Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csúnya beszéd kiscsoportosnál fórum

Csúnya beszéd kiscsoportosnál (beszélgetős fórum)


19. 86433b7c74 (válaszként erre: 1. - Tündérbogár77)
2013. máj. 1. 21:52

Senki nem úgy születik hogy csúnyán beszél, nyilvánvaló hogy eltanulta valakitől.

Miért múlna el magától? Felnőtteknél sem ritka az ilyen "rossz szokás".

18. Krisz42 (válaszként erre: 17. - E32d76b828)
2013. máj. 1. 16:30

Igen,ettől is túlpörögnek,az ingerküszöbük pedig a csillagos égig van felnyomva.És nem mindig bírják az infoáradatot,viszont a mai világban nem lehet mindentől elzárni sem.Ráadásul mindegyik gyereknek más az ingerküszöbe,ezt tapasztalhattam a 3gyerekemnêl.Neveléssel is így van,mindnél más válik be.Én már annak is örülök,h beigazolódott,h jól tettem,h a gyerekem református oviba irattam.Nem vok vallásos,az elején sokat gondolkoztam,viszont nem annyira szigorú,mint a katolikus,de a családra nagy hangsúlyt fektetnek,az én gyerekem pedig hajlandó betartani szabályokat ha értelmesen megmagyarázzák,h miért kell.Szerencsére nem beszélnek csúnyán,szeret sokat kinn lenni hóban,hidegben is,a kézimunkát is szereti,főleg ha felnőttet végezhet,pl.kerítésfestés,malterozás betonozásnâl és mikor nem figyeltem,akkor a gazként kihúzott növényt elültette a sziklakertbe.

Meg kell találni mi érdekli a gyereket,milyen beállìtottságú és olyan közös programokat csinalni,az lefoglalja,kevesebb a súrlódá is.Nekem is csinál olyat,aminek nem örülök,de nem rosszaságbòl,hanem azért,mert nem tudja,h nem lehet.Néha hagyom,h nyakig sáros legyen,ha homokozik és pancsol-kinn mosom le,volt,h a ruhâját is-,têlen nyakig sáros volt,ilyenkor kiêli magàt és nyugodtabb.

2013. máj. 1. 14:59
mindent kiprobalnbak...ehhez kell kovetkezetesseg es peldamutatas mert a kolok mozizik otthon is es esetenkent mashol is...az info a fejebe meg csak omlik es omlik es omlik...
16. Krisz42 (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. máj. 1. 14:47
Én ezt nem használom màssal kapcsolatban,csak arra,h azzal,h nem beszêl csúnyán velem,azzal megadja a tiszteletet,kifejezi a szeretetét.És ez nála tökéletesen bevált.Nekünk nincs bünti,nincs szükség râ,szeretem,h azért nem csinál valamit,mert felfogja,h nem jò,nem pedig,mert megbüntetem.Így ha nem vok ott,akkor se csinálja és nem félelemből.Egyébként ha nagyon szélsőségesen viselkedik,annak sokféle oka lehet.Pont én is panaszkodtam pár hónapja a hirtelen jött dühkitörései miatt.Leültünk az óvónőkkel beszélni.Mivel képtelen volt este10 előtt elaludni-hiába keltettem reggel 6-kor,csak még nyűgösebb lett-ezèrt kitaláltuk,h 1óràval kèsőbb viszem oviba.8.45-kor benn vunk,azòta mintha kicserélték volna,olyan mint régebben.Nyugodt,szeret oviba járni,nincs hiszti,pedig előtte az oviban is üvöltött,nem lehetett hozzászólni.Ovónő is mondta,h olyan,mintha nem is ő lenne.És csak +1óra alvás.
15. michelle.r (válaszként erre: 14. - Valakivagyok1984)
2013. máj. 1. 13:48
:))))))))))))))))))) bakker, még mindig a Bogyó és Babóca a kedvenc meséje, minden este legalább hármat el kell olvasni. Mostantól azt hiszem, nem fog menni röhögés nélkül :DDDDDDDDDDD
2013. máj. 1. 13:05

Nekem a kislányom (3éves) azt mondta múltkor a fenébe.Mondtam neki,hogy ilyet nem szabad,erre megint...Na erre mondtam neki,hogy mondja azt helyette,hogy a csudába vagy a csuda vigye el..na ez annyira tetszik neki,hogy azóta is ha meghallja azt a szót,egyből mondja,hogy ugye anya ez ronda?azt kell mondani csudába?nálam ez bevállt..valami másik szóval helyettesítsd..hátha nálad is beválik.

Egyébként van egy vicces sztorim:

Ül a szobájába egyedül amikor is azt hallom:

Bogyó és babóca elmentek a faszomba..

Na megállt bennem az ütő..kérdezem ezt hol hallottad:Erre ő:Bölcsibe Vivi néni(gond.néni)testvére mondta..

Másnap bementem és szépen megkérdeztem,hogy ugyan mondja már meg honnan hallotta ezt a kislányom,mert azt mondja az Ön testvérétől.

Erre jó nagy nevetés majd a válasz:

Bejött a kisfiam múltkor és annyit mondott a gyerekeknek:"Bogyó és babóca elmentek a fasorba"

Hát gondolhatjátok mekkorát röhögtem..:-))

13. 2hounds (válaszként erre: 11. - Szafaripók)
2013. máj. 1. 12:50
Na igen, ez a masik. Az en gyerekem borzasztoan vonzodik a bajkeverökhöz, alapvetöen viszont egy rendes, joindulatu gyerek, ezt a bajkeverök ki is hasznaljak, es belevonjak a hülyesegbe, majd hagyjak, hogy ö vigye el a balhet... Lassacskan kezdi felfogni, hogy mi a rendetlen viselkedes (hogy hiaba vicces egy 4-5 evesnek, attol az meg rossz dolog), es neha mar magatol sikerül magat kivonni az ilyen "bulikbol", es akkor büszken meseli, hogy XY milyen hülyeseget csinalt mar megint, de ö nem, mert tudta, hogy nem szabad es inkabb elkerülte a helyszint. :)
12. 2hounds (válaszként erre: 10. - Tündérbogár77)
2013. máj. 1. 12:47

Annyi percre a bünti helyre ültetni, ahany eves. (Supernanny modszer.) Figyelmeztetem, hogy ha nem hagyja abba, amiert bünti fog jarni (pl. csunya szavak), akkor bünti lesz. Ha nem hagyja abba, akkor kezen fogom, egy szo nelkül a bünti helyre vezetem (kijelölt hely, lehet az also lepcsöfok, egy kisszek, sarokba allitas, nalunk konkretan a kanapera kell ülnie), odaültetem, szemebe nezek es baratsagtalan, közömbös, nem ingerült hangon közlöm vele, hogy "Azert ültetlek büntetesbe, mert...." - tetszes szerint ki lehet egesziteni. A bünti ideje alatt nem szolok hozza egy kanyi hangot se, ra se nezek, csak lopva. Ha felkel onnan, akkor egy hang nelkül visszateszem, ha kell, akkor erövel (ertsd: felveszem, es visszaültetem, 40x is.) Mar nem kell, mert ö 2 eves kora ota par alkalom alatt megszokta, hogy jobban jar, ha vegigüli a büntit elsöre - ugyanis ha felkel onnan, ujra indul a büntetes ideje. 4 (matol 5!!, szülinapos! :) perc utan odamegyek, es ujra a szemebe nezve megkerdem, tudja-e, miert ül ott. (Beszelni meg nem tudo kicsinel nem kerdem, csak elmondom neki nagyon egyszerüen, hogy azert ült büntibe, mert pl. mittudomen, ezredszerre is direkt a földre szorta a kajat, vagy akarmi.) Beszelni tudo gyereknel elvarom, hogy fogalmazza meg, ha nem tudja, elismetlem neki, es közlöm, hogy ez nem volt szep dolog, nem tetszett a viselkedese, es kerem, hogy kerjen bocsanatot. Bocsanatot ker, puszi, öleles, fatylat ra. Ha nem ker bocsanatot, akkor mondom, hogy jo, akkor ujabb 5 perc erejeig gondolkozzon meg az esemenyeken. Ezt addig ujra es ujra, amig bocsanatot nem ker. Nagyon ritkan van erre szükseg, inkabb a 2. percig duzzog, onnantol meg kezdi mantrazni, hogy booocsanaaaaat. (Ezt en latvanyosan nem hallom meg, nem regalaok.) Söt, altalaban mar eleg, hogy megfenyegetem, hogy büntetesbe fogom ültetni.

Nekünk ez nagyon bevalik, marha sok türelem kell, föleg az elejen, eltart egy ideig, mig felfogja a gyerek a rendszert, de hatasos, mert utalja, hogy nem figyelünk ra, raadasul korlatozva van a mozgasaban, mert egy helyben kell ülnie. Viszont nem orditozok vele, nem röhög szembe (ha megis, nem hallom meg direkt, ra se nezek ugye), nincs testi fenyites. Ha szimpi a modszer, akkor erdemes a youtube-on megnezni par videot a supernanny-töl, time out modszer a neve angolul. A lenyeg: neked nagoyn pontosan kell ragaszkodnod a lepesekhez. En 3-4 eves vagy idösebb gyereknel elöször elmondanam a szabalyokat neki, ha csak most kezditek a modszert, ök mar felogjak. 2 evnel kisebb gyereknek nem ajanljak, nem erti meg.

11. szafaripók (válaszként erre: 9. - 2hounds)
2013. máj. 1. 12:35
Nálunk is van olyan, amit itthon nem, máshol sem. Van olyan, amit itthon igen, máshol nem és fordítva. Meg olyan "játék" is van, amit csak egy bizonyos valakivel játszhat, és kész. Tökéletesen megérti ezeket...
10. Tündérbogár77 (válaszként erre: 8. - 2hounds)
2013. máj. 1. 12:25
És mi a büntetés nálatok?
9. 2hounds (válaszként erre: 6. - Szafaripók)
2013. máj. 1. 12:24

Nalunk ennek egy valtozata van: mi konkretan elmagyaraztuk, hogy ertjük, hogy a hülye viccei (nem tragar, szimplan faraszto) sikeresek az oviban, itthon is nevetünk rajta 1-2-10x, oke, meg talan 20x is, de utana bocs, mar nem vicces - nekünk. Egesz nyugodtan viccelödjön a haverjaival, ha ettöl ö a menö gyerek a csapatban, otthon inkabb ne.

Szerintem a tragarsaggal ugyanigy lesz, nyilvan el fogom varni töle, hogy senkivel se beszeljen lehetöseg szerint ocsmany modon, de egy kamasznal a haverok köreben ez kivitelezhetetlen szerintem. Azt viszont meg fogom töle követelni, hogy otthon - plane velünk szemben! - ne beszeljen csunyan. En is igy nöttem fel, teljesen alkalmazhato modszer. Raadasul eleg hamar megtanulja, hogy különbözö tarsasagban, különbözö emberekkel szemben nem hasznalhatja ugyanazt a stilust.

2013. máj. 1. 12:20

Nalunk is ezt csinalja, 5 eves. Illetve a marcius nagyon durva volt, eleinte probaltuk szepen elmagyarazni neki, hogy ne mondja, es miert ne, de nem hatott. Aztan 1x büntibe került miatta, utana meg parszor megfenyegettema büntetessel (sokszor szerintem automatikusan is kimondta, utana megbanta), aztan szerencsere abbamaradt.

Nalunk amugy a fürdöben lehet ilyeneket mondani, ha annyira kikivankozik, ott lehet mindendele ciki, intim, stb. kerdest is megbeszelni (nagyon erdeklödik a testiseg irant pillanatnyilag, es tettekben nyilvanul meg: lehuzza masok gatyajat, bugyijat, taperol, stb. Mondtuk, hogy ezt nem illik, ha barmit meg akar beszelni, a sajat dolgait vizsgalgatni akarja, tegye batran a fürdöben, de ne az oviban meg az utcan, jatszon, baratoknal vendegsegben.

Ez igy tök bevalt nala.

7. Tündérbogár77 (válaszként erre: 4. - Krisz42)
2013. máj. 1. 11:43
Hát így csinálom, és ennek ellenére mondja.Nálunk az van, hogy megígértettem vele, hogy nem mondja, húzza-húzza, aztán bocsánatot kér, rákövetkező percben ugyanúgy mondja és nem használ semmiylen büntetés.
6. szafaripók (válaszként erre: 5. - Krisz42)
2013. máj. 1. 11:39

Na, szerintem ez, hogy azt mondod neki, hogy azért ne beszéljen csúnyán, mert szereti az anyját, ez nem fog beválni. Max. az anyjával nem beszél csúnyán, de mindenki mással igen.

Mert azért logikailag elég defektes, hogy azért ne beszélj csúnyán egy "idegennel", bárkivel, mert szereted anyát... Szerintem sokkal jobb, ha megérteted vele, valójában miért nem volna szabad, miért kéred.

A párom lassan 34 éves, de az anyja még mindig ezzel próbálkozik néha, hogy "ha szeretsz"... Tipikus lelki terror - és a kicsik se szeretik...

5. Krisz42 (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2013. máj. 1. 11:33
Szerintem azt is megmagyarázhatod,h miért nem szeretnéd,ha ő csúnyán beszélne.Nekem azt is megérti,h nem mindenki jò felnőtt és ha szeret,akkor nem mond ilyet,mert rosszul esne,stb.Bár enyém nem próbálkozik ilyennel.Egyébként sajnos a környezet is hatásal van rájuk.Nagy fiam-17múlt-szokott csúnyán beszêlni,holott kicsiként azt mondta:kérem szépen.Hiába mondom neki,h megtisztelne veke,ha nem használna csúnya szavakat,bizonygatja,h ez nem nekem szól.Nagyon elvadítani sem akarom,mert egyébként nagyon jó a kalcsolatunk és ha spontán beszélget,akkor nem beszél csúnyán.
4. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Tündérbogár77)
2013. máj. 1. 11:26

Nekem kisfiam egyszer-kétszer pròbálkozott vele ovi után,de mivel nem törődtem vele abba is hagyta.

Az tényleg rossz lehet,h idegeneknek mondja,de közöld vele ahogy elkezdi,h akkor nincs ez-az.Pl.ha játszótèrre mentek mond meg,h mentek haza,mert ha így beszél,nem viszed ki,mert nem tud viselkedni.Tehát mindenhez tedd hozzá,h azért,mert így beszêl.

2013. máj. 1. 11:22

4,5 éves volt a fiam, amikor egyik reggel ült a lépcsőn, nem tudta bekötni a cipőjét és azt mondta: f.szom. Azt hittem, kiesik a kávé a kezemből, mert soha az oviból sem hozott semmi hasonlót. Mondtam neki, hogy ez csúnya, ezt nem akarom hallani. Erre sunyin felnézve, dallamosan kezdte kántálni. Azt mondtam neki, ha még egyszer kimondja, felejtse el a szombati szülinapozást a barátjánál. Soha többé nem mondta.


Most mindjárt 6 éves, sajnos a játszótérről hozza a szebbnél-szebb dolgokat, még mindig a határozott megvonás a gyógyszer. A különbség annyi, hogy most már visszakérdez, hogy ha ezt másnak lehet, neki miért nem? És azt nehezen tudom megmagyarázni, hogy attól, hogy a játszótéren a néni úgy kiabál a gyereke után, hogy gyere már ide, a k.va anyádat, attól ő még nem mondhatja ezt a tesójának :/


Ültesd le, nézz a szemébe, érd el, hogy rád figyeljen és határozottan, de kedvesen mondd el neki, hogy mi lesz a bünti, ha nem hagyja abba. De aztán tartsd is be, akármilyen shrekmacska tekintettel könyörög is ;)

2013. máj. 1. 11:15

Nálunk is ment (volna) a "kakizás", de bünti járt érte. 2x, 3x ténylegesen végig kellett érte ülnie a büntit, aztán ha újra kezdte (volna) jöttek volna az egyéb megvonások (fagyi, játékok, mesék...)

Használt, elég hamar abbahagyta, igaz, mi rögtön a legelején "megbeszéltük", meg elejét vettük.

2013. máj. 1. 11:11

Sziasztok!

Kisfiam kiscsoportos és lassan két hónapja folyamatosan csúnyán beszél.Csúnyákat és butaságokat. Ugyanazokat a szavakat hajtogatja (kaka, hülye, fos,bűz,meghaltok), és bármi éri (sérelem, frusztráció,kudarc, valamit nem tud megcsinálni) akkor ezeket a szavakat hajtogatja folyamatosa, mantra szerűen. de ha úgy tartja kedve, akkor az utcán is ezeket a szavakat kiabálja, vagy idegen emberekre mutogatva mondja ezeket.Semmiylen fegyelem nem használ, nem lehet megbeszélni vele, csak azért is mondja, gondolom érzi, hogy bosszanthat vele. nem lenen zavaró, ha csak néha-néha mondja, de állandóan, napi 1000x. Mit csináljak? Sokak szerint ez is egy rossz szokás, majd elmúlik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook