Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » CT, MR vizsgálat... aki volt már, és aki ezután megy fórum

CT, MR vizsgálat... aki volt már, és aki ezután megy (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2014. márc. 13. 18:36
Nekem nyakigerincsérvem van,és annak a vizsgálatával,voltam MRI vizsgálaton.Nekem az a tanácsom,hogy nem kell a szemet kinyitni,én egy pillanatra kinyitottam és majdnem rosszul lettem,de gyorsan visszazártam és azután minden rendbe jött!
144. Baatkaa (válaszként erre: 141. - Bellavita21)
2014. márc. 13. 17:55
Nekem a budos eletben soha nem volt panikrohamom es soha nem feltem zart terben, sem semmilyen orvosi beavatkozastol. Ugyis mondhatnam rohogve mentem a vizsgalatra. Egy perc sem telt bele es borzalmasan rosszul lettem - ehhez kepest 30 percig kellett volna bent fekudnom szerintuk. Szoval nem kell kirohogni azokat akik nem birjak ki "koporso" elmenyt. Mindenkinek joga lenne tudni mivel jarhat egy ilyen vizsgalat. Ezzel MRI - klausztrofobia temakorrel kulon foglalkoznak pszichologusok, ugyanis tobben lesznek rosszul, mint nem! Nem veletlen, hogy kifejlesztettek nyitott MRI keszulekeket, de ezek nem adnak olyan jo eredmenyt, mint a zart. Egyetlen injekcioval el lehetne kerulni, egy akar eletre szolo fobiat, ami egyaltalan nem vicces. Ezt utolag tudtam meg. Persze mondhatjuk, en vagyok a hulye, miert is nem olvastam rola elore... Na es jo lenne, ha panikrohamokat csak ugy le lehetne allitani... ezt mond azoknak, akik marokszam eszik a gyogyszereket, jarnak pszichiaterhez es megsem javulnak.
143. krozsu (válaszként erre: 142. - Pacal0822)
2014. jan. 26. 13:27
Nekem a derekamat nézték és fejjel befelé.
2014. jan. 21. 13:31
Sziasztok valaki volt mar kismedence mr vizsgalaton ? Nem tudjatok fejjel kifele leszek a gepbol vagy teljesen betolnak sos kerlek irjon valaki
2014. jan. 12. 12:39
Nekem is volt pánikrohamom, asszem kétszer, és utána rájöttem, hogyha nem pörgetem magam rajta s belemegyek a félelembe, akkor már a roham kezdetekor uralni tudom. Ezek után nem is jött ki többet.
140. Bellavita21 (válaszként erre: 139. - Krozsu)
2014. jan. 12. 12:37

Igen,de pont arról szól az egész, hogyha félelmet generálunk egymásban, akkor a pánikosoknak is nő a félemük és ott a helyszínen is jobban kijön!

Szerintem ha úgy megy oda, hogy totál nyugi az egész- legalábbis ezt olvassa, akkor lélekben már nem fog félni az ismeretlentől- s akkor kisebb eséllyel is lesz rohama.

139. krozsu (válaszként erre: 138. - Bellavita21)
2014. jan. 11. 20:40

Szerintem itt senki nem paráztatott senki senkit. De tudod a klausztrofóbiás és/vagy pánikbeteg emberek nem viselik olyan könnyen ezt a vizsgálatot.

Korábban én is röhögve csináltam végig, utána meg volt olyan időszak,mikor csak egy kis nyugtató segítségével bírtam ki.

Amióta viszont enyhült a pánik, szinte megint röhögve mentem a vizsgálatra.

138. Bellavita21 (válaszként erre: 137. - Pacal0822)
2014. jan. 11. 13:02

ne féljetek az mri vizsgálattól! Nem fáj, hozzád sem ér semmi, egy gépben fekszel ugyan, de az egész egy totál relaxáló, veszélytelen vizsgálat!


Egy gyomortükrözés ébren, amikor a vékonybélig lemennek, vagy egy vastagbéltükrözés, vagy egyéb brutál vizsgálatok ezerszer rosszabbak!

Az MRI egy semmi!!! Minek paráztatjátok egymást agyon, hogy emberek hetekig rettegjenek???

2014. jan. 10. 09:10
Sziasztok tudja valaki egerben milyen mr gep van alagut vagy nyitott 16 an megyek es nagyon felek
2014. jan. 1. 18:07

Sziasztok,

Az MR vizsgálat teljesen kibírható, nem fáj, szerintem egyáltalán nem parás, majdnem bealudtam. A Kontrasztanyagtól kicsit féltem, de semmi nem volt.

Viszont adenómát találtak a hipofízisen. Volt valakinek ilyen? Mit lehet vele csinálni?

135. f6390e6b9b (válaszként erre: 131. - Maroussia)
2013. dec. 31. 14:14
Szia!Van egy ún. pánikpumpa,azt mindenképp kérd hogy adják a kezedbe!Ha bent rosszul lennél és azt nyomkodod azonnal kihúznak.Ne ilyedj meg nem olyan vészes,csak hangos.
134. Nyamitörp (válaszként erre: 131. - Maroussia)
2013. dec. 31. 14:04

Nem tudom, hogy altatnak-e. Én egyszer lettem rosszul koponya MR vizsgálaton, akkor azt mondták, hogy írassak fel nyugtatót. Mondjuk én az MR-t aztán megúsztam, mert kiderült, hogy máshol volt a probléma. Én mondjuk nem a bezártságtól pánikoltam, én valamiért a mágneses cuccokat nem bírom. Még egy szimpla panorámaröntgennél is szédülök.

Kitartást! Remélem, hogy segítőkészek és megértőek lesznek.

133. Regin_a (válaszként erre: 131. - Maroussia)
2013. dec. 31. 13:59

Nézd, én pánikbeteg vagyok és már az sem mindegy hogy ébredek aznap

Kibírtam

Füledet bedugják mert nagyon búg a gép amikor csinálja a felvételeket, köben ide-oda húzgál

Becsukott szem, mert az tényleg zavaró/széditő hogy az orrod elött a menyezet és mozog

Ha kontrasztanyagos akkor a végén adnak egy vénásat és még 1-2 perc

Összesen alig 10 perc

Az orvosok is tudják hogy sokan enm birják a bezártságot egy ilyen gépben

Adnak a kezedbe a kis labdát is, amit megnyomva jelezhetsz ha gondod van

Kétszer voltam, kibírtam viszonylag jól, igaz klausztróm nincs

Ereszd el a fantáziád közben, koncentrálj másra és ki fogod bírni.

132. krozsu (válaszként erre: 131. - Maroussia)
2013. dec. 31. 13:53
Szia! A gyerekeket talán altatják,de lehet csak nyugtatót kapnak. Vannak légzőgyakorlatok. Én versét szoktam mondani meg magamban énekelek. Plusz előre elképzelem a helyzetet és nyugtatom magam. Lejátszom az egészet,persze úgy,hogy pozitív az egész szitu. Nem lesz baj! Az egész ágyban dől el,a gondolataidat pedig te irányítod. Azért ha muszáj egy nyugtatót is bevehetsz.:-)
2013. dec. 25. 16:15

Sziasztok!

Január 26-án megyek koponya MR és MR angiographia vizsgálatra. Nagyon félek, klausztrofóbiám van,és bepánikolok, főleg, ha moccannom, nyelnem sem szabad (ezt most olvastam). Emellett félek, hogy nem bírom ki, mert már 2-féle betegséget is diagnosztizáltam magamon, ami természetesen halálos:-) Vigyorogva írom, de tényleg félek. Hogyan lehet kibírni a végéig? Olvastam itt néhány hasznos tanácsot, de én talán csak úgy bírnám ki, ha elaltatnának. Ilyenre még nem volt példa?

130. Baatkaa
2013. júl. 12. 17:26
Sziasztok! En majusban voltam kontrasztanyagos MRI vizsgalaton a szememmel. Vagyis ezert a fejemet vizsgaltak, az kerult a gep kozepebe. Nekem azota klausztrofobiam lett (addig nem volt problemam semmilyen szukebb terrel, viszont depresszios epizodjaim vannak). Egy racsfeleseget raktak a fejemre es ahogy bedugtak a gepbe, azonnal rosszul lettem. Igy kihuztak es kaptam nyugtatot (dormicumot) igy valahogy tuleltem a 30 perces vizsgalatot (bar a vege fele tobbszor is majdnem megnyomtam a gombot, de valahogy megis sikerult atveszelnem). Egy het mulva a latoter vizsgalat kozben lettem rosszul (sotet szoba, zummogo gep amibe az arcodat kell bedugni). Meg kellett szakitani a vizsgalatot. A mult heten pedig egy ket oras vonatut vegen, amikor a vonat egy hosszabb alaguton ment keresztul. Majd masnap nem tudtam a moziba bemenni, ki kellett rohannom, mert panikroham tort ram. Ezt azert irtam le, hogy figyelmeztessem azokat, akik esetleg hajlamosak panikra vagy klausztrofobiasak hogy kerjenek nyugtatot, ugy elviselheto a vizsgalat es megelozheto egy hulye fobia. (Az is segit, ha az ember becsukja a szemet vegig, illetve levegot fujnak be a gepbe.) Most jarhatok terapiara, antidepresszanst es szorongasgatlot kell szednem es az isten se tudja ki tudok-e gyogyulni belole valaha is?
129. krozsu
2013. jún. 19. 13:22
Szia! A google szerint a natív azt jelenti,hogy nem kapsz kontraszt anyagot. Én a Budai Egészségközpontot tudom Neked ajánlani,mert ott nagyon kedvesek,új és szuper a gép,szép a környezet,stb... A honlap szerint 30ezer a vizsgálat. A honlapon,illetve telefonon minden infót megkapsz. www.bhc.hu
2013. jún. 19. 11:31

Sziasztok, Elutaltak sella mri-re (agyvizsgálat), mert endokrin bajaim vannak, felmerült a gyanú. Egy speckó, 3 Teslás gépet kért a dokim, ami csak a SOTE-n van, de decemberre van időpont. Fél év:-(.

Ki tud ajánlani alternatív lehetőséget? Hova menjek vizsgálatra? Mi a natív MRI és a sima MRI között a különbség? Mennyi lenne egy magánklinikán? Hol jók a tapasztalatok?

127. krozsu
2013. ápr. 30. 09:19

No itten vagyok, tehát túléltem a dolgot :-)

A Szent Istvánban olyan a gép, mint egy alagút, tehát ha pl a derekadat vizsgálják, akkor simán ki tudsz nézni belőle felül, csak egy kicsit kell felfelé billenteni a fejed. Adnak pánikgombot is, ha kérsz. Fülvédőt nem, mivel nem olyan hangos,hogy elviselhetetlen lenne. Viszont 7-8 munkanap mire elkészül az eredmény, ami azért furi, mert a Raditec-ben, az Üllői úton pár óra múlva kiadták a lemezt...

De a lényeg, hogy klausztrofóbiásoknak sem kell túlzottan parázni ezen a helyen :-)

126. krozsu
2013. ápr. 17. 12:08

26-án megyek, addig meg próbálok nem gondolni rá :-) De utána jelentkezem, persze ha túlélem :-)

Egyébként azt nem írtad, hogy mindent rendben találtak-e nálad?

2013. ápr. 17. 12:06
na túl vagytok rajta? Túléltétek? Mert nagyon eltűntetek :)))
124. krozsu (válaszként erre: 123. - Devonshire)
2013. ápr. 12. 12:17
:-D
2013. ápr. 10. 12:50
Én kaptam gombot és amikor kihúztak, hogy beadják a kontrasztanyagot, olyan erősen fogtam, hogy mondták, nyugalom, mindjárt visszaadom, csak beadjuk a kontrasztanyagot.
122. krozsu (válaszként erre: 121. - Niki0126)
2013. ápr. 8. 14:50
JUJJ! Most betojtam! Köszi az infót. Igyekszem erre felkészülni.Voltam már ilyen zárt gépben, bár nem rácsoztak be :-)Nekem a derekamat nézik, úgyhogy biztos engem is jó mélyre betolnak...
121. niki0126 (válaszként erre: 115. - Krozsu)
2013. ápr. 6. 17:59
Szia! Én ápr. 5-én voltam Mr-en az Istvánban. Sajnos nekem rossz élmény volt, a két fülemre toltak valami műanyagot, a fejemre tettek egy "rácsot" amit bezártak, és úgy toltak be. Egész a hasamig bent voltam, csak a lábam lógott ki. Meg kell mondanom, nagyon féltem. Úgy dobogott a szivem, majd kiugrott, a szám kiszáradt. Nekem a hangokkal nem volt bajom. Úgy olvastam, hogy kapok valami gombot, ha megnyomom kihúznak. De ott semmilyen gomb nem volt. Pedig nem vagyok klausztrofóbiás.
120. devonshire (válaszként erre: 119. - Krozsu)
2013. márc. 26. 15:17
Ugyanez volt velem, a sok idegeskedés miatt, hogy mi bajom van, annyit pánikoltam, hogy össze vissza vert a szívem, és én is ettől féltem. De a piros gomb a kezemben igazi jóbarát volt a félelmeim ellen. :)
119. krozsu (válaszként erre: 118. - Devonshire)
2013. márc. 26. 15:11

Voltam már 3szor ilyen vizsgálaton, de mindig más volt a gép. Én verseket szavaltam, meg énekeltem közben, illetve azon töprengtem,hogy mi van,ha ez egy agymosó gép, és drukkoltam,hogy akkor programozza ki belőlem a dohányzást :-)

Tudom,hogy nem kell félni tőle, de sajna mostanában előfordulnak pánikrohamos tüneteim és pánikolok,hogy bepánikolok :-) De dolgozom rajta!

118. devonshire (válaszként erre: 117. - Krozsu)
2013. márc. 26. 14:52

Az az igazság, hogy én annyira féltem , hogy nem emlékszem rá, hogyan nézett ki :D

De teljesen elviselhető volt a vizsgálat, a kattogás számolásával.

117. krozsu (válaszként erre: 116. - Devonshire)
2013. márc. 26. 13:56
Szia! Köszi a választ. A zárt azt jelenti, hogy ha betolnak,akkor nem látsz ki belőle, mert olyan,mint egy cső, aminek zárt a vége. A félig zárt meg olyan,mintha egy nagy repülő csészealjat toltak volna föléd, és csak az egyik oldalon takarja el a kilátást a gép. Mondjuk,ha nem kaptál fülvédőt, az gyanús, mert a teljesen zártban még azzal is szinte elviselhetetlen a hang
2013. márc. 25. 20:12

Én a Szent Istvánban voltam koponya MR-en. nem tudom mit jelent hogy zárt vagy nyitott, de nem volt vészes, csak a fejem volt "bezárva"

15 perc után kihúztak, adtak kontrasztanyagot, utána még 10-15 perc volt.

Fülhallgatót nem kaptam, de elviselhető volt. Én nagyon féltem, hogy bepánikolok, ezért számoltam a kattogó hangokat megállás nélkül, és csak arra figyeltem, így teljesen elviselhető volt.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook