Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Csípőprotézis műtét előtt fórum

Csípőprotézis műtét előtt (beszélgetős fórum)


14. ndy25 (válaszként erre: 8. - Pannus22)
2012. ápr. 27. 12:52

Bocsi, ebédelni voltam. :)


Őt Pesten műtötték a Semmelweis Egyetem kórházában. Igen borsos volt az ára, olyan 700 ezer körül, amiről számlát is kapott. (Sajnos sokan ezt nem tudják megfizetni, ő meg tudta.)


A második műtéte Székesfehérváron volt, ugyanaz az orvos műtötte, azért már nem kellett fizetni elvileg, persze ő akkor is adott a dokinak a zsebébe valamennyit.


Azt, hogy előrébb kerülne-e a listán, ha máshol műtenék sajna nem tudom.

13. mafalda (válaszként erre: 1. - Pannus22)
2012. ápr. 27. 12:13

Nem tudtok olyan kórházi orvost találni,akihez maszekben el lehet menni?Utána egyből lecsökkenne a várakozási idő.

Én egy csípőre 50 ezret hallottam,de ez városonként más.

Amúgy a fájdalom ellenére az orvosok a kíméletes mozgást javasolják.Minél többet!Különben megmerevednek az izmok is,és még nehezebb lesz a járás.Lehetne bicikli,úszás,séta.De mozogjon!(vegyen be fájdalom csillapítót)

12. mafalda (válaszként erre: 9. - Orsibigyu)
2012. ápr. 27. 12:07
Ismerősöm is így volt,míg aztán csak rászánta magát.Utána mondta,h de bolond volt,h ennyit szenvedett és nem ment el hamarább.Teljesen rendbejött.
11. mafalda (válaszként erre: 3. - Pannus22)
2012. ápr. 27. 12:05
A férjem még nem megy műtetni.Ő is csak vár.És mivel egészen jól van általában,...nem sieti el.Pedig minél öregebb valaki,annál több olyan problémája lehet,ami miatt meg sem tudják már csinálni.
2012. ápr. 27. 11:54

Én megértelek,de az biztos h nehéz nekik ezzel 1ütt élni!Folyamatos fájdalommal....

És persze a körülöttük levőknek is nehéz...

2012. ápr. 27. 11:52
Az apukamnak a felelem a legjobb fajdalomcsillapito. Mert jobban fel a mutettol mintsem hogy elmenjen es megszabaduljon a fajdalomtol. Kiboritja az egesz csaladot.
8. Pannus22 (válaszként erre: 5. - Ndy25)
2012. ápr. 27. 11:44
Ndy25!Mennyibe került az ismerősödnek?Nemtudod?Köszi
2012. ápr. 27. 11:37
Akkor előrébb kerülne ha átjelentkezik abba a városba ahol műteni fogják?És ha nem sztk alapon megy a dolog akkor pontosan mennyit kell fizetni?(1 oldalt műtenek)
2012. ápr. 27. 11:25
Hogyha sztk alapon csinálják, akkor kell egy ideiglenes lakcím apukád nevére abban a városban, ahol műtik. Sajnos csak így megy.
2012. ápr. 27. 11:23
Sajnos mindenhol hosszú a várakozási idő. Egyik ismerősömnek mind a két oldalon műtötték a csípőjét, az egyiket szinte azonnal, (pár héten belül) mert azért fizetett. A másikkal már sztk alapon ment, ott először majd 1 évre adtak neki, de aztán 2x is hívták, hogy korábban lesz a műtét. Végül olyan 4-5 hónapon belül azt is megoperálták. (Biztos közrejátszott abban hogy előrébb került, hogy már volt ismeretsége.)
2012. ápr. 27. 11:21

Szia,


Nagymamámat most műtötték a nyíregyházi jósa andrásban. Érdeklődjetek ott is hogy mikorra van időpont!


Jobbulást neki!

2012. ápr. 27. 11:21
És a férjed is ilyen sokára kapott időpontot a műtétre?
2012. ápr. 27. 11:03

Szia!A férjem még nincs ilyen rossz állapotban,de...

Neki segít az ausztrál zölgykagyló tbl. és a cápaporc is jó.Ezek elősegítik a kenőanyag termelését.Emellett gyógyfürdőkbe járunk.Az van a közeletekben is.talán segíteni fog!Jobbulást kívánok!

2012. ápr. 27. 11:00

Segítséget kérnék!Apukám csípő protézis műtét előtt áll,január elején kellet kérnie a műtétre időpontot és szeptemberre kapott Miskolcon időpontot,de nembírja elviselni már a fájdalmat!Mindenütt ennyit kell várni a műtétig?Nem tudtok a környéken olyan helyet ahol hamarabbra adnak időpontot?Tapasztalatok esetleg,kinek mi segített a fájdalmat csillapítani a műtétig (hogy kibírja)

Köszi mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook