Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípőprotézis fórum

Csípőprotézis (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
539. gizus58 (válaszként erre: 538. - Channa*)
2019. márc. 7. 20:23
Sokszor nem tudni mi okozta.Fertőzès ,az könnyen előfordul sajnos.Nem kène,de van ilyen.Nem tudom de a tartàlyos szívó hatàsosabb,nem hagyja pangani a vàladèkot,a zacskó akkor jó ha tud sokat mozogni,de ez most nem lehetsèges.Hosszú lesz a gyógyulàs.Antibiotikus gipszet tettek be gondolom tesódnak .
538. Channa* (válaszként erre: 537. - Gizus58)
2019. márc. 7. 19:07

Köszönöm!

Már én mondtam, hogy meg kellene nézni az allergiát, mert sajnos mi úgy vagyunk összerakva, hogy sok dologra allergiásak vagyunk, én pl. sok fémre is, így könnyen meglehet, hogy a tesóm is, csak ő nem nézette, így nem tudja, én meg nem csak megnézettem, de jele is van, ha hozzám ér valamelyik fém ezek közül.


Igen, kap vérhígítót, de az előző 2 műtétjénél is kapott. Most ugye csak kivették neki és kapott egy támasztót, valamint teletömték antibiotikummal és majd csak 3 hónap múlva kapja vissza a protézist.


Épp ma mondtam neki, hogy az ő esetét meg is értem, hiszen még nem forrt össze a sebe és ki tudott folyni a szmötyi, ami jó dolog, de 2 szobatársa ugyan ilyen problémával került vissza a kórházba úgy, hogy őket 2 hónapja műtötték. Ez, hogy lehet? Hogy nem forrt be a sebük ennyi idő alatt?


A CRP-je a műtét után 230 volt, de előtte 5 alatt volt, illetve mára már csak 27.


A szívó berendezéssel még az is gond, hogy ha fekszik, akkor nem folyik a váladék, ha felül, akkor valamennyire beindul, ha járkál, akkor rendesen ürül, de a szívótartály miatt nem tud járkálni. Miért nem zacskót kapott?

Ez van....

537. gizus58 (válaszként erre: 536. - Channa*)
2019. márc. 7. 18:39

Sajnos, és ez nem csak arra kórházra vonatkozik, de nem tartják szükségesnek a műtét előtti fémallergia vizsgálat elvégeztetését, pedig sok problémától menekülnének meg jó páran. Nincs bent a protokoll szerinti vizsglati listában. Ha beteg elvégezteti, saját maga akkor lehet nyugodt .Mi minden társunknak elmondjuk és szinte senki sem hallott róla hogy érdemes volna megcsináltatni. . A

szívógéppel megpróbálják a felgyülemlett váladékot kiszívni. Mivel vérhígítót is kap biztosan a tesód, így sokkal többnek tűnik a vér mennyisége mint normál esetben. ACRP állandóan változik akár naponta is. hol magasabb hol alacsonyabb, természetesen az extrém magas az már komoly gyulladást mutat .

536. Channa* (válaszként erre: 535. - Nyamitörp)
2019. márc. 7. 16:19

Igen, tuti, hogy ott kap fertőzést.

A műtét előtt a CRP-je normális volt, a műtét után már nagyon magas volt.

Nem láttam, hogy takarítanak, de az biztos, hogy a tesóm napok óta véres ágyneműben fekszik.

Nem a cementes protézis, hanem valami újabb. Már mi is gondoltunk erre....

535. Nyamitörp (válaszként erre: 534. - Channa*)
2019. márc. 7. 15:33

Nem tudom most mi a helyzet, de pár éve az Uzsoki volt az egyik legmocskosabb kórház, amit én láttam. A takarítónő feltörölte a pisit az ágy alól, majd ugyanazzal a moppal (még csak a vödörben lévő vízbe se mártotta bele) feltörölte az egész kórtermet.

Nem tudom, hogy ugyanolyan anyagból készült protézist ültetnek be a bátyádnak? Lehet esetleg allergia is? Vagy valami más, ami miatt nem fogadja be a szervezete?

Csak tippelek, sajnos nem tudok segíteni.

534. Channa* (válaszként erre: 533. - Rochlitz Szilveszterné 2.)
2019. márc. 7. 14:52

A tesómat az Uzsokiba műtötték már harmadjára és elvileg lesz egy még májusban, mert akkor kap új protézist.

Ide futószalagon jönnek vissza a betegek, mert valami gond mindig van. Kimozdul, fertőzést kap, stb.


A tesóm arra készül, hogy lemegy vidékre, hogy helyrehozzák....persze, ha vállalja valaki....

2019. márc. 7. 09:53
Van egy ismerősöm, akinek a csípőprotézise nem sikerült, mert elfertőződött a sebe. Sokáig kínlódott, de aztán felment Budapestre, ahol megműtötték, és ott helyrehozták teljesen. Most már jól van.
532. Channa*
2019. márc. 7. 09:03

Sziasztok!


Gondoltam leírom, hogy mi történik a bátyámmal....


Tehát, a tesómat 4 éve műtötték először. Erről írtam itt. A protézise nem lett teljesen jó, mert kb. hónap után kimozdult, de az orvosa nem hitte el, így más orvosokhoz járkált. Júliusban műtötték meg és következő év februárban derítette ki egy ortopéd orvos, hogy ki van mozdulva. A saját orvosa szerint (aki műtötte) a bátyám szimulált.

Nagy nehezen abban a kórházban, ahol műtötték, belátták, hogy nem szimulál, hanem tényleg megmozdult, így júliusban ismét kapott egy protézist, ami szintén csak hónapig volt jó és újra kezdődtek a fájdalmak...

Az orvosok szerint minden rendben volt! Ilyen nagy fájdalmakkal élt a tesóm 2 évig, majd most januárban kiderült, hogy ki van mozdulva, így hete újra megműtötték.

Kivették a protézisét és hónapig anélkül fog élni, majd kap ismét egy újabbat.

A műtét után héttel kiengedték, de másnap visszakerült, mert a vágásán keresztül ömleni kezdett a vér. Azóta újra kórházban van, ahol már még alkalommal vérzett a sebe. Az orvosok nem igen foglalkoznak a problémával. Péntek óta tegnap tettek rá valami szívógépet, de ma reggel ismét vérzett a lába, mert valaki véletlenül lekapcsolta...

Nem tudom mi az oka ennek, de nagy valószínűséggel fertőzést kap a műtőben, mert a CRP-je a műtét előtt jó volt, de a műtét után már az egekben volt. Most, hogy vérzik már majdnem normál értéken van.

Sajnos nem mehet másik kórházba, mert ugye az orvosok azt mondják, hogy hozza az rendbe, aki elszúrta. ez egy ördögi kör..

A tesóm még fiatal. 52 éves és még dolgoznia kellene 13 évet a nyugdíjig de, hogyan?

Nem tudom mit lehetne tenni, hogy megoldódjon ez a probléma...


Van valakinek ötlete? Járt már így valaki?

531. Linda111 (válaszként erre: 530. - 4dim)
2018. szept. 11. 12:03
Szia, nem, nem tudok semmi rejtett betegségről, csak attól parázom hogy valamit felfedeznek....tudom hogy hülyeség, csak néha rámtörnek ilyen indokolatlan félelmek.
530. 4dim (válaszként erre: 529. - Linda111)
2018. szept. 2. 21:47
A műtét előtt góc kereső vizsgálatok vannak. Fog, torok, tüdő, hasi szervek. Fül, vér, vizelet, vércsoport, EKG. Ha találnak valamit, nem műthetnek. Csak, ha meggyógyultál. Te tudsz magadról rejtett betegséget? Vagy attól félsz, hogy most fedeznek fel egy eleddig észrevétlenül rejtőzködő kórt benned?
2018. júl. 6. 12:46

Sziasztok! Csak most találtam ezt a fórumot, remélem még mindig vannak aktiv tagok :)

Nekem is valószinűleg csipőprotézisem lesz (32 éves vagyok).

Azt szeretném megkérdezni, hogy amikor a műtét előtt csinálnak vérvizsgálatot, ebből a vizsgálatból kimutathatóak olyan betegségek, amelyek "rejtetten" vannak jelen, az ember még nem érzi?

Mert ez lehet hogy hülyeségnek tűnik, de én tartok attól, hogy valamit kimutatnak a vizsgálatkor, találnakk valami betegséget.

Ezzel milyen tapasztalataitok vannak?

Köszi előre is a válaszokat :)

528. 4dim
2017. nov. 27. 01:22

Hello, a térdem sose fájt még. Remélem ezután sem fog. A márciusi csípő műtét óta sem, és előtte sem fájt sosem.

Csupa jót neked!

527. Channa* (válaszként erre: 525. - 4dim)
2017. nov. 17. 06:55

Szia!

Még egy kérdés: a térded is fájt? Ha igen, akkor az is rendezdött, ugye?

526. Channa* (válaszként erre: 525. - 4dim)
2017. nov. 12. 23:51

Jaj, de örülök neki!

Jó szórakozást és sok boldogságot nektek!

525. 4dim (válaszként erre: 521. - Channa*)
2017. nov. 12. 22:16
Szia. Visszakaptam a mozgás szabadságom. Teszem amit akarok. Nincs sok korlátozás, de kerülni kell a hosszú ideig egy helyben ücsörgést. Nincs mgasítot7t wc, nincs bot, nincs megemelt cipő betét. Jól vagyok. Vasárnap indulunk a párommal Zsóry fürdőre. Jövőre leszünk 40 éves házasok. Miujs nálatok?
524. turkkati (válaszként erre: 523. - Channa*)
2017. nov. 9. 19:20
Még 3 szem van a dobozban, max. annyit veszek még be.
523. Channa* (válaszként erre: 522. - Turkkati)
2017. nov. 9. 18:04

Szuper!

Akkor vigyázz nagyon!

remélem a gyógyszert el tudod majd hagyni hamarosan.

522. turkkati (válaszként erre: 520. - Channa*)
2017. nov. 9. 17:12

Szia!

Nem mentem rehabilitációra, elég volt a kórházból. Házi betegápolás keretében heti 3X jár gyógytornász, de a facebookon is van csípőproti csoport. Van gyógytornász ott is, aki készített tornavideókat. Azokat is csinálom naponta kétszer.

Mivel cementmentes, rálépni a 6 hetes konrollig tilos, járókerettel járkálok.

Fájdalom elenyésző, főleg a műtét előtti állapothoz képest. Esténként vedzek be Algopyrint, de csak megelőzésképp, hogy tudjak aludni.

521. Channa* (válaszként erre: 513. - 4dim)
2017. nov. 9. 07:50

És te, hogy vagy?

Még mindig jó, hogy megműtötték a gericendet is? Fájdalom? Mozgás?

520. Channa* (válaszként erre: 519. - Turkkati)
2017. nov. 9. 07:49

Szia!


Hogy vagy? Rehabilitációra mentél?

Hogy megy a mozgás? Fájdalom?

519. turkkati (válaszként erre: 518. - Channa*)
2017. okt. 25. 10:40
Köszönöm!
518. Channa* (válaszként erre: 517. - Turkkati)
2017. okt. 24. 20:07
Gyors felépülést!
517. turkkati (válaszként erre: 516. - Channa*)
2017. okt. 24. 19:34
Itt a műtét utáni 10. nap a protokoll. Hétfőn mehetek haza. Cement nélkülit. Nem viháncolok, betartok minden utasítást.
516. Channa* (válaszként erre: 515. - Turkkati)
2017. okt. 22. 08:48

Szuper!:D

Mikor mehetsz haza? Vigyázz a mozgással!

Akkor is bottal vagy mankóval járj, ha úgy érzed, hogy menne nélküle is! Nehogy gond legyen!!!!

Milyen protézist kaptál? Cementest?

2017. okt. 21. 05:55
Tegnap túlestwm a műtéten. Még fájok, de minden órával jobban vagyok.
514. Channa* (válaszként erre: 513. - 4dim)
2017. okt. 7. 06:29

Örülök, hogy jól vagy!:DDD

És köszönjük a jókívánségokat!

513. 4dim (válaszként erre: 512. - Channa*)
2017. okt. 6. 18:27
Minden fájdalom eltűnt. A gerinc csigolyám oldalirányú elcsúszása okozta a bajokat. Jól vagyok végre. A bátyád is így lesz biztos a decemberi műtétje után. Nagyon jó lenne. Fájdalom csillapítókkal élni folyton rémes dolog. Sajnos tudom. Megtapasztaltam egy jó ideig én is. Szurkolok neki, meg neked is, hogy minden rendben menjen.
512. Channa* (válaszként erre: 511. - 4dim)
2017. okt. 5. 16:56

Fájdalmaid elmúltak?

Tényleg a gerinced miatt voltak?


Nálunk változatlan. Bátyámnak fáj a lába. Jó erős fájdalomcsillapítóval tud csak létezni/dolgozni.

Ha úgy alakul, akkor decemberben megműtteti a gerincét.

511. 4dim (válaszként erre: 510. - Channa*)
2017. okt. 5. 14:53

Csípő, gerinc együtt. Főleg torna, fiziko, masszázs, infúzió. Ilyesmik. Hétvégén nincs kezelés, hazamehetnek a Pestiek. Hamarabb nem tudtam befeküdni, mert közbejött a gerinc műtét. Kicsit problémás eset vagyok... 2015. Október 20-án kezdődött a csípő történetem. Most 2017.októberében remélem befejeződik végre.

Nálatok mi hírek?

510. Channa* (válaszként erre: 509. - 4dim)
2017. okt. 1. 20:10

Épp a napokban gondoltam rád!

Hogy vagy?

Milyen rehabikitáció?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook