Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csütörtökön megyek vérvételre (cukros löttyöt kell inni)! Mit ehetek előző nap? fórum

Csütörtökön megyek vérvételre (cukros löttyöt kell inni)! Mit ehetek előző nap? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 22. 16:39
köszönöm szépen
20. koperta (válaszként erre: 18. - Natika1982)
2009. ápr. 20. 14:18
Nagyon örülök. Nagyon szép babavárással töltött időt kívánok!
19. 228bb89282 (válaszként erre: 18. - Natika1982)
2009. ápr. 18. 21:01
Akkor gratulálok, kellemes babavárást!
2009. ápr. 18. 14:07

igen jó lett az eredmény

eddig minden oké

két húzásra meg is ittam :)

2009. ápr. 10. 22:23
Milyen lett az eredmény, lehet már tudni?! :)
2009. ápr. 10. 20:27
Na, hogy sikerült? Jó lett az eredményed?
15. koperta (válaszként erre: 13. - 228bb89282)
2009. ápr. 8. 14:58

Ahogy kiderült a "rossz" érték, azonnal a dietetikushoz küldtek, akivel jól elbeszélgettünk. Már lejjebb is írtam, hogy nagyon enyhe diétán voltam.

Szerintem Te nagyon kifogtad a rossz szériát, vagy én a jót :) De velem nagyon kedvesek voltak és az ellenőrzésen kívül más nagyon nem volt. Kaptam listát, hogy minek mennyi a szénhidráttartalma, ennek megfelelően kellett az étkezést beállítanom. Tulajdonképpen szinte mindent ehettem, csak mindenből keveset.

A hízás: 24 kg-ot híztam (58-ról indultam), és alig kellett diétáznom. Szóval biztosan a súly is meghatározó.

2009. ápr. 7. 16:12
Ha egeszseges vagy, majdnem mindegy, hogy mit eszel, csak tartsd be az idokorlatot, hogy elotte mennyivel nem ehetsz. En amikor a cukorterhelesre mentem, elozo este meg csokis kenyeret is ettem es mindent rendben talaltak.
13. 228bb89282 (válaszként erre: 11. - Natika1982)
2009. ápr. 7. 16:11

Összesen első terhességgel 7 kilót híztam. Miután több doki lesajnált, hogy "beleestem" a szórásba, abbahagytam a diétát itthon, mert tudtam már az okokat, hogy miért lett alsó határértékes a cukrom. A sok kenyérke. De olyan finom volt az a rozsláng, hogy ihaj! Ráadásul soha nem mértek többet rossz eredményt. Így én voltam az a szerencsétlen hányad, aki belecsúszik. Második terhességemnél most pénteken estem túl a terhelésen, 28 hetes vagyok és 6,5 kilót híztam. Na, fogjanak diétára, tuti nekik esem. Amúgy sem vagyok duci.


Meg az volt még ezzel az egész cirkusszal a problémám, hogy dietetikust még csak nem is láttam, a doki közölte, hogy ennyi, meg ennyi a napi ch szint, amit nem haladhatok meg. És ez mindegy hány kilós nőre, stb vonatkozik?! Nem kellene pár dolgot figyelembe venni?! Na, jól kimorogtam magam, de ez elég nagy sérelem volt. Ráadásul ez miatt indították a szülésemet is. Pedig a kislányom szerintem még maradt volna... Mindegy, ez a múlt, most más a szitu. :) És ez a vadparaszt sincs már itt. :))))

2009. ápr. 7. 16:07
Szerencsére már tőlünk is elment ez a doki, így most egy nagyon kedves kis szülésznő volt, aki vette a vért és végig ott volt. Sosem felejtem el, hogy havonta nézték innentől a vércukromat, de soha nem ment 6,5 fölé sem kaja után egy órával sem. De amikor hisztiztek, hogy aceton van a vizeletemben, akkor mindig a szemembe vágták, hogy egy eredmény nem eredmény, hordjam be a kórházba a mintát. Akkor, ha egy eredmény nem eredmény, miért is voltam cukros?! Kellett a statisztika, akkor kezdték nagyon nézni itt Mo-n a cukorbajt. És vallom, hogy nem szabad elbagatellizálni sem, mert veszélyes lehet a babára és az anyukára is nagyon. De nem ennyitől, mint amit leírtam. Utálom, ha mesterségesen beteggé akarnak tenni és most totál felvértezve mentem, hogy elküldöm a búsba ezt a köcsög dokit, erre közlik, hogy nyugdíjba ment. Pedig mennyit vártam rá! :)))
2009. ápr. 7. 16:04
én is hallottam már kismamától h lecseszte az orvos h mennyit hízott meg fenyegette h befekteti kórházba
2009. ápr. 7. 15:56

Hát nem tudom. Nekem nem volt túl magas a cukorszintem, mégis diétáznom kellett. Havonta kellett vizsgálatra járni, és volt, hogy két havonta, mert annyira jó volt az eredmény. Nálunk nem divat a fenyegetőzés, soha sem hallottam olyasmit, hogy ha nem vigyázok, inzulin, meg kórház. Elszomorító, hogy van, ahol ezzel bosszantják a kismamát, hogy még feljebb emelkedjen az értéke. Az nekem is kiesett, hogy 10 órával előtte már nem szabad enni, de így van. Azzal pedig biztosan nem ártasz, ha előtte pár nappal vigyázol arra, hogy mit eszel.

A második babánál meg nem találtak semmit, magamtól jártam be időnként megnézetni a vércukor szintemet a saját megnyugtatásomra. Nem is volt soha sem rossz értékem.

9. mimmo33 (válaszként erre: 7. - 228bb89282)
2009. ápr. 7. 15:30

Hú, erre már nem is emlékeztem:(

De látom Te most érintett vagy a dologban,úgyhogy inkább a Te tanácsodat kövesse Nati

8. Natika1982 (válaszként erre: 7. - 228bb89282)
2009. ápr. 7. 15:28

köszi szépen nagyon sokat segítettél. én sem szeretnék kórházba kerülni amiatt h éppen előtte lévő nap mit ettem. nem kell h szivassanak.

még egyszer köszönöm

2009. ápr. 7. 15:22
Ja, és 10 órával előtte már nem szabad enni, ez viszont orvosi előírás.
6. 228bb89282 (válaszként erre: 2. - Natika1982)
2009. ápr. 7. 15:21
Nem értek egyet azokkal, akik annyira futtatják, hogy inkább itt derüljön ki a rossz eredmény. Ugyanis első terhességemnél pontosan az alsó határértéket "kaptam" el, szóval 7,8-at és iszonyúan szívattak, kemény diétára tettek és folyamatosan inzulinnal fenyegettek, mert éhezett a szervezetem a buzi diétájuk miatt. A másodikra már "felkészülten" mentem. Nálunk maguk a szülésznők is mondják, hogy kevés szénhidrátot előtte - pl. kenyér/tészta. Amikor megittad a lötyit, utána kicsike séta. Én végigültem az elsővel a két órát, mert nálunk 3szor vesznek vért, meg is "buktam", holott NEM VOLTAM cukorbeteg, csak előtte napokban kicsit sok kenyérke volt és így is csal az eredmény. Erről nem tudtok?! Hihetetlen... Szóval, ha éppen akkor kívánós a kismama és eszi a kenyérkéjét, amit különben általában nem eszik annyit, simán cukorbetegnek fogják titulálni és nekem havonta 2 napot be kellett feküdnöm, ami alatt 7szer vettek vért, még éjjel 2kor is. Én azt mondom, előtte 3 napig kicsit oda kell figyelni a ch fogyasztásra, de nem diétázni(!!!!) és amikor megittad a lötyit, picikét tessék sétálni. Ettől még nem lesz rossz és félrevezető az eredmény!!! Én most ezt csináltam, és tökéletes eredményeim lettek. Ez nem csalás és önbecsapás, amit sokan szeretnek egyből a fejemhez vágni... Hanem tudatosan állok a dologhoz, mert nagyon sok minden befolyásolhatja az eredményt. Annyi is felviheti a cukrot, hogy izgulunk. Az ellen meg ez az 5 perc séta nem sokat ér...
2009. ápr. 7. 15:10
Azt egyél, amit egyébként is ennél. Nem kell semmilyen megtartóztatás. Ha nincs baj a cukroddal, akkor így sem lesz, ha pedig van, jó is, hogy kezelik. Nekem terhességi cukrom volt, diétáznom kellett, de nem volt egyáltalán megerőltető, vagy rossz.
2009. ápr. 7. 15:06

Bármit!

Aznap amikor mész, ne egyél semmit, éhgyomorral kell menni!

A kórházban kell meginnod a löttyit, és az adja a terheléses vérvétel eredményét.

2009. ápr. 7. 15:06
éjfélig nyugodtan egyél bármit:) Én előző este egy fél doboz jégkrémet ettem, teljesen jó volt az éhgyomri és a terhelt értékem is:)
2009. ápr. 7. 15:05

Nem akarom h rossz eredményem legyen azért mert olyat ettem amit nem kellett volna.

Miket lehet enni? És ezt egész nap vagy elég ha estére olyat eszek?

2009. ápr. 7. 15:04
Csütin megyek vérvételre (cukros löttyöt kell inni)! Mit ehetek előző nap?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook