Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csütörtök óta nem jött haza a cicám. Van még esély, hogy hazajön? Ivartalanított lány. fórum

Csütörtök óta nem jött haza a cicám. Van még esély, hogy hazajön? Ivartalanított lány. (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 8. 10:37

Sziasztok, most sajna én is hasonló hírrel szolgálhatok, idemásolom amit tegnap egy kutyusok eltűnésével és hazaérkezésével kapcsolatos cikkre írtam:

"Nekünk 3 cicánk van, kóborok voltak, az egyik fiú nagyon lelomolt állapotban került hozzánk 3 éve egy lánnyal, a másik fiú pár hetes korában 4 éve. Mindegyiket ivartalanítottuk, kapják a védőoltásokat, és természetesen imádjuk őket, ők is értelmes családtagok. A 4 évesnek gyönyörű dús ébenfekete csillogó bundája van. (egyszerű cicák, nem nemesítettek) Napközben benn vannak, vagy kint, ahogy tetszik nekik, de este kimennek, és reggel egymást átugrálva dúródnak be. A feketénk a múlt pénteken nem jött be, és azóta se. Mindent körbejártunk, minden szomszédot megkérdeztünk, semmi nyoma. Sose szökött még el, és nem is elmászkálós. A másik fiú időnként elmegy 1-2 utcával odébb, de jön is vissza. Haragosunk nincs, és nem is tudunk a környéken olyanról, aki bántaná a jószágokat. Idegenekkel nem szokott leállni, egyébként velünk nagyon hízelkedős. Még mindig várjuk, de remény már semmi. Hiába van itt a másik kettő, ő rettenetesen hiányzik!!!

30. Nyafa
2011. aug. 31. 05:03
Köszi,aranyosak vagytok. Majd lesz valahogy , majd idővel jobb lesz. Gondolom.
29. csutora13 (válaszként erre: 27. - Nyafa)
2011. aug. 30. 17:26
Nagyon sajnálom én is!!!Sajnos tudom milyen érzés.
28. Tartcherry (válaszként erre: 27. - Nyafa)
2011. aug. 30. 10:39
Sajnálom :(
27. Nyafa (válaszként erre: 26. - Tartcherry)
2011. aug. 30. 04:44
Nincs , most lesz 3 hete , hogy nincs. Azt hittem hamarabb túltesszük magunkat , de egyáltalán nem tudtam beletörődni. Néha már azt képzelem , hogy ott van mellettünk. Olyan jó lenne , ha lett volna nyomkövetője. .
2011. aug. 29. 16:07
Van valami hír a cicádról?
25. Nyafa (válaszként erre: 24. - Kriszta71)
2011. aug. 19. 20:34
Hát ha nem kapta el kutya/ember/autó , akkor tényleg legenda , hogy nem megy el. De már biztos vagyok benne,hogy baja esett,mert nem csavargott igazán. Mindig bent volt , vagy szem elött a kertben. De ha hívtam , rögtön szaladt hozzám.
2011. aug. 18. 22:46
Ezek szerint csak városi legenda,hogy az ivartalanított állatok nem csavarognak.
23. Nyafa (válaszként erre: 22. - Csigabaga)
2011. aug. 18. 21:46
Nem tudom. Nem az,hogy nem érte meg ,mert az elmúlt évben bearanyozta az életünket. Most pedig üres a ház nélküle , mindenről csak eszembe jut. Várjuk , hogy bejön az ajtón. Olyan hosszú ez a hét,mióta nincs velünk. Nem írtam komolyan,hogy nem érte meg , csak fáj az egész .
22. csigabaga (válaszként erre: 19. - Nyafa)
2011. aug. 18. 20:09

Ennyi bánatot NEM ÉR AZ EGÉSZ?? :((((


Amúgy nekem 3hónap után jelent meg a házunk környékén. Addig viszont fogalmam sincs hol kódorgott.

2011. aug. 18. 19:30

Nekünk vannak ivartalanított lány cicusaink,akik csavargósak.De sajnos egy fiú cicánkat húsvét óta nem láttuk,pedig nagyon ragaszkodó volt.Nem tudjuk mi lett vele.Volt korábban olyan,akit elütöttek sajnos.:( Volt egy lány is pár éve,aki nyomtalanul eltűnt.Az elmúlt ősszel pedig egy 5 hónapos kislány cicánk veszett el.Folytonos rettegés egy gazdi élete.:(


Nagyon remélem,hogy hazamegy a cicád!

2011. aug. 18. 16:28
Igen, mi is megfogadtuk, ahányszor eltűnt egy cica, h soha többet, mert nekem a saját szomorúságom mellett még el kell néznem, h a gyerekeim mennyire megszenvedik, és igy többszörösen rossz. De aztán jön - mert valahogy mindig kikötnek nálunk cicák - valamelyik, és nem tudjuk elzavarni. Egyszer a lépcsőn ült egy rettentő sovány, szemmel láthatóan beteg cica, az arca kimarva, nyávogott. Nem akartam beengedni, aztán jött az egyik szomszéd, h na itt van nálatok, már mindenki elzavarta a lakótelepen, mindenhol csak nyávogott. Elvittük orvoshoz, rendbeszedtük, gyönyörű cica lett belőle, csak sajnos FIP-es lett, soha nem is hallottunk erről a betegségről. El kellett altatni. Ez is nagyon nehéz volt
19. Nyafa (válaszként erre: 16. - Tejespite)
2011. aug. 17. 21:45
Nem sajnos semmi. Bejártam a környéket utána,ciccegtem minden ház elött. Két kis pici cica kiugrott elém és úgy bújtak.. Szép helyen laktak,látszott , hogy szeretö gazdijuk van,olyan mintha ők is vígasztalni akartak volna :) jól megdögönyöztem őket,aztán meg szaladhattam,mert futottak utánam! :D Ha az enyém nem kerül elő,már nem biztos,hogy másikat magamhoz veszek. Ennyi bánatot nem ér az egész.
18. csigabaga (válaszként erre: 15. - Nyafa)
2011. aug. 17. 20:03
A házunk környékén szaladgált. Megváltozott, merthogy szobacica és ugye 3hónapot a forgalmas utcán töltött. De idővel újra a régi lett..
2011. aug. 17. 18:54
Nekem is az egyik cicám eltűnt két napra.A második napot már végigbőgtem,mindent gondoltam,hogy az állatutáló szomszéd befogta és kocsival elvitte és kidobta valahol ,elképzeltem ahogy ül az út szélén és nem érti mi történt stb.Éjszaka 50x kinyitottam az ajtót hátha hazajött,de nem.Aztán két nap után hajnalban egyszer csak bejött az ajtón.
2011. aug. 17. 16:15
Izgatottan jöttem ide olvasni,mi van, reméltem, megjött a kis kóborka. Irtó tud hiányozni, ezt csak az érti meg, aki már átesett ilyenen, h vár és vár. Egyik cicánk úgy tűnt el, h nagyon szeretett a garázsba kijönni velünk. Mikor kimentünk az ajtón, sündörgött és indult, közben nézett hátra. Egyik este is 'provokált', mondtuk, na jó, gyere menjünk ki. Ez abból állt, h szaladt előttünk, ott megvárt és jöttünk vissza. Kb 60 m a garázs az ajtótól. Visszafele két háztömb között beslisszolt, a másik oldalon akart bejönni - azőta nem láttuk. Gyönyörú cica volt. Tél volt, kora este, vasárnap, egy lélek nem járt az utcán. Mai napig rejtély. Kiplakátoltuk, kerestük, vártuk, sírtunk.
15. Nyafa (válaszként erre: 12. - Csigabaga)
2011. aug. 17. 07:22
Hol találtad meg?
14. Nyafa (válaszként erre: 13. - Tartcherry)
2011. aug. 17. 07:21
Na erre az üzenetre elsírtam magam. Annyira várom azt a pillanatot,mindegy mikor,csak jöjjön el! Köszönöm mindenkinek,reményt ad amiket írtok,hogy egyszer visszajön!
2011. aug. 16. 22:03
azt mondják, a cicáknak hét életük van! És azt is mondják, hogy messziről is hazatalálnak! remélem egyik reggel a boldog és éhes nyávogására ébredsz!!
2011. aug. 16. 21:10
Az enyém 3hónapra tűnt el. Már lemondtam Róla, amikor egyszercsak megláttam! És hazahoztam! :)
11. mosolyka1111 (válaszként erre: 10. - Nyafa)
2011. aug. 16. 21:07

Szorítok nagyon!!!

Tudom, milyen rossz ez a bizonytalanság.

10. Nyafa
2011. aug. 16. 20:59
Köszönöm,nagyon bízom benne,hogy tényleg csak rácsukták a garázsajtót. Nagyon rossz nélküle,úgy megszerettük. Egy jó éve van velünk,tavaly tavasszal találtunk rá a szemétbe dobva,a főút mellett.. Azt hittük még szopós,olyan pici volt. De szerencsére tudott enni. Imádott velünk lenni,aludni,játszani,nyalogatott ahol ért. Egyszerűen hiányzik. Bárcsak ideírhatnám,hogy hazajött.
9. mosolyka1111 (válaszként erre: 7. - Nyafa)
2011. aug. 16. 14:29

Nagyon szorítok, hogy meglegyen!

Nálunk is volt olyan cinyó, aki nem jött haza, azóta sem tudjuk, mi az oka, hogy köddé vált.


Viszont: volt olyan is, hogy bezáródott a szembeszomszéd pincéjébe. Hallottuk a nyávogást, szóltunk, kiengedte.

Lehet, hogy a Tied is így járt, bezárták véletlen valami garázsba, pincébe, és majd észreveszik, és kiengedik.

2011. aug. 16. 14:15
Nekünk többször tűnt el cicánk, volt amelyik meglett és sajnos volt amelyik nem. Régen volt egy ivartalanított gyönyörű cicánk, eltűnt. Gondoltuk, vkinek megtetszett de nagyon bántott bennünket. MÁSFÉL év múlva, karácsonykor a hálószobából egyszerűen besétált a nappaliba. Egyszerűen nem értettük. Szellőztettünk, ott volt nyitva az ablak, ami egyébként a szomszédék kertjére néz (társasházban lakunk) Csak arra tudunk gondolni, h vki tényleg elvitte, és akkor vhogy hazajött, bár máig is rejtély. Még évekig élt velünk. Jelenleg 3 cicánk van, kóborok voltak, egyiket 3 éve fogadtuk be, a másik kettőt pedig 2. A 3 éves a múlt héten eltűnt, reggel nem jött a másik kettővel be, nagyon sajnáltuk, és másfél nap múlva jött boldogan. Ő még sose csavargott el, ivartalanított, és arra gondolunk, valahol olyan helyen volt, ahol véletlenül valaki rázárt pl garázsajtót, és nem tudott hazajönni. EGyik macskánk pedig az állatorvosnál kiszökött, rosszul fogta a doki mikor vizsgálta (nem vitte be a rendelőbe, csak az udvaron nézte volna meg)soha nem volt még a lakóhelyétől távol előtte, oda biciklivel mentünk. Elszökött. Négy nap múlva ott ült a kertünkben. De sajnos többször volt h nem került elő, ennek az egyik (volt) szomszéd is oka volt, elég sok cica és kutya tűnt el a környékről és volt ami máig rejtély, hova lett.
2011. aug. 15. 17:40
Nem történt változás semmi. Minden a régi. Remélem igazatok lesz & visszajön. Ha tudnám,hogy csak csavarog,nem bánkódnék.
6. arrival (válaszként erre: 1. - Nyafa)
2011. aug. 15. 12:50

Ha felnőtt cica, simán hazamehet.

A cicák hónapok, vagy évek múlva is hazatalálnak.

Nekem is ivartalanított lány cicám volt,ő is eltűnt napokra is többször.

Érdekes volt amikor elköltöztünk (kinti cica), mert akkor 6-8 hónapig visszajárt a régi házba, és egész nap ott volt. Csak enni járt haza.

Utána leszokott erről, hát elég sokáig tartott míg megszokta az új házat :)

2011. aug. 15. 12:09
A mi ciccünk akkor tűnt el, mikor anyukám kórházban volt... szerintünk elment megkeresni :) és akkor került elő, amikor anyu már pár napja itthon volt. Nem történt valami ilyesmi nálatok mostanában? Nem lett új állat a háznál vagy ilyesmi?
2011. aug. 15. 11:15
Köszönöm. Bárcsak hazajönne,úgy szeretjük! Nagyon hiányzik :(
2011. aug. 15. 10:41

Szia!


Nekünk az egyik ivartalanított lány cicánk mostanában rászokott,hogy elcsavarog és csak négy-öt nap múlva keveredik haza.Először mi is frászt kaptunk,és azt hittük,meg sem lesz,de szerencsére hazajött,és azóta ezt többször eljátszotta már.

Szurkolunk,hogy a te cicád is hazamenjen hamarosan.

2. Tartcherry (válaszként erre: 1. - Nyafa)
2011. aug. 15. 10:39
Nekem a lakásból (panel) egyszer leugrott az erkélyen a macsek, napokig kerestük, nem találtuk sehol, 13 nap múlva itt ült a ház lépcsőjén és csak annyi baja volt, hogy piszkos lett, pókháló lógott a bajszán és éhes és szomjas volt :) Szóval szerintem van még esély, remélem hazatalál a cicád!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook