Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csíráztatás otthon, de hogyan? fórum

Csíráztatás otthon, de hogyan? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 21. 11:12

köszi


Van aki tud segíteni még? Sok kérdésem lenne amúgy is :D

2014. febr. 18. 11:10
SZia.Én is próbáltam a műanyagtálkás csíráztatást de nekem is zselé lett belőle,és büdös is volt.De a legnagyobb bajom az volt a dologgal,hogy nem csírázik ki minden mag és arra ha ráharap az ember nagyon tud fájni.Szóval visszaálltam a sima zöldségfélékre.
2014. febr. 16. 07:59

Sziasztok van itt még valaki?


Kezdő vagyok a témában, vettem műanyag emeletes csíráztatót. Elsőnek rukkolát próbálok, tegnap áztattam be a zárt tálkában, ma önteném le róla a vizet, de az egész mintha zselében állna.

A zsázsáról olvastam, hogy normális ez, a rukkolánál is esetleg? Hogyan lehet lemosni róla?


próbáltam már:

- a csíráztató lyukacsos tálkájában, de semmi víz nem csöpög ki

- teaszűrőn - szintén semmi nem csöpög ki


Nagyobb szűrőn meg kiesnek az apróka magok...körülöttük pedig akkor is ott ragadna a zselés cucc...


Segítsetek! :)

2013. jan. 21. 10:09

JA igen: kezdőknek a lucerna és a bíborhere csíráztatását javaslom, mert nem kényesek és finomak is.


Én amúgy nem szoktam különösebben figyelni arra, hogy mennyire árnyékos vagy fényes a hely, ahol csíráztatok, egy nem különösebben napos helyére teszem az üveget a lakásnak, így a napszakok váltakozásával hol többa fény, hol kevesebb. Tökéletesen működik így is.


És a befőttesüveges verzió szerintme nem bonyolultabb a csíráztató edényesnél, sok helyen azis csak egy befőttesüveg, csak nem gézlap van a száján, hanem műanyag háló. Teljesen ugyanaz. A géz még könnyebben is tisztítható szerintem, vagy cserélhető, ha már nagyon csúnya ( a lé elszínezi).

2013. jan. 21. 10:09
köszi a tippeket.Hétvégére érkezik a rendelésem.Majd kísérletezek.
2013. jan. 21. 10:05

Én így szoktam:


5 literes tiszta befőttesüvegbe teszek 3-4 ek. magot, öntök rá tiszta vizet, és 4-6-8 órán át áztatom, a fajtától függően.


Az üveg tetejére befőttesgumival gézlapot teszek. Ezen keresztül öntöm le az áztatóvizet, és öntöm rá a tisztát, az üveget körkörösen mozgatva nagyon alaposan átmosom a vízben a magokat, és ezt még kétszer megismétlem, tehát háromszor mosom át. JÓl lecsepegtetem, és egy műanyag dobozba állítom fejjel lefelé ferdén, hogy a maradék víz ki tudjon csöpögni, de a magok ne hulljanak rá a gézre és ne torlaszolják el az üveg száját.


Naponta kétszer, reggel és este meg kell ismételni ezt a háromsoros átmosást, és magtól függően kb. három nap alatt elkészülnek a kis csírák. Átmosás után szalvétával kibélelt műanyag dobozban tárolom a hűtőben, több napig jó. de a szalvétát érdemes cserélni alatta, nehogy bepenészedjen.

19. Vikyci
2013. jan. 21. 10:00
Nézd meg a honlapot, amit linkeltem, minden le van írva, én is innen tanultam.
18. Vikyci (válaszként erre: 17. - Wecuska)
2013. jan. 21. 09:59

Azért jó a csíráztató tál, mert több emeletes, és így többféle magot tehetsz rá.

Először egy börzén kóstoltam csírát, ott mondták, hogy az a legjobb, ha "zsiradékkal" esszük, a zsírban oldódó vitaminok miatt.

Amúgy én szinte mindenhez eszem, szendvics, húsok, rizs, krumpli...

2013. jan. 21. 09:48
vegyesen is csíráztathatok?mivel lehet enni?gyerek is eheti?
16. Lisy50 (válaszként erre: 9. - Wecuska)
2013. jan. 21. 09:45
Tes.o , Auch.n-ban is van!
15. Vikyci
2013. jan. 21. 09:43
14. Vikyci (válaszként erre: 12. - Wecuska)
2013. jan. 21. 09:43

Nekem a retekcsíra nagyon ízlik, teljesen olyan ízű, mint a retek, még csíp is.

A brokkoli is nagyon finom.

13. csféva (válaszként erre: 9. - Wecuska)
2013. jan. 21. 09:42
Csíráztató tálat már láttam az Obiban is, azon a részlegen ahol a magok vannak. De van a Lehel piacon a bio boltban és gondolom sok más helyen.
2013. jan. 21. 09:41

bio internetes áruházban.csak nem rendeltem tálat.úgygondoltam annélkül is menne.de akkor veszek tálat is.

Ízre melyik magcsíra a finom?

11. Vikyci (válaszként erre: 9. - Wecuska)
2013. jan. 21. 09:40
Én gyógynövényes boltban vettem a tálat, és a magokat is ott szoktam. Bio, csíráztatásra való magokat kell venni. A sima vetőmag nem jó!
2013. jan. 21. 09:39

A magot hol vetted???


Bio bolt pl, a magot is ajánlatos ott venni.

2013. jan. 21. 09:38
hol lehet csíráztató tálat venni?
8. 5ed73a72bc (válaszként erre: 6. - Wecuska)
2013. jan. 21. 09:38

:)


Gugli a barátod



előbb olvass utána.

7. Vikyci (válaszként erre: 1. - Wecuska)
2013. jan. 21. 09:37

Szia!

Én az első időkben kistányéron csíráztattam a magokat, de úgy nagyon macerás volt a napi 2x-i átmosás, így vettem emeletes csíráztató tálat.

Ez sokkal egyszerűbb, mert lyukacsos, és csak a vízcsap alá kell tartani.

Amúgy én sose áztatom a magokat be előre.

Szoktam zsázsát, lucernát, brokkolit, retket, vöröskáposztát, rukkolát csíráztatni.

Ha kérdésed van, írj!

2013. jan. 21. 09:36
akkor nem kell ezeket földbe vetni?
5. 5ed73a72bc (válaszként erre: 3. - Wecuska)
2013. jan. 21. 09:35

Ugy elég macerás.

Lehet de ha nem vagy gyakorlott akkor nem ajánlom.


És igazából a csiráztatást is meg kell tanulni, és célszerűbb először könnyebben csírázó dolgokkal kisérletezni.

2013. jan. 21. 09:34

Milyen magokat vettél??


Az apróbb szeműek mit pl lucerna 4-5 óra áztatást igényelnek, a nagyok pl búza azok egy éjszakát.


Párás sötét helyen csíráztatva éred el a legjobb eredményt tápanyagilag.

Az utolsó nap jevesolt kiteni fényre akkor a napfényben lévő vitaminok is jelen lesznek benne.


A lényeg, hogy minden reggel és este le kell öblíteni a csirákat.


Mikor kész,z is a magtól függ, hűtőben 1 hétig is tartható és mindenhez lehet enni. Szó szerint.

2013. jan. 21. 09:33
én ruccola magot vettem .azt nem tudod véletlenül hogyan kell?Lehet csíráztató edény nélkül is ?
2013. jan. 21. 09:32

Szia!


Én első sorban lucerna és retek csirát szoktam "késziteni" de alapjába véve egyformán kell mindet, a különbség a magok beáztatásának ideje és a csiráztatás ideje.

2013. jan. 21. 09:27
Sziasztok.Vettem magokat csíráztatni ,de még nem tudom hogyan kell.Aki szokott otthon nevelt csírákat enni segítene?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook