Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorbetegek ti hogyan fogyóztok? fórum

Cukorbetegek ti hogyan fogyóztok? (beszélgetős fórum)


18. Sarika54 (válaszként erre: 17. - Lully)
2011. márc. 26. 21:33
Köszönöm a segitséget ,igen segitettél és sok sikert neked is
17. lully (válaszként erre: 7. - Sarika54)
2011. márc. 26. 21:15

Folyadéknapon 100%-os gyümölcslevet iszom higítva, és természetesen gyümölcsteát cukor nélkül, csak egy kis citromlével. Mondjuk egyébként is így iszom a teát. Ezen a napon nemigen iszom vizet.

Nekem a ch.160

A reggeli általában banán magában, vagy almával.


Fehérjenap:

Ebéd: 1 szelet csirkemell,ráöntve egy kis tejfölbe

vagy joghurtba kevert 2-3 dkg reszeltsajttal

van, hogy rásütöm, van hogy nem. Sok-sok fe-

jessalival. Vagy húslevesből csak husi, meg

üresen a leves. Vagy 2 szelet stefánia vag-

dalt, sali.


Vacsi: 2 tojásból rántotta, egy kis gombával,

hagymával, megkenem egy kis tejföllel, rá

pici reszelt sajt ,1 szelet teljesk. kenyér

vagy gyümölcslé, hogy azért ch. is legyen.

1 doboz /25 dkg/ zsírszegény túró, tojás-

sárga, pici édesítő, citromhéj, fahéj.


Keményítőnap:


Általában zöldség- vagy krémlevesek, ill.

főzelékek, vagy zöldséges rizottók.


Szénhidrátnap:


Pl. mákos tészta, grízes, spagetti paradi-

csom mártással. Bukta, kakaós csiga, lángos



Gyümölcsnap:


Rendszerint megcsinálom a vegyes gyümölcs-

salátát és azt osztom be. Almakompót. Bár-

milyen gyümölcs "főzelék".


Persze minden napra számtalan a variáció.


Én az alapanyagokat ált.a Li..l-ben vásárolom.


Remélem tudtam segíteni...

16. Sarika54 (válaszként erre: 15. - Remoni)
2011. márc. 26. 20:40
Nagyon kedves vagy köszönöm hogy meghallgattál és remélem én is a tavasz majd segit és a sok finom zöldség.Kivánok neked is sok sikert
15. Remoni
2011. márc. 26. 20:37
Igen, a tél nem kedvez a fogyókúrának. Nekem sem ment le egy deka sem, de legalább nem is híztam. Ha tele lesznek a piacok friss zöldségekkel és jobb lesz az idő, könnyebb lesz. Elécsé pelt, tudom, de kitartás!!
14. Sarika54 (válaszként erre: 13. - Remoni)
2011. márc. 26. 20:31
Ritkán de előfordul.Tudod már 7 éve élek igy azaz inzulin diéta és mozgás 152 cm magas vagyok és jelenleg 63 kg de a 7 év alatt 60 kg alá nem sikerült lemennem és most az utólso fél évben pedig semmit nem enged, tudom hogy télen nehezebb de mostmár egy kicsit mozdulhatna .Minden ellenőrzésnél mérnek és nem szereetnék elhizni próbálok betartani mindent csak lassan belefáradok a napi számolgatásokba és étlap tervezésekbe ,most fognak átálitani másik inzulinra hátha az majd segit valamit a mostani már nem igazán segit kissé magasak az értékeim ez is okozza a problémámat tudom ezért gondoltam valami jól jönne ha egy kicsit még fogynék az értékeim is jobbak lennének
13. Remoni (válaszként erre: 12. - Sarika54)
2011. márc. 26. 20:22

Nem semmi... Rendesen izmot építesz :-) Ennyi mozgástól nem biztos, hogy rögtön elindul a súlyod lefele. Az izom nehezebb, mint a zsír.

Nem szokott leesni a cukrod egy etap után?

12. Sarika54 (válaszként erre: 11. - Remoni)
2011. márc. 26. 20:17
40 és 60 percet heti 4-5 alkalommal, szobabicikli,futás ha az időjárás nem túl jó akkor bent T-tapp, vagy Rubint Réka egy két gyakorlat sorozatát amit megtudok csinálni
11. Remoni (válaszként erre: 10. - Sarika54)
2011. márc. 26. 20:11
Mennyit és mit szoktál mozogni?
10. Sarika54 (válaszként erre: 9. - Sarika54)
2011. márc. 26. 20:07
De ettől függően jó lenne ha sikerülne egy kicsit a mérlegnyelvét elmozditani lefele
9. Sarika54 (válaszként erre: 8. - Remoni)
2011. márc. 26. 19:35
Köszönöm ez igy igaz és érthető
8. Remoni (válaszként erre: 4. - Sarika54)
2011. márc. 26. 19:31
Az inzulin anabolikus hormon, vagyis épít. Zsírt raktároz. Nagyon nehéz inzulin mellett fogyni, de nyilván nem lehetetlen. Ha betartod az előírt diétát és a kezelés mellett a cukorértékeid is jók, akkor azon nem érdemes változtatni. Kalóriaértékben lehet lejjebb menni, de az előírt CH-n nem szabad változtatni. 1200 kalóriánál kevesebbet nem lehet enni egy nap. A 90 napos diétáról nem sok ismeretem van, nem tudom, hogy az mellett be lehet-e tartani az előírt Ch mennyiséget.
7. Sarika54 (válaszként erre: 6. - Lully)
2011. márc. 26. 19:24
Én nem mertem a 90 naposat csinálni te hogyan csinálod ha lehet mond el pl a folyadéknapot .Én is 1200 kcal és 180 ch ra vagyok beállitva.Miket eszel egy két napi étrendet ha leirnál megköszönném
2011. márc. 26. 19:14

Sziasztok!


Én is inzulinos vagyok, nekem a 90 napos jön be. Véleményem szerint egyébként is az egyik legjobb , mert legyünk őszinték mindent megadsz a szervezetednek, amire szüksége van. Mondjuk arra odafigyelek, hogy a napi 1200 kcal-nál ne legyen több. Persze 1x1x előfordul, hogy nem sikerül. Én is nem rég kezdtem bele, a heti 3 kg mínusz eddig meg volt, igaz van miből! :)) A torna? hááát az nem mindig jön össze.

5. Iringo Lili (válaszként erre: 4. - Sarika54)
2011. márc. 26. 19:11
Én 45 vagyok....Mindig 50-65 kg között voltam,de most 80 alá nem tudok menni...Már én is azt hiszem,a korral jár...
2011. márc. 26. 19:02
Igen inzulinos vagyok és ami még fontos már nem vagyok mai lány 57 éves vagyok és talán ezért is nehéz. Én is magam sütöm a kenyeremet és külön fözök magamnak tehát kellően oda figyelek
3. Iringo Lili (válaszként erre: 1. - Sarika54)
2011. márc. 26. 18:59

Én a határon vagyok,terhelésre nem áll vissza...Magam sütöm a tönkölykenyerem,a diétát hellyel-közzel tartom...Most viszont megijedtem,mert csütörtökön 220/120/100 a munkahelyről a sürgősségire kerültem....

Nem eszem évek óta fehér cukrot...Barnával,vagy nyírfa cukorral főzök a Családnak is...

7 kg-ot fogytam karácsony óta,napi egy óra tornával...Na és a fülemben voltak akupunktúrás tűk...

Most szigorúan diétáznom kell,de a tornát ilyen intenzíven nem folytathatom,mert utána is 180 a vérnyomásom gyógyszer mellett...Hát,én is örülnék,ha tudna Valaki jó tanácsot adni ....

2011. márc. 26. 18:55
Inzulinos vagy?
2011. márc. 26. 18:54
Cukorbeteg vagyok és lenne pár kilóm amitől szeretnék megszabadulni.Az előirt diétát tartom ami már eleve meghatározott kcal és ch tartalmaz az egészséges táplálkozást magába foglalja tehát semmi cukor semmi fehér liszt stb és majdnem minden nap mozgás és nem tudok fogyni.Ha valakinek van ötlete, tanács aszivesen fogadom őket.Együtt könnyebb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook