Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Cukorbeteg a gyermekem fórum

Cukorbeteg a gyermekem (beszélgetős fórum)

13. boszi1980 (válaszként erre: 1. - Bulgárlány)
2009. szept. 30. 16:11

Szia!


Kisfiam 2,5 éves,20 hónapos kora óta cukorbeteg.

12. Cora64
2009. máj. 23. 17:19
Bocs 2x . Véletlen volt.
11. Cora64
2009. máj. 23. 17:18

Üdv, aki éppen erre jár. Tényleg nem nagyon van itt mozgás.

Az én fiam 19 éves. Tavaly egyik pillanatról a másikra lett cukorbeteg. 1-es tipusú...Sokat pisilt, fáradékony volt. A vizeletében is volt cukor, a vércukra pedig 20-as volt. Sajnos pici kora óta egy másik életre szóló betegséggel is kűzd /kevés vérlemezkeszáma miatt vérzékeny/, így egy világ omlott össze bennünk. Nagyon nehéz volt megemészteni a megváltoztathatatlant. Depressziós lett, összeomlott. Többször előfordult, hogy a beadott inzulin után nem volt hajlandó enni, csak összekuporodva feküdt az ágyán. Iskolába se ment. Tehetetlenek voltunk...

Aztán valahogy megerősödött lelkileg, beletörődött. Az ebéden kívül /azt én főzöm, számolom/ teljesen ellátja magát, fegyelmezetten számolja a szénhidrátot, betartja a rászabott korlátokat. Sokszor csodálom ezért.

Mi is próbálkoztunk vitaminnal, gyógyteákkal. Ártani nem árt...csak használ. Az orvosunk azt mondta, hogy autoimmun beteg a gyermekünk, tehát a szervezete elpusztítja az inzulintermelő hasnyálmirigyet, igy nics elegendő inzulin. Még termel, csak keveset. És meddig??

A tavasszal elmentünk kikapcsolódni egy hosszú hétvégére. Kész rémálom volt, hogy számoljuk a szénhidrátokat. Étteremben nincsenek felkészülve, nem tudják megmondani, hogy az adagnak milyen ch tartalma van. A diétás étkezés a legtöbb helyen azt jelentette, hogy kalóriaszegény. Csak saccolni tudtunk, így nem is mért túl jókat. Na de ez csak egy évben egyszer van.

Üdv mindenkinek! Írjatok!

10. Cora64
2009. máj. 23. 17:18

Üdv, aki éppen erre jár. Tényleg nem nagyon van itt mozgás.

Az én fiam 19 éves. Tavaly egyik pillanatról a másikra lett cukorbeteg. 1-es tipusú...Sokat pisilt, fáradékony volt. A vizeletében is volt cukor, a vércukra pedig 20-as volt. Sajnos pici kora óta egy másik életre szóló betegséggel is kűzd /kevés vérlemezkeszáma miatt vérzékeny/, így egy világ omlott össze bennünk. Nagyon nehéz volt megemészteni a megváltoztathatatlant. Depressziós lett, összeomlott. Többször előfordult, hogy a beadott inzulin után nem volt hajlandó enni, csak összekuporodva feküdt az ágyán. Iskolába se ment. Tehetetlenek voltunk...

Aztán valahogy megerősödött lelkileg, beletörődött. Az ebéden kívül /azt én főzöm, számolom/ teljesen ellátja magát, fegyelmezetten számolja a szénhidrátot, betartja a rászabott korlátokat. Sokszor csodálom ezért.

Mi is próbálkoztunk vitaminnal, gyógyteákkal. Ártani nem árt...csak használ. Az orvosunk azt mondta, hogy autoimmun beteg a gyermekünk, tehát a szervezete elpusztítja az inzulintermelő hasnyálmirigyet, igy nics elegendő inzulin. Még termel, csak keveset. És meddig??

A tavasszal elmentünk kikapcsolódni egy hosszú hétvégére. Kész rémálom volt, hogy számoljuk a szénhidrátokat. Étteremben nincsenek felkészülve, nem tudják megmondani, hogy az adagnak milyen ch tartalma van. A diétás étkezés a legtöbb helyen azt jelentette, hogy kalóriaszegény. Csak saccolni tudtunk, így nem is mért túl jókat. Na de ez csak egy évben egyszer van.

Üdv mindenkinek! Írjatok!

2008. nov. 21. 17:15

Látom, hogy nagyon nincs mozgás erre! pedig hasznos tanácsokat tudnánk adni egymásnak...


Én nem adom fel a reményt, hogy sikerül meggyógyítanom a fiam vagy minimálisra csökkenteni az inzulinmennyiséget. Vannak átmeneti sikereink...a gond, hogy kamasz és kezdi unni! Rengeteg dolgot próbáltunk és tényleg van amire esküdni merek, mert használ! A kicsinek csökkent glükóz intolleranciája van vagy ki nem alakult diab. mellitus...mert észnél voltam, figyeltem és kezelem. Diétáztatom, de csak a cukor tiltott és remekül tartja a cukrát! 6 alatt van, sokszor még cukros után sem ugrik fel...mert sajnos az iskolában elfogad ezt-azt.

Aki hasonló cipőben jár, keres-kutat...kérem írjon pár sort a tapasztalatairól!

8. kszilvi (válaszként erre: 7. - Tamcsika)
2008. jún. 25. 15:00

Szia!


Köszi szépen, hogy írtál! A bíztatást is!

Hát nem tudom, szerintem sose jó, ha ilyesmi kiderül:( Az persze igaz, hogy a fiamnak már ez lesz a természetes, viszont most nagyon nehéz megértetni vele, hogy nem ehet meg mindent amit akar, vagy éppen inzulin után ennie kell, ő viszont nem akar...

Remélem én is, hogy előbb - utóbb lesz valami jó megoldás, ami könnyít az életükön!


Petya egy nap kétszer kap inzulint, reggel 7e, este most 2e. Nálunk nehéz betartani a diétát, mert még pici, de próbálom. Szerencsére a vc-rai jók.Majd 3-án megyünk gondozásra.


Ha gondolod írj magatokról pár sort!

Hogy telnek a napjaitok! Hányszor kap a fiad inzulint? Hova adja-adjátok be? Hogy sikerült átálni a diétára anno? Minden mérsz, ch-t számolod?

Remélem jól vagytok, és minden rendben a fiadnál!

7. tamcsika (válaszként erre: 6. - Kszilvi)
2008. jún. 11. 11:40
Szia! Nagyon sajnálom, mert még élénken emlékszem, amikor a 14 éves fiamról egy rutinvizsgálat során kiderült, hogy I.típusú diabéteszes. Nem tudom, hogy melyik lehet rosszabb: amikor egy gyerek 14 évig "normálisan" él, és hirtelen gyökeres változás áll be az életébe, vagy amikor még kicsi, és eleve ezzel kell felnőnie. Abban reménykedem, hogy a kutatások - amelyek 10-15 éve még sehol nem tartottak ebben a témában - néhány éven belül találnak olyan megoldást, amely megkönnyítheti a cukorbetegek életét. Szerencsére már van néhány olyan internetes áruház is, ahol viszonylag sok,a cukorbeteg diétában is alkalmazható terméket lehet beszerezni. Ez nagy könnyebbség, mert az üzletek nincsenek igazán felkészülve erre, és az biztos, ha a gyereknek ízlett végre valamilyen diabetikus termék, azt ugyanabban az üzletben nem lehet renszeresen beszerezni. Nagyon sok kitartást kívánok!
2008. máj. 11. 14:55

Sziasztok!


Az én kisfiam is cukorbeteg. 1 hónapja derült ki, amikor pont 19 hónapos volt.


Írjatok, ha szeretnétek beszélgetni! Kevés időm van a gép előtt ülni, de szívesen elolvasom, ha írtok!

2007. okt. 6. 21:13
sajnos én is azvagyok harmatos53 vidd az orvosho addig még nem nagy abaj
2007. szept. 26. 16:04
szia! az én kisfiam 4 éves és 2,5 éve diabos.nezéz ez így is úgy is
2007. máj. 28. 13:25
Próbáljátok látogatni az mcd.hu oldalt a cukorbetegek oldala, a fórumozók között több kis gyermekes anyuka is van, nagyon sok jó tanásot lehet ott olvasni és kapni. Magam is látogatója vagyok az oldalnak mint érintett.
2007. máj. 28. 12:07

szia!

Az én lányom 13 éves és 9 éve diabos.Szerintem így kétszer olyan nehéz a kamaszkor!

2007. máj. 22. 12:57

Kedves szülők!

Gyermekem most lesz 10 éves és lassan 5 éve cukorbeteg. Bár az évek során rengeteg tapasztalatot szereztem a témában, de nehézségeink így is bőven akadnak. Jó lenne olyan szülőkkel illetve gyerekekkel megbeszélni az ezzel járó nehézségeket akik szintén hasonló problémával küzdenek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook