Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Cukorbetegek, inzulinrezisztensek, ti vigyáztok arra, hogy a gyerekeitek is egészségesen táplálkozzanak? Ha igen, mennyire? fórum

Cukorbetegek, inzulinrezisztensek, ti vigyáztok arra, hogy a gyerekeitek is egészségesen táplálkozzanak? Ha igen, mennyire? (beszélgetős fórum)


1 2
7. Kistanítónéni (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2013. dec. 30. 13:46
Sajnos az enyémek is imádnak minden édességet, de igyekszem minél kevésbé hozzáférhetővé tenni számukra. Ha nagyon nasiznának, akkor inkább kölesgolyó, meg gyümölcsök (bár abban is sok a cukor). A mikulás csokikat részben elsütöttem, részben elajándékoztam, nem veszek szaloncukrot, csokit stb. Ha kapunk valakitől beosztom nekik, de sokszor inkább tovább ajándékozom. Hetente 1-2 túrórudi azért van. Nálunk az a gond, hogy a főtt ételt nem szívesen eszik meg, mindig csak szendvicset és gyümölcsöt ennének, ami szintén elég CH bomba. Szerintem a jó példa a legfontosabb hosszú távon. A tiltás viszont nem jó megoldás, mert csak az ellenkezőjét éred el vele.
2013. dec. 30. 13:46
Én 20 éves vagyok, két éve tudom, hogy IR-em van. Az egész biztos, hogy az én konyhámban nem lesz semmi cukros dolog maximum méz, sem fehér liszt, fehér rizs és egyéb ilyesmi, ami nekünk tilos. Majd a leendő férjemnek is alkalmazkodnia kell egy kicsit, végülis teljes kiőrlsű lisztből és xilitből is meg lehet csinálni bármit. Én monsdjuk már glutént tartalmazó gabonákat sem eszem, de ha csak megelőzésről van szó, akkor belefér. Mindenképpen meg szeretném akadályozni, hogy esetleg a majdani lányom ugyanoda jusson, mint én. Ne kelljen megtapasztalnia, hogy 18 évesen kihull a haja nagyrésze és soha nem nő vissza többet. Igaz, hogy nálam nem az egészségtelen táplálkozás volt a fő kiváltóok, de ha mondjuk soha életemben nem ettem volna cukrot, tejet és gyümölcsöt meg reggelire, akkor talán később leszek beteg vagy soha. Ki tudja?
5. Zebra25 (válaszként erre: 4. - 130454e42d)
2013. dec. 30. 13:46
Én szívem szerint egyiket sem adnám, de ez elkerülhetetlen szerintem.
4. 130454e42d (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2013. dec. 30. 13:43
"tele tömik a gyereket édes cukros sütikkel, kekszekkel. Csokit is adtak már neki, de azt nem hagytam, hogy megegye." Erre gondoltam. Ha választani kellene inkább egy jó csoki mint a keksz.
3. Zebra25 (válaszként erre: 2. - 130454e42d)
2013. dec. 30. 13:41

Ez az, hogy semennyivel, de azért egy 2 évesnek még nem olyan fontos csokoládét ennie.

Tiltani nem tiltom úgy szerintem, inkább csak nem veszem meg neki.

2. 130454e42d (válaszként erre: 1. - Zebra25)
2013. dec. 30. 13:40

A keksz mennyivel jobb, mint a csoki?

Szerintem ha valamit tiltasz a gyerek annál jobban fog vágyni rá, elég, ha szabályozod.

2013. dec. 30. 13:37

Sziasztok! Már évek óta tudom, hogy inzulinrezisztens vagyok és egy hajszál választ el a cukorbetegségtől. Édesanyám, apukám és több nagyszülőm is cukorbeteg(2-es típusú). Nálam viszonylag hamar kiderült a dolog, így egyenlőre tudok tenni ellene, bár ez egy életen át tartó diétát jelent. Nincs is gondom ezzel, már bele jöttem. Itthon úgy főzök, hogy én ehessek belőle és a család is ezt eszi, senkinek nem főzök külön. Szerencsére nagyon szereti a család ezt az életformát. Sütiket is úgy sütök, hogy az jó legyen nekem is és ugye azért egészséges legyen a család minden tagja számára is. Nem igazán eszünk bolti feldolgozott élelmiszereket, viszont kíváncsi lennék arra, hogy ti mit engedtek meg a gyerekeknek?

Bele fél 1-1 túró rudi? vagy most itt volt a karácsony és bele férhet 1-1 szaloncukor?

Vagy valami csokoládé?

Van egy 2 éves kisfiam és szeretném őt megkímélni attól, hogy 30 évesen kiderüjön, hogy Ő is cukorbeteg, így arra szeretném nevelni, hogy egészségesen táplálkozzon.

Bolti kekszet, ropit vagy ilyesmit ti adtok a gyerekeknek?

Az én fiam minden nap eszik valami édességet. Én szoktam sütni apró sütit, vagy kekszet és azt eszi uzsira vagy tízóraira.

Ha elmegyünk valahova, akkor az az első, hogy tele tömik a gyereket édes cukros sütikkel, kekszekkel. Csokit is adtak már neki, de azt nem hagytam, hogy megegye.

Jár bölcsibe és szerencsére ott még azért inkább gyümik vannak, de oviba már lesz csokis gabonapehelytől kezdve minden.

Engednem kellene egy picit?

Kérlek, nehogy azt gondoljátok, hogy éhezik a gyerekem, vagy diétáztatom, mert nem így van, csak szeretném elkerülni, hogy később szenvednie kelljen, mert nehéz ám megszokni egy új étrendet. tudom magamról.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook