Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csokitól ekcéma? fórum

Csokitól ekcéma? (beszélgetős fórum)


16. babszibobó (válaszként erre: 15. - Malooka)
2010. ápr. 30. 08:45

Azóta változás?

Minden OK?

15. malooka (válaszként erre: 14. - Babszibobó)
2010. ápr. 17. 18:56
Bennem is feltámadt az "anyatigris", de azt mondta, hogy nem lenne tünetmentes, ha baj lenne. Én bízom benne, nagyon jó gyerekorvos:)
14. babszibobó (válaszként erre: 13. - Malooka)
2010. ápr. 17. 18:38
Most ez jó, vagy nem jó így.Vagy már megnyugodtatok, megnyugtatott!?
13. malooka (válaszként erre: 12. - Babszibobó)
2010. ápr. 17. 13:12
Végül nem mentünk el, a doki javaslatára.
2010. ápr. 16. 17:49

Szia!

De konkrétan voltatok allergia vizsgálaton végül?

Egyenlőre semmi, majd Júniusba megyünk a vizsgálatra, akkor majd többet tudok!Addig is odafigyelek mit és hogyan adok neki!

2010. ápr. 16. 13:01
Szia! Köszönöm, hogy érdeklődtél:)Menet közben tünetmentesek lettünk:) Azt mondta a doki, hogy ennyi idő kellett, hogy kiürüljön a szervezetéből. Illetve azt, hogy mindent meg kell néznem, amit veszek neki és amibe tejszármazék van, azt töröljem a listáról. Most itt tartunk. Nálatok mi újság?
10. babszibobó (válaszként erre: 8. - Malooka)
2010. ápr. 9. 11:37

Szia!

Történt valami azóta?

Eredmények, vizsgálat?

9. babszibobó (válaszként erre: 8. - Malooka)
2010. márc. 28. 17:00

Remélem minden rendben lesz, ha majd megvannak az eredmények kíváncsian várom beszámolód!

Addig is minden jót!

Vigyázzatok magatokra!

Jobbulást!

8. malooka (válaszként erre: 7. - Babszibobó)
2010. márc. 28. 14:44
Hihetetlen, amit írsz... Köszönöm a beszámolót, feltétlen megcsináltatjuk mi is!!!
7. babszibobó (válaszként erre: 6. - Malooka)
2010. márc. 25. 20:38

Szia!Mi most vagyunk négy hónaposak és egy véletlen folytán a kórházban a gasztrora volt csak ágy és oda kerültünk (légzésleállással mentünk).

Ha már ott voltunk, elkezdték vizsgálgatni, és hiába csak anyatejes már kiderült, hogy fehérjeérzékeny!

Az osztályon sok pici 2-3 éves volt pl lisztérzékenységgel és annak kivizsgálásával, valamint ugyanilyen picik mentek rendelésre a tej érzékenység kivizsgálására!

Az étkezési problémákat már ilyenkor könnyű kiszűrni, inkább a természetben előforduló allergiák részletessége szokott gondot okozni!

Azért írtam, hogy menj, mert még van esély rá, hogy csak érzékeny és ha megfelelő módon jut a szervezetébe, akár "ki is nőheti".

Nekünk is ezt mondták, hogy ez nem végleges(most még nekem kell oda figyelni mit eszek és 2 éves koráig nem kaphat tehéntejet stb...Júniusra vagyunk visszarendelve bővebb kivizsgálásra, de akkor is csak 7 hónapos és megcsinálják)

Magáról a vizsgálatról sokat nem tudok!A fehérjeérzékenységet vizeletből és vérből mutatták ki!

Remélem tudtam segíteni!

6. malooka (válaszként erre: 5. - Babszibobó)
2010. márc. 25. 13:49

Születése óta folyékony mosószert használok öblítőszer nélkül.

Most 3 hét tejmentesség után kapott egy natúr joghurtot, ment is a hasa szegénykémnek:( Úgyhogy a tejféléket talonba rakjuk!

Azt hallottam, hogy 3 éves kor alatt nem biztos az ilyen vizsgálatok eredménye, te mit tudsz erről? Mármint a vizsgálatról:)

5. babszibobó (válaszként erre: 1. - Malooka)
2010. márc. 24. 14:16

Szia!

HA van rá lehetőség vidd el gasztroenterológushoz, biztos ami biztos alapon, ne kísérletezz!

KÉrj beutaló és ott minden kiderül!

A mosószeres téma is igaz, érdemes a port folyékonyra váltani!

Amúgy sajnos ha tej allergiás és kivonod az étrendből ,akár egy hónap is kell, hogy a szervezetéből kiürüljön és eltűnjenek a foltok!

2010. márc. 24. 08:37
ja az ekcémás gyereken pici pötyök voltak,és apöttyök körül száraz bőr,a csalánosnál,meg hólyagok,mint a bárány himlőnél,még a hajas fejbőron is.Az ekcéma inkább a hajlatokon.
3. a64c9010d0 (válaszként erre: 1. - Malooka)
2010. márc. 24. 08:30
Nálunk a 4 éves lányomon jött ki.A doktornő szeint a mosopor,én csak folyékonnyal moshatok.Állitolag télen a problémásabb.Miota foly.-al mosok tünet mentes.azt mondta ha kicsi korban jelentkezik,akkor talán majd kinövi.A narancstól,a csokitól,borsótól,tojástól a ma már 13 éves lányom küzködött pár éves koráig,de az csalán kiütés volt,de ezeket teljesen kinőte már.
2. homokóra (válaszként erre: 1. - Malooka)
2010. márc. 24. 07:13

szia!


Már ugyan nem vagyok gyerek, de bizonyítottan a csokitól van a bőrproblémám.Nem is ehetek. Vagy ha igen, akkor aztán jöhet a szteroidos kenőcs.

2010. márc. 23. 21:45
Lányom 20 hónapos, 4 hónapja jöttek elő nála a foltok, amire a doki azt mondta: csecsemőkori ekcéma. Tehéntejet még nem kapott, egyéb tejterméket napi szinten adtam: túró, joghurt, tejföl stb. A foltok megjelenése előtt kapott mandarint, narancsot, a doki erre tippelt, hogy ez okozhatja a bajt. Ezeket azóta nem adtam, de érdemi javulás nem volt. Aztán most 3 hete abbahagytam a tejtermékek adását is, de még mindig nem talált... Ha a tej-féléktől lenne, akkor teljesen tünetmentesnek kéne lennie, nem? Most azon gondolkodom, hogy nápolyi jellegű csokit szokott kapni, talán ez lehet a ludas?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook