Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorbetegség esetén megengedett-e a 90 napos diéta? fórum

Cukorbetegség esetén megengedett-e a 90 napos diéta? (tudásbázis kérdés)


2016. aug. 12. 07:25

Gratulálok!

Szép teljesítmény mindkettőtök részéről! Köszi, hogy írtál ide, így előkerült ez a fórum, és én is, mások is örömmel olvashatjuk.

2016. aug. 11. 08:22
Most 6 év távlatából újraolvastam a hozzászólásaitokat és örömmel mondhatom, hogy párom aki 2-es tipusú diabeteses szépen lefogyott 15 kg-ot életmódváltással és a kenyér valamint a tésztafélék adagjának csökkentésével. Ezt már 2 éve tudja tartani.Rendeződött a magasvérnyomása és gyógyszerrel ugyan, de a cukra is rendben van. Én nem vagyok cukorbeteg, de nekem is sikerült 10 kg-tól megválnom. Először káposztaleves diétát tartottam, majd megcsináltam a 90 napos diétát is. Jól bírtam, mert igazából sose éheztem, víznapot csak egyszer tartottam. Mindketten tudjuk tartani az elért súlyunkat, persze folytatva a mértékletes és minőségi étkezést. :)
2010. júl. 30. 11:34
Krozika!Elolvasva hsz-eid,párod valószínű,hogy tablettás,2.tip. diabeteses.Ha elfogadsz egy jó tanácsot: neki alapból a napi szénhidrát limitet tartania kéne.Ha fogyni szeretne,ebből lehet csökkenteni,illetve a zsíros ételeket kerülni kellene,sok zöldség,bla-bla.Ha szereti is a pörköltet,ne legyen zsíros és a nokedli hozzá kiszámolt/kimért adag legyen.Ha csak a cukorbeteg diétát betartaná és kis mozgást vinne az életébe(ami ne futás legyen,hanem séta,bicikli),akkor lassan,de biztosan le tudna fogyni.Sajnos muszáj lenne,mielőtt még más komolyabb egészségügyi bajok lépnének fel.Sok sikert!
26. 7aab4d3657 (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2010. júl. 4. 22:14
Ez nem rossz ötlet, köszi! A körettel mindig baj van nálunk is. Nehéz kilépni a megszokott körökből :-((
25. 47fe723031 (válaszként erre: 24. - Krozika)
2010. júl. 3. 05:45

karaterő lenne pedig, semmi más

a férjednek el van írva mennyit ehet. Csökkentett szénhidrát sok kis részre felosztva, ez a legjobb. Én így fogytam le anno 47kg-ot és a mai napig tartom, csak emeltem az adagokon és a fehérje mennyiségen a sport miatt. Sokszor egyetek, értelmes dolgokat, csökkentett szénhidrát és azokat is jobb féléből. Egy glikémiás indexet nézz át és fogyni fogsz. Ja és SPORT!!!

24. krozika (válaszként erre: 23. - 7aab4d3657)
2010. júl. 2. 18:58
Köszönöm tigrisliliom, sajnos egyre nyilvánvalóbb, hogy mást kell kitalálni a fogyásunkhoz. Beleolvastam a naplódba, de mi is mindig így járunk, mint Te. Elhatározzuk, hogy nem eszünk csak zöldséget, gyümölcsöt és sovány husikat, de mindig van valami amikor ezt nem tudjuk betartani.
2010. júl. 2. 13:48
Korzika, az én párom is cukorbeteg, sajna nekik nem jó a 90 napos! A paleo diéta lenne a legjobb vagy Norbi.
22. krozika (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2010. júl. 1. 21:24

Nem véletlenül mondják sokan, hogy minden az agyban dől el. Mivel fogyasztói társadalomban élünk megszoktuk, hogy szinte mindent megvehetünk és nagy a kísértés.A lemondás pedig nehezen megy.

Köszönöm a hozzászólásaidat!

21. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Krozika)
2010. jún. 30. 23:14

Lemondások nélkül sem fogyás nincs, sem bármi változás.


Itt alapvető mentalitás-beli váltás kell:

elismerni, hogy "igen, én nem tehetek meg mindent".


Ha ezen az ember túlvan, nem tartja lemondásnak.

2010. jún. 30. 23:06
Most jó éjt nektek! Megyek alukálni, mert holnap meló.
19. krozika (válaszként erre: 18. - Zebracsikó)
2010. jún. 30. 23:04
Jól hangzik, de a párom egyszer megenné, de rendszeresen biztosan nem. Ez a mentalitás a rossz étkezési szokásaink miatt alakult ki. Így 50 évesen már nehezen lehet megreformálni. Ha salátát adok köretnek kifogásolja, hogy nem nyúl Ő hogy répát és salátát egyen. Pedig nyilvánvalóan egészségesebb lenne.
18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Krozika)
2010. jún. 30. 22:59

mi pl. kitaláltuk, hogy a krumplit/rizst répával heéyettesítjük.

Karikára vágom és teflonserpenyőben átpirítom (először fedő alatt, majd anélkül)

Már a riszt is helyettesítettem kiskockára vágott répával töltött tökben a darált hús mellett.

Tökéletes.


Ezen kívül sokszor persze saláta a köret.

17. krozika (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2010. jún. 30. 22:55
Jól hangzik, de a köretek és a kenyér a legfőbb probléma, mert galuska, krumpli, rizs és főtt tészta nélkül a szalonnás kajákat sem tudja megenni.
16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Krozika)
2010. jún. 30. 22:51

nincs baj a magyaros kajákkal.

én pl. mindent füstölt szalonnával kezdek - na, így ment le az említett 8 kiló!

15. krozika (válaszként erre: 13. - Zzzsch)
2010. jún. 30. 22:48

Sajnos a párom nem mindig tartja, be a diétát. Cukros ételeket ugyan kerüli, de szeret jó magyaros kajákat enni és a mennyiséget is lehetne csökkenteni.

A 90 napos diétázó kolléganőim között is van aki többet visszaszedett, mint amit leadott, de van aki tudja tartani a súlyát.

14. zebracsikó (válaszként erre: 12. - Krozika)
2010. jún. 30. 22:48

nekem nem kétséges, hogy igaz,

csak az ember gyarló és kényelmes.

Nagyon furcsa mindenkinek, akinek elmesélem, hogy a gabonafélék/lisztek mennyire károsak, hiszen étizedek óta a gabonák/rostok/teljeskiőrlésű és egyebeket verik a fejünkbe.

Közben az egész biológiailag/élettanilag bizarr.

13. zzzsch
2010. jún. 30. 22:43

Háát, ha a párod rendesen csinálja a cukorbeteg diétát, akkor valószínűleg jobban jársz, ha Te csatlakozol hozzá.


A csökkentett szénhidrát tartalmú sok, kisebb étkezésből álló egészséges étrend a legjobb diéta fogyni vágyóknak.


Felgyorsítja az anyagcserét, kiegyensúlyozza a gyakran felborult szénhidrát-anyagcserét. A szervezet idővel rájön, hogy folyton kap kis mennyiségeket, nem kell raktározni és elkezdi leépíteni a raktárait, mert nincs rá többé szüksége.


Ugyan lassabban kezdődik el a fogyás, bár 90 nap alatt valószínűleg ugyanannyit fogsz így is fogyni, de ennek az eredménye könnyen megtartható, ráadásul a diétát tovább is lehet tartani.


A környezetemben ahányan eddig 90 naposoztak, mind számolták vissza a napokat, annyira kínlódtak. És a legtöbben néhány hónap után visszahíztak.

12. krozika (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2010. jún. 30. 22:41

Köszönöm a segítségedet!

Közben elkezdtem olvasni a Szendi Gábor oldalán a paleolit diétáról, nagyon érdekes és talán igaz is.

11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Krozika)
2010. jún. 30. 22:28

[link]


itt hallhatsz véleményeket

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Krozika)
2010. jún. 30. 22:27
sok megkötést tartalmaz, és nem is érdemes 100%-ban betartani, csak azt a 4 dolgot kiiktatni, amit említettem.
9. krozika (válaszként erre: 7. - Zebracsikó)
2010. jún. 30. 22:26

Erről a diétáról még nem hallottam, de utána nézek.

Köszi.

2010. jún. 30. 22:24
Olyan sok sikeresen lefogyott illetve jelenleg is fogyózó hoxástól olvastam már, hogy hatással voltak rám.
7. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Krozika)
2010. jún. 30. 22:22

a paleolit diéta járható út Nektek is.

Cukros ugyan nem vagyok, de 8 kg lement 2 hónap alatt csak a krumpli+rizs+cukor+liszt megvonásával.

6. krozika (válaszként erre: 3. - Noeminoci)
2010. jún. 30. 22:22
A párom cukorbeteg, de mindkettőnknek lehetne egy kicsit fogyni ezért gondoltam erre a diétára. De neki másképpen kell étkezni, mint egy egészséges embernek, ezért kérdeztelek titeket.
2010. jún. 30. 22:21
nem hiszem, hogy kivitelezhető!
2010. jún. 30. 22:19
Sajnos én is így gondolom, pedig a párommal együtt akartuk a 90 napos diétát elkezdeni, de gyanítottam, hogy neki ez nem lenne jó.
3. noeminoci (válaszként erre: 1. - Krozika)
2010. jún. 30. 22:19

Szerintem cukorbetegség esetén ne kezd el a 90 napos diétát.

Hiszen neked már diétáznod kell, meg van adva, hogy mennyi fehérjét, szénhidrátot kell ill. ehetsz naponta.

Mivel a 90 napos diéta alapja a tápanyagok szétválasztása ill. folyadék nap, nem tudom, Te hogyan kivitelezed a megfelelő tápanyagbevitelt. Főleg kkor, ha gyógyszert/inzulint is kell szedned.

2010. jún. 30. 22:15
Semmiképpen sem.
2010. jún. 30. 22:13
Cukorbetegség esetén megengedett-e a 90 napos diéta?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook