Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csontfájdalom fórum

Csontfájdalom (beszélgetős fórum)


2014. aug. 8. 08:54
A csont-izületi panaszokat okozhatja valamilyen kopásos, reumatológiai eltérés is. A csontizotóp vizsgálat további támpontot adhat a folyamat jellegéről, illetve azt követően célzott képalkotó vizsgálatok (célzott röntgen, a csontok ábrázolására tervezett CT, esetleg MR) adhatnak még biztosabb információt.
2014. aug. 5. 16:48
Nekem gyerekkoromban rengeteget fájtak a lábszárcsontjaim. Azt mondták, hogy növekedés miatt. Éjszakákat sírtam, mert akkora volt a fájdalom. Akkor a hideg vizes borogatás segített. Ez idővel elmúlt. Most kb. fél éve szokott fájni, amikor megjön a menzeszem. Tuti összefügg vele. Évekig kínzó, több napos migrén gyötört azokon a napokon, most azt fölváltotta. Bár ez elviselhetőbb.A 8 éves kislányomnak szokott fájni.
7. feketebárány74 (válaszként erre: 6. - Dioevi)
2014. aug. 5. 16:03
Nekem is általában egyik oldalt fájt inkább csak, bár volt, hogy mindkét oldalon egyszerre is.
6. dioevi (válaszként erre: 5. - Feketebárány74)
2014. aug. 5. 16:00
De csak a bal alsó csont...
5. feketebárány74 (válaszként erre: 4. - Dioevi)
2014. aug. 5. 15:23
Ha szerencséd van, akkor valóban "csak" időjárásváltozás miatt fáj. Bár lehet, hogy van némi kalciumhiányod is...
4. dioevi (válaszként erre: 2. - Feketebárány74)
2014. aug. 5. 15:19
igen ,lábszárcsont . Valószinű -időváltozás.....
3. 3da8f53e4a (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2014. aug. 5. 15:14
Hol fáj a csontod? Megütötted? :(
2014. aug. 5. 15:14

Szia Évi.

Konkrétan milyen csontod fáj?

Nekem korábban a térdem ill. a lábszárcsontom fájt sokszor. Eleinte kalcium pezsgőtablettát ittam, de az mindig csak átmenetileg segített. Pár hónapja búzafűlé port iszom, ez úgy látszik hosszabb távon jobban bevált nálam, mert már csak nagyon ritkán fájnak a csontjaim szerencsére. És ha néha fájnak is, akkor is inkább csak időjárásváltozáskor. Igaz akkor sem minden esetben.

2014. aug. 5. 15:05
Van bevált ötletetek csontfájdalom ellen ?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook