Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » CSOK-kal szeretnénk házat venni, vegyes és gáz kazán van, de le van engedve a rendszer, ilyenkor mi van? fórum

CSOK-kal szeretnénk házat venni, vegyes és gáz kazán van, de le van engedve a rendszer, ilyenkor mi van? (beszélgetős fórum)


1 2 3
75. Amaunet (válaszként erre: 74. - Borian)
2021. aug. 13. 17:37

Most ezzel újat mondtál.:) Ez mindig így van. Így volt a sertéshús áfacsökkentésekor is.


Talán térjünk vissza a fórum témájához.

74. Borian (válaszként erre: 73. - Amaunet)
2021. aug. 13. 11:11
A csok nem érint, de a felújítás érinthetne. Amint felröppent a hír elkezdtem nézegetni az árakat és konstrukciókat, mire kijöttek a résletszabályok, hopp beépült az árakba a támogatás. Pedig az még január-február volt.
73. Amaunet (válaszként erre: 72. - Borian)
2021. aug. 13. 09:20

Persze, van némi árfelhajtó ereje, hiszen nő a kereslet, mert mindenki az "ingyen" kapott pénzért fog vásárolni.

De a jelenlegi építőanyag árak nem itthon, hanem külföldön kezdtek el nőni, mert nem volt fakitermelés. Itthon még rátett egy lapáttal, hogy a forint is gyengült.


De messzire jutottunk. Pusztán a lentebb linkelt cikkre szerettem volna reagálni.

72. Borian (válaszként erre: 70. - Amaunet)
2021. aug. 13. 06:55

Nem. A támogatádok árfelhajtó erejéről beszélek. Agrár terülten tudományosan is vizsgáltuk, kimutattuk. Ha valahol megjelenik egy támogatás, minél specialiáltabb,annál inkább felhajtja adott területeken az árakat és végül nem a támogatottak, hanem a beszállítól nyernek tajta.

Ugyanez volt a szocpol idején is, pont annyival mentek fel az új lakás árak, amennyi a szocpol vot. Az építési vállalkozók lettek gazdagabbak.

71. Channa* (válaszként erre: 69. - F.frezia)
2021. aug. 12. 22:32
olyan, mintha lóval sakkoznék...
70. Amaunet (válaszként erre: 62. - Borian)
2021. aug. 12. 22:17

Most a jelenlegi gazdasági környezetről írsz.


Mikor meghirdették a CSOK-ot, akkor igencsak nagy kedvezmények mellett kaphattak még +10millió vissza nem térítendőt.

Most kezdjek el sírni értük mert nem tudták teljesíteni 10 év alatt a 3 gyermeket? (ha annyit vállaltak)

69. f.frezia (válaszként erre: 68. - Channa*)
2021. aug. 12. 21:46

Vicces vagy!

Az értékbecslő beleírja az értékbecslésbe, hogy csokra alkalmas az ingatlan.

Már az értékbecslő megrendelőn is látszik, mire és miért megy ki az értékbecslő (csok vagy hitel) és hidd el, nem egyforma a kettő, még ha neked egyformának tűnik, akkor sem.

68. Channa* (válaszként erre: 66. - F.frezia)
2021. aug. 12. 16:41

A CSOK feltétele más, mint egy másik hitelnek, de az értékbecslés az értékbecslés.

Ne keverjük a fogalmakat;)

67. f.frezia (válaszként erre: 63. - Bless the child)
2021. aug. 12. 16:33

Jól tetted :)


Szerintem a baj ott kezdődik, mikor a huszonéves pár 1 év után összeházasodik, mert kell a babaváró, majd felveszi a csok-ot 2-3 gyerekre ész nélkül.

Wtf..? Mire fel vállalja be? Végig sem gondolják. Se azt, hogy 55 milliónál kezdődik egy építkezés pl. se azt, hogy mivel jár 3 gyerek, se azt, hogy 20-30 évre eladósítja magát, se azt, hogy a házasság 'örökre' szól.. legalábbis arra a 10-20 évre biztosan.

Nem egy ügyfelem válik éppen. Szívás az egész.

66. f.frezia (válaszként erre: 50. - Channa*)
2021. aug. 12. 16:24

Én pedig jelzáloghitel tanácsadó vagyok.

Hidd el, van különbség csok-kal vagy anélkül vett ingatlan értékbecslésében.

De mindegy, nem vitatkozom.

A csok feltételeinek meg kell , hogy feleljen és ezt az értékbecslő állapítja meg.

65. Channa* (válaszként erre: 63. - Bless the child)
2021. aug. 12. 15:07

Persze, hogy nem vetted el, és így a legjobb igénybe venni.

Jól tettétek, hogy megléptétek.

64. katt2 (válaszként erre: 63. - Bless the child)
2021. aug. 12. 14:26

Abszolút egyetértek veled. Egyébként sem elvettél, inkább azt mondanám, hogy visszavettél... :)))

És azért van még lehetőség némi infláció kikerülésre...

63. Bless the child (válaszként erre: 53. - Katt2)
2021. aug. 12. 12:53
Mi is csak azért vágtunk bele, mert megvan a 3 gyerek. Befektetésnek tökéletesen megfelelt a hozzánk vágott lóvé. A lakásunkat is megtarthattuk, cserébe van egy gyönyörű új házunk. Dolgoztam, adóztam ennek az államnak annyit a 32 év munkaviszonyom alatt, hogy nem hinném, hogy konkrétan elvettem volna bárkitől is bármit is
62. Borian (válaszként erre: 60. - Amaunet)
2021. aug. 12. 12:01
De. És? Elszálltak az árak, ha találsz olyan vállalkozót, aki vállalja a papírmunkát, ami ezzel jár, jó, ha nem jössz ki drágábban támogatással, mint régebben támogatás nélkül.
61. Channa* (válaszként erre: 60. - Amaunet)
2021. aug. 12. 08:39
Igen, és a gyermeket nevelők megsegítése miatt, roppantul meg lett nehezítve az összes ember élete...
60. Amaunet (válaszként erre: 59. - Borian)
2021. aug. 12. 08:34
Azt is csak a gyermeket nevelők igényelhetik, nem?
59. Borian (válaszként erre: 58. - Amaunet)
2021. aug. 12. 07:14
A fenéket. Az épytőipart támogatja, mint a felújítási hitel.
58. Amaunet (válaszként erre: 57. - Katt2)
2021. aug. 11. 23:36

Ezzel nem a lakásszerzést támogatja, hanem a családalapítást és a gyermekvállalást.

És akiknek valóban az a céljuk (vagyis a vállalás egyezik a terveikkel) azok nem is lesznek sz.rban.

Akiknek viszont csak a könnyű hitel, ingyen pénz, lakásszerzés lebegett a szemük előtt azokért nem aggódnék.

Végülis azt a vissza nem térítendő összeget a többiek fizetik be az adójukkal.

57. katt2 (válaszként erre: 56. - Amaunet)
2021. aug. 11. 23:19
Ez így igaz. Csak a probléma ott van, hogy a fiatalok esetleg nem jutnak másképp lakáshoz, ezért minden marhaságba belemásznak. És ugye milyen jól hangzik, hogy a kormányunk támogatja a lakásszerzést...
56. Amaunet (válaszként erre: 53. - Katt2)
2021. aug. 11. 23:12
Ez le volt írva akkor is, mikor felvették a hitelt. Senkinek nem fogtak fegyvert a fejéhez, hogy vegye fel a csokot.
55. Channa* (válaszként erre: 53. - Katt2)
2021. aug. 11. 23:07
Régen a szocpolnál nem voltak elnézőek azzal sem, aki egészségügyi okok miatt nem tudta teljesíteni a vállalt gyerek számot.
54. Channa* (válaszként erre: 53. - Katt2)
2021. aug. 11. 23:05
Hát nem is másért lettek ezek kitalálva;)
53. katt2 (válaszként erre: 52. - Channa*)
2021. aug. 11. 22:59

Hát elég húzós, ha nem jön össze a vállalás. Alakul az új devizahiteles botrány.


[link]

52. Channa* (válaszként erre: 51. - Bless the child)
2021. aug. 11. 22:22

Értékbecslés van!


De mind egyforma! Nem számít milyen hitelt veszel fel.

Az értékbecslés nem különbözik, nem függ attól, hogy miért csinálják.


A csok is egy hitel, ugyan is vissza kell fizetni, ha a vállalt feltételek nem valósulnak meg.

51. Bless the child (válaszként erre: 49. - Channa*)
2021. aug. 11. 22:08
Mindegy, veled felesleges vitatkozni. Nálunk már 4x volt az értékbecslő, de biztos csak álmodtam. És ami még fontos, egy fillér hitelt nem vettem fel a banktól. Azért béke van
50. Channa* (válaszként erre: 48. - Bless the child)
2021. aug. 11. 22:02
Nem foglalkozok lakáshitellel. Nem ügyfelezek. Én a programot írom a banki műveletekhez.
49. Channa* (válaszként erre: 48. - Bless the child)
2021. aug. 11. 22:01

Hát nem értitek!


Azt mondtam, hogy nincs csok és nem csokos értékbecslés, csak értékbecslés!!!!


Teljesen mindegy, hogy milyen hitelt vesz fel az ember, ha jelzálogot jegyeznek be ingatlanra, akkor van értékbecslés és mind egyforma.

Minden esetben fotóznak, állagot ellenőriznek, stb.

És minden esetben csak úgy kapja meg az ember az ingatlan fedezetes hitelét, hogy az ingatlan az értékbecslés alapján ér annyit, hogy a hitel fedezete lehessen.

48. Bless the child (válaszként erre: 47. - Channa*)
2021. aug. 11. 21:52

"Az értékbecslésnek semmi köze a csokhoz!"


Ez a te mondatod. Egy bankosnak, ha lakáshitellel foglalkozik, ilyet mondani nagy blődseg

47. Channa* (válaszként erre: 45. - F.frezia)
2021. aug. 11. 21:45

Nem számít, de úgy tűnik, hogy mindenki otthon van a témában.


Felőlem mindenki azt csinál amit akar és azt hisz az értékbecslésről amit akar.


Én tudom, hogy működik.


Az utolsó mondatodat a FI-nek írd, hátha neked elhiszi;)

46. f.frezia (válaszként erre: 22. - Bless the child)
2021. aug. 11. 21:24

A fürdőben tökéletes a falra szerelhető elektromos fűtőtest, azzal nem lesz gond.


A nm megvan? A szoba nagysága stimmel? Van csatorna a házon? A konyha egybe van az épülettel (különálló nyári konyha nem megfelelő)?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook