Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegség-Inzulin! Aki tud segítsen nekem! fórum

Cukorbetegség-Inzulin! Aki tud segítsen nekem! (beszélgetős fórum)


1 2
33. alxx
2013. aug. 23. 21:03
macosz oldalon is jók vannak érdemes belenézni
32. kszb (válaszként erre: 30. - Eandi78)
2013. aug. 23. 07:44

tudod hányan vannak?! Még fiatalabbak is.... a sok műkaja, a genetikai hajlam, és a lustaság megteszi hatását. Egyre többen vannak/ lesznek 2es típusú diabosok, lényegében még gyerek korban... Sajnos...

Ja, és persze a lázadó kamasz, pláne, ha nemtörődöm szülővel van megáldva, a diétát sem nagyon hajlandó tartani...

2013. aug. 22. 21:48
Ezek szerint igen. Sajnálom, de felelőtlennek tartom.
2013. aug. 22. 21:44
18 évesen oda jutott 2-es diabétesszel, hogy inzulinoznia kell magát?
29. kszb (válaszként erre: 28. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 22. 21:18

ha a szülői háttér ilyen a betegségükkel kapcsolatban, akkor nincs min meglepődni a lány hozzáállásán....

Azért az a mennyiségű szénhidrát, amit bevisz egy vonatút alatt... durva. Milyen cukrai lehetnek??? 20-30 körüli inzulin nélkül??? Inzulinnal meg lerántja 10 körülire????

A kedvezményeket mind el fogja veszíteni iylen hozzáállással....

2013. aug. 22. 21:06
Köszönöm, elolvastam. Nem tudom miért nem kezeli magát, pedig a kedvezményeknek örül. Együtt szoktunk járni vonattal és akkor szoktunk erről beszélgetni.kszb köszönöm a sok hasznos információt, így már én is tisztábban látok. Abszolúte nem értem amúgy ezt a lányt, hogy végülis magának okoz problémát, magának árt vele, ha nem adagolja az inzulint, vagy nem szedi rendesen a gyógyszert. Náluk a családban mindenki inzulinozza magát, édesapjának most vágták le a lábát és a szemeivel sem lát valami jól. Sajnálom őket, de nem értem miért nem figyelnek oda magukra jobban. Ez a lány rengeteg csokit eszik, amíg a vonaton ülünk megeszik két tábla milka csokit, meg kettő kakaós csigát. 30 perce úton
27. kszb (válaszként erre: 22. - Kszb)
2013. aug. 22. 20:54
2 helyre betett szóközt a hoxa a bmásolásnál. Ha így beilleszted a linket a keresősávba, és ott kitörlöd a "2-es- tipusu" részből a 2 után a %20-at, illetve a végén a "nofb=true"-ből a no utáni 20%-ot, akkor bejön az oldal
26. kszb (válaszként erre: 23. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 22. 20:49
azt a fajta diabéteszt, ami neki van, meg lehet gyógyítani nagyon nagy eséllyel. Fogynia kellene, szednie a gyógyszerét, és tartani a diétát, mozogni.
2013. aug. 22. 20:46
valamiért nem nyitja meg az oldalt "404-es hiba"
24. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 22. - Kszb)
2013. aug. 22. 20:45
köszi a linket, elolvasom
23. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 21. - Kszb)
2013. aug. 22. 20:44
Akkor azt mondod, hogy valóban inzulinos és hogy tényleg naponta kellene magát "böknie", csak ő úgy gondolja akkor teszi, ha rosszul van? Ha naponta adagolná magának az inzulint, akkor nem lenne ilyen sötét fekete karikás szeme és jobban nézne ki? A cukorbetegséget nem lehet meggyógyítani, de szinten lehet tartani,ugye?
22. kszb (válaszként erre: 20. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 22. 20:41
21. kszb (válaszként erre: 20. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 22. 20:39
2-es típusú diabos. Ne lepődjön meg rajta, ha rámegy a szeme, az érrendszere, stb erre... Az inzulin nme olyan, mint az aszpirin, h ha xarul vagyok, bedobok egy adagot....
2013. aug. 22. 20:29
Kövér és mindig fekete a szeme alja. Én már láttam, hogy böki a hasát és azt mikor rákérdeztem minden nap kell-e neki, azt mondta NEM, csak ha rosszul érzi magát! Ha rosszul érzi magát, előveszi a vércukorszint-mérőt és ha úgy látja, beadja magának az "inzulint". Nem értem.
19. kszb (válaszként erre: 18. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 22. 17:24

sajnáltatni akarja magát.... illetve me biztos, h hazudja. Lehet valóban diabos, csak nem 1es típusú....

Testalkata milyen?

2013. aug. 22. 17:21
De akkor mi érdeke származik abból, ha ezt hazudja?
17. kszb (válaszként erre: 12. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 22. 17:21

adójóváírás jár neki, de ahhoz ugye kell, h legyen hivatalos jövedelme.

Amíg diák (max 22 éves koráig) pedig jár neki az emelt családi + utazási kedvezmény, ingyen tankönyv, stb. Viszont, ha ennyire trehongya módon kezeli a dolgot, akkor a gyógyszerek, gyógyászati segédeszközök, stb után kérdéses, h az új rendelet értelmében kapja-e a 90%-os kedvezményt.... Nem nagyon lehet átvágni a szakorvost. 3 havonta kér a kontrollon egy hemoglobinA1C-t és máris bukta utca van... Az az érték 3 hónapra visszamenőleg kimutatja az átlag vércukrot, így egyből kiderül, ha nem adta az inzulint, vagy a diétát nem tartotta, mert nem a határértékben lesz az értéke....

Viszont hozzátenném, h meg is érdemli, ha megvonnak tőle dolgokat, amennyiben így áll a témához.... a szövődmények kezelését meg majd állam bá fizesse (rajtunk keresztül)??????

16. janos53 (válaszként erre: 14. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 22. 14:55
Akkor nem inzulinos, az biztos!!
15. janos53 (válaszként erre: 13. - Gizus58)
2013. aug. 22. 14:53
Bocsi, a nejem oldala volt nyitva, azért írtam onnan!
2013. aug. 22. 14:51

Na visszaolvastam a levelet, azt írta két hónapja nem inzulinozza magát.....

Igen, csak akkor nem értem miért hazudja azt, hogy ilyen beteg, mi haszna van belőle?

13. gizus58 (válaszként erre: 12. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 22. 14:47

Annyi támogatás jár, hogy ha diabetológiára jár, akkor az ő javaslatára, 90% támogatással kapja az inzulint, a tűt, a vércukormérő stixet, valamint a diabetológus írhat fel neki 6 évre vércukor mérő készüléket,amiért nem a teljes árat kell fizetni. .

De, ha szociálisan rászoruló, akkor kaphat közgyógy igazolványt az önkormányzatnál kell igényelni.Más kedvezményről, én, nem tudok.

Azt pedig ne hidd el, hogy napokig nem adott magának inzulint, mert akkor hypoglikémiás rohama lett volna, és elviszi a mentő!!

2013. aug. 22. 14:35
janos53 köszönöm neked is a választ! A kérdésem valós, tehát tényleg ezt állítja a leányzó, hogy ő bizony érettségi előtt annyit tanult, hogy pár napig nem is inzulinozta magát, mert elfelejtette, meg nem is volt rosszul. Tudom ez csúnyán hangzik,ill. csúnya kérdés, de ha valaki ilyen súlyosan cukros, akkor jár neki valami kedvezmény pl utazásban vagy bárhol máshol segítenek a cukorbetegeknek, támogatja őket valahogy az állam?Ő eléggé olyan családból származik, aki inkább segélyen él minthogy tanuljon, vagy dolgozzon. Nem becsülöm semmire az olyan embert, aki kitalálja a betegséget, kifogásokat keres arra, ne kelljen dolgoznia. A betegség jön magától sajnos, nem szabad "kitalálni".
11. janos53 (válaszként erre: 9. - 17f9a9b1c4)
2013. aug. 22. 13:35
A te családodban biztos nem volt inzulinos cukorbeteg, mert akkor tudnád, hogy aki egyszer kapott már inzulint, az nem hagyhatja ki,!!Akár egyes, akár kettes tipusu cukros az illető. !Tudom, mert én is inzulinos vagyok.Egy cukros, sem az evést, sem az inzulint nem hagyhatja ki!
10. kszb (válaszként erre: 9. - 17f9a9b1c4)
2013. aug. 22. 11:01
no igen. Valószínűleg nem véletlenül jutott el 2es típusúként az inzulinig... tutira nme tartja a diétát sem.
2013. aug. 22. 10:50

Dehogyisnem lehetseges!

Ha kihagy egy etkezest vagy, csak annyira kevesett eszik egy nap, amennyit meg inzulin nelkul is bir a szervezete akkor miert ne lehetne??,

8. janos53 (válaszként erre: 1. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 22. 09:32
Ilyen nem fordulhat elő!!Sem I, sem II.típusu cukorbeteg, ha inzulinos, minden nap adnia kell az inzulint!Olyan nincs, hogy napokig nem ad inzulint, mert annak az életére nézve komoly következménye lenne!!
7. d1d0eece08 (válaszként erre: 1. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 21. 21:43

Szia!

Amennyiben valós a kérdésed. a válasz világos. Olyan NEM fordulhat elő, ha valaki Inzulinos, hogy napokat kihagyjon és ne adja be magának. Ha így tenne, annak komoly következménye lenne. Csodálom az ismerősöd, s egyben kétséggel fogadom az állítását.

6. kszb (válaszként erre: 1. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 21. 21:06

sztem ő nem 1-es típusú diabos, hanem 2-es típusú. Ha 1-es lenne, akkor biztosan nme engedhetné meg magának ezt a luxust, h nme adja be az adagot.

Ha elég súlyos (nagyon magas cukrok vannak, diétával, gyógyszeresen nem kordában tartható), akkor a 2-es típusúak is kapnak inzulint.

A diabétesznek több formája van. Kérdezd meg tőle, h ő melyik. Remélhetőleg tud rá válaszolni :)

5. Pillangóhatás (válaszként erre: 1. - 9ec83ec2fd)
2013. aug. 21. 20:57
lehet még nincs jól beállítva.ha méri és alacsony akkor nem adja, de ez hosszú távon nem jó.
4. 9ec83ec2fd (válaszként erre: 3. - 07d3f28eb4)
2013. aug. 21. 20:11
Nagyon köszönöm, erre voltam nagyon kíváncsi! :-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook