Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csokigolyó receptek fórum

Csokigolyó receptek (beszélgetős fórum)


2010. dec. 11. 14:59
Sokáig eláll kedves biztosan garantálom neked alkotásodat siker fogja koronázni. Úgy értelmezzed, ha tehetném segítenék az összeállításában, akkor már, ha figyelemmel kíséred a műveletet, sokkal egyszerűbb lesz. Sok sikert kíván neked szeretettel: Ágnes
8. Álomvirág1 (válaszként erre: 7. - Anyuci91)
2010. dec. 11. 10:48

Hm, nem tudom, hogy hogy is értelmezzem szavaid...

Édesanyám hála az égnek a közelben van és isteni finom süteményeket tud sütni, de ilyesmit nem készített soha.

Ki fogom próbálni a te receptedet is. Megkérdezhetem, hogy az meddig áll el? Illetve bírja szobahőmérsékleten? (

2010. dec. 11. 10:24

Te kedves kis tudós hölgyemény /Álomvirág!/

Ne légy bátortalan, amit én ajánlottam neked az is bevált tuti recept és nyugodtan kipróbálhatod, ha ennyire bizonytalan vagy akkor elmegyek hozzád és

segítek neked, hogy bebízonyítsam, hogy úgy van,

ahogy le van írva. Édesanyád nincs a közelben, aki tanácsot adhat neked? Sok sikert és szívélyes üdvözletem küldöm. Ágnes

2010. dec. 11. 09:40
Valaki!! Így karácsony közeledtével csak engem foglalkoztat a kérdés? :(
2010. dec. 10. 17:01
Nincs senkinek tuti receptje? :)
4. Álomvirág1 (válaszként erre: 3. - Anyuci91)
2010. dec. 10. 09:47

Köszönöm!

Tudom, hogy sok recept kering, de én azért indítottam ezt a fórumot, hogy kipróbált recepteket készíthessek el.

2010. dec. 10. 09:44

Kedves első hozzászóló nyílván ismered a háztartási kekszből készült csokigolyót, amit kókuszreszelékben kell megforgatni a legvégén sütés nélkül készíthető el sem lehet rontani. Úgyanebből

alkothatsz, de csokiereszelékkel díszitve stb.

Ha netán még ez sem elég szakácskönyből, v. az interneten beírod és máris rengeteg féle változatot fog kiadni számodra. Üdv.Ágnes

2010. dec. 10. 09:44

Erről mi a véleményetek?


házi milka csoki:

Fél kg porcukor, 2 dl tejszín, 2 cs vaniliás cukor, 2 cs zsíros túrista tejpor, 10 dkg vaj, 4 ek kakaó.

Egy nagyobb tálban összekeverem a tejport a kakaóval és félreteszem. Elkeverem a puha vajjal a porcukrot, a vaniliás cukrot és a tejszínt, majd 5 percig folyamatos keverés mellett főzöm. A lángról levéve elkeverem a porkeverékkel. Alufóliával kibélelt tepsibe öntöm, hagyom megdermedni és kb 2 óra múlva fogyasztható.


..úgy gondoltam, hogy ezt, illetve az ilyen jellegű öntős csokikat félkemény állapotban karácsonyi formájú sütiszaggatóval szaggatnám ki.

2010. dec. 10. 09:39

Sziasztok!


Szeretném a karácsonyi ajándékozást minél kreatívabban, illetve minél kevesebb pénzből kivitelezni.


Arra gondoltam minden családnak sütök mézeskalácsból egy dobozkát, amit kidíszítek, abba pedig csokigolyókat teszek szépen becsomagolva. :)


Ehhez szeretnék csokigolyó, vagy házi csoki recepteket gyűjteni. Olyanokat, amik elállnak 2-3 hétig, és nem is olvadnak el szobahőmérsékleten.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook