Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Csípő-keresztcsonti izület kétoldali gyulladása (sacroileitis ) fórum

Csípő-keresztcsonti izület kétoldali gyulladása (sacroileitis ) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
9. 2f7db3f503 (válaszként erre: 2. - Pici Manócska)
2012. ápr. 5. 12:39
Ennek is naproxen a hatóanyaga...2,5. hónap óta szúr tööle a szívem:(((
8. 2f7db3f503 (válaszként erre: 1. - Kingi7)
2012. ápr. 5. 12:37

nem is értem, hogy ki szurkálódna ilyesmin.


Igyekszem Veled együttérezni, nekem krónikus polyarthritis a diagnózisom.


Lenne egy kérdésem, jól értettem, hogy a csípööd miatt fájnak a kézízületeid? Bocs, lehet, hülyén hangzik, de nem tiszta nekem.


nekem most fájdalommentes idööszakom van, igyekszem a gyulladáscsökkentööt kerülni, általában plusz 3-4óra alvás és forró fürdöö szokott segíteni, ha nem is 100%-ig.

X-Nokia-Ipaddress: 94.245.249.178


most kezdtem el nagy nehéz elhatározással a methotrexat-bázisterápiát, így sajnos tapasztalatot nem tudok mondani, csak annyi, hogy elég friss.


Nem tudom, miben segíthetnék, de azért tudd, hogy gondolok Rád!!!

2012. ápr. 5. 12:33

Nem hiszem, hogy létezne ember , aki cikizne ezért.

Szerencsémre nekem a fájdalom csak a lábaimra korlátozódik, de ez egy velem született ízületi probléma. Mégis merném javasolni, hogy fordulj csontkovácshoz. Lehet, hogy a gerinced okozza az egész gyulladást és tudna rajtad segíteni.

Minden jót és gyógyulást kívánok!

6. Pici Manócska (válaszként erre: 4. - Kingi7)
2012. ápr. 5. 12:24

igen nagyon sokat segített föleg a térdeimnek adót nagy megkönnyebbülést...

a fogyást az orvos tanácsolta...

5. Pici Manócska (válaszként erre: 3. - Kingi7)
2012. ápr. 5. 12:23

nem ez szteroid mentes...

ami melákhatásnak gázos az nálam az hogy nagyon álmosit...

az enyém az ízületeket és a porcokat támadta meg...szóval nálam nem csak a gyulladás de már a kopás is megvan...

4. kingi7 (válaszként erre: 2. - Pici Manócska)
2012. ápr. 5. 12:22
Apropó, látom fogytál egy csomót...segített rajta?
3. kingi7 (válaszként erre: 2. - Pici Manócska)
2012. ápr. 5. 12:21

Köszönöm, hogy írtál! nem hagyom el magam, soha, de néha már hányok a fájdalomtól, stram csaj vagyok, a meleg fürdő érdekes, nagyon jó szokott lenni :)

Az apranax az nem szteroidos? Milyen mellékhatásai vannak( ami gázosabb :) ) neked milyen jellegű a betegséged?

2. Pici Manócska (válaszként erre: 1. - Kingi7)
2012. ápr. 5. 12:14

szia együtt érzek veled...

16éves koromtól van autoimmun betegségem ami vagy javul vagy rosszabbodik...

tudok egy jó tablettát ajánlani nagyon jó fájdalom és gyulladás csökkentő én mindig ezt szedem..Apranax 550mg-os...orvos írhatja fel...

a fájdalmas pontokra mivel gyulladás jó a meleg vagy langyos vizes borogatás is...

és akár milyen rosszul is vagy sose szabad elhagyni magad mert csak rosszabb lesz..


én még ajánlanák rengeteg kalciumot és magnéziumot is a kopás és csont ritkulás megelőzésére...

vannak krémek zselék amik kicsit könnyiteknek..pl hideg jégzselé, lóbalzsamok...


remélem hasznos volt mit leírtam..

jobbulást és kitartást neked..

2012. ápr. 5. 12:04

Több problémám van, de az utóbbi időben ellehetetlenedet a mozgásom, szinte egy pohár víz kitöltése is komoly fizikai fájdalommal járt.

Kivizsgálások sora, körzeti, Orfi, Mri, Endrokinológia...stb és még nincs vége...

Tárbetegségként van némi "cukrom" amit próbálok kezelni, hála egész jó sikerrel, Van egy Hashymoto thyeroditisem (pajzsmirigy autoimmun betegség. Hozzá társul egy pikkelysömör a fejemen(hála) jobbik eset, nos, itt a bibi... ez is egy autoimmun eredetű betegség.

Szóval, jelenlegi állás szerint a pikkelysömöröm "társa" ez a gyulladás, ami az életemet tönkreteszi :( nagyon el vagyok keseredve,hisz van egy 2,5 éves lányom, meg egy 7 hónapos fiam.


A betegség leírása:

terhelés hatására a csípőre koncentrálódó késszúrás szerű éles fájdalom, ami elviselhetetlen éles fájdalommal jár. Ez kiterjed a karra, lábra, kisizületetkre. Képes vagyok vagy 4 kilónyi vizet visszatartani a fájdalom és a gyulladás miatt. Izomlázam van, mert ugye próbálom tartani a fájdalom miatt a könyökömet, bokámat, újaimat... stb. Kb ennyi: Most ott tartunk, hogy folyamatosan Aflamint kell szednem( gyulladás és fájdalom csillapító) igen ám, de emeli a vérnyomást, erre kellene vérnyomáscsökkentő, az mellé meg vizhajtó... Következő mentsvár, immunológia, de biztosítottak, hogy töbsége autóimmun, mert állítólag van ami fertőzés miatt van,nem részletezem, NEM AKAROM!

Szóval olyanok hozzászólására lennék kíváncsi, aki tudnak ez irányban okosat mondani, láttak vagy tapasztaltak ilyet, mi az ami segíthet? Minden ezzel kapcsolatos infó érdekelne!


Szurkálódás, piszkálódást, cikizést kérném mellőzni, éppen elég ez nekem, senkinek nem kívánom!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook