Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cukorszem miből lehet még? fórum

Cukorszem miből lehet még? (beszélgetős fórum)


22. Soufflet (válaszként erre: 21. - Soufflet)
2022. okt. 19. 18:58
+e... A habverovel. Sajtjrem., Es semmi buccos habzsak nem kelll, csak egy uzyonnss tasi.
21. Soufflet (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 19. 18:53
Akkor a kerem a megoldas, es semmi mas nem kell, mint a keverese.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Libikóka)
2022. okt. 18. 10:26
Igen sajnos és sok is kéne belőle mert sok muffin lesz:)
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Bichi)
2022. okt. 18. 10:26

Köszi igen azt néztem hogy szinezéket lehet kapni csak egy blogban nem javasolták a folyékony ételszinezőt mert az állítólag felhigítja a habot és szétfolyik. Por alakút javasoltak de azt nem lehet kapni csak rendelni.

A cukrászhabot még nem próbáltam lehet hogy kipróbálom. Jókat írtak arról is kiváncsi leszek hány órát bír ki. Gondoltam hogy csak akkor teszem a muffinokra ha tálalom de akkor meg egy csomó idő elmegy vele meg még feldísziteni szóval jobb lenne ha már csak ki kéne venni a készen a hűtőből azért kéne kemény hab ami sokáig megmarad és nem folyik szét, remélem a cukrászhab ilyen:)

18. libikóka (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 18. 10:18

Tea vaj,,bármelyik,,csak hát a mai árak mellett szinte bármivel jobban jársz.

Igaz alkalmanként elmegy:)

17. Bichi (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 18. 10:15
Teljesen mindegy, hogy melyik vaj.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2022. okt. 18. 10:08

Köszönöm szépen igen zselatinnal is próbálkoztam tettem a krémbe de valamiért lefolyt róla nem értem mit csinálok rosszul :(

Vajból melyiket szoktad venni?

15. Bichi (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 17. 19:05
A növényi hab, magyarul cukrászhab megáll minden hókuszpókusz nélkül. Színezék már nagyobb élelmiszerboltokban is van
14. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 17. 17:41
Mire teszed? Es milyen meret kell? Apro mozarella sajtot egyben vagy felezve is hasznalhatsz, az irsz meg mehet olivabol.
13. libikóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 17. 17:41

Csokis vajkrémet szoktam,,de igen tömény,,bár nem kell rá olyan nagyon sok habzsákból lehet kevesebbet is,,

Ha az igazi vajba teszel pár kiskanál tejszint és sokáig fehéredésig kevered,nem tudom csináltál e már ilyet, de nagyon habos lesz.

A Mascarponéra annyi tippem van hogy először a sajtot keverd ki a porcukorral,,ettől kicsit az lágyul,,de nem folyhat,,aztán ehhez adhatsz még tejszínt de tényleg keményet.Így könnyű beállítani a sűrűséget.Zselatinnal is szokták megfogatni.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Libikóka)
2022. okt. 17. 17:20

Nagyon köszi! Esetleg megadnád a krém, hab receptet ahogy Te csinálod? Te csak vajból szoktad? Nem nagyon tömény?


Köszii:)

11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 17. 17:19

Habcsók?


[link]


Alaprecept, lentebb írja, hogy lehet színezni kakaóval, reszelt csokival, stb. Egy olvasást megér.

10. libikóka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 17. 17:06

Ha ezek nem sikerülnek,,tehetsz a muffin tetejére marcipán masszából kiszúrt díszeket,,cukor mázat,,citromosat, narancsosat ,csokimázat,ezekbe mig ragad cukorkát kandírozott gyümölcsöt.Vagy sima gőzön vert tojáshabot azt színezheted is.


Nekem mindíg megáll a hab,,ezért nem tudom hogy a krémeket hol hibázod el,,de ezek is jók helyette:)

2022. okt. 17. 16:46

Nagyon köszönöm szuepr ötletek. Esetleg muffinra is tudnátok habkrém receptet ajánlani? Ami tényleg kemény marad? Amiket mostanában csináltam (sütik) az összes szétfolyt mire felszolgáltam volna. A tejszín nem jött be pedig a receptekbe mind az van hogy fel kell verni a tejszínt és abba lehet tenni mascarpone-t és azt a süti tetejére. Hiába volt hűtőbe teljesen szétfolyt és elég ciki volt. Muffin tetejére mondjuk habzsákból tenném rá és olvastam hogy vajból szokták csinálni ami elvileg nem folyik le róla de nem tudom az nem nagyon tömény hogy csaj vajból meg porcukorból van? Én inkább mascarpone-ból csinálnám (tejszín nélkül mert azt hiába verem keményre mindig szétfolyik)

Szóval kicsit tanácstalan vagyok hogy kell ezeket a cupcake vagy muffin tetején lévő szép krémeket úgy elkészíteni hogy ne essen szét az egész. Persze ezeket gondolom tálalás előtt kell a muffinok tetejére tenni az a biztos csak nem biztos hogy lesz ezekre idő így előre jó lenen emgcsinálni (pár órával előtt de a tejszín annyit s bír ki ahogy tapasztaltam)

És én ráadásul szineseket is szeretnék pl piros, fekete ételfestéket belekeverni a krémbe (azt olvastam hogy a legvégén kell) de arról meg azt olvastam hogy attól is folyékony lesz. Nehéz ez, gondolom a képeken rögtön ráteszik úgy fotózzák aztán 10 perc múlva meg szétesik.

Pedig biztos van ilyen recept ahol kemény marad ez a hab vagy krém. Olvastam por alakú ételfestéket de azt is csak rendelni lehet horror árakon

2022. okt. 17. 16:01
A retek húsából is ki lehet szabni a szeme fehérjét. Rá piros szemet tudsz céklából, ha egy kicsit folyik a leve, még hatásosabb lehet. :))
7. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 17. 15:25

Szelet sajtból kiszúróval kivágsz egy kerek formát. Akár kis likőrös pohárral.

Erre fekete olivabogyóból teszel egy karikát. Az oliva bogyót legalább 3 karikára fel lehet vágni.

Ha zombisabbat szeretnél, egy kokték paradicsom karikát is tehetsz az oliva karika alá.

Vagy fürtös zöld uborka karikát is el tudok képzelni, az kevésbé zombis.


[link]

2022. okt. 17. 15:06
Ja igen rosszul írtam mert pont a neten találtam olyat hogy cukorszem amit venni lehet. De én sós ételekre szeretném tenni a szemet:)) Csak rosszul írtam úgy akartam hogy cukorszem csak nem cukorból :D
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 17. 15:04
De most édeset akarsz, vagy sósat, valahogy nem értem, mert először azt írod, hogy cukorból, utána meg hogy ne legyen édes...
2022. okt. 17. 15:04
De jóó köszönöm szépen:)))
2022. okt. 17. 15:01
Egy kis mézre szórsz durvara őrölt sót, aztan meg is vagy. Közepébe meg raksz szemes borsot.
2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 17. 14:51

Van az a nagyszemű, fekete-fehér díszbab, vagy saláta bab, vagy minek hívják.

Ha megfőzöd, a fekete részét késsel odaszabni, ill. a fehér gyöngybabot a közepére... vagy fordítva ???

2022. okt. 17. 14:38

Sziasztok csinált már valaki cukorból szemet? Csak egy alapra gondolok, fehér alapon és fekete kis pupilla

Néztem a neten lehet kapni ilyen cukorszemeket de mind rendelős oldalról van és mire ideérne már nem kell.

Gondoltam hogy teszek oda borsót de az csak simán zöld, vagy vannak ezek a kicsi gömb alakú cukrok (bár sós ételhez az nem passzol meg azok se fehérek és nincs fekete része)

miből lehetne még? Gondoltam még maricpánra de az is édes és ez sós ételre lenne meg azzal elég sok pepecs van nincs is mini kör alakú formám meg az is csak simán egy fehér alap.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook