Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csodagumó: a csicsóka fórum

Csodagumó: a csicsóka (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csodagumó: a csicsóka

2014. júl. 17. 09:52

[link]


Érdemes elolvasni, főleg a legvégét, aki fogyózik,... és még mindenki másnak is hasznos lehet

2014. júl. 17. 09:48
Mindjárt utána olvasok, mi is ez valójában
27. grizus
2013. máj. 11. 06:09
Imádom a csicsókát, de ezer éve nem ettem. Egy kis tejföllel, sajttal lerakva, hm...
26. rinike
2013. máj. 10. 08:04
Nekem sikerült vennem, ízlett is, nyersen is, és főzve is. 2 szem megmaradt, az kiültettük a kert szélébe, szépen kihajtott. Kíváncsi vagyok mennyi csicsókánk lesz októberre.
25. helenhadsell (válaszként erre: 12. - Cszsuka)
2009. okt. 28. 11:24
Nem baj az, ha osszekevered, a gyombér ugyanolyan egészséges. :-)
2009. febr. 20. 17:39
Ki tud csicsókát keletpesten/XV.ker???Annyira kipróbálnám!!
2009. febr. 20. 13:53

Köszönöm az ismertetest , de azota kinyomoztam es meg is kostoltam , sulve,föve es nyersen is ! (semmi ize :)

Azert neha veszek 1-2-darabot , mert egeszseges ! Sajna itt eszakon ahol en elek biza meglehetössen draga.

22. Cszsuka (válaszként erre: 20. - 274c9996b8)
2009. febr. 18. 08:57

ránézésre olyan, mint a gyömbér gyökér felhízlalva...

A növény maga picit hasonlít a napraforgóra, de inkább olyan, mintha a napraforgó nem nőtt volna meg, mégis viráhozna.

A gyökere pedig alig a föld színe alatt terjeszkedik.

21. barai (válaszként erre: 20. - 274c9996b8)
2009. febr. 17. 21:27
4-honapja nem csicsokaztatok? Itt van boven! Jo nehany evvel ezelott ultettem a vetemenyesbe 10 bokrot,aztan szedtunk fel belole,maradt is a foldben.Nem sejtettem,hogy kiirthatatlan!Van belole az otodik szomszedban is! Kaszalni lehet olyan suru. szep a viragja is,nyersen is fozve is jo.Cukorbetegeknek ajanlott.Engemet pedig megolnek a szomszedok!
2008. okt. 2. 17:18
Ez egy szuper zöldseg/gumo ! ? Engem is erdekelne , de az elolvasottak utan sem tudom , hogy micsoda es a csicsoka ??? Es mit lehet meg csinalni belöle a kifacsart leven kivul ?
19. kisböbe (válaszként erre: 18. - Hoanyo)
2008. febr. 29. 11:07

Szia!

De jó,mert én is a közelben lakom.

És még most is van neki?

Köszi ha válaszolsz!

18. hoanyo
2008. febr. 29. 09:27

Sziasztok!

Debrecenben lakom,nálunk árul egy bácsi a piacon,akit érdekel,az irjon és szivesen küldök!!

17. kisböbe (válaszként erre: 15. - Dundy)
2008. febr. 4. 09:53
Megkérdezhetem hol sikerült venned?
2008. febr. 4. 09:12

Gyerekkorom kedvenc csemegeje volt:)))

Most addig nem fogok nyugodni amig valahol nem talalok!

15. dundy
2008. febr. 4. 07:57

Sziasztok!

Én is most vettem,és érdekelne pár recept ami nektek bevált. Most nyersen rágcsálom.

14. Cszsuka (válaszként erre: 13. - Kisböbe)
2007. nov. 22. 14:24
Én Fehérvár környékén lakom, elképzelni nem tudom a bioboltot, mert ott csak max. biozöldséget kaphatsz, amit nem hozhat a bolt akárhonnan, s a csicsóka nagyüzemi termesztéséről még nem hallottam. Ha gondolod, felvehetjük a kapcsolatot és keresek neked a mi piacunkon. Egyszer letelepíted, nem lehet kiirtani sem. Én tavaly későn ébredtem a telepítési igényemmel, s akkor már nem lehetett kapni. Sajnos azt mondta a nagymamám, hogy most nem lehet szaporítani, csak tavasszal, de ha veszünk a piacon, és át tudjuk teleltetni mint a krumplit, akkor tavasszal ugyanúgy el is lehet vetni. Vagy tavasszal kell megkeresni a kofát, aki árulja, hogy adjon belőle, de neki az nem biznisz.
13. kisböbe (válaszként erre: 12. - Cszsuka)
2007. nov. 22. 10:42

Köszi a választ!


Nem tudom hogy te hol laksz,de nálunk nincs a piacon!!!

Minden héten megyünk anyukámmal,de semmi.....

Biobolt?

De ez a város annyira béna!!:((((((((

12. Cszsuka (válaszként erre: 8. - Kisböbe)
2007. nov. 22. 10:30

Hát, ez az egyetlen forrás, amit tudok, de szerintem öregasszonyok biztosan vannak a piacon, náluk kell kérdezősködni. Egyébként megtévesztő lehet, hirtelen ránézésre olyan, mint a gyömbér. De az csak a zöldség árusoknál van!

Idős kofánál meg gyömbér nincs!

Ez biztos!

11. dorati
2007. nov. 21. 22:46
Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet a cikkre. Nagyon jó! Nem tudtam, hogy csicsóka ilyen értékes növény.
10. winny
2007. nov. 21. 17:43

Az msn címem helyesen:

marenka@windowslive.com


Eltévesztettem bocsi!

9. winny (válaszként erre: 2. - 0d32c1589e)
2007. nov. 21. 16:32

Erzsike.

Írtam neked privit csicsóka ügyben.(((((((

Most azért írok ide,hogy tényleg nagy szükségem lenne rá.Aki tud segíteni kérem tegye meg.

alvosbaba@citromail.hu

msn:martenka@windowslive.com

vagy itt helyben! Köszi szépen.Márta

8. kisböbe (válaszként erre: 7. - Cszsuka)
2007. nov. 21. 14:41

De nálunk nem lehet kapni a piacon :((((

Hol találok még?

2007. nov. 21. 10:28
Köszi a sok jó infót, már régóta keresem a csicsókáról a részleteket, mert szeretnék én is telepíteni. Már a piacon az "öregasszonyoknál" ilyenkor kapható. Mi nyersen és sütőben sütve, mint a krumplit szoktuk fogyasztani. Finom édes.
2007. nov. 20. 18:00

Sziasztok!

Én azt szeretném megkérdezni hogy hol tudok venni?

És télére benne kell hagyni a földben vagy kiásni?

A recepteket én is várom!:))

Köszönöm.

2007. nov. 20. 17:55
Pár éve főzve megkóstoltam,olyan rossz íze volt,hogy nem bírtam megenni.Nyersen még nem próbáltam,de ha azt mondjátok,hogy finom,akkor megkóstolom.Ha van receptetek,azt is szívesen fogadom.
2007. nov. 20. 13:24

Nagyon szeretem én is de csak nyersen, elkészítve ételnek még nem ettem.

Biztos nagyon finom lehet.

2007. nov. 20. 12:39
Köszi,hogy eszembe jutattad.Gyerekkoromban sokat ettem.
2007. nov. 20. 09:56
Örülök amiért ilyen részletesen adtad hírül a csicsóka csodálatos jó tulajdonságait. A kertemben nekünk is van és tényleg nagyon finom,énis csak ajánlani tudom mindenkinek.
2007. nov. 9. 22:23
Nemcsak a női divat változik, hanem a termelt növények divatja is.
Egyeseket valamikor nagy lelkesedéssel kultiváltak, ezek azután valamilyen ok miatt fokozatosan kiszorultak a földekről. Közéjük tartozik a csicsóka is, amely bízom benne, hogy helyesen ítélem meg – néhány társával együtt (cirok, feketegyökér, articsóka, csillagfürt stb.) ismét kezd divatba jönni. Ennek a változásnak az okát most bízvást abban kereshetjük, hogy nagyon egyszerűen termelhető, bőven termő és ellenálló növény; gumótermésének pedig az a fontos jó tulajdonsága van, hogy a cukorbetegek is fogyaszthatják.
Márpedig ez igazán nagy jelentőségű dolog, hiszen az orvosi statisztikák szerint sok-sok honfitársunk szenved ebben a különösen diétás étrend betartását igénylő betegségben.

Ugrás a teljes írásra: Csodagumó: a csicsóka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook