Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukorbetegség! fórum

Cukorbetegség! (beszélgetős fórum)


10. fdóri
2009. nov. 24. 08:38
Az én kisfiam, csak augusztus óta cukros, ennyi idő alatt még nem is volt megfázva sem. Én béres cseppet és c-vitamint adok neki is meg a nagyobb fiamnak is, azért, hogy ne legyen gáz, hogy belázasodik... Eddig sosem kapott ilyeneket, mert fölöslegesnek tartottam. Megbeszéltem a dokijával, azt mondta h nyugodtan...
2009. nov. 24. 08:05

Sziasztok!


Érdeklődnék aki cukorbeteg, vagy a gyereke az, nem vettétek észre hogy gyengébb az immunrendszerük a cukrosoknak??

Én mióta inzulinos cukros lettem, állandóan elkapok minden felsőléguti betegséget, és nem tudom, hogy tudnám erősíteni az immunrendszerem!

2009. nov. 23. 15:24
tartja be annak 20-ra is felszökhet.. 30 körüli a kóma határ, de hallottam már olyat is hogy a kisgyereknek 60 volt és magánál volt.
2009. nov. 23. 15:23
Mindent ehet, csk számolni kell mindennek a szénhidráttartalmát, a meghatározott adaghoz képest. Egy 17 évesnek ez kb 200-250g szénhidrát(CH) lehet egy nap. A tésztát szokás mellőzni, mindenféle formában, a krumplira is kell vigyázni, tilos az alkohol. A notmális szint: 5,5-6 milimol/ liter. Ezt a szintet kéne tartani egy cukrosnak is. Evés előtt 4-6 evés utáni másfél órában 8-ig mehet föl. 10 fölött magas, de aki nem
6. aithra (válaszként erre: 5. - Fdóri)
2009. nov. 17. 11:21

Szia.


Hú, köszönöm, elég részletes voltál!

Maga a pontos diéta érdekelne még. Mit ehet, mit nem?

Mi a normális vércukorszint, milyen egy cukorbetegé?


Köszönöm!!!!

2009. nov. 12. 07:51

Szia!


Úgy kerülhet kómába, ha nem adja be az inzulinadagját, nagyon sokat eszik, nem veszi észre a tüneteket... Ennél valószínűbb viszont, hogy attól komál be hogy beadta az inzulint, ami levitte a vércukrát túlságosan is, mert nem evett hozzá annyit ameűnnyi az előírt mennyiség, vagy egyáltalán nem evett. Akkor is lemehet a cukra annyira, ha beadja a szokásos adagot, eszik is hozzá, de sokkal többet mozog. elmegy futni, de nem méri meg a cukrát előtte-utána és nem eszik plusz szénhidrátot.

A vese problémával kapcsolatban szerencsére nincs tapasztalatom. De szerintem egy nem jól kezelt, vagy még nem felfedezett cukorbetegség előbb a máját teszi tönkre, de ez nem tuti. Az viszont igen hogy a szeme megy leghamarabb gallyra ha nem tartja be a diétát. 17 évesen egyes tipusú cukorbeteg (fiatalkori) lehet, amit nem lehet örökölni, és ez a veszélyesebb is. Nem gyógyítható, csak kezelhető, mindenképpen csak inzulinnal+diétával.

Kérdezz még, szívesen válaszolok.

Ja esetleg még annyi hogy reggel kap egy egész nap ható inzulint+ a 4-5 étkezés előtt egy gyorsan hatót, amire kb fél órán belül ennie kell!

2009. nov. 12. 06:35

Szegény párod! Ez nagyon durva, hogy nem adtak neki gyógyszert!!!


A főszereplőm 17 éves, és inzulinos cukorbeteg. Főleg a vesére kiható tünetek érdekelnének, és maga konkrétan a betegség is. Hogy lehet tőle kómába kerülni, nagyon rosszul lenni? Milyen étrendet kell tartani? Hogyan hat ki az életére?

Szeretném őt nagyon megbetegíteni majd, úgy, hogy élet-halál között legyen. Milyen szövődményektől juthatna el idáig? Pl. tehet akkora kárt a cukorbetegség a veséjében, hogy donorra lenne szüksége?

Köszönöm a választ!

3. dedc93f75e (válaszként erre: 1. - Aithra)
2009. nov. 11. 15:10
Én nem egy nőnél tapasztaltam. De szeretném leírni. A páromnak 26 éves korában hirtelen fitymaszűkülete lett...vajon mitől...Hát cukorbeteg lett. És mit lehet tenni? A körzetijéhez járt majdnem minden nap, hogy mérje a vércukrát, volt hogy magas volt, de adott gyógyszert az a spiné...? Persze hogy nem. Elmentünk szépen urológushoz. A doki azt mondta, hogy körül kell metélni, mert akármilyen krémet használhat előbb utóbb visszajönne... Úgyhogy most a műtét idejét várjuk...
2009. nov. 11. 07:32
Mit szeretnél tudni, hány éves a főszereplőd??
2009. nov. 11. 05:17

Sziasztok!

Könyvet írok, melyben a főszereplő nő cukorbeteg. Szeretnék erről a betegségről többet megtudni tőletek!

Köszönöm, Aithra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook