Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csúnyán beszél a 4 éves fiam mióta óvodába jár. Mit tegyek? fórum

Csúnyán beszél a 4 éves fiam mióta óvodába jár. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 18. 20:30
köszönöm a hozzászólásokat. több mint egy év telt el, és leszokott a csúnya szavakról. Vagyis már tudatosan használja....ez valamelyest jobb. És ha akar rendkívül kifinomultan is tud már viselkedni. Most az újonan szerzett kutyánkkal van probléma....
2012. nov. 21. 15:36
A gyerekek utánozzák, amit sokszor hallanak és tetszik nekik. A legtöbbször nem is tudják, mit mondanak. Érdemes lenne megbeszélni vele a csúnya szavak jelentését is!
2012. nov. 21. 02:08
NEKEM MAR FELNOTTEK A GYEREKEIM.AZ IDOSEBBIK FIAM,AMIKOR 3.5 EVES VOLT,AZT HITTEM ELSULLYEDEK SZEGYENEMBE.FERJEM VASUTAS KOLLEGAI MINDEN CSUNYA ENEKRE MEGTANITOTTAK.UTAZTUNK,ES A VASUTALLOMAS PERONJAN,RA ZENDITETT,A CSUNYA ENEKEKRE.nAGYON CSUNYAN BESZELT.NEM VETTUNK TUDOMAST ROLA,ES ELHAGYTA.EGY KOMOLY FERFI LETT BELOLE.HA A SZULOK ELENGEDIK A FULUK MELLETT,HOGY MIT MOND A GYEREK,AKKOR A GYEREKNEK NEM LESZ ERDEKES,ES ABBAHAGYJA.
21. 447396604e (válaszként erre: 20. - Forgatos)
2012. nov. 20. 23:13

igen, ebben is van valami.lehet ha látja hogy felhúzza ayát, csak azért is csinálja.

de tény, hogy még kicsi.majd akkor lesz gond ha nagy lesz, és még akkor is csúnyán beszél

20. forgatos (válaszként erre: 2. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 23:10

Édes most is, nem csak azelőtt. :)

Ha nem vesztek tudomást róla, hogy így beszél, nem kapjátok fel a fejeteket rá, lehet, hogy kinövi. Én ilyenre láttam példát.

19. 447396604e (válaszként erre: 2. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 22:43

szia. nem tudsz semmit tenni. ez leginkább hajlamtól függ. nekem van egy 10 és egy 7 évesem és utálják a csúnya szavakat. ha egy gyerek csúnyán beszél a suliba, nem állnak vele szóba,pedig volt hogy kicsúszott a számon egy két b+ kifelyezés és hasonlók. ők nem tanulták el. de van olyan gyerek aki folyton csúnyán beszél,pedig náluk nem divat.


most vagy leszokik magától, vagy nem.még kicsi, tetszik neki.

18. kicsiharang (válaszként erre: 17. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 17:12
Sok szerencsét és kitartást kívánok! ;)
2012. nov. 20. 15:03
Na akkor most megyek az oviba és meglátjuk mi lesz!
16. Szilvamama (válaszként erre: 13. - C6973617d3)
2012. nov. 20. 14:57
Egyetértek. Ez egy gyereknek jobban "fáj", mint az elfenekelés. És meg kell neki magyarázni, hogy miért nem szabad csúnyán beszélni.
2012. nov. 20. 14:57
Köszönöm mindenkinek.. Már legalább egy éve tart magyaráztam ,büntettem és haza is mentünk a játszoról, de mindíg vissza tér a probléma . Szörnyen makacs kemény akaratú gyerek , Szűz jegyü ,oroszlán ascvel ha mond ez valamit... Szóval nincs mit tenni igazán csak majd kinövi?
14. bdioda (válaszként erre: 1. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 14:56

Szia! Nem vagy egyedül, ne aggódj! Az én 4 éves fiam is detto ezt produkálja, de azt hiszem a kezdeti "lelkesedés" után most mintha konszolidálódott volna a helyzet. Ahogy írták előttem, egy idő után neki sem olyan érdekes, másrészt nálunk is minden alkalommal szankció jár a csúnya beszédért (a sarokba küldés válik be, mert nem akarja abbahagyni a játékot és legközelebb már vigyáz a szájára)

De ez egy ilyen korszak, túl lesztek okosan ezen is (a lányom mostani hasravetős hisztijei sem kevésbé égőek :) ) És én bevallom, néha úgy kiporolnám a csemetéimet, mint anya engem anno, de próbálok okos lenni :) én szeretnék kevesebbet kiabálni, most ezen dolgozom...

üdv, Dia

13. c6973617d3 (válaszként erre: 10. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 14:51
Nem te vagy az egyetlen akinek csúnyán beszél a gyereke, sajnos ezen nagyon sokan keresztül mennek, ha a játszón elkezdi produkálni magát, büntiből haza lehet menni.
12. tündér74 (válaszként erre: 2. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 14:50

Szia!:) Próbálj meg nem reagálni rá, de ha viszont vissza-visszatér a csúnya beszéd, akkor magyarázd el a kisfiadnak, hogy nem illik így beszélni.

Ne büntesd, mivel nem is tudja, hogy mit jelent.

11. kicsiharang (válaszként erre: 2. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 14:42

Az elfenekelés nem old meg semmit :) látod, csak kigúnyol a gyereked!

Én inkább elbeszélgetek vele, hogy miért használja ezt a csúnya szót. Ha rossz kedve van, hisztizik és nem lehet beszélni vele akkor beküldöm a szobájába büntetésként.

2012. nov. 20. 14:41
Ki fogja nőni , vagy égek tovább a játszótéren amikor elővezeti magát.
9. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 14:39
El fogja hagyni, de beszélgess vele sokat, hogy ez nagyon csúnya dolog és az okos gyerekek nem mondanak ilyeneket. Most még tetszik neki, mert a barátai jót nevetnek rajta.
8. bizsu67 (válaszként erre: 6. - 34c48a3825)
2012. nov. 20. 14:39
Elsőre nem vertem, sokadikra.. Mondtam neki ,hogy nem azért kapta h fájjon ,hanem azért h, érezze mennyire haragszom rá..
7. pocak25 (válaszként erre: 6. - 34c48a3825)
2012. nov. 20. 14:39
Én is ezt akartam írni.Nem szabad verni a gyereket,de még egy kis elfenekeles szinten sem.3 fiam van,es nem fenekelem el,pedig néha igencsak szemtelen a 16 éves.De büntetés többet használ!
6. 34c48a3825 (válaszként erre: 2. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 14:24
"Ha elfenekeled"? Először is ne verd a 4 éves gyereked.
2012. nov. 20. 14:20

Szankcionálni kell, amennyiben nem javul a dolog, de nem úgy, hogy kezet emelünk a gyerekre.

Első körben szóban figyelmeztesd és mond meg neki, ha még egy ilyen, akkor sarokba kell állnia vagy kinevezel egy széket mondjuk bünti széknek és legalább 5 percig ott kell maradnia. Ha ez sem használ, akkor egy időre a kedvenc játékát is elveheted. Éreznie kell a súlyát annak, amit tesz vagy mond.

4. sutoczkine (válaszként erre: 2. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 14:13
Én elmagyaráztam neki, hogy ez nagyon csúnya buta beszéd és nem szabad mondani. Többször nem is mondott csúnyát. Azt meg, hogy nem fájt köszönöm a lekvárt ő is mondogatja, de nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget. Csak akkor mondja, ha az öccsével kerül összetűzésbe. Egyébként az enyém is 4 éves.
3. pritta (válaszként erre: 2. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 14:13
nekem a 2 és félévesen tanult ilyet most az oviban... beszéltem az ovónővel h nalunk ilyen nem megy, de mondt ah ők próbálják a gyerekeknek mondani mit szabad mint nem, de egymástól tanulnak sajnos ilyet... azért mi mondjuk mindi gh nem szsbad és úgy látszik van hatása, mert a kezdeti "lelkesedés" abbamardat. 2 hétig mondogatta, de olyankor beküldtem a szobájáb és megértette, pedig elég kicsi még. azóta nem igen hallottam
2. bizsu67 (válaszként erre: 1. - Bizsu67)
2012. nov. 20. 14:08
A 4 éves fiam igen csúnyán beszél ,pedig itthon olyan kifejezéseket nem hallhat... Ha elfenekelem azt mondja nem fáj köszönöm a lekvárt.. Mit tegyek?? Azelött olyan édes jó kisfiú volt.
2012. nov. 20. 14:02
Csúnyán beszél a 4éves fiam mióta óviba jár. Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook