Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Cukorbetegség kutyánál fórum

Cukorbetegség kutyánál (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 3. 15:26
Szia.Örülök,hogy nincs nagyobb baja.Meddig kell szednie a fájdalom csillapítót?Az akkor gyulladás csökkentő is?Mitől lett neki amúgy baja?
2010. febr. 2. 23:30
Voltunk állatorvosnál, szerencsére a cukra, szíve rendben van. A probléma izületigyulladás lehet, ami fájhat neki, és ezért is liheghet sűrűn. Egyébként most jobban néz ki, hogy kapott fájdalomcsillapítót, már nem borzolt a szőre. Sajnálom, hogy ebben a hidegben pont neki kell kint lenni, míg a többiek (kutya, cicusok) bent vannak a folyosón.
2009. nov. 22. 22:02
Akkor pontosat csak vérképből tudhatsz meg,azt nem csináltatsz neki esetleg?Ez szép kor egy kutyusnál,s ilyenkor sajna már előjönnek náluk ilyesmi gondok...az is lehet,nincs is nagyobb baja,s ezek "csak"öregségi jelek.Szerintem kezd el adni neki diétás tápokat,azzal nem veszítessz,bár lehet kicsit többe kerül,mint a sima.Na meg gondolom figyelni kell rá,hogy ha rosszul talál lenni,ha leesik a cukra,gyorsan segíteni kell neki,pl.neki is cukrot adni,mint pl.az embereknél...ilyesmi.
5. bnedora (válaszként erre: 4. - Nadine81)
2009. nov. 22. 21:51

Szia! A képen látható kutyus nem az enyém, ő talált kutya. Az enyém keverék, 14,5 éves, szóval nem mai "gyerek". Egyelőre az orvos nem mondta biztosra, kivizsgálásra lenne ehhez szükség. Sajnos, a korára való tekintettel megfontolandó, hogy mi legyen vele. A héten el kell döntenem a sorsát.

A tünet, amit észlelek nála az, hogy állandóan liheg, borzolt a szőre, és a nyáron gyakran ivott vizet, sokat nem, csak sűrűn. Étvágya van, de ennek ellenére soványnak ítélem meg. Sajnos, nem ő az egyetlen állatkám, így túl sokat áldozni (pénzt) nem tudok rá.

2009. nov. 22. 21:40

Szia.Csak nem gond van a kutyusoddal?:(Sajna ezek a spánielek elég kényesek:(

A cukorbetegséről túl sokat nem tudok,mert nekem az előző spani vesebetegségben halt meg,de amikor kezdődtek a tünetei,cukorbetegségre gyanakodtam,s akkor érdeklődtem a téma felől.Valmi olyasmik vannak,hogy hirtelen sokat híznak de legtöbbször inkább fogynak,sokat isznak.Vért vesznek tőle,s úgy tudják kimutatni a szinteket,mi mennyi nála.Kezelhető a betegség,állatoknak is van inzulin,diétás tápok stb.Örökölte a betegséget vagy az étrend okozta,esetleg ha sok stressz érte...Sajnos a spánielek hajlamosak is az ilyenre:(De olyan gyönyörűek.

2009. nov. 20. 14:27

Rákerestem a google-ban, és ott elég kimerítő választ kaptam erről a betegségről.


Esetleg van valakinek ilyen betegségben szenvedő kutyusa? Hogyan kell nap mint nap ellátni ezeket az állatokat? Várom a hozzászólásokat.

2009. nov. 20. 13:31
Milyen tünetei vannak, és hogyan lehet kezelni. Ezt szeretném megtudni.
2009. nov. 20. 13:31
Cukorbetegség kutyánál

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook