a diabetológiai konzílium.

18. anig82
2012. márc. 13. 08:14

Nálunk humánusabbak voltak, otthon megihattam, és elvileg 2 óra múlva vették le ( no de, mire beértem, stb, volt az 2,5 óra is:))) ). Nekem úgy lett 5,5.

Az elsőnél 6,5-es cukorértékre mondta a védőnő, hogy diétázzak (azaz ne egyek szénhidrátdús kaját), de sószegényen is éljek, mert júliusi kánikulában 8 hós terhesen vizesedtem, és ami a legjobban tetszett, az is mondta, hogy igyak keveset:))))). Követtem az ösztöneimet, eredménye a makkegészséges kölkeim és jómagam egészsége.

A másodiknál valahogy mindenből féladag fért csak belém, soook-sok saláta, gyümi és zöldség és husi (édesszájú vagyok, aki alig eszik amúgy húst).3 kilót híztam összesen!!!

Én tuti nem szólnék a dokinak a cukor értékről, fölösleges para, de mindenki más persze..

17. 5e1b581a2e (válaszként erre: 14. - Jaina)
2012. márc. 11. 20:58
Majd mesélsz?
16. 5e1b581a2e (válaszként erre: 13. - C8fb027447)
2012. márc. 11. 20:56

Szégyen.


Mi van veled azóta?

2012. márc. 9. 14:34

Mindenképp hívd a dokidat.

Én cukros voltam terhesség alatt és nekem a diabetológusom mondta hogy a 36-38. hétig ez az érték csak romolhat ha nem vigyáz az ember. És igen komoly problémák is adóthatnak belőle.

Én inkább ezt komolyan venném.

14. Jaina
2012. márc. 9. 12:10
Beszéltem a dokimmal, kedden mennem kell hozzá, mert kapok a diabetológiára beutalót. Azt mondta, hogy a 7, 72-es cukor nem nagyon gáz, de mindenképpen diétát javasol hozzá + rendszeresen kell nézni. Úgyhogy úgy tűnik jövő héten vagy utána lesz egy köröm a Margit kh-ban.
2012. márc. 8. 15:42

ne hívd.

ez semmi, én anno 14-es eredményt értem el, még akkor sem estek kétségbe az orvosok :)

Diéta és kész :)

12. youlcsi (válaszként erre: 10. - Jaina)
2012. márc. 8. 14:33
hívd fel!
11. Klauka_ (válaszként erre: 10. - Jaina)
2012. márc. 8. 13:24
Szerintem is hívd fel!
10. Jaina (válaszként erre: 9. - Koszorucska)
2012. márc. 8. 11:28

25. héten mérték (tegnapelőtt) :)


A dokim csak április 18-ra adott időpontot, és annyit mondott, ha a cukor értékem 7,8 felett van, akkor hívjam és menjek előbb.


Szerintem holnap délelőtt rendelési időben rácsörgök, hogy mi legyen :)

2012. márc. 8. 11:20

Hányadik héten mérték?

Ilyenkor szoktak 1 héttel később ismételni és annak függvényében küldenek tovább vagy nem. Szerintem ha nem mész mostanában a dokidhoz, akkor hívd föl.

Jobb félni, mint megijedni, nem hiszem, hogy leharapná a fejed! :)

8. Jaina (válaszként erre: 3. - Búcica)
2012. márc. 8. 11:12
De a 7 feletti értéket annál szokták határértéknek adni, aki a zsemle + tej verzióban csinálja a terhelést, nem?
7. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Jaina)
2012. márc. 8. 11:11

Szia! :)

Hívd fel nyugodtan. Picit diétázni kellene, jobban odafigyelni arra, ami eszel, de ez az érték nem kritikus, viszont most kell megfogni, hogy később ne kelljen ezért a kórházban nyaralni. Elég lesz a szülésnél. :)

2012. márc. 8. 11:09

Határérték alatt van, ha minimálisan is.

Ezért nem hívnám.

2012. márc. 8. 11:08

Én biztos felhívnám a helyedben!

Az éhgyomri teljesen jó, de a 120 perces szerintem már magas.

2012. márc. 8. 11:07
szerintem jó az eredményed, kicsit figyeld az étkezésedre és biztos nem okoz problémát.
3. Búcica (válaszként erre: 1. - Jaina)
2012. márc. 8. 11:07

Szerintem hívd föl!

Nekem 7,9 lett és diétáznom kell. Tegnap voltam diabetológián és azt mondta az orvos, hogy a 7,00 fölötti értéket ők már cukorbetegségként kezelik és diétára fognak!

2012. márc. 8. 11:05

Nagyon magas ez az érték?

Az éhgyomri 3,88 volt, vízben feloldott 75 g glükózzal volt a terhelés.

2012. márc. 8. 11:04
Cukorterhelésnél a 120 perces értékem 7, 72 lett, a doki azt mondta, hogy 7, 8 felett hívjam. Ez eléggé a határon van, felhívjam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook