Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csokilista. Nektek melyik a kedvencetek? fórum

Csokilista. Nektek melyik a kedvencetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. máj. 4. 12:15

Kávés Merci

Boci Sárgabarackos-kekszes tejcsoki

Boci Kókuszkocka

Lottó szelet

Bohóc szelet

Kapucíner

Autós

Tibi túrós-citromos szaloncukor

2019. máj. 4. 11:23
Citromos fehér csoki
2019. máj. 4. 11:10

Az étcsokoládét szeretem, abból is azt a legjobban, ami naranccsal van kombinálva.


A kedvencem az étcsokoládéval bevont narancshéj.


De szeretem az eper és ananászkrémes Tibit, a Rigó Jancsis Bocit, a Marlenka golyókat is.


Meg karácsonykor a Szamos narancskrémes marcipános, étcsokoládés szaloncukrát.

2019. máj. 4. 10:44
minőségi
25. papája (válaszként erre: 16. - Channa*)
2019. máj. 4. 10:44

Kedves Channa* szívemből szóltál. Minden szavaddal pontosan egyetértek.


"Én hasonlítok Gombóc Artúrra, mert szinte minden csokit szeretek, azaz:


A kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a rövid csokoládét, a gömbölyű csokoládét, a lapos csokoládét, a tömör csokoládét, a lyukas csokoládét, a csomagolt csokoládét, a meztelen csokoládét, az egész csokoládét, a megkezdett csokoládét, az édes csokoládét, a keserű csokoládét, a csöves csokoládét,a mogyorós csokoládét, a tejcsokoládét,a likőrös csokoládét, a tavalyi csokoládét, az idei csokoládét és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon.


De ezek közül a kedvencem a sportszelet, bár mostanság van kifogásom a minőségét illetőleg, mert a hagyományos már nagyon más, mint régen volt. A legjobb mostanában a 42 gr-os.


A régi csokik sokkal finomabbak voltak. Nem számít, hogy most is hasonlít a nevük, mert a recept nem ugyan az. Régen nem volt piros mogyorós, csak mogyorós csoki. 1 féle, de az sokkal finomabb volt a mostaninál. Tibi csoki csak 2 féle volt a tej és az étcsoki.


A töltöttek is sokkal finomabbak voltak (málnás, megy, rumos diós, ananászos, kakaós). Bocicsoki is 1 féle volt.


A melbakocka és a párizsikocka is jobb volt. Volt még ilyen kockacsoki, ami diós volt, ez volt a kedvencem, ahogy a rumos diós töltöttcsoki is:D"

2019. máj. 4. 10:30

Nekem nincs kedvencem, viszont amikor választok, akkor 2 elvárásnak kell megfelelnie:

1. minőségi legyen

2. az 1. pontból adódóan ez azt is jelenti, hogy ne legyen cukorral teletömve. Azért nagyon gáz, amikor azt olvassa az ember a tápértékes résznél, hogy 100g csokiban a cukor akár 50-60, sőt 70g is megvan. Ha ennyi cukrot akarnék enni, akkor egyszerűbb venni 1 kg cukrot.

2019. máj. 4. 10:22
Rízses milkacsoki,ritkán lehet kapni!!!
22. Lávli (válaszként erre: 13. - Henni_led)
2019. máj. 4. 09:48

Naugye.

Mondtam én, hogy tudsz te cuki is lenni :D

2019. máj. 4. 09:47
Milka alpesi, Sport szelet kicsi ét, meg belga tenger gyümölcsei
20. 0adc8842b1 (válaszként erre: 11. - Henni_led)
2019. máj. 4. 09:46
Szóval neked melyik a kedvenced, akkor? S? X? XX? nem válaszoltál 12.Lávli-nak. a 13. meg mellébeszélés. Te biztosan nem vagy sápadt. Inkább egy érett, piros pozsgás Bestia. Én a "Tenger gyümölcsei" csokikból kínálnálak.
19. Channa* (válaszként erre: 17. - Henni_led)
2019. máj. 4. 09:45

És ez problémát okoz neked?

Nem írtad, hogy csak a huszonévesek írhatják le a kedvenc csokikat, azaz nem a kedvenc csemegéket;)

51 éves vagyok és nem azért voltak jobbak az akkori csokik, mert nem vagyok már fiatal, hanem azért, mert az általam felsorolt csokoládékat nem külföldi smucig/sóher, sz@rrágó külföldiek gyártották, hanem magyar receptek alapján készültek, nem csaltak ki semmit belőlük a profit reményében, hanem minőségi csokoládét ehettünk a 90-es évek elejéig.


Amit most te kedvenc csemegének nevezel, azok mind tömeg és állagnövelő, mesterséges aromával, tartósítószerekkel dúsított műcuccok.


Az biztos, hogy ha nem hamvasztanak el minket halálunk után, akkor egyben fogunk maradni igen sokáig az ilyen szerektől:S


Ja, és valóban! Én bicajoztam és játszótéren éltem gyerekkoromban és nem a TV vagy net előtt tömtem magamba a csipszet, hogy hízzon a fenekem már huszonévesen. Nem kellett siránkoznom a fogyós fórumokon és mai napig nem kell ezt tennem.


És egy tanács feléd: próbáld értelmezni az istened által közölt igéket, mert te csak álszent vagy, akibe belebújt az ördög és azt hiszi, hogy ő az isten?

Gáz a stílusod, amit írsz az még gázabb, ahogy szólsz az emberekhez az minősíthetetlen. Az írásaidról csupa negatív jelző jut csak eszembe rólad, bár próbálkozol szebbnek, jobbnak feltüntetni magad, de mint tudjuk: kutyából nem lesz szalonna...

18. AppIe (válaszként erre: 15. - Henni_led)
2019. máj. 4. 09:38
Trollolo, veletelnul bukott meg a lenyeg?
17. Henni_led (válaszként erre: 16. - Channa*)
2019. máj. 4. 09:19

Biztos, hogy nem huszonéves vagy, mert az említett csemegéket csak a netretron találtam meg.

"A régi csokik sokkal finomabbak voltak." - nem. Te voltál fiatalabb.

2019. máj. 4. 09:10

Én hasonlítok Gombóc Artúrra, mert szinte minden csokit szeretek, azaz:

A kerek csokoládét, a szögletes csokoládét, a hosszú csokoládét, a rövid csokoládét, a gömbölyű csokoládét, a lapos csokoládét, a tömör csokoládét, a lyukas csokoládét, a csomagolt csokoládét, a meztelen csokoládét, az egész csokoládét, a megkezdett csokoládét, az édes csokoládét, a keserű csokoládét, a csöves csokoládét,a mogyorós csokoládét, a tejcsokoládét,a likőrös csokoládét, a tavalyi csokoládét, az idei csokoládét és minden olyan csokoládét, amit csak készítenek a világon.

De ezek közül a kedvencem a sportszelet, bár mostanság van kifogásom a minőségét illetőleg, mert a hagyományos már nagyon más, mint régen volt. A legjobb mostanában a 42 gr-os.

A régi csokik sokkal finomabbak voltak. Nem számít, hogy most is hasonlít a nevük, mert a recept nem ugyan az. Régen nem volt piros mogyorós, csak mogyorós csoki. 1 féle, de az sokkal finomabb volt a mostaninál. Tibi csoki csak 2 féle volt a tej és az étcsoki.

A töltöttek is sokkal finomabbak voltak (málnás, megy, rumos diós, ananászos, kakaós). Bocicsoki is 1 féle volt.

A melbakocka és a párizsikocka is jobb volt. Volt még ilyen kockacsoki, ami diós volt, ez volt a kedvencem, ahogy a rumos diós töltöttcsoki is:D

15. Henni_led (válaszként erre: 14. - AppIe)
2019. máj. 4. 09:09

"Vallalsos orgonista, aki az egeszseges etkezest a csokikockakban meri..."

Igen. Egy vallásos orgonista nem feltétlenül egy sápadt vegetáriánus.

Egy vallásos orgonista is szereti a finom falatokat.

Egy vallásos orgonista nem hülye, csak tud orgonálni. :)))))))))

14. AppIe
2019. máj. 4. 09:04
Vallalsos orgonista, aki az egeszseges etkezest a csokikockakban meri, es mindenen mereng :D Ha mar ugyis nicket valtottal, miert nem lettel Gyogyeger?
13. Henni_led (válaszként erre: 12. - Lávli)
2019. máj. 4. 08:57

A csokoládé kedvelés az egy "világnézet". :)

Szeretem a világnézeteket. Mert a világnézeted határozza meg a döntéseidet.

Nekem egy falat csoki olyan, mint egy cirkuszi lónak egy kockacukor.

Hogy melyik a kedvenc márkám?

Egy piásnak van kedvenc szeszgyártója??????????????

Nem. Neki csak szesz van.

Nekem meg csak csokika - még becézem is...............

12. Lávli (válaszként erre: 10. - Henni_led)
2019. máj. 4. 08:37
Akkor neked melyik a kedvenced, Henni?
2019. máj. 4. 08:37

Állítólag egy finom csoki kocka a szájban van olyan jó, mint egy sxx....

Tényleg így lehet?

2019. máj. 4. 08:35
Gombóc Artúr nem jutott eszembe reggel, mert amikor megszülettem GA már talán le is futott a TV-be. A barátnőm hívta fel erre a figyelmemet.
9. Lávli (válaszként erre: 7. - Bless the child)
2019. máj. 4. 08:33
Nemám! 😂😘
2019. máj. 4. 08:18
Anthon Berg
7. Bless the child (válaszként erre: 5. - Lávli)
2019. máj. 4. 08:06
Mi nem szeretjük a Tibit😁
2019. máj. 4. 08:03
Tibi, Melódia, Korfu /ismét lehet kapni néha, azt hiszem a Stühmer gyártja, tőlük minden csokit szeretek/
2019. máj. 4. 07:57

Minden töltött Tibi

Eper, málna, ananász, citromos sajttorta, karamell stb.

2019. máj. 4. 07:57

A Párizsi kávés kocka a kedvencem, de nem elég 1 kocka:)

Sport szelet, vadász csoki és még tudnám sorolni...

2019. máj. 4. 07:44
Csak After Eight lapocskákat szeretem. Felőlem az összes többi megszűnhet. Ha véletlenül kapunk valakitől, lejár a szavatossági idejük...igyekszem minél előbb továbbadni 😀
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Henni_led)
2019. máj. 4. 07:37
A Twix a kedvencem, de azt sosem tapasztaltam, hogy egy falat elég lenne. Sőt.
2019. máj. 4. 07:06

Eléggé egészségtudatosan táplálkozok, de a csokoládék a gyengéim.

A csoki az tipikusan olyan édesség, amiből legtöbbször egy falat is elég.

Nektek melyik a kedvenc gyártó, összetétel, kivitel ebben a témában?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook