Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csizma probléma... kicserélik? fórum

Csizma probléma... kicserélik? (beszélgetős fórum)


2011. dec. 5. 23:33

Örülök, hogy megoldódott a cseréd Mistakenstar. :)

A fogyasztóvédelmet sajnos hiába hívogatja bárki.

Sógornőm vett egy Ri.ker csizmát a Hu.anicban, aznap akció volt, így 20.000 ft helyett 15.000 ft-ba került neki. Kb. kétszer volt rajta a csizma és a díszvarrásnál kijött a cérna, marha furán ficegett a cipő tetején. Visszavitte, azt mondták javítani nem tudják és mivel már nincs akció rá kell fizetnie, ja és azóta már 2000 ft-al felment a csizma ára. Szóval cserélik, csak fizessen még 7000 ft-ot.

Felhívta a fogyasztóvédelmet, ott azt mondták neki, hogy az üzlet jóindulatán múlik, hogy hogyan járnak el, ők nem tudnak segíteni.

Viszont a Hu.anic központban segítettek neki, végül kicserélték neki a csizmát ráfizetés nélkül.

20. 4c30444687 (válaszként erre: 19. - E16fe97baf)
2011. dec. 5. 22:43
Cipőknél nincs ilyen. Ennyi erővel felvehetnék egy félmilliós designer cipőt, elmehetnék benne hétvégén bulizni, aztán visszavinném, hogy mégsem tetszik.
19. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - Mistakenstar)
2011. dec. 5. 19:01
három napig akkor is visszakell venniük ha semmi baja csak nem tetszik...hogy hordtad? nem volt kényelmes? ezzel az indokkal nem tom :( necces
18. b73e24f31f (válaszként erre: 17. - Timycat)
2011. dec. 5. 18:53
Nem úgy kell megtartani, hogy mindent kicserélsz neki, mert előbb utóbb kihasználják az ember jóindulatát és a kereskedőnek is élnie kell valamiből, csak ezt a vásárlók többsége ezt nem így gondolja. Elég szomorú lenne, ha csak így tudnának vásárlót megtartani.
17. timycat (válaszként erre: 15. - Mistakenstar)
2011. dec. 3. 15:48
ó most olvastam :D akkor nagyon jó fejek voltak! Végül is így kell megtartani a vevőt, csak ezt kereskedők többsége nem így gondolja
16. timycat (válaszként erre: 1. - Mistakenstar)
2011. dec. 3. 15:47

nem fogják visszacserélni, ha csak nincs valami hibája, az hogy kényelmetlen... hát az egy vállvonás lesz, hogy lehetőséged volt felpróbálni... (persze tudom a cipők nem mindig őszinték, az a pár méter próbakör alatt nem mindig fedik fel, hogy amúgy baromi kényelmetlenek)


inkább rakd fel valami aukciós oldalra!

2011. dec. 3. 15:39

Szó nélkül kicserélték, mert minőségi hibára hivatkoztam!!!! ;)

Köszönöm azoknak akik segítettek! :)

14. zsana83 (válaszként erre: 11. - 4c30444687)
2011. nov. 29. 21:08
köszönöm a felvilágosítást.Én is boltban vagyok ismerem a szabályt.De ha felhívod a fogyasztóvédőket akkor ők mindig találnak egy kiskaput.De ha az összes hozzászólást elolvasod rájöhettél volna magadtól is hogy miről beszélek és most nem kéne magyaráznom.Csináljon mindenki amit akar.
13. b73e24f31f (válaszként erre: 10. - Zsana83)
2011. nov. 29. 19:31

Miért kéne felvilágosítani? Nem minden esetben kötelesek visszavenni, akkor sem ha a kedves vásárló földhöz veri magát. Nem csak a vásárlónak vannak jogai!

Hozzánk hoztak vissza anno egy papucsot amit előtte felpróbáltak és mondtam, hogy szerintem kicsi, mert (egyébként úgy préselte bele a lábát) és bőven jó lenne a 37-es. Nem, ő elvitte a 36-osat. 2 hónap múlva hozta vissza a csat mellett majdnem teljesen el volt szakadva, látszott, hogy tönkretették. Na nehogy már visszavegyem! Ja és persze blokkot azt nem hozott!

12. b73e24f31f (válaszként erre: 1. - Mistakenstar)
2011. nov. 29. 19:24
Nem fogják, mert használt! Ha meg nem kényelmes azt neked is látnod kellett volna a boltban amikor felpróbáltad. Tenned kellett volna néhány lépést benne. Amúgy meg lehet, hogy csak most az, és később jó lesz, vagy vegyél bele talpbetétet vagy...nem tudom :)
11. 4c30444687 (válaszként erre: 10. - Zsana83)
2011. nov. 29. 17:11
Nem mindenki számára ismeretlenek a jogszabáLYok. A cipőt megnézte, felpróbálta, megvette, HASZNÁLTA, ezek után csak akkor lehetséges a csere, ha a cég üzletpolitikája ezt a sztatégiát követi, ez egy adható kedvezmény a vevő elégedettségének a növelésére, de nem kötelessége a kereskedőnek egy használt cipőt kicserélni, ha funkcionális vagy egyéb objektív termékhibája nincs.
10. zsana83 (válaszként erre: 8. - 4c30444687)
2011. nov. 29. 16:55
de erre vannak jogszabájok amit mi sajna nem tudunk de ott felvilágosítják hogy mi van ha nem akarják kicsrélni...
9. bumburka (válaszként erre: 1. - Mistakenstar)
2011. nov. 29. 16:53

Elvileg sajna nem lehetséges a csere,mert már használtad,azaz kiléptél vele az utcára./12év cipőboltban dolgozom./

Azért sok szerencsét!

8. 4c30444687 (válaszként erre: 5. - Zsana83)
2011. nov. 29. 16:52
Kár a fogyasztóvédelemre pocsékolni a tel. számlát. Ha szerencséje van, jófejségből cserélik, ha nem, akkor pl. verheti a fejét a falba.
2011. nov. 29. 16:48
Velem volt ilyen. Egyszer vettem fel a cipőt az utcára, az is csak kb. 15 perc volt,és egy kicsit megkopott a sarka. Másnap visszavittem, de nem vették vissza, mert ha már egy kicsit is használom az utcán, akkor nem kötelességük visszavenni. Az üzletben, vagy otthon a szőnyegen kellett volna kiderülnie, hogy nem kényelmes.
6. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Mistakenstar)
2011. nov. 29. 16:47

szia!

pár hete úgy jártam, hogy megvettem egy szuper téli cipőt. mindig is 39-es volt a lábam. boltban felpróbáltam, kényelmes, jó lesz. már az első alkalommal mikor többet hordtam éreztem, hogy nagy rám. összemértem a többi cipőmmel és tényleg sokkal nagyobb volt. gondoltam, nincs mit veszíteni, visszaviszem. 2 napot hordtam, alaposan megtisztítottam, a talpát is letörölgettem. azért minimálisan látszott rajta, hogy volt már hordva. de kicserélték :) pedig a sarka is icipicit megkopott, akadékoskodhattak volna, de nem, nagyon kedvesek voltak.

remélem neked is sikerül!!

5. zsana83 (válaszként erre: 1. - Mistakenstar)
2011. nov. 29. 16:45
va olyan bolt pl H&M ahol egy hónapig vissza lehet vinni ha hordtad akkor is és kényelmi garanciára hivatkozva minden szívfájdalom nélkül kicserélik.De ott a blokkon is feltüntetik hogy náluk van ilyen.Próbáld meg de ha nem cserélik szerintem nem tudsz mit csinálni max előtt ehívd fel az illetékes fogyasztóvédelmet ls tájékozódj hogy mi a teendő.Sógornőm a Bazt papucsot vitte vissza hosszú évek óta ezt veszi és amit most vett nem tudja hordani mert ég benne a lába.Visszavitte elvitték bevizsgálni őszerintük semmi baja apapucsnak így nem cserélték.
2011. nov. 29. 16:43
nem fognak használt cipőt visszavenni. add el
2011. nov. 29. 16:41
Ha már hordtad, akkor nem fogják visszacserélni, nem is kötelességük már így.
2011. nov. 29. 16:41
szerintem sem valószínű:(
2011. nov. 29. 16:39

Vettem egy nagyon szép csizmát télre.. nem valami olcsón, de iszonyatosan kényelmetlen, így elhatároztam, hogy holnap vissza viszem, de félek hogy nem fogják kicserélni. A blokkja is megvan a doboza mindene csak megkopott az alja .. meg a sarka is, és szeretném egy lapos talpúra kicserélni. Szerintetek kicserélik?

Mert úgy hallottam, hogy nem kötelességük.. főleg, ha nem tudják eladni. :\

Amúgy Hétfőn vettem . Szóval 1x-er használtam.



Ha nem hajlandóak kicserélni, akkor ilyenkor mit lehet tenni? :\

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook