Csontdaganat (beszélgetős fórum)


2016. aug. 11. 15:21
Sziasztok, én még most irok ide először, remélem nem leszek túl unalmas. Először is ott kezdeném hogy a férjem aki 50 éves, kb 1-1,5 éve sokat fájlalta a csipőjét főleg mikor ült, vezetett, ha jött-ment, dolgozott vele, akkor minden ok volt. A lényeg, az, hogy más okból én mentem az ortopédiára és neki is kértem beutalót a háziorvostól amikor is egy röntgenfelvétel után megállapitották hogy mindkét csipőjében csont ciszta (daganat nem lehet tudni mi) van!! Azóta már több orvosnál jártunk, (mi Romániában lakunk, Nagyvárad mellett) Nagyvárad, Marosvásárhely, Gyula, de a gyulai orvos kivételével, mindegyik biopsziavételt, majd műtétet javasolt attól függően hogy a biopszia eredménye mi lenne. Először is Budapesten egy ortopéd onkologust tudna-e ajánlani valaki névvel, elérhetőséggel akár privát üzenetben? van valaki akinek ilyen problémája volt? a műtét után fizikailag mennyire tud az ember teljes életet élni (úgy értem dolgozni, vezetni, stb) ? Teljesen tanácstalanok vagyunk, és konkrétumot senki nem tud mondani!!ja és a férjem hallani sem akar műtétről
26. N.Gabo85 (válaszként erre: 23. - Samo)
2014. márc. 9. 18:43

Sajnálom ami történt, de akármennyire is el vagy keseredve ilyet írni gáz, és felháborító.

27 évesen állapítottak meg nem kisfokú csont daganatot, ami miatt csípőprotézist kaptam úgy, hogy a combcsontom felét is el kellett távolítani. Nem érzem úgy hogy reménytelen lenne a helyzetem. Sok embert megismertem ez idő alatt, aki már nagyon jól van, semmi baja. Van egy lány akivel nagyon jóban vagyunk, Ő is tök pozitívan áll hozzá, és tök jól van. Egy kedves, szép fiatal lány. Szóval az ilyen véleményeket inkább meg kellene tartani azt gondolom.

25. 3d0696d927 (válaszként erre: 23. - Samo)
2013. nov. 16. 19:34

Ember, te jól vagy?!


Értem, hogy neked nehéz, nekem is az, én is veszítettem el valakit nemrég, de könyörgöm, milyen alak az, aki bár látjuk, tudjuk, hogy vannak gyógyult esetek, odatolod, hogy "meg fogsz halni"?! Engedd meg neki, kérlek, hogy ő döntse el, mit fog csinálni, erősíteni kéne, nem gyengíteni ebben!

24. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Samo)
2013. nov. 15. 20:57

Ez nem igaz!

Ne írj ilyet!

Sajnálom a feleségedet, de nem mindenki hal bele!

Én sok olyan embert ismerek, akik rákból felépültek és teljesen gyógyultak! A lényeg, hogy időben menjünk és a kezeléseket ne vegyük félvállról.

A főnökömnek kutya baja, mint írtam!

23. samo
2013. nov. 15. 16:55
Megkeseredve írom!Kár minden alternatív módszer(B17,fagyöngy,alkálisó COD tea),ha csontrákod van úgyis belehalsz.Drága feleségem mindegyiket végig csinálta,mégis nagy fájdalmak közepette itt hagyott. Először csak fájt,utána sántított ,majd leépült a csontja,járókerettel alig bírt menni.Majd vizes lett a lába,később a tüdeje,nem kapott levegőt s szép lassan megfulladt.Remélem nem mentek utána,de nagyon kicsi az esély.Az orvos tudomány ezen a téren még csak csecsemő cipőben sem jár.
22. corby
2013. ápr. 25. 08:24
NA gyorsan leírom amig el nem indulok hogy hogy volt.Tavaly márciusba szültem,igazábóln em emlékszem hogy akkor fájt-e már a lábam,mert mindent a terhességre fog olyankor az ember.Megszültem és utánna éreztem hogy fáj a jobb csípőmnél,nem volt vészes,tudtam rajta aludni menni,ülni stb,igazából semmi különös nem volt.Arra fogtam hogy biztos a szülésnél kicsavarodott a lábam.Nem mindig fájt,nem túl erősen.Októberbe elmentem a háziorvosomhoz mert megfáztam nagyon köhögtem.AKKor még szoptattam,persze semmit nem írt fel,de ha már ott voltam megemlítettem neki hogy fáj a derekamtól lefelé a bokámig.Ő csak legyintett,igazából nem vizsgált meg,azt mondta hogy még fiatal vagyok de lehet kopás,mivel szoptatok ugy sem tud velem mit csiálni,menjek vissza akkor ha majd elvislehetetlen a fájdalom.NA most ez kinél mekkor afájdalom??Azt hiszem én jól bírom.NA mindegy,november elején egyik éjszaka nagyon fájt,már sírtam.Akkor reggel nem bírtam kikelni az ágyból.Akkor megint elmentem a körzetihez,vagyis a másik körzetis orvoshoz mert akkor pont nem az enyém rendelt.Ő rendesen megvizsgált,és mondtam neki hogy olyan mintha a jobb oldalamnál a csípőmnél rá feküdnék valami kis gumóra.Ő gyulladásra gondolt,ezért írt fel gyulladáscsökkentős és fájdalomcsillapítót,és rögtön írt beutalót az ortopédiára.November 21-én voltam az ortopédián.NA innen folytatom.
21. csabi4
2013. ápr. 25. 04:40

Röntgen -Ct és fényképekkel -bíroságra készült szakvélemény - [link]

A bíroságon az akadémikus szakemberek még csak megjelenni sem voltak képesek ,nemhogy megcáfolni ezt az anyagot...

20. csabi4 (válaszként erre: 3. - Kangaroo Island)
2013. ápr. 25. 04:31

[link]


Itt igen részletesen megtalálható ennek a betegségnek a leírása és az is hogy az akadémikus tudománynak fogalma nincs a betegségek folyamatairól - + arról hogy kezelik félre a betegeket ...

2013. ápr. 24. 20:18

Egy ismerősömnek a volt főnökömnek a felkar csontjával volt ilyesmi. Valami szarkómának nevezték. Úgy vette észre, hogy teniszezés közben beütötte és nem múlt el a fájdalma napok alatt sem.

A felkar csontjából kivágtak egy darabot, a betegrészt, amit a lába szárkapocs csonttal pótoltak. Sokáig gyógyult, de végül is minden rendben van a mai napig vele. Ez 1998-ban volt kb. És teljesen jól van! Ő kezelést sem kapott és semmi alternatívát nem próbált ki.

Azt gondolom, hogy van remény!

Hogy vetted észre? A combcsontod egy részét érinti elvileg?

18. corby
2013. ápr. 24. 10:04

Köszönöm szépen a tanácsokat,és a jókívánságokat.Most tényleg erre van szükségem!

Tegnap hazafelé jövet a vízről beszéltünk,még utánna akarok nézni.Az a baj hogy nagyon elején vagyok ennek,pedig ha hamar foglalkozik velem az orvos akkor már valszeg a műtétnél járnék.

Majd később írok még.

17. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Corby)
2013. ápr. 24. 09:35
van egy ismerosom, joval 40 felett, evekig fajt a laba, aztan kiderult, hogy rosszindulatu burjanzas volt ott, nem mondom, hogy rak, mert nem beszeltem vele errol. Kemot nem kellett kapnia, de amputaltak a labat terdbol. Most el es virul, hamar kapott potlast!! most bicajozik.
2013. ápr. 24. 09:11
Tudnátok inkább olyan blogokat linkelni, aminek nem "gyújtsunk gyertyát érte" a vége?
15. andi6020 (válaszként erre: 7. - Corby)
2013. ápr. 24. 09:08

Jobbulást kívánok, és kitartás.

Csökkentett deutérium tartalmú vizet nézted már? Nagyon jók a tapasztalatok.

2013. ápr. 24. 09:02

Kedves Corby!


Édesanyámnak áttétként lett csontrákja, a bal 5-6-os bordákban. 2012. augusztusába derült ki, de ő már tavasszal is fájlalta, az orvosok mindig csak a bal melle helyét, az előző műtéti területet vizsgálták, de szerencsére kiderült mi a helyzet.

Először persze jött a pánik, hogy a csontban van, úristen, akkor biztos a vérben is, mindenhol, de sem Anya, sem mi nem adtuk fel, a legjobbakban reménykedve!

Először sugárral elmeszesítették a csontot, és a rákos sejteket, közben már elkezdte kapni a Herceptint (a 2011. áprilisi szövettant elszúrták), mert kiderült, hogy HER2 pozitív, majd csonterősítő infúziót, és jött mellé 6 hónap kemo (3 hetente, szerencsére végig sikerült épp hogy a határ felett tartania a fehérvérsejtszámát).

Azok a bordák eltörtek, és szépen lassan elkezdtek vándorolni, na meg fájdalmat is okoztak, így múlthét hétfőn műtötték meg, ma engedik haza.

Rettenetesen félelmetes az egész, tudom, mert még most is összeszorul a mellkasom, ha arra gondolok, amikor kiderült. Hirtelen összeomlottunk mindannyian a rettegéstől, kegyetlen volt, csak sírni tudtunk, de másnap emelt fővel kezdtük a meg a harcot a rák ellen. Nehéz időszak volt neki is, nekünk is, de együtt átvészeltük. Neki sokat segített egy gyógyult rákbeteg, aki 20 éven át küzdött az életéért, és nyert, valamint hogy miután a kemo utáni rosszullétek elmúltak, igyekezett tartalmas életet élni, nem betegként, hanem kitölteni minden napot valamivel.

A csonterősítőt még legalább fél évig kapni fogja Anya, ahogy a Herceptint is, és persze szoros kontroll alatt tartják. Még az orvosok sem mondanak semmit, hogy gyógyultnak tekinthető a csontrák szempontjából, vagy sem.


Nagyon sok kitartást kívánok neked, és jó egészséget!

2013. ápr. 24. 08:43
Csatlakozom, csökkentsd a szénhidrátot és told a vitamint, gyümölcsöt, zöldséget! Meg persze gyógyulj meg!
12. 3d0696d927 (válaszként erre: 9. - Corby)
2013. ápr. 24. 08:42
Hát ezt jól teszed! Nagyon sok dolgod van a gyerkőcökkel, nem lehet hátradőlni és befeküdni ennek!
2013. ápr. 24. 08:41

A daganatot a szénhidrát növeli, eteti, azzal teljesen leállnék. (Én teljesen ch mentesen élek, nem nagy ügy), Sok ezer NE D vitamin! Akármi is az ezek csak használnak! Én napi egy mokkáskanál kurkumát is teszek a levesembe. Nagyon jó növény.


Hajrá! Tudjunk rólad!

10. urbanszkyviki (válaszként erre: 7. - Corby)
2013. ápr. 24. 08:39

Tudom, könnyű mondani, de ne keseredj el!! Légy erős, nagyon erős!!!!! Csak pozitívan!!!

:)

2013. ápr. 24. 08:38
Nem áll szándékomban belehalni,de félek tőle,és nem szeretnék olyan blogokat olvasni ami halállal végződőtt.
2013. ápr. 24. 08:34

Mindenből meg lehet és kell gyógyulni.


Ne olvass rossz híreket ezzek kapcsolatban.


Kérlek nézelődjetek az alternatív megoldásokban. Aki létrehoz egy betegséget, meg is tudja gyógyítani, legyen benne hited!

2013. ápr. 24. 08:33
Még semmi pontosat nem tudok.Tegbap pesten voltam az ortopédiai klinikán.Annyit mondott a doki hogy rossz indulatú szokott lenni.Elég nagy daganatról van szó,legalábbis nekem az.8x6,5x7 cm,és combcsontomon van.Nem gyerek vagyok,hanem 31 éves háromgyerekes anyuka.Májusba kell mennem biopsziára,ha annak az eredménye megvan utánna fog eldőlni milyen kezelést kapok.Nagyon félek,kicsik a gyerekeim,és semmi jót nem tudok erről olvasni.
2013. ápr. 24. 08:33
Nekem egyik osztálytársam volt csontdaganatos, 7.-esek voltunk - ennek már sok éve. Nem tudom már, hogy hogyan, de elkezdett egyik lábára sántítani, egy idő után tesiből is felmentették, de az orvosok nem nagyon foglalkoztak vele. Végül pár hónap múltán rájöttek, hogy az egyik combcsontja már szinte teljesen elrákosodott (nem tudom, hogy mondják ezt az érintettek, bocs), és azonnali műtét kellett. Szerencséje volt, platinát tettek a combcsontja helyére, idővel felépült, bár kicsit húzza a lábátt felnőtt korában is - ennyi baja legyen! Nagyon erős, bátor fiú, az anyja és a családja nagyon sokat segítettek neki, nagyon jól kezelték az egészet - végül a 8. osztályt ismét velünk járhatta - közben magántanuló volt 7. osztály nagyrészében.....
5. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Corby)
2013. ápr. 24. 08:29

Szia, ezek szerint még friss a diagnózis. Bár nem írod pontosan, hogy milyen daganatról van szó, de nagyon kemény kezelésre készülj. De muszáj végigcsinálni, mert csak így van esély és így tényleg van a gyógyulásra.

Nyilván bekerültök valamelyik klinikára, ott mindent elmondanak az orvosok és fogtok találkozni betegtársakkal, szülőkkel is.

Sok erőt és kitartást kívánok!

2013. ápr. 24. 08:11
:'(
2013. ápr. 24. 08:07

[link] blogol.hu/

ez a kislány is csontrákos volt, sajnos ő nem élte túl, de érdemes megnézni a blogját

2013. ápr. 24. 08:04

Szia!


Volt egy rokon kisfiú,ő egy bicajjal esett el,nagyon fájlalta a térdét,és akkor derült ki,hogy csont daganata van,kemoterápiára jártak,de amputálni kellett a lábát.11 éves volt,mikor elment közülünk.Ő nem élte túl sajnos!

2013. ápr. 24. 07:57

Sziasztok!


Kevés információt találok erről a betegségről azzal kapcsoltaban hogy ki hogy élte meg ezt a beteséget,hogyan élte túl,hogyan műtötték,hány százalék esély van a túlélésre.Leírásokat találtam orvosilag,de olyan emberekre vagyok kíváncsi akik ebben a betegségben szenvedtek vagy szenvednek.


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook