Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Csupán elméleti kérdés, mi helyes, folyton hallgatni vagy odamondani a véleményünket? fórum

Csupán elméleti kérdés, mi helyes, folyton hallgatni vagy odamondani a véleményünket? (beszélgetős fórum)

febr. 13. 13:35
Az anyós is hibás, ehhez két ember kell. 30 évig nem tanult meg főzni mert nem volt ráutalva.
febr. 12. 16:17
Nem hallgatni kell se nem oda mondani. Leülni kommunikálni.
27. 366f4505e9 (válaszként erre: 26. - Filcike)
febr. 12. 16:14

Szerintem most te is csak atfutottal, de javits ki ha tevedek.

1638473647-dik fokon ismert ne szoljon bele, nem?

febr. 12. 13:47

Szerintem vannak helyzetek amikor ki kell mondani,és amikor jobb hallgatni.

Ebben az eset ezt neked kell eldöntened.

febr. 11. 15:46
Lehet, hogy az öregek már ápolásra, gondoskodásra szorulnak.
24. 366f4505e9 (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
febr. 11. 15:23
Azert koltoztek ida, mert a no nem tudott fozni? Asztaa:D
febr. 11. 15:22

Így van ☺

Lávli kérdésére válaszoltam.

22. Ladyvintage (válaszként erre: 22. - Nebethet)
febr. 11. 15:18
Csak amire te válaszoltál, az egy másik téma!
21. Lávli (válaszként erre: 20. - Ladyvintage)
febr. 11. 14:12
Nagyon.
20. Ladyvintage (válaszként erre: 19. - Lávli)
febr. 11. 14:05
Gondolom nagyon menőnek érzed magad most 🤣
19. Lávli (válaszként erre: 18. - Ladyvintage)
febr. 11. 13:59

"Miért foglalkoznak az emberek mindig másokkal?"

🤔

18. Ladyvintage (válaszként erre: 15. - Lávli)
febr. 11. 13:56
Nem a huszadik szomszédról van szó, de Isten óvjon mindenkit az ilyen emberektől, akik annyira fenn hordják az orrukat, hogy még a szomszédjukkal se tudnak két szót váltani.
17. PöttyösPanka (válaszként erre: 13. - Zsuzsanka43)
febr. 11. 13:05
Az én anyósom is azt mondta, hogy szeretné, ha olyan lennék neki, mint a lánya. Aztán kiderült, hogy ezt úgy érti, hogy ha úgy szót fogadnék neki, mint a lánya XD
16. Mezei Virág (válaszként erre: 13. - Zsuzsanka43)
febr. 11. 13:02

:)

Nekem még csak vejem van, meg menyjelöltem, de én is jól megvagyok velük! :)

15. Lávli (válaszként erre: 14. - Ladyvintage)
febr. 11. 12:59

Hát hallod ... Mikor a huszadik szomszéd faggatózik, hogy sütök-e és mit ... :DDD

Mi köze hozzá?

Ez valami betegség?

:D

14. Ladyvintage (válaszként erre: 12. - Lávli)
febr. 11. 12:58
Nagy dicsőség hazudozni, tényleg. 🤣
13. Zsuzsanka43 (válaszként erre: 10. - Mezei Virág)
febr. 11. 12:52
Szerencsés vagyok... hála Istennek, a menyemmel nagyon jóban vagyunk! Olyan, mintha a lányom lenne! Büszke vagyok rá és a fiamra is!♥
12. Lávli (válaszként erre: 11. - Ladyvintage)
febr. 11. 12:50

Az gyilkos volt, mikor így faggatóztak az életemben.

Direkt hazudtam valamit, hogy agyalhasson rajta pár napig :DDD

:DDDD

febr. 11. 12:48
Nem tudom,én se nagyon hittem el, de egyszer karácsonyi ünnepek előtt összefutottam a nővel s szóba kerültek az ünnepek, s kérdeztem tőle, hogy vesznek süteményt vagy csinálnak s mondta, hogy ő csinált többfélét s mikor kérdeztem, hogy milyet szokott, azt mondta, hogy ilyet is olyat is, majd találkozott vele a Tescoban a barátnőm s pont vette a sütit, mire a barátnőm mondta, hogy a nagy költözéssel ő se csinál most sütit, hanem megvette s erre mondta a nő, hogy ők évek óta nem sütnek, hanem megveszik.
febr. 11. 12:44

Egyetértek

1 anyós ;)

9. Zsuzsanka43 (válaszként erre: 9. - Havanesekutyus)
febr. 11. 12:43
...meg amit a menyek mondanak, azt sem.
8. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
febr. 11. 12:34

Szerintem itt az anyós is hibás. Egyszerűen meg lehet mondani, hogy a házimunka mindenkinek kötelező, aki ott lakik. A menyének, és a fiacskájának is. Vagy attól félt, hogy nincs rá szükség? :(

A helyében legalább 2 hétre elutaznék pihenni.

Aztán elmondanám nekik, hogy ezentúl mindenkinek el kell vállalni valami otthon végzendő munkát.

Most a saját lakásában ő a cseléd... :((

febr. 11. 12:09
A feleség szégyellje magát, hogy 30 év elteltével sem tudott megtanulni főzni, és ellátni a háztartást. Gondolom otthon könnyű neki, mamika megcsinál mindent, ő meg egész nap a popóját vakarja.. Vágnám ki,mint macskát szarni.
febr. 11. 12:07
Rosszindulatú leszek, de azt kell mondanom, itt a megörökölt lakásra játszanak.
febr. 11. 12:07

Nem "odamondani" kell, hanem megbeszélni kell a problémákat!

Az anyós elmondhatná, hogy neki ez sok, nem tudja tovább vállalni, mert lassan ő maga is segítségre szorul.

4. mimosa (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
febr. 11. 12:04

30 év után még akkor is megtanulja a házimunkát, fözést ha nem akarja.

Nem muszáj mindent elviselni szó nélkül.

3. Ladyvintage (válaszként erre: 2. - Globus)
febr. 11. 11:54
Mivel rálátásom nincs a az anyagi dolgokra nem tudom. Az egyik barátnőm nemrég költözött el, s a szomszéd néni átment neki üdvözölni őket, aztán pár talalkozás után mondta el, hogy mi náluk a helyzet, de nem szól semmit, inkább csak csinálja csendben a dolgokat, mert a fia és az unokái miatt nem akar vitát.
2. globus (válaszként erre: 1. - Ladyvintage)
febr. 11. 11:50

Ezért kellett volna már rég külön költözni. Több olyan nőt ismerek, akinek otthon égvilágon semmit nem kell dolgoznia, mert anyucija még él, eltartja a családot, menyeket, vőket,udvarlókat, unokákat, gyakran 14 főre főz, nyugdíjas nagypapa meg bevásárol. Mikor férjem kolléganőjének meghalt az anyja, 61 évesen azt sem tudta, hol van a porszívó. Sírt, mint a lánc, de végül muszáj volt megtanulnia eltartani magát.

Ha az öregnek is jó ilyen helyzet, csinálják, míg a halál el nem választ. Fel nem tudom fogni, mi benne jó... Kettőn áll a vásár.

Ja, és amíg a fiatalok anyósnál laktak, megspóroltak legalább beugró összeget lakásra?

febr. 11. 11:43

Adott mondjuk egy férj feleség és anyós kombináció. A lány túl fiatalon ment férjhez, nem tudott se főzni semmi, ezért úgy döntöttek, hogy az anyósához költöznek a férjével. Lassan eltelik 30 év, de a nő még mindig nem tanult meg főzni s a házimunkát se látja el, de mégis azon van, hogy el kellett volna költözzön. Az anyós mindent megtesz főz, mos, takarít, míg a menye folyamatosan a saját anyját isteníti és lesi minden kívánságát nem foglalkozva a saját családjával.

Ilyenkor szerintetek mi a helyes? Szembesíteni a nőt vele, hogy nem úgy viselkedik, mint egy normális családanya s esetleg vitába keveredni, vagy mindent lenyelni?

Régebben tudom, hogy az öregek hallgattak a béke miatt, de a mai világban is így szokott ez működni?

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook