Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csúnya beszéd napjainkban, akár itt a Hoxán is fórum

Csúnya beszéd napjainkban, akár itt a Hoxán is (beszélgetős fórum)


23. Inve (válaszként erre: 22. - Kiandi)
2009. júl. 23. 11:08

Én meg azon csodálkozom, hogy te miért Itt írsz erről. Én nem azt írtam, hogy minden ilyen betegségben szenvedő ember kitalálja, beképzeli magának ezt a betegséget, hanem sokan vannak, akiknek alapból lehet, hogy nincs semmi bajuk, és azok hívják így fel magukra a figyelmet.

------

Csúnya beszédről egy sztori - a héten hallottam egy családot beszélgetni - kötőszavakként repkedtek a ősök felemlegetése, és minden egyéb más. Fura volt, hogy annyira természetesnek vették ezt, hogy ha simán egymáshoz szóltak, akkor is csak mondták és mondták. Csoda, hogy manapság a gyerek az iskolában a tanárt verik, meg így szidják az oktatókat, tanárokat? Ezt hozzák otthonról.

22. kiandi (válaszként erre: 1. - Inve)
2009. jún. 17. 21:13

Nem értem, miért csodálkozol azon, hogy nem lettél túl népszerű azon a fórumon. Már megírtam priviben a véleményem, amikor észrevettem, hogy itt próbálod "szépíteni" a dolgokat. (Valahogy ez az "ugye nekem van igazam, erősítsetek meg ebben" hozzáállás is lelki problémára utal.)

Ha beteg embereket vádolsz azzal, hogy csak unatkoznak, céltalanok és kitalálják a betegségeiket, utána meg azt várod tőlük, hogy indulatok nélkül reagálják ezt le, akkor nálad is gondok vannak.

Lehetsz akármilyen művelt, ha az empátiának halvány jelét sem mutatod, nem csoda, ha ellenérzést váltasz ki bizonyos emberekből. Ez csak az "én" véleményem...

2009. jún. 10. 11:09

Minden ember a sajat intelligenciajat mutatja meg a beszedstilusaban :)


"A saját korlátaimat is elég átlépnem azzal végképp nem érek rá törődni, hogy Isten miért ilyen célszerűtlenül osztotta szét az értelmet az emberek között."

2009. máj. 18. 20:44
Ma a Rossmannban két kislány nyilvánult meg, valami borzalom csúnyán.
19. Inve
2009. máj. 18. 19:04
Köszi, minden héten kétszer vonatozom 120 km-t, plusz naponta tömegközlekedem. Ezek szerint az ország más részein is ilyenek a mai tizenévesek...
2009. máj. 17. 21:13
Ülnél csak fel egy távolsági buszra ...de lehet bkv is...hát hallanál szépeket ,főleg tizenéves lányoktól......sokszor csak kapkodom a fejemet hogy miket mondanak, és hogy kötőszónak használnak illetlen kifejezéseket ...hangosan....
17. Inve
2009. máj. 17. 21:00
Hahaha
16. spinneli (válaszként erre: 15. - Wild Barbie Girl)
2009. máj. 17. 11:48

Melyik félre mondod?

mindkettőre illene.

:)

15. Wild Barbie Girl (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2009. máj. 17. 11:46
Szerintem meg aki ilyen érzékeny, ne fórumozzon. Én nem olvastam, de ez általános véleményem ezekről a dolgokról.
14. spinneli (válaszként erre: 13. - Inve)
2009. máj. 17. 11:41
Reméljük, ha ők is akarják.
13. Inve (válaszként erre: 12. - Spinneli)
2009. máj. 17. 11:37
Köszi a választ, és azért reménykedem, hogy jobbra fordulnak a dolgaik nekik. :)
12. spinneli (válaszként erre: 11. - Inve)
2009. máj. 17. 10:54

Olyan embereknek írtál, akik nem véletlenül szenvednek azokba a betegségekbe értsd. valószínűleg gyengébb az idegrendszerük, ezért túl is reagálják azt, ha valaki ezt megkérdőjelezi.

Ami a konkrét hsz.ed illeti én is találtam benne igazságot, viszont nagyon nehéz megítélni, hogy honnan generálja és honnan valós egy betegség.

Eredményét tekintve egyébként teljesen mindegy, mert bármi is az ok, kezelni kell.

Ilyetén a csúnya beszéd is a a fentebbi idegállapotból miatt fakad, mintegy nyomatékosításként-szerintem.

Általánosan én nem tapasztaltam ezt, viszont mint mondtam maximum kikerülheted, ennyi.

11. Inve
2009. máj. 17. 10:46

Igen, nagy valószínűséggel azért nyitottam, mert úgy éreztem, hogy nem úgy kellene a másik helyen reagálni az hozzászólásokra. Priviben is írtunk egymásnak szomorúangyallal, kértem, hogy mondja el mi történt vele, én is elmondtam, velem mi történt, ami akár a depihez is vezethetett volna, mégsem vezetett.

A gyenge ellenreakció pedig lehet, gyenge volt, de sztem már más is feltette ezt a kérdést.

Aminek viszont nagyon örülök, az monizsofi válasza, hiszen tényleg érdekel, hogy manapság már csak így lehet kifejezni a véleményünket, vagy esetleg máshogy is. :)

10. spinneli (válaszként erre: 6. - Inve)
2009. máj. 17. 10:39
például most is.
9. spinneli (válaszként erre: 4. - Inve)
2009. máj. 17. 10:38

Valószínűleg érzékenyen érint a téma-valószínűleg meg fogod találni azt a közeget itt (is), akiket szintén, szvsz sok beleszólásod nincs abban, hogy ki hogyan alakítja-köti és csavarja a párbeszédet, maximum nem mész oda.

A topikot olyan szempontból találom feleslegesnek, hogy úgy tűnik egyedül azért nyitottad, hogy megerősítsenek abban, hogy amott neked volt igazad.

Az, hogy én akkor miért írok bele egy eléggé gyenge ellenreakció, ami egy nemlétező ellentmondásra hívná fel a figyelmet, ilyeneknek nem ülök fel.

:)

Ha nem sikerült a sérelmeket megbeszélned, így jártál, lépj tovább, ez csak egy fórum.

8. Roni24 (válaszként erre: 6. - Inve)
2009. máj. 17. 10:37
:))) Köszi!
7. 41e36cdb38 (válaszként erre: 1. - Inve)
2009. máj. 17. 10:36

Mint tudjuk a papír, telefon, net, fórum sokmindent elbír. Itt aztán lehet arc nélkül szitkozódni, beszólni. Én is nem 1x keveredtem szó illetve írásváltásba ilyen bátor emberekkel. Szomorúangyal is inkább a depijével foglalkozzon, ugrott már ő is be fórumra csak azért, hogy beszóljon....

Az a tapasztalatom, hogy egyesek csak azért fórumoznak, hogy leugassanak másokat.

Mondanám, hogy tojni rá, de alkalomadtán engem is felbosszantanak

6. Inve (válaszként erre: 5. - Roni24)
2009. máj. 17. 10:35

Köszi, tényleg van abban valami, amit írtál. :)

Lehet, én is túlreagáltam a dolgot, de láthatod, értelmes hozzászólásra, értelmesen reagálok. :D

5. Roni24 (válaszként erre: 1. - Inve)
2009. máj. 17. 10:32

Én úgy gondolom, hogy az írás, a mondat minősége jellemzi azt, aki írja! Amikor az indulattól fűtötten reagálnak az emberek, nem mindig válogatják meg a szavaikat, még írásban sem! Az írás nem olyan mint a beszéd, nem tudni ki van mögötte, milyen ember, milyen háttérrel, milyen problémákkal, nincs érzelem benne! Az érzéseket az írásba egyes szavak használatával lehet belevinni, akár csúnya, akár szép! Ha az illetőre bántóan hat a mondanivalód, akkor bizony elszabadul az indulat benne és azt írja, amit érez! Valahogy ki kell adnia magából, hogy érezd, esetleg nem úgy válaszoltál ahogy ő szerette volna, vagy épp egyátalán nem érzed át, amin ő keresztülmegy!

Persze vannak olyanok akiknek minden kötőszavuk egy-egy obszcén kifejezés, de ők máshova tartoznak!

Itt, szerintem semmi csúnya beszédről nem volt szó, egyszerűen csak az illető bántónak vette a hozzászólásodat, támogatást, segítséget várt! A te hozzászólásodban nem találta meg, és ennyi! Így reagálta le! A te mondanivalódban is voltak igaz dolgok, de ő ezt inkább sértésnek vette mint segítségnek!

4. Inve (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2009. máj. 17. 10:32

Sztem a csúnya szavak felidézése nem öregasszonyos, vagy önigazoló. Ezek szerint tényleg csak engem érint érzékenyen a téma, már a mi családi, és a baráti haveri körömben nem divat, hogy kötőszóként használjuk ezeket.

A "sérelmek" megbeszélésén már csak azért is mosolygok, mert próbáltam, de ők nem voltak rá vevők, hogy így fogalmazzak. Ha pedig úgy véled, hogy kár volt új topikot indítani, akkor miért írtál bele mégis?

2009. máj. 17. 10:27
Megmondom őszintét, én is szoktam "csúnyákat" írni, de általában nem az írót szidom /mert szerintem nincs jogom hozzá/. Inkább hozzá szólok, hogy "... én a helyedben jól pofán b..nám" meg ilyenek. De szerintem ennél durvábban nem nagyon írtam. Priviben meg főleg. Bár lehet, hogy csak nem emlékszem rá :) Ez válasz a kérdésedre?
2. spinneli (válaszként erre: 1. - Inve)
2009. máj. 17. 10:21

Én olvastam azt a párbeszédet-egyáltalán nem indítottak hadjáratot ellened, ők is leírták a véleményüket, mivel egy igen érzékeny tmát érintettél, az, hogy érzékenyebben reagáltak, szerintem egyáltalán nem meglepő.

Ezért kár volt új topikot kiírnod, a sérelmeidet jobb lenne azokkal megbeszélned, akikkel véleménykülönbségen vagy.

A csúnya szavak felidézése meg kb. öregasszonyosnak és önigazolónak tűnik.

1. Inve
2009. máj. 17. 10:16

Az elmúlt héten egy nagyon rossz tapasztalatot sikerült szereznem itt a Hoxán. Egyik fórumon leírtam egy témával kapcsolatban a véleményem, és szinte hadjárat indult ellenem. Sajnos azt kellett látnom, hogy a hozzászólók többsége még a vulgáris szavak használatától sem riadtak el.

Azt már hozzá sem teszem, hogy privát üzenetben küldött civilizált válaszom is süket fülekre talált.

Ti mit gondoltok az ilyen emberektől? Ha már szóban sem tudják megválogatni a szavaikat, írásban azért nem kellene jobban ügyelniük erre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook