Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csokis muffin receptetek fórum

Csokis muffin receptetek (beszélgetős fórum)


2010. dec. 10. 12:50

Muffin alaprecept:

20 dkg liszt

6 dkg zabpehely (ha nincs akkor a liszt mennyisége 25 dkg)

2 teáskanál sütőpor

1/2 teáskanáls zódabikarbóna

2 tojás

18 dkg cuykor

15 dkg olvasztott vaj

30 dkg tejföl (ez az alap)

+

15 dkg amivel ízesíteni akarod gyümölcs (megy, áfonya, banán, alma, körte, málna, eper bármi)

10 dkg, ha csokit akarsz bele tenni.

Ha mákot vagy esetleg diót akarsz bele tenni, akkor a zabpehely helyett kell bele tenni 5-6 dkg-ot.

De lehet keverve is.

Én van, hogy úgy csinálom, hogy elkészítem az alaptésztát és minden kapszliba külön teszek bele más-más gyümölcsöt, vagy csokipasztillát, vagy vegyesen.


Az elkészítése: pedig szépen összekevered az hozzávalókat, nem kell nagyon kevergetni annál jobb minél "csomósabb" az a lényeg, hogy egyneműre kell keverni.

2010. dec. 10. 12:38
Nagyon köszönöm mindenkinek a receptet.
5. 49a6b723ba (válaszként erre: 3. - 49a6b723ba)
2010. dec. 10. 12:34
a lecsöpögtetett :)
2010. dec. 10. 12:31

Karácsonyi ízű muffin



Hozzávalók


* 10 dkg olvasztott hűtött margarin

* 15dkg cukor

* 15dkg liszt

* 1 evőkanál mézeskalács fűszerkeverék

* fél csomag sütőpor

* 2 tojás

* 1,5 dl tej


A hozzávalókat összekeverem,kiöntöm formákba és előmelegített sütőben 180°-on 20 percig sütöm. Nagyon fincsi. :)



Csokoládés-narancsos karácsonyi muffin



Hozzávalók a tésztához


* 10 dkg étcsokoládé (apróra vágva, Szerencsi)

* 10 dkg vaj

* 2 db tojás

* 15 dkg cukor

* 10 dkg narancslekvár (narancs darabokkal)

* fél narancs leve (friss)

* 1/2 teáskanál sütőpor

* 15 dkg liszt (Mantler gluténmentes)


Hozzávalók a mázhoz:


* 35 dkg porcukor

* 2 tojás fehérje

* pár csepp citromlé (friss)

* karácsonyi cukordíszek


Elkészítés:


Az étcsokoládét gőz fölött megolvasztjuk a vajjal és langyosra kihűtjük. A tojást a cukorral habosra keverjük, majd belekanalazzuk a mézédes narancslekvárt és fél narancs levét. A lisztet összekeverjük a sütőporral és összekeverjük a narancslekváros masszával, majd beledolgozzuk a kihűtött csokoládét. 175 fokon -előmelegített sütőben- sütjük kb. 25 percig. A kész muffinokat kihűtjük, és a cukormázzal megkenjük. Díszíthetjük karácsonyi cukordíszekkel. Az alapreceptet egy régi Stahl könyvben olvastam, egy kicsit Nigellával fűszerezve, kiegészítve saját ötletekkel.

2010. dec. 10. 12:29

Ez nem csak csokis! De nagyon finom!

Én sokszor sütöttem !


Kókuszos -csokoládés-meggyes muffin


Hozzávalók:

• 20 dkg liszt,

• 4 dkg kókuszreszelék,

• 6 dkg cukor,

• 1 tojás,

• 2 dl tej,

• 6 dkg olvasztott vaj

• 3 tk sütőpor,

• 0, 5 tk szódabikarbóna,

• csipet só,

• 1 csésze (2, 5 dl) lecsöpögtetett meggybefőtt,

• 0, 5 csésze (1, 2 dl) apróra vágott főzőcsokoládé


Elkészítése: A sütőt 210 °C- ra előmelegítjük, a muffin tepsi mélyedései belehelyezzük a muffin papírt vagy olvasztott vajjal kikenjük. A lisztet, sót, sütőport, szódabikarbónát és a cukrot egy tálba szitáljuk. A kókuszreszeléket, csokoládét, lecsöpögtette

meggy befőttet hozzáadjuk és átkeverjük, a közepébe egy mélyedést készítünk. A

tejjel elkevert tojást és az olvasztott vajat hozzáadjuk és egy villával az egészet kissé összekeverjük. A tésztát nem szabad simára keverni, éppen csak a lisztet kell megnedvesíteni, a legjobb, ha a tészta még "csomós". A tésztát a muffin tepsi mélyedéseibe elosztjuk és 15-20 perc alatt aranysárgára sütjük. A süteményeket egy spatula segítségével még forrón kivesszük a tepsiből és egy rácson hagyjuk őket kihűlni.


Nagyon finom, és egyszerű!


Jó étvágyat! :)

2010. dec. 10. 12:29

Fahéjas-almás muffin



Hozzávalók:


* 2 alma (meghámozva, kis kockákra vágva)

* 260 g liszt

* 2 tk sütőpor

* 1/2 teáskanál szódabikarbóna

* 1 teáskanál fahéj (vagy mondjuk almás sütemény fűszer :o)

* 100 g cukor

* 1 cs vaníliás cukor

* 8 dkg mandula (durvára aprítva)

* 1 tojás

* 1 dl olaj

* 3 dl zsíros tej


Elkészítés:


A sütőt bekapcsoljuk 180 C fokra! A száraz hozzávalókat egy tálban összekevertem, hozzá adtam az almát; egy másik tálban kikevertem a folyékony hozzávalókat, majd a két tál tartalmát egyesítettem, és fakanállal gyorsan összekevertem (nem szabad túl sokáig keverni). Papírkosárkával bélelt muffin tepsibe kanalaztam, és irány az előmelegített sütő. Kb. 25 perc alatt kész is van.

2010. dec. 10. 12:26
Aki tud finom csokis muffin receptet legyenszives írja le nekem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook