Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csivava kutyust szeretnék örökbefogadni! Mik a lehetőségeim? fórum

Csivava kutyust szeretnék örökbefogadni! Mik a lehetőségeim? (tudásbázis kérdés)

1 2
33. Rara
jan. 17. 13:40
Sajnos nekem is rossz tapasztalatom van az Árva csivavák egyesülettel. Mikor felhívtam a “nőt”, hogy érdeklődnék xy kutyáról, kikelt magából hogy azt a kutyát már 10 éve örökbe adta és meg is halt. Én voltam a hülyének beállítva, mikor mondtam neki hogy 4 hónapja lett felrakva a hirdetés, és nagyon szívesen kifotózom es elküldöm a képet. Miután ez megtörtént jött a válasz hogy ja ez a kutya gazdikereső… jöttek a bunkóbnál bunkóbb üzenetek ami már bicskanyitogató volt, de úgy voltam vele a kutyus érdekében lenyelem. Végül olyan valótlan dolgokat állított és a privátban küldött ingatlanunkról is tovább adta a képeket, videókat, hogy már ott tartok jogi útra viszem a dolgot.
2021. aug. 8. 20:33

Sziasztok!


Látom ez a topik már régen frissült, de leírnátok nekem miért ne az árva csivaváktól fogadjunk örökbe?


Köszönöm a választ!

31. Epresturmix (válaszként erre: 31. - Catwalk6)
2020. jún. 25. 18:42
Róluk nagyom sokaknak van rossz véleményük. Szörnyű. Meg hogy nem érnek rá egész nap a telefont bámulni, hiába írnak nekik. Hát akkor ne tegye fel, hogy örökbe fogadható a kutya.
2019. ápr. 2. 20:42
Tipi Lupi ha még mindig csivava kutyust akarsz örökbe fogadni akkor a fajtamentőket ajánlom ők tényleg mentéssel rehabilitálással foglalkoznak és állatorvos nem csak ivartalanításig látja a kutyát. az árva cs. egyesületét amit lentebb írták jobb elkerülni, egy nő üzemelteti és inkább kereskedésnek nevezném mint mentésnek amit csinál!!! tényleg kerüld el mert nagyon pórul járhatsz vele!
2019. márc. 8. 11:18

Sziasztok!

Látom, hogy tavalyi az utolsó hozzászólás de azért teszek egy próbát! :)

Leírná valaki (akár anonim is)hogy fogadott örökbe csivavát és ha igen milyen tapasztalatai voltak az örökbefogadás kapcsán? (nem csak az árva csivavák egyesületére gondolok)

Köszi :)

2018. márc. 5. 11:58

Sziasztok! Én tegnapjártam nagyon rosszul a "hölgy"-gyel! A teljes sztorit nem írom itt le, de elhatároztam, hogy megteszem a megfelelő lépéseket az ügyben, hogy a törvényben előírt kutyatartási előírások teljesülhessenek és, hogy egy fél kg-s csivavát ne tudjon legközelebb a -1 fokos hidegben egy kutya hálózsákban biciklivel elhozni egy utcai találkozóhelyre. Fel sem ajánlott mást, egyszer csak odagurult biciklivel a hátán egy kutyatáska, benne becsomagolva a mini csivava a hálózsákba, aki vacogott miközben megnézhettem.

Szeretném kérni a segítségeteket, név nélkül is akár, hogy fogjunk össze és állítsuk meg az efféle "menhelyeket". Írjon, aki érez elég bátorságot kiállni az ügy mellett! kislisztes01@gmail.com

2017. nov. 5. 14:58
Nem mindegy, honnan. Csivava Fajtamentő Egyesület ok, de az árva csivavák "egyesület"-et mindenki kerülje el jó messzire, ha jót akar magának. Bővebben, részletesen privátban.
2017. aug. 29. 08:20

Szerintem van egy kis keveredés itt az egyesületek között. Ne keverjük őket hanyagul, mert nagyon sok kárt okozhatunk az önkénteseknek, akik a szívüket kiteszik. A Csivava Fajtamentő Egyesület az én tapasztalatom szerint elképesztően rendes, szívtépően megható hozzáállással teszi a dolgát. Viszont nem, vagy csak nagyon nehezen adnak vidékre kutyát. Ez nem azért van, mert szarnak bele, hanem azért, mert felelősséget csak úgy tudnak vállalni az állatok sorsáért, ha megismerik a gazdát. És mivel teljes állás mellett áldozzák fel a szabadidejüket és éjszakáikat, így egyszerűen sem időben, sem anyagilag nem fér bele az, hogy vidéken mérjék fel a környezetet. Ne haragudjatok rájuk ezért.


Amikor én macskákat fogadtam örökbe, nagyon rosszul esett, hogy az egyik (első megkeresett) helyen nem akartak adni cicát, mondván, hogy földszinti lakásból meg fog szökni. Még össze is vesztem velük, aztán később, egy kicsit belemerülve az állatmentők világába, megértettem, hogy miért volt a félelmük. Nem arroganciából. Egyébként azóta már négy éves a máshonnan örökbefogadott két cicám, de bizony az első visszautasítás volt az, ami miatt az ablakokat atombiztosra megcsináltattam.


Az Árva Csivavák Egyesületével nem futottam össze, nem ismerem őket, lehet, hogy jó munkát végeznek rossz stílusban, nem tudom.


Viszont van egy röpke tapasztalatom a szaporítókkal. Arra kérlek titeket, hogy náluk semmiképpen se vegyetek kutyát. Mindenképp várjátok ki valamelyik menhelyen, hogy legyen olyan kutyus, amilyet szeretnétek. Én a Csivava Fajtamentő Egyesületet jószívvel tudom javasolni Budapestieknek.


És ne felejtsük, az állatmentés elképesztő lelki és fizikai munka. Az vesse az első követ...


Üdv mindenkinek és jó kutyázást!

25. tiilii
2017. jan. 14. 17:52

Sziasztok!

Ugyan nem frissült egy ideje a topik, de lenne észrevételem nekem is az árva csivavák egyesületéről.

Szerettünk volna a párommal egy cuki kis csivavát. A " hölgy" kezdettől fogva iszonyat flegma volt telefonban, csak azért nem tettem le, mert szerettem volna a kutyát.

Az "egyesülete" nem ott van, ahol hirdeti. Nem mehetsz oda ahol a kutya van. A többit sem láthatod. Az utcára hozza ki neked. ( ???)

30 ezret kér egy kutyáért. Előre 15 ezret, majd utána a többit. Mikor szeretnél egy előszerződést látni, hogy ugyan már mire is utalsz előre, rádcsapja a telefont, hogy akkor fogadj máshonnan örökbe. Sajnos később jártam én is utána a dolgoknak. Rengeteg negatív vélemény van róluk.

Utólag örülök, hogy nem jött össze, mert azóta a világ legcukibb kutyájának tulajdonosai vagyunk.

2015. szept. 8. 10:19

Arva Csivavakrol privatban barkinek szivesen leirom a tapasztalataimat!

Mielott barki onnan akarna orokbefogadni nem art a tajekozodas!

Nagykozonsegnek csak ennyit! :-(

2015. márc. 31. 20:26
Sziasztok...én nemrég estem két helyen is "pofára"..a naplómban le van írva az egész történet. Nagyon parasztok voltak velem mind a két helyen! És hozzáteszem, hogy olyan helyre vittem volna ahol tengerpart és hatalmas kutyapark van. A családi házunkat meg az elkényeztetett kislány kutyánkat már nem is hozom fel. Szóval aki védelmébe veszi ezt a két helyet, az hazudik!!!!!!
2015. febr. 3. 21:10

Árva csivavák egyesületéről mondanék pár szót.

Kinéztem a múlthéten egy csivit (beteg a kis lába de nekem így is szerelem volt). Telefonáltam hipp-hopp lerázott mondván hogy majd mielőtt megyek egy órával előtte hívjam. Jó oké rendben.

Arról nem is beszélve hogy se egy bemutatkozás a részéről és a hangnem, mindegy nem foglalkoztam vele.

Tegnap hívom hogy oké akkor nemsokára ottvagyok csak mondja már merre mert nem vagyok pesti.

Itt kezdődtek a gondok. Hova is szeretném vinni a kuytust? Mondom miskolc. Aaa ne is raboljuk egymás idejét am is 3szor meg kell látogatni mielőtt elhozom. Mondom oké nemgond, megoldom. Ááá ő nem adja miskolcra. Ő magamellett akarja tudni és majd biztosan lesz közelebbi gazdája is úgyh nem adja miskolcra. Nézzél másik kutyát szia.

Sztem nem kell mondanom hogy a ledöbbentségtől kb szóhoz sem jutottam.

Nemtudtam szó nélkül hagyni. Leírtam az egyik képük alá facebook-on hogy érthetetlen számomra hogy látatlanban miért mondott nemet meg hogy vidékre miért nem lehet kutyust hozni. Jelzem semmi sértőt és bántót nem írtam, csak leírtam mi történt és választ vártam.

Erre jött a válasz hogy csak Bizonyos kutyákat ad vidékra, akit én kinéztem pont nem és h nem is érti ezzel mi a problémám. Majd lesz neki közelebbi gazdája és arról meg nem tehet hogy nem mondtam előre hogy hol lakom és felmentem potyára.

Sajnos ő már flegma stílusba kezdett átmenni. Mire megírtam válaszban hogy ezt nem tartom korrektnek és hogy sehol sincs ez feltűntetve h csak bizonyos kutyákat ad messzebbre és h előre mondani kell h hova valósi vagy. Addigra a kedves fogta és letiltott az oldalról.

Hmm felettébb korrekt a nő... :D Nem beszélve arról h közben posztolja hogy lassan 30 kutya lesz nála és kell a segítség. Kérdem én. Akkor miért válogat ennyire? Nem az a lényeg szerencsétlen kutyiknak hogy szerető gazdija legyen akárhol is? Itt a facebook akár minden nap is tettem volna fel neki képeket és videókat ha ez a vágya...

Csak szegény kutyusokat sajnálom.

21. grizus (válaszként erre: 11. - 74740b7c7c)
2014. dec. 7. 21:04
A Fajtamentők ocsmányak? Ők szoktak kutyákat kirakni a Napi jótettre. Néha adakozom egy keveset nekik.
20. gabria (válaszként erre: 6. - Lilimia)
2014. dec. 7. 16:00
Ne is haragudj, de Gyüminek egy egyesülete van, abszolút hivatalosan végzi a mentést, az egyesület neve: Árva Csivavák Egyesülete. Utána lehet nézni, bejegyzett egyesület, adószámmal, mindennel. Onnan tudom hogy én is tőlük fogadtam örökbe és utána néztem. Viszont hiába keresek rá a civil szervezetek nyilvántartásában a "Csellengő Csivavák Csapatá"-ra, olyant nem találok, az tehát nem hivatalos. Miért kell másokról valótlanságot terjeszteni? Gyümiről és áldozatos munkájáról egyébként csak jót tudok mondani, és ez saját tapasztalat! Több mint 160 kutyát adott már örökbe és figyelemmel kíséri a mentett kutyái sorsát. Nyugodtan keressétek a facebook-on, nem fogtok csalódni benne!
19. lilimia (válaszként erre: 18. - Ata06)
2014. aug. 2. 02:25
Nem felejtettem el, csak dolgom ezer!
18. Ata06 (válaszként erre: 17. - Ekka)
2014. júl. 30. 18:51
Még én se kaptam választ!
17. Ekka (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2014. júl. 30. 09:18

Mi a baj vele?

Ugy tudom, hogy ő is ment, mi ezzel a baj?

Ha nem akartok itt válaszolni, priviben is 'lehet', megköszönném!;-)

2014. júl. 30. 09:03
A Kutyás Lány CsivavaLove-ról én is csak rosszat hallottam. Fajtamentő Egyesületnél voltam, tőlük szerintem sosem kaptam volna kutyát. Nem olyan egyszerű az örökbefogadás, mint ahogy én azt anno elképzeltem.
15. Ata06 (válaszként erre: 14. - Lilimia)
2014. júl. 27. 22:02
Üziben gondoltam én is! Igen érdekel!
14. lilimia (válaszként erre: 13. - Ata06)
2014. júl. 27. 21:19
Nem gondolom, hogy korrekt dolog lenne tőlem, ha ugyan azt csinálnám, amiért felhúzott szemöldökkel figyelem az ismeretségünk óta, azaz nyilvánosan véleményezném őt magát. Ha gondolod üzenetben felsorolom a tényeket, de szerintem már az is beszédes, hogy a komoly, hivatásos állatvédők nem közösködnek vele, lévén hogy madarat tolláról...
13. Ata06 (válaszként erre: 6. - Lilimia)
2014. júl. 27. 18:42

Lilima! Én figyelem régóta a facen,- persze közvetlen kontaktusom még nem volt vele-,de elárulod miért jobb távol maradni tőle?

Ha ennyire rossz a vélemény róla, akkor nem osztom a posztjait továbbiakban.

12. lilimia (válaszként erre: 7. - Zakajeo)
2014. júl. 27. 14:30
Szia! Igen, megtalált, írt, leírtam neki minden fontosat a csivikről, fb-on is ismerősök lettünk, hogy ha felmerül még bármi kérdése, akkor ott gyorsabb, egyszerűbb :)
2014. júl. 27. 10:23

A Fajtamentők ocsmány banda!

Úgy csinálnak, mintha ők tennének szívességet, hogy örökbe fogadhatsz tőlük!

2014. júl. 27. 09:52
A Csivavava Fajmentőkkel nekem rossz tapasztalatom van, iszonyú csúnyán beszéltek velem, nem beszélve az emailekről. Én pár hónapja fogadtam örökbe egy csivit a Zöld Zebrától. Ők nem kimondottan csivikkel foglalkoznak, nem tudom, van-e most Náluk.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2014. júl. 27. 09:26

Éppen egy csivavának kerestek gazdit a face-n láttam. Megnézem meg van-e még.


Azért írd le nekem milyen kritériumokkal szeretnéd, szuka, vagy kan kellene, mennyi az a korhatár, ameddig még hajlandó lennél örökbe fogadni?

2014. júl. 27. 08:21
2014. júl. 27. 08:20
Lilimia -pár napja keresett valaki választ szintén csivavás kérdésre láttad?hozzád irányitottam mert az elején elég vad válaszokat kapott...nem tudom megkeresett e fő kérdései végülis azok voltak hogy panelban érdemes e főleg nagyon hullik e a szőre és mennyi idő szobatisztaságra szokatni.
2014. júl. 27. 01:23

Csivava Fajtamentő Egyesület, vagy a Csellengő Csivavák Csapata (én végzem a háttérmunkát). Ez a két szervezet ment, és ad örökbe hivatalosan, A Kutyás Lány CsivavaLove, azaz Gyümi, azaz Beáta nem hivatalosan csinálja, és ha jót akarsz magadnak távol maradsz tőle...

Kérdéseidre válaszolva:

- Pesten

- Megnézed a gazdikeresők fotóit, és aki megtetszik, felhívod a hozzá tartozó telefonszámot, érdeklődsz róla, és válaszolsz a kérdésekre.

- A Fajtamentésnél nagyon kekecek, mi a Csellengőknél az alapján választunk gazdit, hogy az adott kutya szükségleteit ki tudja jobban megadni (nem az anyagiakra értve), kivel volt nagyobb az összhang a személyes találkozón.

- Nem, nem biztos hogy megkaphatod a kiszemeltet, mivel általában több jelentkező is van a fajtatisztákra.


Ha további kérdésed merülne fel írj nyugodtan üzenetet.

2014. júl. 27. 01:01
"A Kutyás Lány CsivavaLove" is csiviket ment. Tőle is lehet örökbe fogadni. A feltételeket nem tudom, de írj neki a facen.
2014. júl. 27. 00:42

[link]


Csivava mentes. Itt tudsz orokbe fogadni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook