Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Csoki krémet keresek, amit nem kell főzni, tortához kellene nekem, étcsokis. Ha tud valaki jó receptet. köszike fórum

Csoki krémet keresek, amit nem kell főzni, tortához kellene nekem, étcsokis. Ha tud valaki jó receptet. köszike (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 18. 22:15
Én is Hulalával csinálom, csak úgy, hogy először felolvasztom benne a csokit, aztán hűtöm le, és másnap habbá verem.
10. Gummy
2010. aug. 17. 22:18

Én készítettem már jó kis csokikrémet, állati finom, és nagyon egyszerű, elronthatatlan:


Hulala tejszínt (a rózsaszín dobozos már cukrozott) felvered, ez mindig sikerül, jó kemény lesz és a hűtőben eláll, nem változik az állaga.

Majd valamilyen táblacsokit (inkább étcsoki, de lehet hogy finomabb a Milka)feldarabolsz, felemelegíted folyékonnyá, bele egy kis tejföl, jól elkevered, és mehet is a felvert tejszínbe.


Nagyon jó állaga van, és ha véletlenül aznap nem fogy el a süti, eláll a hűtőben, nem folyik szét.

9. xti_
2010. aug. 17. 21:48

a legegyszerűbb (és legfinomabb) csokikrém a következő:


a szükséges mennyiségű habtejszínbe belekevered a holland kakaóport és a porcukrot ízlés szerint, aztán felvered. a kakaópor nagyon jó tartást ad a tejszínnek, nem fog összeesni, és inkább krémszerű lesz, mint habos. nagyon finom.

8. naftalin358 (válaszként erre: 1. - Usibub)
2010. aug. 17. 21:40
Nem recept, csak egy bolondos ötlet. Csokoládé -öntet, amit készen lehet kapni. Nesqvik termék. Amikor elkészítettem a "Csokoládés rizs, lusta nyugdíjas módra" nevű kajámat, én is azt használtam, dekorációnak. Fényképe is ott van valamelyik naplómban. Ízre nagyon finom, szeretem. (Bocsánat! Lenyalni is nagyon remek, mármint testről. De legyen közelben mosdó, mert szörnyen néz ki az ember fia, lánya.)
2010. márc. 5. 10:02

Nigella hagyományos csokoládétortája

Minden hozzávaló legyen szobahőmérsékletű. Turmixgép edényébe rakok: 20 dkg liszt, 20 dkg cukor, 1 teáskanál sütőpor, ½ teáskanál szódabikarbóna, 2 teáskanál vanília kivonat, 1 ½ dl jó krémes tejföl, 17-18 dkg puha vaj, 8-9 dkg kakaópor, 2 egész tojás. A robotgéppel alaposan összedolgozom. 2 db kapcsos tortaformába szétosztom és megsütöm. Amikor kész és kihűlt, elkészítem a krémet: Megolvasztok vízgőz fölött 17-18 dkg étcsokoládét 7-8 dkg vajjal. Belekeverek 1 evőkanál kukoricaszirupot, 1 teáskanál vanília kivonatot, 1 ¼ dl krémes tejfölt. Kb. 30 dkg porcukrot beleszitálok és alaposan összedolgozom. Az egyik tortalapot tálra helyezem, a krém 1/3-ával megkenem – a szélét kb. ujjnyi csíkban kihagyom. Ráteszem a másik lapos is és rákenem a többi krémet, a szélére is. A tetejét apró cukorvirágokkal rakom ki.


Én a krémhez nem teszek kukoricaszirupot (azt sem tudom, hogy hol lehet kapni :)), és nem teszem bele a 30dkg porcukrot, hanem a felével indítok és addig adagolom, amíg folyamatos minőségellenőrzés mellett:D olyan nem lesz, ami nekem ízlik. A krémbe szoktam meggybefőttet tenni, hogy ne legyen olyan töményen csokis, de csináltam már eperrel is és szerintem banánnal is jó lehet.

2010. febr. 26. 14:34

Köszi aranyosak vagytok, de most nincs időm főzni, azért akarok főzés nélküli krémet,

és olyat sem, amibe puding kell. :)

Nem egyszerű mi? -hát most ilyet szeretnék, valami jó krémeset:) és persze finomat. :)

2010. febr. 26. 14:15
Azért 1 tortába szánt krémnek, elég jó tartása kell hogy legyen...Különben elég elkeserítő lesz az eredmény :S
4. e1641dee25 (válaszként erre: 3. - FormáSan)
2010. febr. 26. 14:14
Igaz, de mondjuk nekem nem jött be, sem állagra, sem ízre (persze ezen is lehet változtatni...) :)
2010. febr. 26. 14:11
lehet kapni csoki pudingot, 10 per főzés nélkül, igaz kicsikét drágább
2010. febr. 26. 14:04

Szia!

Van 1 bevált receptem, de abban puding van, és azt bizony főzni kell. Gond??

2010. febr. 26. 13:48
Csoki krémet keresek, amit nem kell főzni, tortához kellene nekem, étcsokis. Ha tud valaki jó receptet. köszike

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook