Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Cukor vagy édesítő? fórum

Cukor vagy édesítő? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 31. 02:42

Inkább kevesebb cukor, mint édesítő.

Két hét használat után megfájdul tőle a hasam. :/

2011. dec. 31. 01:23

Cukor.

A nagymamám 2 teáskanál cukrot tesz minden 2dl teába. Még nézni is rossz. 2-3 ilyen teát iszik meg naponta.

Ja, a nagymamám 94 éves és minden másnap a piacon maga vásárolja a kajához a cuccokat.

Azt mondják, a cukor "fehér méreg".

Lehet, hogy a nagyim ezt még nem hallotta...?:))))

2011. dec. 31. 01:15
Mézet ajánlom az isteni ;)
2011. dec. 31. 01:13
edesito semmi estre sem,keruld a diet dolgokat.cukor sem igazan egeszseges,probald mezzel helyettesiteni ahol tudod.
2010. márc. 7. 02:45

ha választani kell akkor inkább cukor

abból is barna cukor

de van nyírfacukor az mégjobb

de a fruktóz is jó, az íze teljesen elfogadható

2010. márc. 7. 02:26
barna cukor
33. Birgi
2010. márc. 7. 02:04
A folyadékokból szép lassan,fokozatosan el lehet hagyni a cukrot, vagy az édesítőszert.Így még az eredeti ízük is jobban érvényesül és egészségesebb is. Én például a gyümölcsturmixokba is csak citromot teszek és semmi édesítőt, se cukrot, se mást és csodálatos az ízhatás! Próbáljátok ki! Ha valaki ezt nem tudja elérni, akkor a mézet tudom ajánlani, az nagyon egészséges, sok hasznos összetevőt tartalmaz! Az igazság az, hogy semmit sem kell túlzásba vinni, a süteményben sem csak a cukor az, ami hizlal. A cukorbetegeknél persze más a helyzet, de ott a dietetikusok és az orvosok, gyógyszerészek tudnak segíteni.Remélem nem bántottam meg senkit a véleményemmel és a tanácsommal.
2009. dec. 14. 07:30
Igazad van!Én sem tennék másképp ha nem kellene!!!De halkan:azért van még számtalan élvezeti lehetőség.
2009. dec. 13. 18:16

cukor

se nem diétázom, se nem vagyok cukorbeteg, így az élvezetekről nem mondok le

2009. dec. 11. 18:30
Ha diabeteszes vagy akkor édesítő,no cukor!Nincs választás de legalább nem kalóriás,egy idő után hozzá lehet szokni.
2009. okt. 2. 22:42
sztem a nádcukor. vagy méz:) kávéba istenia nádcukor van egy picuri karamellás mellékíze annak amit én eszek. imádom^^
28. feher tulipan (válaszként erre: 26. - Huszka)
2009. márc. 15. 10:15
Ja,hat nem ennyire veszes!:)De azert koszi,persze ha rosszul ereznem magam termeszetes hogy elmennek orvoshoz.Csak azon gondolkodtam mitol lehet nalam a szedules,de valosiznu mert kihagytam etkezeseket.
27. huszka
2009. márc. 14. 18:22

De Te tudod tulipán :) Na én innen kiléptem...

További jó fórumozást Nektek! v:)

26. huszka (válaszként erre: 25. - Feher tulipan)
2009. márc. 14. 18:19
A mokkacukor egy kockacukor. Háziorvosod csak van??! El kell menni hozzá...akár vérvételre is beutalhat, cukor terhelésre vagy csak sima éhgyomrira.
25. feher tulipan (válaszként erre: 23. - Huszka)
2009. márc. 14. 18:06
Hat nincsmivel megmerjem se megmeressem.Mi az a mokkacukor??
24. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 22. - Feher tulipan)
2009. márc. 14. 16:06
Abból is kiderül, ha ilyenkor bekapsz egy szem mokkacukrot, elmúlik-e?
23. huszka (válaszként erre: 22. - Feher tulipan)
2009. márc. 14. 15:37
Hát mérd meg :) Vagy méresd meg és abból kiderül.
2009. márc. 14. 13:26
En bo ket hete elhagytam a cukros dolgokat,de az utobbi napokban szedulok es arra gondoltam,nem lehet hogy leesett a cukorszintem?
21. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 20. - Huszka)
2009. márc. 13. 20:22

Teljesen egyetértek veled.

De mindenből mértéket kell tartanunk. Ha pár gramm édesítőt használunk naponta - én speciel nem, mert utálom -, akkor abból nem származhat senkinek sem baja.

Szerintem.

A cukortól meg igen - ha valaki cukros. És én erről beszéltem.


:-)

20. huszka (válaszként erre: 19. - 7abb7adbf0)
2009. márc. 13. 19:12

Hát én cukrozom a dolgokat...de ez egyén kérdése. :) A cukrot meg úgy teszem a sütikbe, ahogy le van írva... :)

Egy biztos...az édesítő kevésbé egészséges, mint a cukor. Ezért nem szeretem, ha azt hangsúlyozzák a tv-ben is, hogy inkább édesítőszerrel ízesítsünk.

19. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 18. - Huszka)
2009. márc. 13. 18:27

Lehet, de akkor meg minek? Miben? A sütiben annyi van, amennyi van, folyadékban meg nem muszáj használni egyáltalán. Én pl a limonádét is naturon iszom.

:-)

18. huszka
2009. márc. 13. 18:14
De lehet ám cukorból keveset is fogyasztani :)))
17. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 16. - Feher tulipan)
2009. márc. 13. 18:06

Mert túlfinomított, ezáltal baromi gyorsan emeli a vércukorszintet és gyorsan le is 'ejti', ezáltal kívánsz mindig több és több sütit.


A nyers nádcukor úgy működik, mint a teljes kiőrlésű lisztféleségek, lassan emeli meg a vércukor szintet (figyeld meg egyszer, ha ilyen kenyeret vagy tésztát eszel, mennyivel később leszel éhes) és lassan ereszti vissza. Ezáltal nem vagy csak alig emelkedik a cukorszint. Persze, emeli, de nem olyan vészesen és egészségtelenül.


A legjobb lenne a kalóriamentes természetes édesítőszer, mint pl. a stevia, de egyrészt az is nagyon drága, másrészt annak viszont van mellékíze rendesen. Pedig süthető, főzhető, de a kesernyés íz olyan erős, hogy én egy fiolával ki is dobtam. Egyszerűen undorító íze volt. Vagy pont én akadtam rá egy rossz fajtára. Azt mondják, tablettában nem olyan rossz, de én már nem hiszem.

Ahhoz meg drága, hogy próbálgassam.


De a xilitet kipróbáltam és nagyon finom.


:-))

2009. márc. 13. 17:51
Na es a feher cukor miert olyan nagyon egeszsegtelen meg?Azon kivul hogy magas a kaloriatartalma es emeli a vercukor szintet.
15. feher tulipan (válaszként erre: 14. - 7abb7adbf0)
2009. márc. 13. 17:44
Hat igen,ez nagyon jo otlet,amiben lehet(tea,kave) elkerulni a cukrot,aznkivul ugyis megesszuk egyebekben(en pl sutikben)
14. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 10. - Feher tulipan)
2009. márc. 13. 17:42

Igen, én sem vagyok okosabb, de állandóan tájékozódom. A fehér répacukor a lehető legegészségtelenebb valami. A barna nádcukor már nem annyira. A méz valóban a legjobb, de próbáljátok már ki kávéba! Brrrr...


Én nagyon ritkán sütök, de akkor xylitollal (muszáj, mert a férjem diabéteszes) és/vagy kis édesítővel. Egyébként kávét, teát magam részéről édes nélkül iszom, csak úgy naturálisan.


:-)

13. feher tulipan (válaszként erre: 12. - Huszka)
2009. márc. 13. 17:40

Igen,a mez meg a barbnacukor valoban egeszsegesebb a feher cukornal,de kaloriatartalmuk ezeknek is igen magas...

Visoznt mostmar az a kerdes(hosszu tavon!),hogy az alakunkra vigyazzunk,vagy maradjunk egeszsegesek.Mert ugy-e ha hizunk a sok cukor miatt az sem egeszseges...

12. huszka
2009. márc. 13. 17:36
Sziasztok! Cukor egészségesebb, mint az édesítő...de a legjobb a méz :) Szakember mondta... Természetesen a cukorbetegek esetében ez jó kérdés.
2009. márc. 13. 17:35
Azt hiszem erre a kerdesre hiaba is keresnem a konkret valaszt....
10. feher tulipan (válaszként erre: 8. - 7abb7adbf0)
2009. márc. 13. 17:34
Pusi,koszi,elolvastam!Hat..nem lettem sokkal okosabb mint voltam:)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook